به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 20:22]
    سطح
    20
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

تردید بعد از عقد در مورد ظاهر همسر (خیلی فوری، لطفاً کمک کنید )

سلام
    راستش من یک خانمی رو میشناختم که خیلی خیلی دختر خوبیه. فقط چند مشکل داشت : خوشگل نبود، از من 7 ماه بزرگتر بود، خانوادش از نظر مالی متوسط بودند و از نظر موقعیت تحصیلی هم از من پایین تر بود. به خاطر این دلایل خوب دلم نبود که باهاش ازدواج کنم اما از بس از خوبی هاش شنیدم، دلمو زدم به دریا و با وجود اون تردید هایی که داشتم باهاش عقد کردم.
    مدت دو هفته از دوران عقد رو باهاش بودم و خوب واقعاً حس کردم که از نظر اخلاق و تعهد و صداقت و ... خیلی دختر خوبیه و حتی ظاهرش هم تقریباً دلنشین بود.
    بعدش من رفتم خارج از کشور (دانشجو هستم) و ایشون ایران موند تا بعداً بیاد .
    متاسفانه اون تردید ها الان شدیداً اموده سراغم و من هی افسوس می خورم که چرا اونو گرفتم، می تونستم یک دختر خیلی خوشگل بگیرم . کاش حداقل از نظر موقعیت تحصیلی در سطح من بود و ....
    حتی همش تو ذهنم به گزینه های دیگری که مشد بگیریم فکر می کنم. باور کنید نمیخوام فکر کنم ناخودآگاه میاد تو ذهنم و بعدش اصلاً سردرید میسم.
    متاسفانه ایشون گیر داده بود که چرا ناراحتید و ... ، من هم صادقانه گفتم که موقع عقد من تردید داشتم و حالا هم این افکار اومده سراغم. اوایل ایشون خیلی خوب درک می کرد و می گفت ممکنه به خاطر اینه که از من دوری و خوب اونجا دختر های خوشگل زیاد هست و .... و کمک می کرد که این افکار ازم دور بشه. اما یه روز گفت که دیگه نمی تونه تحمل کنه چون الان یک ماهه که هنوز تو این افکار رو داری. بعد گفت واقعاً فکر می کنه بهتره ما از هم جدا شیم . گفت نمی تونه اینجوری بعداً تحمل کنه. گفت می ترسم بعداً تو زندگیم تو غربت همش اینا رو بزنی تو سرم.
    من احساس می کنم احتما داره چون تازه عقد کردم این افکار زود گذر باشه و بعداً از بین بره.
    حتی خودم فکر می کنم که اشتباه کردم این خانم رو گرفتم چون این تردید بعداً باعث میشه من باهاش بد رفتاری کنم. از طرف دیگه فکر می کنم چون ایشون خیلی مهربون و خوش اخلاقه بعداً تو زندگی کم کم محبت ایشون می افته تو دلم و حتی ممکنه عاشقش بشم.

خدایی نمی دونم چیکار کنم. الان هی اصرار داره که اجازه بدم جدا شیم ازهم. میگه حتی یک سکه هم نیم خواد . فقط می خواد تا فرصت داره جدا شه که گزینه های محتمل واسه ازدواج رو از دست نده.

من از یه طرف می بینم دختر خیلی خوبیه ذاتاً و خوب کمتر دختر اینجوری مطیع و صبور دیدم اما از طرف دیگه میگم شاید بهتر باشه جدا شیم و من برم یک دختر خوشگل پولدار بگیرم که در عین حال می تونه خوش اخلاق هم باشه. بعد مطمئناً باهاش بد حرف نمی زنم و این بنده خدا هم راحت میشه.

واقعاً نمی دونم چی کار کنم؟ اگه فکر می کنید بهتره این دختر رو دو دستی بچسبم لااقل بگید چی کار کنم که این افکار ازم دور شه؟ اصلاً آیا این افکار طبیعیه ؟ آیا هر مردی بعد از عقد به گزینه های دیگه ای هم که می تونست داشته باشه فکر می کنه؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: خیلی فوری، لطفاً کمک کنید

آقای محترم،
    ایا فکر می کنید دیگران باید تاوان اشتباهات ما رو بدن؟ آیا این جوانمردانه است؟

تا اونجایی که من شنیدم میگن قبل از ازدواج چشمهاتو خوب باز کن و بعد از اون چشمهاتو کاملا ببند. اگر هر کسی بخواد بعد ازدواج به خاطر تردیداش جدا بشه که همه ما الان طلاق گرفته بودیم. در ضمن شما بهتره از لفظ خانمم استفاده کنید تا دختر. اون دختر الان همسر قانونی شماست.

