به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 بهمن 90 [ 15:12]
    سطح
    38
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    227

تشکرشده 229 در 108 پست

Array

آینده ی زندگی من رو پیش بینی کنید

شاید خیلی مسخره باشه شایدم خیلی کوته فکری و احمقانه باشه شایدم خیلی از باز کردن تاپیک من بدتون بیاد و شاید.......

اما واسم مهمه بدونم( با شناختی که از من و شوهرم با تاپیکایی که خوندید.دارید) زندگی من رو چطور پیش بینی میکنید به صورت عاقلانه و به دور از احساس

اگه من با شوهرم زندگی کنم(جدا از محبت نکردن و نشون ندادن عشق و علاقه ...شوهری که اهل صداقت نیست. اهل زندگی و کار نیست. و همیشه خواسته یه شبه همه چیز داشته باشه .خانواده ی شوهری که از عروسشون متنفرند.شوهری که شبا زنشو تنها تو خونه میزاره تا 12 1 شب.و دلیلی برای دیر اومدنش نداره و همه عالمو ادم میگن معتاده و من نشونه هاشو دیدم .شوهری که رفیقاشو ول نمیکنه .شوهری که نقشه سرقت میکشه...................)چی میشه؟؟؟؟

این تاپیکو باز نکردم تا از شوهرم انتقاد کنم منم خیلی ایراد دارم ولی نه تنها من هیچ کس جز خدا نمیتونه مشکلات شوهرمو حل کنه.و هرکدوم از مشکلات حل کردنش کلی زمان و اعصاب میخاد که از عهده من خارجه .خیلی دوست دارم اقای مدیر عزیز همدردی هم راجع به پیش بینی ایندم نظر بدن.

اگه باهاش زندگی کنم چی میشه؟نمیتونم بگم زندگی ...اگه تحملش کنم خوبه؟؟؟؟

اگه جداشم اینده من خوب پیش بینی میشه؟؟؟؟؟؟؟

من میتونم باهاش زندگی کنم بدون هیچ دردسری یا اعصاب خوردی .میتونم خیلی قشنگ ظاهر زندگیمو حفظ کنم .میتونم خیلی راحت و بدون گریه و غصه تحملش کنم.فقط در صورتی که به معنای کامل رهاش کنم وکاری به کارش نداشته باشم.شبا دیر بیاد ...شیشه ای بشه.....با خانوادم رفت و امد نکنه.....با خانوادش رفتو امد نکم.....برام خرج نکنه......خلاف کارتر بشه...... به نظرتون زندگی کنم چی سرم میاد؟؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 11 شهریور 95 [ 04:50]
    سطح
    66
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 210
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    880

