به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 تیر 87 [ 11:09]
    سطح
    37
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ترديد بحراني

با سلام به مدير محترم سايت و همگي دوستان، من در انتخاب همسر بر سر دو راهي قرار گرفتم.نزديک به پنج سال هست که با دختر خانمي دوست هستم، 8 سال اختلاف سني داريم اما به شدت از نظر فکري و سليقه ها با هم سازگار هستيم. من 30 سال سن دارم و داراي مدرک کارشناسي.. در اين مدت همزمان با دختر خانمهاي ديگري هم ارتباط داشتم که حتي بر سر يکي ازاونها ارتباطم رو به مدت 8 ماه با ايشون قطع کردم. اما ايشون دوباره با من تماس گرفت و من هم خيلي آمادگي ارتباط مجدد رو داشتم دوباره رابطه ما آغاز شد. بسيار مهربون هست و صادق، بحدي که اين صداقت رو به من منتقل کرده و اگر هم بخوام نميتونم بهش دروغ بگم.از نظر اخلاق بهش نمره بيست ميدم. اما خواسته هاي ديگه من رو نميتونه پر کنه، از جمله خانواده معمولي دارن و من هميشه از روز عروسي و اينکه اون رو به همه فاميل نشون بدم به شدت هراس دارم.مادر من هميشه در فاميل عنوان ميکرد که عروس آينده من چنين و چنانه، وضع مالي معمولي دارن، مدرک ديپلم داره، من هميشه ميخواستم که همسر آينده من زيبا و قد بلند باشه (قد من 190 سانتيمتر هست) و همچنين خانواده تحصيلکرده و سطح بالائي داشته باشه اما ايشون اينطور نيستند،تنها امتيازات ايشون اخلاق بسيار بسيار عالي و اختلاف سني مناسب هست. کارهائي که ايشون در اين مدت دوستي براي من انجام داده که اصلا نميتونم فراموش کنم.بعنوان مثال با اينکه ميدونست من با کسي ديگري هستم منو ترک نکرد و باعث شد که ديگه من اون کارها رو بکلي کنار بذارم.متاسفانه پدر و مادر من با ازدواج ما مخالف هستن، ما چند جلسه مشاوره ازدواج رفتيم، اما نتيجه اي نگرفتم و نميدونم که چه تصميمي بگيرم، اگر از ايشون بگذرم نميتونم دوريشو تحمل کنم و شايد ديگه همچين دختري نتونم پيدا کنم که اينقدر منو درک کنه، اگر به ايشون بله بگم پدر و مادرم و خواسته هاي ديگمو چيکار کنم؟در ضمن ايشون يک هفته بمن وقت دادن که تصميم بگيرم. لطفا من را راهنمائي کنيد. با تشکر.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 اسفند 87 [ 19:01]
    سطح
    41
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 32 در 18 پست

Array

RE: ترديد بحراني

سلام دوست من.
    هيچ کس تو اين دنيا صد در صد عالي نيست.هرکس يک سري بدي و يکسري خوبي داره.تو نميتوني يک نفر رو پيدا کني که 100٪ اون چيزي که تو ميخواي باشه.ميدوني که اين روزا خانواده ها هم بيشتر تابع نظرات بچه هاشونن تا خودشون.اين وسط يک مسئله ميمونه اونم خودتي . ببين عزيزم وقتي انقدر راحت ميتوني يک نفر رو که فکر ميکني خيلي خوبه بذاري کنار و بري سراغ يکي پس تکليفت با خودت روشن نيست.خيلي آدما احساسه خلعشونو با بعضي چيزا پر ميکنن بعد بعد از يه مدت ميفهمن بهش عآدت کردن حالا ديگه نه ميتوني بزاريش کنار نه ميتوني نگهش داري.اعماق قلبتو يه سر بزن.ببين اين دختر هميني هست که ميبيني.با همين خانواده با همين قيافه .ببين اين دختر تو قلبت انقدر جا داره که قيد خواسته هاتو بزني يا نه.اگر داره که دست دست نکن چون به قوله شيرازيا ميگن دره دروازرو ميشه بست اما در دهنه مردمو نميشه.پس اين افکاره خاله زنکه دختره فقير و پسر پولدار و بذار کنار . اما اگر نه بيشتر از اين سردرگمش نکن.دخترا خيلي روحيشون حساسه.اذيتش نکن و بذار با خياله راحت بره سراغه سرنوشتش

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

سلام kianosh ،

به تالار همدردی خوش آمدی .

