به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 آبان 90 [ 11:54]
    سطح
    19
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

از سیگار کشیدن همسرم متنفرم. لطفا راهنمایی کنید

[align=justify]با سلام

من 28 ساله هستم و مدت 6 ساله که ازدواج کردم و فرزندی 4 ساله دارم. از همون موقع که خواستگاری انجام شد متوجه سیگار کشیدن همسرم شدم اما وقتی از او پرسیدم انکار کرد تا اینکه متوجه شد که یکی از فامیلهای خودش این اطلاعات را به ما داده بود و قبول کرد که به صورت تنوعی سیگار میکشه. اون موقع ما هنوز نه نامزد بودیم نه عقد. شرایطی براش گذاشتم که اگر مایل به ازدواج با من هست سیگار رو کنار بزاره و اون قول 100% داد که دیگه سیگار نکشه (من بشدت از سیگار و آدم سیگاری متنفرم چون پدرم از وقتی یادم میاد سیگاری بوده). من رو این قولش حساب کردم و ازدواج کردیم. حدود 8 ماهی گذشته بود که وقتی لباسش رو شستم متوجه پاکت سیگار تو جیبش شدم (اصولا من هیچوقت نه جیب شوهرم رو میگردم نه موبایلش رو). چند ماهی صبر کردم و به روی خودم نیاوردم اما آخر طاقت نیاوردم و بدون اینکه عنوان کنم پاکت سیگارش رو پیدا کردم بهش تذکر دادم که متوجه سیگار کشیدنت شدم و لطفا دست بردار. اما دوباره اول زیر بار نرفت اما بعد از پافشاری من قبول کرد. ازش خواستم بزاره کنار و قبول کرد . کمکش کردم.
    میخوام خلاصه بگم تو این 6 سال 4 بار با روشهای مختلف چسب ترک سیگار- آدامس ترک سیگار و دکتر و روانشناس- ورزش و تفریح و تنقلات ترکش دادم اما مدتیه دوباره بشدت سیگار میکشه با توجه به اینکه سابقه بیماری عصبی هم داره زیاد نمیتونم گیر بدم اما دیگه تحمل ندارم. من با این شرط باهاش ازدواج کردم و تحمل بوی سیگار و حتی تصور سیگار کشیدنش دیوونم میکنه.

یکشنبه گذشته سر همین قضیه بشدت بحث کردیم. ازش قول گرفتم 14 روز به این قضیه فکر کنه و تصمیم بگیره یا من و بچش یا سیگار. اما بازم راهنمایی میخوام. نمیدونم چیکار کنم.

منتظر راهنمایی همتون هستم [/align]

2. کاربر روبرو از پست مفید mitra445 تشکرکرده است .

mitra445 (شنبه 25 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 مرداد 90 [ 15:39]
    سطح
    22
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    تشکرها
    63

تشکرشده 63 در 32 پست

Array

RE: از سیگار کشیدن همسرم متنفرم. لطفا راهنمایی کنید

به نظر من همسرتون بايد از نظر رواني و منطقي متقاعد بشه كه سيگار نكشه وگرنه تهديد شما فقط زمينه رو براي كشمكشهاي بعدي فراهم ميكنه.همسر من كه از ابتدا سيگاري نبود ولي چند ماهيه سيگار ميكشه اصلا يكي از ملاكهاي من براي انتخابش همين بود و تصور همسر سيگاري برايم از همه صحنه ها مشمئز كننده تر بود ولي با وجود اينكه تهديد كردم قهر كردم و با خواهش ازش خواستم درست نشد.
    سيگار در حقيقت يك عادت تسكين بخشه .پيدا كردن جايگزيني با همين خصوصيات سخته مخصوصا كه ترك هر عادت علاوه بر تصميم شخصي و خود انگيخته نياز به صبوري و آرامش فرد هم داره .

همسر شما كه طبق گفته خودتون (با توجه به اینکه سابقه بیماری عصبی هم داره ) رهاييش قطعا به راهكارهاي علمي و عملي و صبر و حوصله شما و مهمتر از همه انگيزه خودش بستگي داره. تهديد يه انگيزه منفي ضعيفه.