تشکرشده 885 در 224 پست

Array

RE: آینده ی زندگی من رو پیش بینی کنید

ببخشید شاپرک جان ولی یه جورایی خودت جواب خودت رو می تونی از لابلای نوشته هات پیدا کنی..من اصلا در جریان زندگی شما نیستم ولی فقط اینا دستم اومد که شوهر شما معتاده اونم به شیشهبی تفاوته و بی احساس و بی منطق..اگر اینایی که می گم درست باشه مسلما زندگی خوشی نخواهی داشت و یا اینکه اگر هم روزی به یک زندگی شیرین برسی مسلما نیازمند سالها تلاش و صبر و فداکاری و از خود گذشتگی و صرف عمر و جوانی است و آنهم تازه یه جورایی باید به دیده ریسک بهش نگاه کنی و فکر کنی که همه تلاشت رو بی انتظار بکنی و ممکن هم هست که نتیجه ای رو که می خواستی نگیری..
    دوست عزیزم شرایط افراد با هم خیلی متفاوته ..من آشنایی دارم که شوهرش معتاد به شیشه هست و بیکار البته از محل کارش بدون هیچ پشتوانه ای بخاطر اعتیادش و بی انگیزگیش اخراج شد ..الان سالهاست که توی خونه نشسته و خرج زندگی رو این خانم می ده ..حتی خرج اعتیادش رو هم از این خانم می گیره و این اواخر پس از چند سال مصرف یه جورایی روانی شده و با کوچکترین مشکلی برای بچه اش چاقو کشی می کنه!! البته خیلی انسان خوبی بود اوایل و اعتیاد به این روزش انداخت ..با تمامی این حالات این خانم هنوز هم تحمل یه ثانیه دوریشو نداره .دنیا هم جمع بشن نمی تونن این خانم رو از این مرد حتی بخاطر امنیت جانی بچه هاش جدا کنند..سالهاست داره خرج درمانش و بستری کردنش رو هم میده و هر بار باز روز از نو و روزی از نو...با تمام اینها باز هم این خانم امیدواره و خرج این آقا رو هم با لذت داره میده !! هر چند که دیگه در اثر کار کردن های زیاد و طولانی خیلی شکسته شده و خانواده خودشم یه جورایی طردش کردن...
    اینو به عنوان مثال گفتم که بدونی آدم ها و دیدشون و شرایطشون چقدر با هم متفاوته ..در صورتی که من هر باز اجباری هم توی خونه این خانم می رم تمام مدت احساس می کنم حتی حاضر نبودم یک ثانیه هم توی اون خونه باشم...
    این کاملا بستگی به روحیات خودت داره .باید با خودت صادق باشی و با چیدن همه این مسایل کنار هم ببینی باز هم می تونی این شرایط رو بپذیری و تلاش کنی اصلاحش کنی یا در توان خودت نمی بینی.. امیدوارم روزی نرسه که مثل من احساس کنی عمر و تلاش سالهای جوونیت بی نتیجه بوده..موفق باشی
    [size=medium]بهترین راه برای پیش بینی آینده خلق آنست.[/size][size=large][/size]

3. کاربر روبرو از پست مفید f_z تشکرکرده است .

f_z (شنبه 04 تیر 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    227

تشکرشده 229 در 108 پست

Array

f_z عزیزم خیلی خوشحال شدم نطرتو شنیدم من تمام زندگیتو خوندم و دوست داشتم نطرتو بشنوم

ولی واقعا دوست دارم از نظر شما هم زندگیمو بررسی کنم

در مورد معتاد بودنش مشکوکم و به یقین نرسیدم ولی تو محله مون همه میگن معتاده.و من عوارضشو دیدم.

اگه باهاش باشم ..............

f_z عزیزم خیلی دوست دارم از تجربتون استفاده کنم خواهش میکنم کمکم کنید

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 شهریور 96 [ 22:02]
    سطح
    77
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,300

تشکرشده 3,560 در 934 پست

Array

شاپرک جان
    خواهرم
    درک می کنم چقدر پریشان و ناامید هستی
    من فعلا نمی توانم آینده تو را پیش بینی کنم چون اطلاعات کافی را فعلا ما نداریم
    شما شک دارید که شوهرت معتاد است و سرقت می کند، یعنی مطمئن نیستی، حتی اگر 75 درصد شک داشته باشی فعلا مطمئن نیستی و فعلا نمی توان حکم قطعی برای تو صادر کرد
    من نمی توانم آینده تو را پیش بینی کنم ولی در حد خودم چند نکته می توانم به خود تو بدون توجه به شوهرت بگویم که در آینده تو تاثیر گذار هست:
    1- من شاپرک را دختری در اوج جوانی و انرژی می بینم که فوق العاده احساسی و هیجانی هست و بین خودمان باشد زیاد هم حرف گوش کن نیست، پس شاپرک باید تغییر کند، شاپرک باید عقل و درایت و منطق خود را تقویت کند، شاپرک باید آرامش داشته باشد و هر گونه واکنش های تکانشی و هیجانی خود را کنترل کند. شاپرک باید بزرگ شود.
    2- شاپرک در زندگی نقش منفعلی دارد و گاها هم خرابکاری می کند ( ناراحت نشی عزیزکم )، شاپرک قدرت خود را نمی بیند و متاسفانه انرژی جوانی خود را هدر می دهد
    3- شاپرک می تواند چه با شوهر و چه بی شوهر به فکر پیشرفت فردی خود باشد، می تواند برود مثلا حسابداری را انتخاب کند و در یکی از دانشگاه های بدون کنکور دو سال درس بخواند و بشود کاردانی حسابداری و به فکر شغل و درآمد و استقلالی برای خودش باشد

6. 4 کاربر از پست مفید نیلا تشکرکرده اند .