یک نکته ای هم که میخواهم بگم اینکه من الان خانمی هستم که تحصیلات بالایی دارم. اما خوب واقعا به این نتیجه رسیدم که اولا تحصیلات شعور رو به همراه نمیاره. در ضمن مهارتهای زندگی زناشویی هیچ ربطی به تحصیلات که نداره هیچی شایدم بعضی اوقات پرداختن به کار بیرون و .. اونقدر یک زن رو خسته کنه که نتونه به اندازه کافی به زندگی زناشووییش و شادی و لطافت زنانش برسه.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

3. 13 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (شنبه 15 مرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

من همه ماحرا رو نگفتم.
    من با ایشون قبلش هم از طریق اینترنت صحبت کردیم. ایشون دورادور منو میشناخت. من قبل عقد بهشون گقتم که تردید دارم اما ایشون که به قول خودش از همون قدیم ها منو دوست داشته و شدیداً عاشق من بوده ولی نشون نمی داده، گفت این تردید ها به خاطر استرس هست . من حتی همون موقع خواستم بهش نشون بدم که ممکنه بعداً این استرس ها خودشون نشون بده و چندین بار گفتم بهش که به نظرم خوشگل نیست . اما اون به قول خودش که الان می گه اون موقع این حرفا رو جدی نگرفته. فکر کرده مهم نیست.

ولی منکر خوبی های این دختر نیستم. حتی این اواخر که من گفتم بهش که چرا ناراحتم ، اوایل می گفت که چیکار کنه که من دیگه ناراحت نباشم و به جای جواب دادن به من ، مرتب می گفت حاضره هر کاری واسه رضایت من بکنه . و حتی می گفت گرچه این حرفات آدمو ناراحت می کنه اما به من بگو که یه وقت بهت فشار نیاد و به کسی نگی.

تو این مدت هم یک کلمه از حرفام رو به خونوادش نگفته.

من به خوبی هاش واقفم . از خوبی هاش فقط اینو بگم کافیه که هروقت ناراحتم ، میگه حتی اگه گفتنش منو هم ناراحت میکنه بهم بگو . خلاصه واقعاً فداکار هست و میگم با وجود همه این حرفایی که گفتم بهش فقط این دفعه آخر اعتراض کرد . اونم تازه از من عذرخواهی کرد که نمی تونه اونی باشه که من می خواشت.
    اما مشکل اینه که یهم اینا به ذهنم میاد که کاش یکی می گرفتم که ازم کوچکتر بود یا خوشگلتر بود و ..... . باور کنید من نمی خوام فکر کنم ،یهو فکرش میاد تو ذهنم. اصلاً سرم گاهاً شدیداً درد می گیره.
    حالا به نظر شما چیکار کنم؟ جدا شم ؟
    حتی فکر می کنم که همچین دختر خوبی کم پیدا میشه ، ولی چه فایده که این افکار ولم نمی کنه.

من می دونم که همه دوستان منو مقصر می دونن و شاید به همین دلیل صفحه رو میبندن. اما باور کنید من به کمک فوری نیاز دارم . اگه خوب راهنمایی بشم می تونه سرنوشت ساز باشه واسم. چون ایشون گفتن که بشینم واقعاً فکر کنم و تا 24 ساعت دیگه به یک نتیجه درست برسم.
    پس لطفاً کمک کنید

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

با سلام،

عنوان تاپیک شما خیلی کلی هست.
    لطفاً در پست بعدی یک عنوان مناسب بنویسید تا مدیران عوض کنند.

در رابطه با مشکلتون، شما دو بار تاکید کردید روی "پولدار" بودن.
    پولدار بودن خانواده دختر ملاک مناسبی برای انتخاب همسر نیست.
    بلکه مهم این است که دو خانواده از نظر مالی تقریباً در یک سطح باشند.
    یعنی اگر خانواده شما خیلی پولدار هستند، درست نیست که بروید با یک دختر فقیر ازدواج کنید و برعکس.

