به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 شهریور 90 [ 10:25]
    سطح
    17
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

سختگيري شايدم دلسوزي؟

خسته شدم و احتياج به راهنمايي دارم لطفا اگه نظر سازنده اي داريد بهم بگين.
    من 8 ماه كه ازدواج كردم من و شوهرم هديگه رو دوست داريم و مشكل اساسي نداريم اما اون انتقاداتي نسبت به من داره كه يكي يكي ميگم.
    1.ميگه ارتباط اجتماعي و اعتماد به نفست پايينه به اين دليل كه اولا مطالعاتت كمه و حرفهاي براي گفتنت كم هستن دوما جملاتي كه تو صحبت كردن استفاده مي كني از نظر قواعد دستوري بهم ريخته اس سوما دوستاي صميمي كمي داري و ارتباطات كمه چهارما چرا خودت رو تو دل مامان و باباي من جا نميكني باهاشون تماس نمي گيري و ....
    2. من چادري هستم اما گاهي چندتا تار مو از كنار روسريم مياد بيرون نق ميزنه ميگه اين چه چادر سر كردنيه مثل دهاتيا من فكر نمي كردم سر اين مثایل مجبور بشم به همسرم گوشزد كنم مگه تو حجاب برات مهم نبوده پس چرا اين جوريه اگه حجاب برات الكيه بايد قبل ازدواج بهم ميگفتي و ...
    راستش من چادري بد حجاب و بي مبالات نيستم و از سر اعتقاد قلبي اين پوشش رو دارم اماهر كاري كردم موهام خيلي كم به اندازه چند تار مياد بيرون با وجود هد بندو مدل لبناني بستن روسريم و ...
    من بعضي ايراداتش رو قبول دارم و واقعا در جهت بهبودشم اما خوب به زمان نياز دارم
    كلا تا دهنم رو باز مي كنم حرف بزنم ازم ايراد دستوري و انشايي مي گيره و وقتي ميگه چرا اين مسایل حل نميشن خوب من در جواب بايد يه چيزي بگم و چون هيچ جوابي رو پذيرا نيست براي خاتمه كلام ميگم اشتباه كردم باز ادامه ميده كه عذر خواهي كه از يه بار بگذره كار ادماي ابله مگه تو مومن نيستي مومن يه اشتباه رو چندبار تكرار نمي كنه و ....

بگذريم ديگه نمي فهمم و نمي دونم حتي اين ايرادايي كه ميگه دارم يا نه خودش خود بزرگ بيني داره و من و پايين ميبينه به خدا خسته شدم من هر كاري براي بهتر شدن زندگيم ميكنم اما سر اين مثال درمونده شدم
    با هر كي حرف مي زنم ميگه شما ديوونه ايد اخه اينا مشكله؟ ولي باور كنين اگه حل نشه ميدونم رابطمون سرد .
    راستي نسبت به تن صدام هم بدجوري شاكيه ميگه اروم حرف ميزني من نميشنوم هي بايد بگم هاها چي در نهايت خسته ميشم و اگه چيزيم نشنيدم بهت نميگم نشنيدم و رد ميشم ميگم اگه مهم باشه بعدا دوباره ميگي
    و يه ايراد ديگه اگه تو جمع نظري بده و من مخالف اون نظر رو بدم ميگه به من بي احترامي كردي ما كه تو خلوت با هم خوبيم تو جمع هامون هم همه بايد مارو بي مشكل ببينن اين كه با من همراهي نمي كني يعني داري بهم بي احترامي مي كني و ...
    اين ايرادات رو تا حالا هيچ كس ازم نگرفته نه غير اجتماعي بودن رو نه يواش حرف زدن رو ونه هيچكدوم ديگه
    نمي دونم فقط از صحبت كردن ديگه بيزارم اكثرا تو خودم هستم و قر مي زنه كه چرا اكتيو و شاد نيستي اما ديگه حوصله ندارم چي كار كنم حق با كيه ايا من واقعا اون طوريم كه ميگه از بس از اول گفتم حق با توه ديگه خود شناسيم رو از دست دادم!!!!!!!

2. 2 کاربر از پست مفید negarina تشکرکرده اند .

negarina (چهارشنبه 30 شهریور 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 آذر 92 [ 10:02]
    سطح
    33
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    955

تشکرشده 950 در 237 پست

Array

RE: سختگيري شايدم دلسوزي؟

دوست عزیز سلام
    به نظر من بهتره به همسرت صحبت کنی و بهشون بگی که اگرهدفش این هست که شما بعضی رفتارهات رو اصلاح کنی این راهش نیست.اتفاقا توی دین ما همیشه گفته شده اول به عیبهای خودت بپرداز و کمتر از دیگران عیب جویی کنید.به ایشون بگو اگه ایراداتی هست توی رفتارهای شما نیاز به زمان داری برای رفعش.هیچ انسانی بی عیب نیست.بگو این مدل عیب جویی کردن و سرزنش کردن جز اینکه باعث می شه شما کم کم از هم دور بشین کمکی به بهبود رفتارهای شما نمی کنه.بگو سعی میکنی طوری باشی که اون می خواد اما یک شبه نمی شه آدم عوض بشه.خودت رو هم ناراحت نکن گلم ان شا الله همه چی درست می شه

4. 2 کاربر از پست مفید tasnime_elahi تشکرکرده اند .

tasnime_elahi (پنجشنبه 31 شهریور 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array

RE: سختگيري شايدم دلسوزي؟

بنظر من شما همسر خیلی خوبی داری
    ایشون شما رو دوست دارن اگه اینطور نبود سعی در برطرف کردن ایرادات احتمالی شما نداشت
    نیت ایشون خیره ، میخواد بی عیب و نقص باشی تا بی حد و مرز دوستت داشته باشه
    اما قطعا روش کار نادرستی رو در پیش گرفته و اگه توجه و همت شما نباشه هردوتون دچار مشکل میشین
    شما بسیار دقیق و صریح مشکلاتت رو نوشتی اما معلوم نکردی دقیقا با کدومیک از اون ها موافقی !