نیلا (یکشنبه 19 تیر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 11 شهریور 95 [ 04:50]
    سطح
    66
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 210
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    880

تشکرشده 885 در 224 پست

Array

شاپرک عزیز ممنون از محبتت عزیزم ولی من واقعا خیلی مورد مناسبی برای کمک کردن و راهنمایی سایرین نیستم.اگر بودم الان زندگی خودم در این مرحله نبود .شرایط من با شما متفاوت بود.شوهر من هیچ علاقه ای به اعتیاد و حتی سیگار هم نداشت و اهل خلاف های گروهی هم نبود .خلاف هاش خیلی مرموز و گنگ بود و طوری تودار برخورد می کرد که تا سالها کسی متوجه کارهاش نمی شد.نمونه اش همین مساله جعلی بودن مدرک دانشگاهیش بود که حتی مادرش هم باور نمی کرد دانشجو نبوده باشه چون مدام می رفت تهران به اسم کلاس رفتن و حتی خونه دانشجویی داشت و حتی شهریه دانشگاه رو هم می گرفت از مادرش و براش رسید های جعلی می برد.فکر می کنم این از مورد شما خیلی سخت تر بود چون خیلی مرموز و تودار رفتار می کرد و واقعا یه کارآگاه حرفه ای لازم بود برای هر یک از کاراش و پرونده هاش..من زندگیم رو گذاشتم که این آدم رو اصلاح کنم .14 سال زمان کمی نبود .با همه چی ساختم و توی این مدت به یه موفقیت های خوبی هم رسیدم اما در نهایت اگه بخوام جمع بندی کنم عواید این 14 سال از باخته هام خیلی کمتر و بی ارزش تر بود..چیزهایی رو از دست دادم که دیگه هیچ نیرویی قابل به جبرانش نیست..اگه می خوای از تجربه من استفاده کنی بهت می گم که زندگی که شروعش با این مسایل باشه ارزش تلاش نداره .اگه در مورد اعتیادش حتی ذره ای هم شک داری تا این شک بر طرف نشده ذره ای کوتاه نیا و اگه شکت به یقین تبدیل شد خودت رو آزار نده. بدترین نوع اعتیاد همین فکر می کنم باشه..لحظه لحظه روزهای زندگیت رو قدر بدون و این روزا رو صرف خودت کن.امیدوارم که موفق بشی.
    [size=medium]بهترین راه برای پیش بینی آینده خلق آنست.[/size][size=large][/size]

8. 2 کاربر از پست مفید f_z تشکرکرده اند .

f_z (یکشنبه 05 تیر 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    227

تشکرشده 229 در 108 پست

Array

خیلی ممنون سابیناعزیزم و f_z مهربونم

باور کنید میخام عاقلانه تصمیم بگیرم طراحی سرقتشو مطمئنم من با چشمای خودم این 3نفر دزد رو با شوهرم چندین بار دیدم و خیلی داستان داره .....

شوهر من ادمی نیست که بشه باهاش زندگی کرد خیلی نامرده
    تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها چرا پلیسا نیومدن دنبال داداش شوهرم یا دنبال شریک کاریش یا......باید بگم حرف مردم مهم نیست من با چشم خودمم دیدم....

