به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 مهر 88 [ 12:49]
    سطح
    40
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 82
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 5 پست

Array

دختر16 ساله من

[align=justify][/color][/size]با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز و مدیر زحمتکش و محترم همدری مشکلی که من داشتم این است که دختری دارم 16 ساله که مشغول تحصیل در دبیرستان است و مدتی است که بدون اجازه من و بصورت مخفی ابروهایش را تمیز میکند در صورتیکه من و پدرش نسبت به اینکار خیلی مقید و متعصب هستیم بطوریکه من چندین بار هم به او تذکر دادم که این کار را انجام ندهد و به او گفتم که هر کاری موقعی دارد و به او گفتم تو که میبینی پدرت بدش میاید و همه چیز را از چشم من می بیند پس چرا این کار را مرتب و با وجود اینکه میدانی بعدش با تو دعوا هم میکنم انجام میدهی ؟ او حتی از ترس پدرش هم وقتی جلوی او ظاهر میشود در ابروهایش مداد مشکی میکشد تا مبادا پدرش از این موضوع مطلع شود من دیگه از این وضعیت خسته شده ام و تحمل ندارم چون این دختر من اصلاٌ در این یک مورد به حرف من گوش نمی دهد لطفاٌ مرا راهنمایی بفرمائید [/align]

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 15:20]
    سطح
    40
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    تشکرها
    140

تشکرشده 143 در 53 پست

Array

RE: دختر16 ساله من

فریبا جان سلام !

دختر شما در سنی هست که عقاید گروه همسالانش برایش بسیار مهم هست ، شاید اگر کمی او را درک کنید بد نباشد ، شما باید او را از لحاظ عاطفی تامین و پذیرش کنید ، چه ایرادی دارد که او خودش را زیبا کند ؟ آن هم با تمیز کردن ابرو ؟؟؟!!!

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 مهر 87 [ 11:26]
    سطح
    46
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    229

تشکرشده 239 در 119 پست

Array

دوست عزیز سلام
    من هم با نظر جناب ASRIN GOZALI موافقم . چون دختر شما یک نوجوان هست و خیلی تحت تأثیر دوستان و همسلانش می باشه و افراد در این سن بسار مشتاق هستند که در نظر دیگران زیبا و قشنگ حلوه کنند خصوصا دختر خانمها.
    مشکل شما شاید مشکل خیلی از خانواده های دیگه هم باشه اما فکر می کنم شما باید کمی حساسیت خودتون رو کاهش بدید و خیلی روی این موضوع تمرکز نکنید هر چه شما روی این مسئله پافشاری کنید او را لجبازتر خواهید کرد فقط صبر کنید این مسائل گذراست و برای دختر خانم شما هم عادی خواهد شد.
    نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید باید به او بفمانید که او به طور طبیعی زیباست، حتی بدون ابرو برداشتن و آرایش کردن و اعتماد به نفس او را افزایش دهید.

4. 3 کاربر از پست مفید نادیا تشکرکرده اند .

نادیا (چهارشنبه 18 اردیبهشت 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 مهر 88 [ 12:49]
    سطح
    40
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 5 پست

Array

با سلام خدمت دوستان عزیز و با تشکر از راهنمائی های شما عزیزان من تمام این چیزهایی را که شما میگوئید میدانم ولی همانطور که خودتان هم میدانید آقایان (مخصوصاٌ پدرها) کمتر از خانمها (مادرها) این چیزها را درک میکنند و شوهر من از این دسته مردهاست که میگوید تا دختر ازدواج نکرده حق نداره دست به ابرو وصورتش بزند و این موضوع را هم دخترم خوب میداند و میداند که اگر این کار را بکند پدرش هم با من و هم با خودش دعوا میکند . یعنی واقعاٌ از این مسئله من خسته شده ام و نمیدانم چه کار بکنم هر چه بهش میگم دخترم تو خودت بدون اینکه دست توی صورتت ببری زیبا هستی و پدرت از این کار خیلی بدش میاید و ما همه در یک خانواده زندگی میکنیم و باید به نظر پدر و مادرت احترام بگذاری تا آنها هم متقابلاٌ به تو احترام بگذارندو خلاصه اینکه دخترم برای این کارها وقت بسیار است و تو الان وظیفه مهم تری داری که اون هم تمام حواست و هم و غمت باید درس خواندن باشد و بس . او فقط گوش میکند البته ناگفته نماند دخترم از لحاظ درسی اصلاٌ مشکلی نداره و دختر خیلی زرنگی است و تنها عیبی که داره اینه که به حرف دوستاش خیلی بیشتر از پدر و مادرش اهمیت میدهد . در هر حال از راهنمائی های شما دوستا ن خیلی متشکر و سپاسگزارم