اعتماد به نفس شما شاید خیلی بالا نباشه (مثل خیلی های دیگه ) اما این نوع برخورد همسرتون به مرور زمان از شما یه شخصیت بی اراده و مطیع محض میسازه
    که اتفاقا همین ویژگی شوهرت رو عذاب میده :

من در جواب بايد يه چيزي بگم و چون هيچ جوابي رو پذيرا نيست براي خاتمه كلام ميگم اشتباه كردم باز ادامه ميده كه عذر خواهي كه از يه بار بگذره كار ادماي ابله مگه تو مومن نيستي مومن يه اشتباه رو چندبار تكرار نمي كنه و ....

چرا مطالعات شما باید پایین باشه ؟
    تحصیلاتت چقدره ؟
    میزان مطالعه در خونواده پدری شما و همسرتون به چه نحویه ؟
    توضیح بده تا موضوع روشن بشه

احتمالا همسر شما روابط اجتماعی بالایی داره و دوستان زیاد
    خب این خیلی خوبه اما شما هم باید هم پای اون پیش بری
    با همسران دوستان متاهل شوهرت در ارتباط باش ، به بهونه های مختلف مهمونی بگیر ، سعی کن باهاشون بیشتر اشنا بشی
    اگه در کل ادم درون گرایی هستی و چندان مشتاق معاشرت نیستی
    باید بدونی که چون همسرت رو با این ویژگی هاش انتخاب کردی باید باهاش همراهی کنی
    به خصوص اینکه معاشرتی و خونگرم بودن اصلا بد نیست و به اینده زندگیتون هم کمک میکنه
    میتونین از کتابای مختلف روانشناسی یا حتی یه مشاور هم کمک بگیرین تا مجبور نشین فقط فیلم بازی کنین !

و يه ايراد ديگه اگه تو جمع نظري بده و من مخالف اون نظر رو بدم ميگه به من بي احترامي كردي ما كه تو خلوت با هم خوبيم تو جمع هامون هم همه بايد مارو بي مشكل ببينن اين كه با من همراهي نمي كني يعني داري بهم بي احترامي مي كني و ...

هیچوقت در جمع با همسرت مخالفت نکن این بدترین توهینی هست که میتونی بهش بکنی !
    حتی در موارد استثنا میتونی از شوهرت بخوای چند لحظه باهاش تنهایی صحبت کنی و ازش توضیح بخوای ، نه در جمع !

اين ايرادات رو تا حالا هيچ كس ازم نگرفته نه غير اجتماعي بودن رو نه يواش حرف زدن رو ونه هيچكدوم ديگه

اگه قبل از این کسی از شما ایرادی نگرفته لزوما دلیل بر بی نقصی شما نیست
    برای همه نزدیکان شما نوع شخصیت و جزییات رفتار شما مهم نیست
    این همسرتون هست که میخواد شما رو عاشقانه دوست داشته باشه

من چادري هستم اما گاهي چندتا تار مو از كنار روسريم مياد بيرون نق ميزنه ميگه اين چه چادر سر كردنيه مثل دهاتيا من فكر نمي كردم سر اين مثایل مجبور بشم به همسرم گوشزد كنم مگه تو حجاب برات مهم نبوده پس چرا اين جوريه اگه حجاب برات الكيه بايد قبل ازدواج بهم ميگفتي و ...
    راستش من چادري بد حجاب و بي مبالات نيستم و از سر اعتقاد قلبي اين پوشش رو دارم اماهر كاري كردم موهام خيلي كم به اندازه چند تار مياد بيرون با وجود هد بندو مدل لبناني بستن روسريم و ...

در مورد حجاب هم که خوشبختانه با هم تفاهم دارین
    و چون چادر میپوشی قطعا راه سخت تری برای شیک پوش بودن وزیبا بودن داری
    این چند سال اونقدر مدلای مختلف روسری و شال و ... به بازار اومده که خیلیاشون از موی باز زیباتر هستن
    رنگ و مدل وطرحای مختلف که جوابگوی همه سلیقه ها هستن
    باید بیشتر وقت بذارین چون برای همسرت خیلی مهمه ، اونقدر که مستقیما عنوان میکنه
    از شوهرت بخواه در انتخاب مثلا روسری بهت کمک کنه ببین چه رنگی دوست داره یا چه مدلی مطمئنا خوشحال خواهد شد
    فکر میکنم بد نیست از تلق زیر روسری استفاده کنی طرحای مختلفی موجود هست که میتونین امتحان کنین

نگران نباش همونطور که خودت گفتی شوهرت دلسوزی میکنه اما یه مقدار سختگیره

6. 2 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

meysamm (پنجشنبه 31 شهریور 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)