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 05 اسفند 90 [ 19:03]
    سطح
    39
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    دستاوردها:
    تشکرها
    783

تشکرشده 794 در 331 پست

Array

خیلی متاسفم شاپرک عزیز و اف زد جان

شاپرک من هم در جریان تاپیک هات نبودم فقط چند تا سوال دارم

چقدر با شوهرت حرف می زنی؟

چقدر تلاش کردی که از طرق مختلف باهاش ارتباط برقرار کنی و بهش بفهمونی راهش اشتباهه؟

چقدر با محبت و دوستانه باهاش رفتار کردی؟

فکر می کنی دیگه راهی نیست که خوب بشه؟

فکر می کنی چه اتفاقی افتاده که شوهرت اینجوری شده؟

آیا کمبودی داره یا تحت فشار بوده که نقشه دزدی کشیده؟

آیا خوشی زده زیر دلش؟

آیا فکر نمی کنی الان که به اعتیادش شک داری باید پیگیر بشی که بیشتر از این پیش نره؟ یا باید رهاش کنی
    می دونم شرایط سختی داری اما سعی کن تو این شرایط وا ندی, نمی دونم چقدر زندگیت رو دوست داری یا حتی چقدر خسته هستی

نمی دونم کجای راهی اما هر جا که هستی دو راه پیش روته یا ادامه بدی یا تموم ک
    نی
    نمی شه گفت که ادامه بدی یا تموم کنی

اگه ادامه بدی ممکنه یا اون رو درست کنی یا خودت به راه خلاف کشیده بشی

اگه ادامه بدی و اون هم درست بشه می تونی دوباره بهش اعتماد کنی؟

می تونی ادامه ندی و رابطه ت رو تموم کنی, اگه تموم کنی عذاب وجدان می گیری؟

زندگی همش یه تصمیمه, یه انتخابه, کسی نمی تونه غیر از خودت آینده ت رو پیش بینی کنه گلم

این تویی که تصمیم نهایی رو می گیری پس بشین و همه جوانب رو برسی کن

بشین به خودت و ارزشهات و اهداف شخصی ت و اهداف زندگی زناشویی ت فکر کن

دست خودته

واسه یه تصمیم آدم باید جوانب زیادی رو در نظر بگیره و باید به لحظه لحظه های زندگی ش که فقط اونه که تجربه ش کرده دقیق بشه, چیز زیادی از زندگی ت نمی دونم فقط شاید بتونم بگم شما این آدم رو با این شرایط انتخاب نکردی و به مرور زمان تغییر کرده, شاید بتونی کمکش کنی و شاید هم نه

همیشه گفتم الانم می گم که هیچ چیزی مثل مشاوره ی حضوری با یه مشاور خوب نمی تونه مفید باشه

الان احساساتت سرکوب شده اما سعی کن آروم باشی

11. 2 کاربر از پست مفید matin_female_1988 تشکرکرده اند .

matin_female_1988 (یکشنبه 05 تیر 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    227

تشکرشده 229 در 108 پست

Array

تل می عزیزم ممنون

شوهرم هیچ وقت قبول نکرد که خلاف میکنه فکر میکنه منم که همیشه اشتباه میکنم خیلی میخام باهاش صحبت کنم (با اینکه میدونم درست بشو نیست.فقط واسه وجدانم میخام باهاش حرف بزنم)ولی گوش نمیده...

صبا تا ظهر خابه وقتی بیدار میشه میزاره میره تا اخرررررررررررر شب .الان هنوز خونه نیومده هرچی زنگ میزنم خاموشه یا در دسترس نیست...کار هرشبشه و من کاملا عادت کردم دیگه حرس نمیخورم دیگه گریه نمیکنم دیگه داد نمیزنم وقتی بیاد اروم باهاش صحبت میکنم ولی اخر همه حرفاش فحش به من و خانوادمه.....

وقتی بیرونه سرکارش نمیره با دوساش بیرون میگردن و قتی هم میپرسم کجاست گوشیشو خاموش میکنه....

با دایی خلافکارش میگرده...دیروز خونه داییش بود مسیج دادم کجایی؟گفت باشگام ..ولی دیدم از خونه دادییش بیرون اومد..

بهش گفتم راهش اشتباست ولی منو اندازه یک مترسک هم قبول نداره حرفام براش خنده داره..گاهی موندن باهاش بدترین عذابا میشه.وقتی مهربون میشه که رابطه جنسی میخاد هر دوهفته یک بار..