6. کاربر روبرو از پست مفید فریبا تشکرکرده است .

فریبا (چهارشنبه 18 اردیبهشت 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 15:20]
    سطح
    40
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    تشکرها
    140

تشکرشده 143 در 53 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فریبا
    با سلام خدمت دوستان عزیز و با تشکر از راهنمائی های شما عزیزان من تمام این چیزهایی را که شما میگوئید میدانم ولی همانطور که خودتان هم میدانید آقایان (مخصوصاٌ پدرها) کمتر از خانمها (مادرها) این چیزها را درک میکنند و شوهر من از این دسته مردهاست که میگوید تا دختر ازدواج نکرده حق نداره دست به ابرو وصورتش بزند و این موضوع را هم دخترم خوب میداند و میداند که اگر این کار را بکند پدرش هم با من و هم با خودش دعوا میکند ...
    این حق نداشتن را چه کسی تعیین کرده ؟؟؟؟؟!!!!!

از آقای پدر این سوال را بپرسید :

چرا حق ندارد ؟!

جواب احتمالا این خواهد بود :

فرهنگ و سنتی که به ما رسیده این را گفته !

شما میتونید این سوال رو بپرسید :

آیا هر چیزی که فرهنگ و سنت قبلی به ما گفته الزاما صحیح هست ؟؟؟؟؟

توصیه می کنم این سوالات رو جلوی دخترتون از پدر نپرسید ، چون شاید برای پرستیژ پدر خوب نباشه ، سعی کنید خودتون دوتایی با آقای پدر به شکل خصوصی موضوع رو حل کنید .

:)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 دی 00 [ 13:32]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First Class50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    1
    تشکرها
    2,842

تشکرشده 3,286 در 817 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام

ببخشيد ولي فكر كنم خانم هاي محترم به جاده خاكي وارد شديد !

يك پدر به عنوان رييس خانواده ، مسوليت ابتدا همسر و فرزندانش را دارد و عصبانيت و .. از جانب او براي خود فرزند است نه خودش .

حرف شوهر خانم فريبا بسيار منطقي و عقلاني است . با تميز كردن و برداشتن ابرو نه پولي از جيب پدر كم ميشود و در صورت بر نداشتن مبلغي اضافه ميشود.
    تمام اين مسايل براي وقتي است كه يك خانم تمام زيبايي هايش را براي شوهر آينده خودش نگه دارد نه اين كه براي كم نياوردن در ميان دوستان و زيبا جلوه دادن خودش امروز دست به اين كار بزند.
    اگر دختر شما مثل مانكن هاي امروزي خودش را درست كند وبين اين آدم هاي همه جور فرقه برود معلوم نيست چه خواهد شد ؟
    با برداشتن ابرو حتما دوستاني به سمتش خواهند آمد كه از جنس او باشند اما اگر اينطور نباشد دوستان او هم تغيير ميكنند .
    خانم فريبا دوستان دختر خودتون را كنترل كنيد ، نميخوام ناراحتتون كنم اما خيلي مراقب فرزند دل بند خودتان باشيد و مناسب است كه اين موضوع را حتما با پدرش در ميان بگذاريد حتي اگر كار به جاهاي باريك بكشد به نفع آينده دختر شما و اعصاب شماست .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)