فرض بگیریم شما با یک دختر پولدار ازدواج کنی، در آینده شاید حتی به کمک پدرزن و یا با نیروی خودت وضع مالیت خوب بشود، آن وقت باز هم آن دختر رو می خواهی؟ با این تفکر نه! به این خاطر که دیگر او از نظر مالی از شما بالاتر نیست و شما چیزی که می خواستی، یعنی پول رو، به دست آوردی.

زیبایی هم نسبی هست. یعنی با زیباترین دختر هم ازدواج کنی، باز هم یک دختر زیباتر پیدا خواهی کرد.

این لینک رو مطالعه کن: لینک

امیدوارم دوستان با تجربه در این تالار کمک بهتری به شما بکنند.

6. 14 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (یکشنبه 16 مرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

ممنون. خوب الان به نظر شما چیکار کنم؟ من می دونم همه اینها رو اما این افکار بدجوری منو عذاب میده؟
    نظر شما به جدایی هست یا اینکه خانمم رو از دست ندم؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

راستی شما چند سال دارید؟

راستش من یک زنم و نمی دونم ایا می تونم شما رو خوب درک کنم یا نه ولی سعی می کنم تا حد ممکن خودم رو جای شما بذارم. در مورد 4 دلیلی که الان شما رو به شک انداخته می خوام نطرم رو بگم و در نهایت این شما هستید که باید تصمیم نهایی رو بگیرید و خودتون باید پیامدهای هر تصمیمی رو که می گیرید بدبد.

1- زیبایی: اگرچه زیبایی نسبی هست اما الان اگر دختری بلد بشه که چطور مدل مو و ارایشی به صورتش میاد و چه لباسی جذابترش می کنه می تونه خیلی زیباتر به نظر بیاد. اگرچه هر چه سن انسان بالاتر میره این اخلاق و زیبایی درون انسانه که به زیبایی ظاهر انسان میافزاید.

2- در مورد وضعیت متوسط مالی به نظر من این اصلا مشکلی قابل بیان نیست. چون یک مرد باید روی پای خودش بیاسته و نباید پول پدر زنش رو در نظر بگیره مگر این اختلاف سطح مالی باعث عدم تفاهم بشه

3- در مورد تحصیلات هم که نظرم رو قبلا گفتم و واقعا بهش اعتقاد دارم

4- در مورد اینکه از شما بزرگتر هستند. ایا ایشون این بزرگتر بودن رو در رفتارشون به شما نشون میدن؟ ایا سعی در کنترل شما دارند؟ اگر نه پس اینکه شما هم سن و سال هستید خیلی بیشتر کمک نی کنه که همدیگر رو بهتر درک کنید.

امیدوارم تصمیم عاقلانه ای بگیرید و بعد از تصمیم گیری هم سعی کنید اگر قراه هزینه ای بابت تصمیمتون بپردازید خودتون رو فقط مسول اون بدونید.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

9. 7 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (یکشنبه 21 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 مرداد 90 [ 01:29]
    سطح
    21
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 28 در 12 پست

Array

من خودمم تازه اومدم اينجا اما باور كنين 24 ساعت زمان خيلي كميه براي سرنوشت يه زندگي
    يه لحظه چشماتو ببند و فردا صبح را تصور كن بدون اون آيا شادتري ؟ اگه اينطوره هرچه زودتر تصميمت رو بگير اما هنوز هم فك ميكنم 24 ساعت زمان كوتاهيه براي حذف يك انسان از زندگيتون
    (دوست عزيز من اصلا نظرم تخصصي نيست به هيچ وجه. فقط دلم نيمد بدون جواب از اينجا رد بشم)

11. 5 کاربر از پست مفید نيكتا تشکرکرده اند .

نيكتا (شنبه 15 مرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

24 سال تمام. خانمم 24 سال و 7 ماه.