من از هر دری وارد شدم تا باهاش حرف بزنم قبولم نداشته...تلاشام بی فایده بوده

الان که کامل رهاش کردم و کاری بهش ندارم خیلی اروم و با محبت میتونم باهاش حرف بزنم ولی اون هیچی جز رابطه جنسی نمیفهمه

احساس نمیکنم با اتفاق خاصی فکر خلاف افتاده به سرش چون این خلافاش تو خونشه تو ذاتشه...

کمبودی نداره تکمیلیم دستمون به دهنمون میرسه حتی اگه هم نداشتیم نباید نقشه دزدی بکشه ...

اگه بهش بگم و یا سوال کنم اعتیاد داره تمام خانوادمو میاره جلو چشمم.چه برسه بخام کمکش کنم
    خیلی مغرور شده

هرچقد که خستم همون قدم عاشق زندگیم بودم عاشق یه زندگی که همه چی اروم باشه ولی الان اندازه سر سوزن بهش اعتماد ندارم به راحتی دروغ میگه به راحتی هزار تا کار میکنه و ارامش به این خونه برنمیگرده...

اینو بگم خیلی بی عار شدم خیلی پوست کلفت شدم معیار ندارم هدف ندارم امید ندارم سر دوراهی گیر کردم

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array

دوستش داری؟

14. کاربر روبرو از پست مفید sci تشکرکرده است .

sci (یکشنبه 05 تیر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 05 اسفند 90 [ 19:03]
    سطح
    39
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    دستاوردها:
    تشکرها
    783

تشکرشده 794 در 331 پست

Array

اصلا این حرف رو نزن

آدم تو سخت ترین شرایط نباید بی هدف و سرگردون بشه آروم باش عزیزم

تا حالا شده باهاش قهر کنی؟
    حتما یه قلقی داره
    اگه من جای شما بودم اولین کار به یه مشاور مجرب مراجعه می کردم کسی که کار بلد باشه نه فکر جیبش باشه و سعی می کردم ازش کمک بگیرم
    اگه دیدم راهی نیست ازش جدا می شدم چون با این اوضاع آدم تا کی می تونه سر کنه؟
    اینکه کسی فقط آدم رو واسه ارضاء جنسی ش بخواد خیلی خوشایند نیست
    اینکه کسی به حرف آدم اهمیت نده اونم همسر آدم خوشایند نیست
    چه دلیلی داره آدم زندگی ش رو با کسی که کثیف شده به نابودی بکشونه؟ آیا کسی که برای خودش ارزش قائل نیست و خودش رو زده به خواب می شه کاری کرد؟
    کسی که دیگه هیچ پایبندی به خانواده ش نداره و حریم خانواده رو شکسته
    مگر اینکه واقعا پشیمون بشه
    باید ببینی راه برگشتی هست یا نه
    به خدا توکل کن و بهش ایمان داشته باش
    خیلی ناراحت شدم وقتی نوشته هات رو خوندم
    اما مطمئن باش یه روزی, یه جایی یه کسی یه چیزی........به دادت می رسه, صبر داشته باش

مشکلات به دو دلیل سر راه آدما قرار می گیرن
    یکی اینکه ازشون درسی بگیریم
    یکی اینکه صبرمون مورد امتحان قرار می گیره

فکر می کنم این امتحان برای شما امتحان صبر باشه
    به فکر خودت باش و جوونی ت
    اگه دیدی راهی هست حتما برو چون همسرته
    اگه دیدی راهی نیست اراده کن و این رابطه رو ترک کن چون خودت تو خطر هستی
    شاید اونقدر قوی و خوددار باشی که کسی نتونه از راه به درت کنه
    اما فکرت چی؟ آرامشت چی؟
    می خوای تا آخر عمرت اذیت شی و عذاب بکشی؟
    حیف نیست عمرت رو پای کسی بذاری که خودش هم برای خودش ارزش قائل نیست؟

مشاوره یادت نره

مواظب خودت باش عزیزم

16. کاربر روبرو از پست مفید matin_female_1988 تشکرکرده است .

matin_female_1988 (یکشنبه 05 تیر 90)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)