به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 بهمن 90 [ 15:36]
    سطح
    28
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 118
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

مشکل من با خانواده در ظاهر همسر آینده ... !!!

سلام.

خانواده من کلا مذهبی هستند ولی من یه خورده با خانواده فرق میکنه و یه خورده از اونا تو بعضی چیزا فرق دارم ولی خودمم اگر در ظاهر مذهبی نباشم تو مسائل دینی مثل نماز و روزه محرم و نامحرم اعتقاد دارم و پایبندم ...

حالا موضوع اصلی ... من 23 سال دارم و کم کم به قول خودشون وقت ازدواج منه با شرایطی که دارم ... اینبار مثل همیشه گفتند دیگه میخوایم زنت بدیم بزار تحقیقات تموم بشه واسه اونی که ما انتخاب کردی یه خانوم خوب مذهبی و چادری ... ایندفعه برخلاف همیشه امدم جلوشون واسادم و گفتم من زن چادری نمیخوام بیخودی دنبال این و اون نرید .. من تیپم طوریه که دوست دارم یکی مثل خودم باشه نه چادری ...طرفی که مانتویی باشه ولی نه از اون کوتا تنگاش با 5 کیلو آرایش نه .. یکی که خیلی عادی و عرف جامعه باشه و ......

اینا پدر و مادر کوتاه امدن بعدش مگه تفریبا 2 ساعت با هم بحث کردیم و اون میگفتند که تو فامیل کسی غیر چادری نیست و ما هم عروس غیر چادری نمیخوایم و اگه تو یکی اونجوری انتخاب کنی و فقط وظیفه ی فرزند والدینی رو انجام میدیم و تمام ..... !!

دوستان با توجه که من فردی رو انتخاب کردم تو یه چند ماه هست و قسط داشتم به خانواده بگم و رسمی کنم با شنیدن این حرف ها شکه شدم و اصلا الان نمیدونم چیکار کنم ...؟؟!!

طرف من خانوادش از نظر مذهبی چند پله پایین تر هستند ... مثلا مادرش چادری هست ولی پدرش زیاد فرد مذهبی نیست ولی نماز اینا میخونن ... و خود دختره و خواهرش اینا چادری نیستند و ....

حالا من موندم با خانوادم که اینقدر سر چادری بودن و نبودن عروسشون حساسن و میگن حتما باید چادری باشه چیکار کنم ؟؟ چون خودم دوست ندارم باشه ... ولی اونا میگن تو اشتباه میکنی و گمراه شدی و از خانواده و اعتقاداتشون دور ....

موندم با طرف سر همین قضیه بهم بزنم یا راه حلی هست ... چون دوست ندارم پدرم و مادرم به زور تن به این ازدوارج دوست دارم منطقی قبول کنن و کنار بیان با این موضوع که دید من با دید اونا فرق میکنه و ....

2. 2 کاربر از پست مفید reza_ss تشکرکرده اند .

reza_ss (پنجشنبه 24 شهریور 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

RE: مشکل من با خانواده در ظاهر همسر آینده ... !!!

یعنی این دو پست من هم مانند دو پست قبلی که ایجاد کردم بی جواب میمونه ؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array

دوست عزیز
    خودتو درگیر این مسئله نکن
    اونقدر تعداد پارامترهایی که باید در نظر بگیری زیاد هستن که چادری بودن یا نبودن تنها یکی از اونهاست

بشین با خودت حسابی فکر کن و ببین چجور دختری رو میخوای
    سوای از ظاهر مذهبی یا معمولیش
    ظاهر ادما پایین ترین طبقه شخصیت درونیشونه

میخوام بگم ذهنتو با فکر کردن تنها به این مسئله و پیش بینی رفتار والدینت خسته و مشغول نکن
    معیارهاتو به صورت کلی و یه بار دیگه به صورت جزیی بنویس با خونوادت بیشتر مشورت کن و دقیقا بگو چی میخوای
    بذار اونها هم متقابلا خواسته هاشون رو بگن
    سعی کن باهاشون به تفاهم برسی (با هر راهی که بلدی سعی کن در مقابلشون قرار نگیری )
    و موارد مختلفی که بهت پیشنهاد میشن رو با اونها بسنج