4. کاربر روبرو از پست مفید asemaneaby59 تشکرکرده است .

asemaneaby59 (شنبه 25 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

asemaneaby59
    ممنونم از راهنماییت. میدونم تهدید کار درستی نیست و باید از لحاظ روحی روش کار کنم. اما نمیدونم چه جوری؟ واسه همین کمک میخوام

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مهر 91 [ 19:39]
    سطح
    21
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 58
    دستاوردها:
    تشکرها
    91

تشکرشده 92 در 34 پست

Array

به نظر من یکم زود عصبانی شدید و اون 2 راه رو جلوی شوهرتون گذاشتید(شما یا سیگار!)...
    سیگار واقعا چیز عجیبیه...از بیرون افراد مخصوصا خانم ها خیلی واکنش شدیدی نشون میدن ولی اون بنده خدایی که دچار این اعتیاد شده اصلا همچین دیدی نسیت یه موضوع نداره....من دوستان سیگاری زیادی دارم(هم دانشگاهیام بودن!)..
    بهترین راه برای ترک رو براتون می نویسم چون چند تا ار دوستانم با هیمن موارد ترک کردند.
    واکنش شدید نسبت به این موضوع در ابتدا لازم هست که شما انجامش دادید.
    خالا شما باید کاملا باید در کنار همسرتون باشید.همسرتون به کمکتون احتیاج داره.کاملا منتطقی پیشش برید،تمام مشکلات سیگار رو براش توضیح بدید و طوری صحبت کنید که مطمئن باشه برای خودش و خانواده کوچولو خودتون،نگران سیگار کشیدنش هستید.
    نکات منفی سیگار کشیدن رو با ارامش تمام براش توضیح بدید:از ابتدایی ترین ها مثل بوی بد لباس ها و چروک شدن پوست صورتش و تا امراض قلبی و ....
    با عشق بهش بگید که نمی خواهید بعد از مدتی زیبابی چهرش رو که به شما ارامش میده رو با کشیدن سیگار از دست بدید،و.....
    در اخر هم ازش بخواهید برای در مرحله اول برای خودش و مرحله دوم برای خانواده کوچولوش نگران باشه و سعی کنه بزاره کنار.
    بزرگترین معضل ترک سیگار حضور در جمع سیگاری هاست(مخصوصا دوستان صمیمی).پس ازش بخواهید هر وقت دید دوستانش دارن کنارش سیگار میکشن سعی کنه دور بشه ازشون و اون جا به یاد شما بیفته و اگه لازم شد با شما تماس بگیره و با بهونه از اونجا دور بشه..

واقعیت اینه که اقایون در ترک سیگار احتیاج به ارامش روحی و روانی دارن و بهتره هر چی زود تر به کنار همسرتون بر گردید.

7. 3 کاربر از پست مفید DR_BINGO تشکرکرده اند .

DR_BINGO (دوشنبه 23 آبان 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

DR_BINGO
    [align=justify]ممنون از شما. نمیدونید چقدر این سیگار منو عصبی میکنه. به تمام کلمه متنفرم یعنی اون لحظه که بوی سیگار بده و نزدیکم بیاد بحدی از خودش هم متنفر میشم که میخوام زندگیمو ترک کنم. اون لحظه واقعا یادم میره چقدر دوستش دارم اما یه ریزه تحمل ندارم رو این قضیه. من همیشه کنارش بودم دوست عزیز. تا حالا 4 بار این کار رو انجام دادم و خودش هم اعتراف میکنه که واسش کم نذاشتم اما از برگشتهای متعددش کلافه هستم. راستش توی محیط کارشون و دوستاش سیگاری خیلی زیاده و متاسفانه من از 6 صبح تا 6 عصر نمیبینمش چون حودمم سر کار هستم! [/align]

9. کاربر روبرو از پست مفید mitra445 تشکرکرده است .

mitra445 (شنبه 25 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 شهریور 90 [ 21:58]
    سطح
    27
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 32 در 12 پست

Array

سلام
    دوست من شما باید اول علت سیگاری شدن همسرتون رو بفهمید.
    علت های زیادی هست :
    کنجکاوی
    نشان دادن و جلب توجه
    یار تنهایی و به آرامش رسیدن
    تابع جمع بودن
    از پدر الگو گرفتن
    و ......
    راحت ترین ترک برای کسانیه که به علت در جمع بودن و کنجکاوی سیگاری میشن و سخت ترین ترک برای کسانیه که سیگار رو یار تنهایی و وسیله به آرامش رسیدن خودشون می دونند.
    فکر کنم متاسفانه همسر شما سیگار رو یار تنهایی خودش کرده(مطمئن نیستم) و این هم بگم که ترک های نا موفق شروعی برای ترک نهایی هستند پس امیدتون رو از دست ندید.
    آدامس و بر چسب وهم برای کسانیه که می خوان برای همیشه ترک کنند و به قولی دیگه از سیگار خسته شدند
    برای کسانی مثل همسر شما که نمی تونه با آدامس و بر چسب ترک کنه بهترین روش الکترو اسموک یا سیگار الکترونیکی هست که با برند های مختلف مثل e-health cigarette توی بازار موجوده.
    این وسیله نیکوتبن بدن فرد رو تامین می کنه بدون اینکه عوارض سیگار رو داشته باشه و حتی بو هم نداره. در حالی که دقیقا مثل سیگار هست.به جای دود هم بخار آب تولید می کنه!
    به این صورت فرد استرس ناشی از وابستگی بدن به نیکوتین رو نداره و در واقع سیگارش رو هم می کشه
    باید با این دستگاه آروم آروم مصرفش رو کم کنه. اگر با مشورت پزشک هم باشه عالی جواب می ده
    نکته: نمیدونم این دستگاه با مجوز وزارت بهداشت وارد شده یا نه چون تا به حال خودم استفاده نکردم! ولی می تونید از داروخانه ها در این مورد بپرسید

