به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 115
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 29 دی 90 [ 16:22]
    سطح
    23
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 62
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    48

تشکرشده 51 در 14 پست

Array

شوهرم با من صحبت نمی کنه

سلام.من مدت 1 سال و 2 ماهه که با شوهرم عقد کردیم. شوهرم مدت 5 ماهه که به خاطر یک ماموریت کاری خارج از کشوره.قرار بود این ماه برگرده تا بریم سر خونه مشترک خودمون ولی متاسفانه تو نبود ایشون در حالی که من و خانوادم و تا حدودی خانواده ایشون در حال اماده کردن امور برای برگذاری مراسم و ... بودیم سر یک مساله جزئی من با خواهر شوهرم در جواب حرف اون بحثمون شد و مادر شوهرم به حمایت از دخترش یک مساله دیگر را وسط کشید و با من دعوا کرد و من با مامان بابام تماس گرفتم و اونا برای اینکه دنبال من بیان و کمی با مادر شوهرم در مورد مشکل حرف بزنند اومدند خونه اونا ولی به محض اینکه مادرم با ارامش پرسید که چه مشکلی پیش اومده مادر شوهرم با جیغ و فریاد گفت که ما از انتخاب دخترتون به عنوان عروس پشیمون هستیم و پسرم باید دخترتون رو طلاق بده و من نمی ذارم دیگه شما دو تا هم رو ببینید و عروسی بگیرید و در تمام این مدت که اون داد میزد من از واکنش عجیبش بهتم برده بود و هیچ صحبتی نکردم و مامانم فقط تلاش می کرد اونو اروم کنه .ماد شوهرم و دو تا دختراش ما رو از خونه بیرون کردن و مادر شوهرم غش کرد.اورژانس اومد و گفت هیچ مشکلی نیس و ما خداحافظی کردیم و رفتیم ولی از اون روز به بعد که تقریبا 3 هفته میگذره نه شوهرم با من تماس گرفته و نه به تماس های من جواب میده.بارها بهش اس ام اس و ایمیل زدم و اصل ماجرا رو براش تعریف کردم ولی اونا بهش گفتن که خونواده ما طلاق توافقی می خوایم و اون غیر از همین جمله دیگه به من چیزی نگفته.من خیلی ناراحتم.تو این مدت 10 کیلو وزن کم کردم و مدام گریه می کنم.نمی دونم چی به شوهرم گفتن که حاضر نیس با من حرف بزنه حتی در مورد طلاق.لطفا به من که 5 ماهه شوهرم رو ندیدم و حسابی دلتنگشم بگید باید چیکار کنم.شوهرم 1دونه پسر خانواده است و خیلی عزیزه و یه کم به مادرش وابسته است.من 25 ساله وهمسرم 29 ساله است.من تو این مدت حسابی داغون شدم.اخلاق خونواده شوهرم طوری نیس که بشه واسطه فرستاد.همه حتی از فیلمی که مادر شوهرم برا غش کردن بازی کرد می ترسن .اونا حرف هیچ کس رو قبول ندارن و تو این مدت خیلی در زندگی ما دخالت کردن و من فقط احترام گذاشتم.من شوهرم و زندگیمون رو خیلی دوست دارم و نمی خوام این جوری خراب شه.میدونم که تا قبل از این ماجرا شوهرم منو دوست داشت. لطفا منو خیلی زود راهنمایی کنید.نمیدونم با این اتفاقی که پیش اومده باید چه طور بر خورد کنم.بعضی از اطرافیانم می گن طلاق بگیر ولی ایا دیگه هیچ راه حلی نیست؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

RE: شوهرم با من صحبت نمی کنه

سلام عزیزم
    به همدردی خوش اومدی

بابت داستانت متاسف شدم. اگه ممکنه میشه موضوعی که باعث بحث بین شما و خواهرشوهرت شد رو تعریف کنی.