برای اینکه بتونی در این خصوص تصمیم بگیری بهتره بدونی از ازدواج به دنبال چی هستی...
    به لینکهای زیر سر بزن و سعی کن با دقت بیشتری مطالب اونها رو مطالعه کنی . امیدوارم بتونی به ریشه ی این تعارضات در خودت پی ببری ....
    ضمنا سر زدن به بخشهای دیگر تالار و خوندن نوشته های سایر اعضاء دوست داشتنی رو بهت توصیه می کنم . هر چند قطعا مشکل تو عینا شبیه مشکلات دیگران نیست اما مطمئن باش نکات زیادی برای آموختن وجود داره .

- http://www.hamdardi.com/fa_Default.asp?RP=M_Content.asp&P1N=ContentId&P1V= 167&R%3D4071602%26L%3Dfa%26FT%3DFalse

- http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=178

موفق باشی .

4. کاربر روبرو از پست مفید طاهره تشکرکرده است .

طاهره (پنجشنبه 19 اردیبهشت 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 شهریور 88 [ 09:47]
    سطح
    54
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 177
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    218

تشکرشده 222 در 118 پست

Array

سلام کیا نوش
    دیگه منتظر چی هستی شما که 5 سال همدیگه رو میشناسید به خصوصیات هم که کاملا واقفید از نظر اخلاقی هم که ایشون رو تایید میکنید خدارا شکر
    سطح فکر همیشه به سواد نیست بلکه به شعور ادمی بر میگردد گاهی اوقات افراد تحصیل کرده هم حتی کمتر از افراد حتی بیسواد هستند همیشه د ر ازدواج معیار های ما نمی توانند به طور کامل تحقق یابن
    اگر مشکل پدر مادرتان هستند یه جلسه ای بگذارید تا این خانم راببینند و با اخلاقش اشنا شوند
    من فقط میگویم شما با شناخت از ایشان 5 سال در زندگیتان جلو هستید
    ممنون

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با سلام به همگی دوستان عزیز، عارف جان راستش پدر من اصلا راضی نمیشه ، حتی با اینکه یک جلسه دختر رو بببینه، میگه اومدن ما تعهد ایجاد میکنه و اینکه موقعیتهای خیلی بهتری برای تو هست، مادرم هم میگه من تو فامیل چی بگم، بگم رفتیم یک دختر معمولی گرفتیم، واقعا دیگه فکرم کار نمیکنه، همش میگم نکنه بعدا حتی اگر ما ازدواج کردیم این دختر رو تحویل نگیرن و نپذیرنش ، البته من خودم برای ازدواج 9 معیار دارم که ایشون فقط 3 مورد رو برآورده میکنه، از طرفی هم بین همکارانم چیزهائی میبینم که روزی 100 بار خدا رو شکر میکنم که یک چنین دختری کاملا وفادار و صادق در کنار من هست، حتی یک مورد از نظر اخلاقی با هم تفاوت نداریم و اینکه در این 5 سال اصلا دعوا و یا جرو بحثی هم بین ما نبوده، نمیدونم با پدرو مادرم چیکار کنم، راستشو بخواهید همونطوری که در پست اول نوشتم من در یک مقطع زمانی با ایشون قطع رابطه کردم و رفتم سراغ دختری با وضع مالی خوب و ظاهری آراسته و .. اما پدرو مادر من بازهم راضی به خواستگاری اومدن نشدن (میگفتن که خانواده اینا بما نمیخورن) که با کلی اصرار و خواهش و تمنا به اتفاق هم رفتیم خواستگاری، سرتونو درد نیارم خواستگاری همونجا بهم خورد. ( البته حق کاملا با پدرم بود و من بعدا متوجه این امر شدم) پس از تموم شدن اون رابطه من بشدت با خانوادم بد شدم و کارم رو هم از دست دادم و از نظر روحی در وضعیت بسیار بد، در یک چنین شرایطی این دوست عزیز و فرشته ، بعد از هشت ماه و با اینکه میدونست من بهش خیانت کردم برگشت و با من تماس گرفت و باعث شد تحولات شگرفی در من ایجاد بشه( من بهش خیلی مدیونم و افتخار زندگی منه که راه صحیح زندگی رو به من نشون داد و ازش بسیار متشکرم) ، اما متاسفانه حالا اون شور و اشتیاق برای جنگیدن و تلاش کردن سر موضوع خواستگاری و گفتگو با پدرم برای اومدن به دیدن این دختر در من وجود نداره. طاهره خانم ، من تمام مطالب در این تالار و تمام لینکهائی رو که شما برای من فرستادید رو با دقت مطالعه کردم اما راه حل مناسبی پیدا نکردم که با شرایط من جور باشه. لطفا منو راهنمائی کنید. چون نمیخوام یک عمر افسوس از دست دادن چنین دختری رو بخورم. با تشکر فراوان از همگی.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 شهریور 88 [ 19:31]
    سطح
    43
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    تشکرها
    118