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مهر 91 [ 19:39]
    سطح
    21
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 58
    دستاوردها:
    تشکرها
    91

تشکرشده 92 در 34 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mojarrad
    بهترین روش الکترو اسموک یا سیگار الکترونیکی هست که با برند های مختلف مثل e-health cigarette توی بازار موجوده.
    این وسیله نیکوتبن بدن فرد رو تامین می کنه بدون اینکه عوارض سیگار رو داشته باشه و حتی بو هم نداره. در حالی که دقیقا مثل سیگار هست.به جای دود هم بخار آب تولید می کنه!
    به این صورت فرد استرس ناشی از وابستگی بدن به نیکوتین رو نداره و در واقع سیگارش رو هم می کشه
    باید با این دستگاه آروم آروم مصرفش رو کم کنه. اگر با مشورت پزشک هم باشه عالی جواب می ده
    نکته: نمیدونم این دستگاه با مجوز وزارت بهداشت وارد شده یا نه چون تا به حال خودم استفاده نکردم! ولی می تونید از داروخانه ها در این مورد بپرسید
    این دستگاه شدیدا مضر هستند و باعث عفونت ریوی و مشکلات عدیده میشند.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 تیر 93 [ 15:40]
    سطح
    42
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,177

تشکرشده 2,204 در 465 پست

Array

سلام. دوست خوبم ، شما هیچ کس رو نمیتونید مجبور کنید عملی رو که بهش عادت داره، ترک کنه، مگر اینکه بخواین دروغ بشنوین!
    همیشه بین علم تا باور فاصله ای هست، که تنها نیرویی فوق علم ، منجر به باور علم میشه. مثلا شخصی که سیگار میکشه، میدونه سیگار برای قلبش بده، اما باورش نداره. اما طی مسئله ای مثل سکته قلبی (دور از جون همسرتون) این مسئله تبدیل به باور میشه. (چون فرد نسبت به دردش احساس و درک شهودی پیدا میکنه). ولی خب اگر همسر شما بخواد چنین تاوانی بده تا به باور برسه، خیلی سنگینه.
    اما خب برای اینکه همسر شما اینگونه به باور نرسه، نیاز هست از در دیگری وارد شین، یعنی حمایت و همدلی شما. مسئله اینه که سیگار یک خلاء رو در زندگی همسر شما پر میکنه، یا بهتره بگم تسکین میده. بنابراین شما باید نقش سیگار رو برای همسرتون ایفا کنید، به این روش که : چون ما عادت داریم باور افرادی که دوستشون داریم و قبولشون داریم رو با جون و دل بپذیریم، پس شما باید انقدر حمایتش کنید و در کنارش باشید تا باورهای شما رو بپذیره. از جمله مضر بودن سیگار. برای این کار بهتره با هسرتون دوست باشین و در همکاری هاتون بروز تعلق ندین، یعنی حالت اجبار رو از کارهاشون بردارین. یه خورده زمان میبره، اما نتیجه میده.

آسون نیست دیگران رو به باور خودتون برسونید. باید براشون یه اسطوره باشید.

13. کاربر روبرو از پست مفید shabe barooni تشکرکرده است .

shabe barooni (یکشنبه 26 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

mojarrad
    ممنون از نظر شما. متاسفانه علت سیگار کشیدن همسر من چند تاست. یکی اینکه پدرش سیگار میکشیده و قبح این کار براش شکسته- دوم اینکه در محیط کاریش و اطرافیان تعداد ادمهای سیگاری زیاده سوم اینکه به تازگی متوجه کمبود توجه رو درونش احساس کردم و سعی زیادی برای توجه بیشتر براش گذاشتم. اما در مورد دستگاه الکترواسمک با نظر DR_BINGO موافقم چون پدرم تهیه کردند علاوه بر اینکه تاثیری نداشت مشکلات ریوی پیدا کرد

shabe barooni
    متاسفانه دروغ گویی همسرم تو این زمینه بد اذیتم میکنه. اما نکته های خوبی گفتید که البته چند وقتیه سعی دارم عمل کنم. بازم ممنون

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)