اما در کل بنظر من الان که شما اصل قضیه رو برای شوهرت تعریف کردی، فعلا دیگه چیزی نگو. الان فقط صبر کن و به شوهرت فرصت بده که بتونه فکر کنه و تصمیم بگیره.
    راضی به طلاق توافقی هم نشو.
    بزار این بحران بوجود اومده رو خودش مدیریت کنه. تصمیمی که شوهرت می گیره شاید تا آخر عمر هم در زندگیت موثر باشه. بهش اجازه بده خود واقعیش رو نشون بده.
    با تحت فشار قرار دادنش باعث میشی که اون نتونه تو این موقعیت جایگاه خودش، همسرش، و خانواده اش رو تعیین کنه.

صبور باش خانمی.

3. 11 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (پنجشنبه 10 شهریور 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 آذر 90 [ 01:50]
    سطح
    30
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    346

تشکرشده 358 در 196 پست

Array

سلام عزیزم چی شد که اینجور شد؟

همسرت کی میاد؟

قبلا با همسرت و خانوادش بحثی نداشتی؟

صبر کن تا همسرت بیاد الکی که نمیشه طلاق بگیری دیگه با همسرت تماس نگیر بذار اون بیاد جلو حتما پیش مشاور خوب برو

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    48

تشکرشده 51 در 14 پست

Array

سلام ممنون از پاسخ هاتون.بحث خاصی نبود که اینقدر بخواد بزرگ بشه ومن اینقدر به خاطرش زجر بکشم.به نظر من مادر و خواهر های ایشون خیلی به رابطه ما حسادت می کنن و نمی تونن ببینن کسی غیر از خودشون با پسر یا برادرشون رابطه داره و احساس می کنن من پسرشون رو می خوام برا خودم تنها.ولی اصلا اینجوری نیست من بارها برا اینکه بهشون ثابت کنم که من می خوام در کنار شون با پسرشون زندگی کنم به نحوه های مختلف بهشون ابزار محبت کردم.مثل کادو خریدن و... .اون روز خانواده من در تدارک اماده کردن خونمون واسه عروسی بودن که پدرشوهرم به نظر می رسید حوصله نداره سر بزنه و یا حتی سلام یا تشکری کنه_خونه من و شوهرم دقیقا ساختمان روبروی اوناست و خانواده من برا انجام یک سری کارای الکترونیکی مربوط به واحدمون نه جهیزیه اونجا بودن_برا نرفتن برا من دلیل می اورد.اخلاق بسیار خاصی داره.من ناراحت شدم و هیچی به ایشون نگفتم ولی توی اتاق که خواهر شوهرم بود یه کم یواش غر زدم ولی بی احترامی به شخص خاصی نکردم.خواهر شوهرم ناراحت شد و گفت خونه ی یکی دیگه اس بابای من زحمتش رو بکشه ومن برا اولین بار این حرفشون رو که قبلا هم شنیده بودم جواب دادم و با ملایمت گفتم خونه ی پسرشه غریبه که نیست.ومادر شوهرم که دید حق با منه واخلاقش همیشه اینه که بدون هیچ قید و شرطی و در هر صورت از بچه های خودش حمایت می کنه با یک حالت انتقام جویانه گفت تو به باباجون بی احترامی کردی چراو... و من فقط گفتم من که به ایشون چیزی نگفتم و رفتم تو اتاق و یواش گریه کردم.همین سر یک مساله به این کوچکی که حتی اگر تقصیر از من بود روزگارم اینجوری شده و هر روز واسه خودم ارزوی مرگ میکنم.
    خونوادم هم میگن اصلا هیچ تماسی باهاش دیگه نداشته باش من متاسفانه چون هنوز دوستش داره بعضی اوقات با وجود این که به سختی چند روز تحمل می کنم و اصلا باهاش تماسی نمی گیرم نا خوداگاه به سمت تلفن میرم و باهاش تماس میگیرم و اون دوباره جوابمو نمیده.واقعا برام سخته خیلی.
    من راستش ازش هیچ خبری ندارم و نمی دونم اون کی بر می گرده.اگر مدت ها منو تو بی خبری و بلاتکلیفی گذاشت چی؟من باید تا کی صبر کنم؟به نظر شما دلیل رفتارش چی می تونه باشه؟این بلا تکلیفی خیلی برام سخته اگر حداقل بهم می گفت که دیگه دوستم نداره راحت تر با قضیه کنار می اومدم و سعی می کردم فراموشش کنم.
    قبلا هم با خونواده شوهرم سر مسایل کوچک 2 -3 بار بحث داشتم .البته اونا با من دعوا کردم و من فقط سکوت اختیار کردم. من در کل دختر اروم و درونگرایی هستم.نمی تونم اگر کسی ناراحتم کرد بهش جواب بدم.فقط تو تنهایی خودم گریه می کنم یا با کسی درد دل می کنم.لطفا من رو راهنمایی کنید من خیلی مستاصل هستم.اگر فکر کردن شوهرم زیاد طول بکشه چی؟من پارسال دکتری قبول شدم و با وجود اینکه قبل از عقد با هم در مورد ادامه تحصیل من به توافق رسیده بودیم نذاشت من برم.ومن به خاطر حفظ زندگیم کوتاه اومدم.اگر می دونستم که اون تصمیم داره جدا شیم من برا ادامه تحصیلم تا دیر نشده اقدام می کردم.اگر اون تصمیم به جدایی داشته باشه من که تو زندگیم یک شکست متحمل شدم حداقل ادامه تحصیل میدم یا... تا دیگه ایندم خراب نشه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