خب اگه این کارارو کردی و واقعا الان مسئله فقط نوع خاصی از پوشش یعنی چادره ،
    مشکل چیه ؟
    زیبایی شیک پوشی مرتب بودن و به روز بودن در پوشش و ظاهر ارتباط مستقیمی با مانتویی بودن نداره
    یه ویژگیه یه خصوصیت اخلاقی

شما جور دیگه ای فکر میکنی؟
    نظرت رو بگو تا بر اساس اون ادامه بدیم

5. کاربر روبرو از پست مفید meysamm تشکرکرده است .

meysamm (چهارشنبه 01 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

ممنون خارپشت جان جواب نمی دادی دیگه ناامید میشدم به نتیجه رسیدم در این تاپیک و تنهایی میخواستم به ایم موضوع فکر کنم .. چون کس دیگه نیست دور ورم که باهاش مشورت کنم ...

ببینید درسته ظاهر خیلی مهم نیست ولی از نظر پدر مادر من که مثلا تو یه خانواده ایی هستند که همه تو فامیل مذهبی و چادری هستند قبول اینکه عروسشون بخواد بدون چادر باشه یعنی فقط همین دو کلمه غیرقابل درک و از نظر خودشون انگشت نما نمیخوان تو فامیل بشن و ...... اینه که دیروز که به صورت اتفاقی و غیر مستقیم این حرف ها شد شدیت و تعصبشون رو به این قضیه متوجه شدم و فکر نمیکردم اینقدر رو این دو کلمه حساس باشن و فکر میکردم اگر بگم غیر چادری بعدش بپرس که چه نوع غیر چادری با چه نوع خانواده و اصل و نسبی و .... ولی اصلا اجازه اینکه من بگم غیر چادری نه اینکه موهاش بیرون باشه مانتو تنگ و آرایش کرده است نه .. یه غیر چادری معمولی و ساده و معمولی ......

فرق و دید من با اونا تو اینه که اونا میگن چادری باشه مثل یه دیوار میمونه در مقابل دید طرف ولی اگه چادری نباشه حالا هر مانتو تنگ یا گوشادی بپوشه باز اندام های آن مشخص و در معرض دید هست و از این نوع حرف هااااا

ولی من فرق با یه بی چادری رو خیلی میدونم و به دسته میکنم .. 1 دسته که غرب زده شدند و استفاده از هر نوع تیپ و ... دریغ نمیکنند و محرم و نامحرم هیچ فرقی براشون نداره و بدون روسری و ... پیشون میونن ... دسته ی دیگه افرادی هستند که به نظر خودشون ظاهر معمولی دارن ولی در کل جامعه به این افراد هم بی حجاب گفته میشه ... اینا تو خانواده خودشون مثل با اینکه پسر عمه و .... نامحرم هستند میگن چون با هم نزدیک هستند و ... بی روسروی میمونن و محرم خود میدونن ... و آدمها رو بسته به فهم و شعورشون از محرم و نامحرم جدا میکنن نه بو وسیله چیزی که تو دین گفته ...

دسته سوم که مد نظر من هست دسته ایی هستند که بی چادری هستند ولی با ظاهر متناسب که کمترین جلب توجه رو به اطرافیان خود منتقل کنن و بین محرم و محرم طبق دین فرق میزارن و عمل میکنند ...

7. کاربر روبرو از پست مفید reza_ss تشکرکرده است .

reza_ss (شنبه 11 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 تیر 90 [ 22:35]
    سطح
    19
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    دستاوردها:
    تشکرها
    2
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

شما به اون فرد علاقه دارین یا بخاطر نوع حجاب این فرد رو مد نظر گرفتین ؟
    منظور من اینه که شما همسری مانتویی ولی به انتخاب پدر و مادر خود رو می پذیرید؟

9. 2 کاربر از پست مفید saynaz تشکرکرده اند .

saynaz (چهارشنبه 01 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

حالا دید من از طرف مقابل من از لحاظ حجاب تو دسته ی سومی بود که بالا گفتم ... حال این طرفی که من باهاش آشنا شدم و در بعضی موارد معیارها با هم تفاهم داریم جزو دسته 2 از نظر حجاب هست که با صحبت هایی که باهش شده قبول کرده و گفته که براش مهم نبوده و الان که اینجوریه حاظر بیاد تو دسته 3 و اون تیپ باشه و رفتار کنه ...