خوب من دلم به جدایی نیست . می خوام این افکار سراغم نیاد. با یکی از دوستان نزدیکم که متاهله مشورت کردم میگفت اونم بعد عقدش یه مدت از این فکرا میکرده و طبیعیه.
    من می ترسم بعداً تو زندگی این افکار وجود داشته باشه و نتونم خانمم رو خوشبخت کنم.
    ایشون اصلاً از نظر شخصیتی کاملاً مطیع هستند و گرچه بزرگتره اما واقعاً طوری نشون میده انگار من ازش خیلی بیشتر می فهمم. تنها نگرانی من بابت سن اینه که ایشون شکسته میشن زود و تابلو به نظر میاد که از من بزرگتره. این تو فرهنگ خانواده ما یه جوریه و مطمئناً کلی ملت حرف خواهند زد. واسه این نگرانم.

حالا چیکار کنم که دیگه این افکار نیاد سراغم؟

13. 2 کاربر از پست مفید tanha.aziz تشکرکرده اند .

tanha.aziz (شنبه 15 مرداد 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

ببین این افکار به سرت میاد و هیچکس نمی تونه راه حلی بهت ارائه کنه.
    شما باید انتخاب کنی. یعنی به تمام خصوصیات مثبت و منفی یک چیز (نه فقط فرد) باید اندیشید، سبک سنگین کرد و در نهایت انتخاب کرد.
    شما قبل از عقد باید اینکار را می کردی. در حق این دختر ظلم کردی و بیشتر اینکه حست را بهش انتقال دادی. و در این ظلم هیچ شکی نیست. با این حال بشین و مجدد فکر کن. 24 ساعت کمه، فرصت بیشتری بخواه.

از مقاله های این سایت هم استفاده کن و ببین در انتخاب همسر چه معیارهایی باید درنظر بگیری.
    اینرا هم بدان که تمام خصوصیات مثبت در یک فرد جمع نخواهد بود. زیبایی، پولداری، سن کم، اخلاق خوب، تحصیلات عالی و ....
    منتها باید اگر از معیاری به نفع معیار دیگر می گذریم (که در هر انتخابی اینگونه است)، با چشم باز و بسته به ارزشهایمان باشد که حسرت به دنبال نداشته باشد.
    شما اینکار را باید قبل از عقد انجام می دادید ولی لاجرم مجبورید که الان انجام دهید.

البته ممکن است درصورت اقدام به تصمیم برای جدایی با برخورد خانواده دختر مواجه شوید که بحثی دیگر است.

15. 5 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (یکشنبه 21 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky
    ببین این افکار به سرت میاد و هیچکس نمی تونه راه حلی بهت ارائه کنه.
    شما باید انتخاب کنی. یعنی به تمام خصوصیات مثبت و منفی یک چیز (نه فقط فرد) باید اندیشید، سبک سنگین کرد و در نهایت انتخاب کرد.
    شما قبل از عقد باید اینکار را می کردی. در حق این دختر ظلم کردی و بیشتر اینکه حست را بهش انتقال دادی. و در این ظلم هیچ شکی نیست. با این حال بشین و مجدد فکر کن. 24 ساعت کمه، فرصت بیشتری بخواه.

از مقاله های این سایت هم استفاده کن و ببین در انتخاب همسر چه معیارهایی باید درنظر بگیری.
    اینرا هم بدان که تمام خصوصیات مثبت در یک فرد جمع نخواهد بود. زیبایی، پولداری، سن کم، اخلاق خوب، تحصیلات عالی و ....
    منتها باید اگر از معیاری به نفع معیار دیگر می گذریم (که در هر انتخابی اینگونه است)، با چشم باز و بسته به ارزشهایمان باشد که حسرت به دنبال نداشته باشد.
    شما اینکار را باید قبل از عقد انجام می دادید ولی لاجرم مجبورید که الان انجام دهید.

البته ممکن است درصورت اقدام به تصمیم برای جدایی با برخورد خانواده دختر مواجه شوید که بحثی دیگر است.
    یعنی الان اگر من به این نتیجه برسم که جدایی درست نیست و باید ادامه بدم، آیا می تونم امیدوار باشم که بعداً وقتی زندگی مشترک رو شروع کنم دیگر این افکار به سراغم نخواهد آمد؟
    آیا کلاً این افکار به صورت طبیعی در ذهن یک فرد تازه عقد کرده به وجود می آید یا غیر عادی است؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)