من متاسفانه چون هنوز دوستش داره بعضی اوقات با وجود این که به سختی چند روز تحمل می کنم و اصلا باهاش تماسی نمی گیرم نا خوداگاه به سمت تلفن میرم و باهاش تماس میگیرم و اون دوباره جوابمو نمیده.واقعا برام سخته خیلی.
    اشتباه شما دقیقا اینه.
    شما با این بی تابی تون دارین این اطمینان رو به شوهرتون می دین که تحت هر شرایطی آماده برگشتش هستین و اون هم با خیال راحت قضیه رو کش میده.
    عزیزم تحمل کن. بزار خودش رو نشون بده. بزار معلوم بشه که داره برات خودشو لوس می کنه یا سر موضوعی به قول خودت کوچیک نتونسته بین خانوادش و همسرش تعادل برقرار کنه.
    امروز هرطور که با این قضیه برخورد کنید، فرداها هم باید همینجور ادامه بدین.
    قبلا هم گفتم، همینکه موضوع رو براش توضیح دادید کافیه. اگه بازم اقدام به تماس گرفتن کنید، بازهم همین نتیجه رو می گیرید.

یه مطلب دیگه رو هم بر حسب تجربه می خوام بگم. شما و خانوادتون تحت هیچ شرایطی نباید کارهای منزلتون رو انجام بدید. کارهای الکترونیکی و امثالهم وظیفه مرد خونه است. اگر نیست باید خودش مدیریت کنه که کی و چطور این کارا انجام بشه. وقتی شما یا خانوادتون جای اون انجام می دین هم مرد رو تنبل می کنین و هم متوقع.
    مردها قدر زندگی ای رو می دونن که براش زحمت کشیده باشن.
    شما جهیزیه ات را تهیه کنین و یک روز رو هم اعلام کنید برای چیدنش. همین.

7. 10 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (پنجشنبه 10 شهریور 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    48

تشکرشده 51 در 14 پست

Array

سلام .لطفا منو خیلی زود راهنمایی کنید،خواهش می کنم من خیلی احساس درماندگی می کنم.اطرافیانم همه اصرار دارن زودتر برا پروسه ی طلاق اقدام کنم.اونا ادامه این زندگی را بی فایده می دونن و با توجه به اینکه تو این مدت حتی یک تماس کوتاه هم با من نداشته همه میگن که دیگه دوستت نداره و میگن من اشتباه میکنم که هنوز دوستش دارم و به انتظارش نشستم.نمی دونم باید چیکار کنم ؟چی درسته چی اشتباه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 آبان 90 [ 12:24]
    سطح
    29
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    تشکرها
    141

تشکرشده 141 در 76 پست

Array

دوست عزیز چند وقت ازش خبر نداری؟!