---------------------

مشکل من الان با خانواده اینه که اصلا دو سته رو میشناسن چادری و بدون چادری همیننن...!!!!!!!!

من چه راه هایی یا چطور باید قانع یا حرف بزنم که اینا قبول کنن به یه عروس بی چادری طوری که من انتخاب کردم رو به عنوان عروس خود قبول کنن و راضی به این وصلت باشن نه اینکه بالجبار تن به خواسته من بدن و من رو از اون به بعد به یه چشم دیگه نگاه کنن ...

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 تیر 97 [ 22:36]
    سطح
    58
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    1,069

تشکرشده 1,120 در 173 پست

Array

سلام

دلیل تاکید خانواده بر چادری بودن عروسشون چیه؟ در فامیل شما حجاب غیر از چادر خیلی غیر معموله؟ یعنی شما هم نگرانی خانواده رو در مورد انگشت نما شدن تایید می کنین؟ اگه بله پاسختون بهشون چیه؟

دلیل تاکید شما بر چادری نبودن همسرتون چیه؟

اختلاف نظرتون محدود به ظاهر میشه؟ یا مثلا شده رفتاری در مورد برخورد محرم و نامحرم به نظر خانواده جلف و سبک باشه و به نظر شما بدون اشکال؟

اگه شما بر چادری نبودن تاکید داری خانواده باید متوجه باشن که راضی نبودنت از ظاهرو پوشش همسرت ممکنه تو زندگیت باعث مشکل بشه

شما هم باید حواست باشه دختری که قراره همسر شما بشه باید به عنوان عروس در فامیل و خانواده هم قابل پذیرش باشه

12. 2 کاربر از پست مفید hadieh تشکرکرده اند .

hadieh (شنبه 11 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط saynaz
    شما به اون فرد علاقه دارین یا بخاطر نوع حجاب این فرد رو مد نظر گرفتین ؟
    منظور من اینه که شما همسری مانتویی ولی به انتخاب پدر و مادر خود رو می پذیرید؟
    نه اصلا من ایشون رو صرف ظاهر قیافه و حجابش انتخاب نکردم .. من معیار های دیگر رو نگاه کردم و دیدم تا حدودی به اون نزدیک هست و به اون علاقه مند شدم و ....

و اگر هم بگم دو دلی در انتخاب طرف مقابلم دارم تو همین حجابش هست که جزو دسته ی 2 هست که تو پست قبلی توضیح دادم ...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_SS
    حالا دید من از طرف مقابل من از لحاظ حجاب تو دسته ی سومی بود که بالا گفتم ... حال این طرفی که من باهاش آشنا شدم و در بعضی موارد معیارها با هم تفاهم داریم جزو دسته 2 از نظر حجاب هست که با صحبت هایی که باهش شده قبول کرده و گفته که براش مهم نبوده و الان که اینجوریه حاظر بیاد تو دسته 3 و اون تیپ باشه و رفتار کنه ...

با این حساب خیلی تمایلی به پایبندی قلبی همسرت و خونوادش یه مسائل مذهبی رو نداری
    و همینکه بتونی رضایت ضمنی والدینت رو کسب کنی برات کافیه

مشکل من الان با خانواده اینه که اصلا دو سته رو میشناسن چادری و بدون چادری همیننن...!!!!!!!!

من چه راه هایی یا چطور باید قانع یا حرف بزنم که اینا قبول کنن به یه عروس بی چادری طوری که من انتخاب کردم رو به عنوان عروس خود قبول کنن و راضی به این وصلت باشن نه اینکه بالجبار تن به خواسته من بدن و من رو از اون به بعد به یه چشم دیگه نگاه کنن ...