تشکرشده 123 در 56 پست

Array

با سلام خدمت دوست عزيز آقا كيانوش
    راستش مطالبتو خوندم بعد از 5 سال چرا ترديد؟
    تو زندگي فقط اخلاقه كه خوشبختي مياره نه مقام نه سطح خانواده نه زيبايي
    فقط اخلاق خوب،حالا كه خدا به شما لطف داشته چرا قدر اين نعمت رو نميدوني؟اون كه 5 سال صادقانه و رو راست به پات نشسته به نظرت انصافه همه چيزو خراب كني؟جواب وجدانتو چي ميدي؟
    به نظر من ترديد نكن الان انقدر دخترهايي با سطح بالا و خوش آب و رنگ هست (البته بيشترشون به خاطر كلاس بالاشون تو زندگي خيلي ريلكس و تو روابطشون آزاد هستن،شما كه اينو نميخوايد؟) اكثرا پسرها براي ازدواج طالب دخترهاي خوش اخلاق و سازگار و صادق هستند.موفق باشيد.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 91 [ 17:29]
    سطح
    81
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 347
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 498 در 242 پست

Array

سلام
    مگه شما میخوای با حرف بقیه زندگی کنی
    من فکر میکنم شما لیلقت ایشونو نداری وگرنه یه لحظه هم تردید نمیکردی
    درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور

نکرده است\"

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

سعي كن راههاي منطقي تري پيدا كني تا مادرت و راضي كني قهر و دوري و .... راه مناسبي براي پيروز شدن نيست و نتيجه معكوس مي ده بايد خيلي منطقي و با ملايمت و سياست با مادرت صحبت كني بايد دل مادرتو بدست بياري و از اين دختر و خوبيهاش براش صحبت كني ( البته درست نبود كه مادرت متوجه دوستي شما دو نفر بشه )

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 مرداد 91 [ 13:45]
    سطح
    42
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    تشکرها
    66

تشکرشده 70 در 43 پست

Array

سلام به کیانوش عزیز:
    من تمام صحبتهاتو به دقت خوندم و باید بگم که خیلی خیلی با حرفهای نگین عزیز موافقم. شما اگر 9 شرط اصلی و مهم داری که این دختر خانم فقط 3 شرطش رو داره و هنوز دودلی و با خوودت میگی که من زن زیبا و پولدار و تحصی کرده میخوام چرا اینقدر با احساسات این دختر بازی میکنی و همه چیز رو به اون نمیگی.
    به نظر من پسری که دختری رو بخواد خیلی راخت میتونه خوانواده و پدر و مادرش رو با توصیفاتی که از اون دختر میکنه متقاعد کنه. مگر شما چند سالتون هست که هنوز پدر و مادر شما. شما رو فاقد قدرت تصمیم گیری در مورد انتخاب همسر میدونن. اگر واقعا شما هم نمیتونید اون جور که باید نظر خانوادتون رو نسبت به این خانم مثبت کنید پس سعی کنین به این ارتباط هر چه سریعتر خاتمه بدین و این خانم رو بیشتر از این وابسته نکنین./
    به نظر من شما همچنان منتظر فرصتی هستین که خانوادتون یک دختر با شرایط شما پیدا کنن و اونوقت به این دختر جواب رد بدین و گرنه اینقدر دست دست نمیکردین.

11. 3 کاربر از پست مفید نجوا تشکرکرده اند .

نجوا (پنجشنبه 23 خرداد 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با سلام به تمامي دوستان عزيز، در جواب به پست نجوا، بايد بگم که من تمام موانع و نظرات پدر ومادرم وخودم رو بدون هيچگونه ترس و يا رودروايسي به دوست عزيزم گفتم و ايشون از همه موضوعات اطلاع دارن، و اصلا اينطور نيست که من ايشون رو منتظر خودم نگه دارم تا يک دختر با شرايط گفته شده پيدا کنم. اين کاملا نامردي و پستي يک نفر رو ميرسونه و بهيچ عنوان حتي فکر اين موضوع رو هم در خودم راه نميدم. نهايت اينه که من تا آخر عمر پسر خواهم بود. من از شما عزيزان راه حلي جهت حل موضوع خواستم ، پس تقاصا دارم به جاي دور شدن از اصل موضوع دقيقا متن ارسالي اينجانب رو مطالعه کنيد و اينجانب رو از راهنتمائييهاي خود بهره مند کنيد. با تشکر از همگي

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)