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 فروردین 91 [ 22:20]
    سطح
    23
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 63
    دستاوردها:
    تشکرها
    115

تشکرشده 115 در 52 پست

Array

صبر صبر صبر همين

بخاطر يه مشكل كوچيك ميخواد طلاق بگيريد !!!! با مادر شوهرتون دعواتون شده ميخوايد به شوهرتون طلاق بگيريد .احتمالا مادر شوهرتون موضوع رو براي شوهرتون خيلي بزرگ كردند با درخواست طلاق از طرف شما هم به همه حرفاي مادرشوهرتونو رو تصديق ميكنيد و بهش ثابت مي شه كه تقصير شماست . اگر هم قراره تقاضاي طلاقي باشه بگذاريداز طرف اونا باشه .شما اصلا حرف طلاق رو به زبون نيار

فعلا هم تا وقتي كه خودش زنگ نزده جلوي خودتو نگه دار و بهش زنگ يه پيغام نده كه بدتر ميشه پيشنهاد ميكنم تايپيك خانم parvaneh 123 را بخون ايشون هم بايد صبر ميكردن ولي با عجول بودنشون همه چي خراب شد .

شرمنده من بلد نيستم لينكش رو بذارم

11. 6 کاربر از پست مفید aramesh_1390 تشکرکرده اند .

aramesh_1390 (پنجشنبه 10 شهریور 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

دوست عزیز
    صبر صبر صبر صبر..................صبرکن
    هیچ اقدامی نکن
    نه برای طلاق
    نه برای اشتی
    نه با واسطه نه بی واسطه
    نه اس ام اس
    نه تلفن
    اصلا انگار هنوز مجردی و اون خانواده رو نمی شناسی
    درست و بخون و یا اگه سر کار می ری کارت رو بکن خودت رو با ورزش و .... سرگرم کن
    و به بقیه هم یکبار بگو لطفا فکر کنید من مجردم و برای چند ماه حد اکثر مثلا 6 ماه هیچ صحبتی در مورد همسرم با من نکنید. واقعا خودت هم صحبتی باهاشون نکن و دلتنگیهاتو جایی یادداشت کن ویا اینجا بیان کن و جلو اونا چیزی نگو
    که تحریکت کنند عمل و واکنشی انجام بدی.
    (همونطور که دیدی با امدن پدر و مادرت داخل بحث قبلی شرایط پیچیده تر شد)
    بذار عکس العمل و واکنش اونها رو ببینی به چه صورت هست.

ببخشید انگار پست من با ارامش عزیز همزمان شد.

13. 5 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

sanjab (پنجشنبه 10 شهریور 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 خرداد 92 [ 14:42]
    سطح
    33
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    تشکرها
    452

تشکرشده 458 در 140 پست

Array

سلام دوست عزیز
    بابت مشکلتون واقعا متاسف شدم.باید بگم کاملا درکتون می کنم کاملا و با تمام وجودم. منم تو شرایط شما بودم. 4ماه همسرم ترکم کرد انواع بهانه ها رو اورد، شرط گذاشت که مهریه ام باید 10-20 تا باشه، هر روز یه چیزی گفت و خلاصه 4 ماه منو بازی داد. منم از طرف خانواده ام تحت فشار بودم که تکلیفم معلوم بشه. بالاخره دیروز وقتی ازش پرسیدم با طلاق توافقی موافقه جواب داد که اگه تو اینجوری می خوای باشه به شرطی که بدون دعوا و دردسر باشه. شوهر من اونقدر آزارم داد که بالاخره خودم پیشنهاد طلاق دادم . اگر شما بتونین یه مدت صبر کنین و حرفی از طلاق نزنین شاید سرنوشت شما جوره دیگه ای بشه. امیدوارم مسئله شما ختم به خیر بشه.

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)