در موردی که شما انتخاب کردین
    من فکر میکنم (اگه اشتباه میکنم اصلاح کنین ) نگرانی خونوادتون فقط در مورد چادر نیست
    بلکه اعتقادات این دختر هم اونقدر محکم نیست که به شما اطمینان داده جوری باشه که شما میخواین و به قول خودتون براش مهم نیست
    میخوام بگم مسئله فقط چادر نیست درسته ؟

15. کاربر روبرو از پست مفید meysamm تشکرکرده است .

meysamm (چهارشنبه 01 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadieh
    سلام

دلیل تاکید خانواده بر چادری بودن عروسشون چیه؟ در فامیل شما حجاب غیر از چادر خیلی غیر معموله؟ یعنی شما هم نگرانی خانواده رو در مورد انگشت نما شدن تایید می کنین؟ اگه بله پاسختون بهشون چیه؟

بله از کاملا یه چیز غیر عادیه تو فامیل های پدر من یکی غیر چادری باشه و باز هم بله دقیقا ترس از انگشت نما شدن و ... هست ... که تو مورد خودم مونم پاسخی فعلا ندارم براشون ... به این شک میکنم که من به بی راهه رفتم و الان خواسته و ناخواسته از خوانواده و مذهبشون دوردتر شدم ....

دلیل تاکید شما بر چادری نبودن همسرتون چیه؟

اختلاف نظرتون محدود به ظاهر میشه؟ یا مثلا شده رفتاری در مورد برخورد محرم و نامحرم به نظر خانواده جلف و سبک باشه و به نظر شما بدون اشکال؟

نه به چیز هایی دیگه مثل موسیقی و همین موردی که شما گفتید هم مربوط میشه

اگه شما بر چادری نبودن تاکید داری خانواده باید متوجه باشن که راضی نبودنت از ظاهرو پوشش همسرت ممکنه تو زندگیت باعث مشکل بشه

شما هم باید حواست باشه دختری که قراره همسر شما بشه باید به عنوان عروس در فامیل و خانواده هم قابل پذیرش باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط خارپشت
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_SS

با این حساب خیلی تمایلی به پایبندی قلبی همسرت و خونوادش یه مسائل مذهبی رو نداری
    و همینکه بتونی رضایت ضمنی والدینت رو کسب کنی برات کافیه

در موردی که شما انتخاب کردین
    من فکر میکنم (اگه اشتباه میکنم اصلاح کنین ) نگرانی خونوادتون فقط در مورد چادر نیست
    بلکه اعتقادات این دختر هم اونقدر محکم نیست که به شما اطمینان داده جوری باشه که شما میخواین و به قول خودتون براش مهم نیست
    میخوام بگم مسئله فقط چادر نیست درسته ؟

من نگفتم بهشون که همچین فردی هست و به عنوان یه گزینه مطرح کرده باشم ..فقط یه موضوع که تو پست اول گفتم پیش امد که این شد من نظر و دیدمو گفتم و اونا سریع اون حرف هارو زدن ..یعنی اصلا به هیچ چیز طرف فکر نکردم و مهترین و اولین ملاک برای اون ها چادر و مذهبی بودن طرف هست .... !!!

و در مورد خودم هم ... فعلا دچار دو گانگی شدم یعنی از یه طرف از اینی که الان هستو از نظر ظاهر و طرز فکر پشیمونم چون همین ها باعث این اختلاف ها تو عقیده ها بشه ... و از یه طرف میگم نه همین ظاهر و دید من درسته و الان مشکل خانواده هست که به من نمیخوره و .. و یه جوری باید با من و طرف مقابل من که شبیه به من هست کنار بیااان ...

احساس من اینه که پدر مادر من با فرض اینکه بخوان یه فرد مذهبی و چادری رو به عنوان همسر برای من انتخاب کنن تا اون همسر کاری که خودشون نتونستن رو انجام بدن یعنی بازگشت من چه از نظر فکری و ظاهری به خودشن و تبدیل به یا فرد مذهبی و ...

17. کاربر روبرو از پست مفید reza_ss تشکرکرده است .

reza_ss (شنبه 11 تیر 90)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)