به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 22 مرداد 90 [ 12:11]
    سطح
    35
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    184

تشکرشده 186 در 103 پست

Array

زندگي جاريم در واقع خواهرم و تاثير آن

با سلام به دوستاي خوب تالار
    منو ببخشيد اگه دير بهتون سر زدم آخه امتحانام شروع شده و زياد فرصت ندارم ميرم سر اصل مطلب .

من و خواهرم با هم جاري هستيم خواهرم 5 ساله ازدواج كرده و ماهم قراره انشاءاله زندگيمون رو تابستون شروع كنيم ، خواهرم با همسرش كه برادرشوهرم ميشه از همون اول ازدواج مشكلات متعددي داشتن خيلي زياد مدام جروبحث و دعوا و ناراحتي چند روز قهر و دعوا بعد آشتي و صلح و صفا و دوباره روز از نو روزي از نو .

5 ساله داره ميگذره اما همچنان ادامه داره در اين مدت هم خواهرم مقصر بوده و هم همسرش ، تا حدود 20 روز پيش كه دعواي سختي بينشون درافتاد و اومدن خونه ي ما و دعوا كردن و شوهرخواهرم با مامانم صحبت كرد و رفت و خواهرم خونه ي ما موند بعد از سه چهار روز كه خواهرم ميگفت بيا توافقي از هم جداشيم چهارشنبه ي هفته ي گذشته شوهرخواهرم به خواهرم پيام داد كه روز شنبه ميريم دادگاه ، ولي هيچ خبري ازش نشد و خواهرم بهش پيام داده بود كه چي شد ؟ گفته بود كار دارم خودم زنگ ميزنم ميگم كي بريم .

و ديگه هيچ خبري ازش نشده .
    حالا از دوستاي خوبم 2 تا سؤال دارم :
    1 - در مورد خواهرم و زندگيش و راهكاري مناسب لطفا راهنمائيم كنين و اگه در مورد علت اختلاف و ... سؤال داشتين بپرسين .
    2 - تاثير زندگي خواهرم بر زندگي من چه خواهد بود ؟

با تشكر از همه ي شما دوستان و همراهان خوبم

2. کاربر روبرو از پست مفید ailara77 تشکرکرده است .

ailara77 (دوشنبه 30 خرداد 90)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array

RE: زندگي جاريم در واقع خواهرم و تاثير آن

خواهرم
    مشكلات خواهرت ناشي از چه مسائلي هست؟
    روز زندگي شما، هيچ تاثيري نخواهد داشت... (البته اگر نخواهيد خودتون رو وارد ماجرا كنيد،‌چون هيچ ارتباطي به شما و همسرتون نداره و اين موضوع اتفاقي هست كه بين يك زوج افتاده و البته حل خواهد شد،‌بنابراين كوچكترين اظهار نظر يا صحبتي در صحبتهايي كه با همسرتون داريد در اين رابطه اكيدا ممنوع مي باشد)

4. 2 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

sci (شنبه 04 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 بهمن 90 [ 09:07]
    سطح
    24
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    دستاوردها:
    تشکرها
    37

تشکرشده 37 در 16 پست

Array

سلام خوبي
    ميشه راجع به اختلاف خواهرت و شوهرت توضيح بدي؟

خواهرت بچه هم داره؟

شما و شوهرت چند سالتون هست ؟ و خواهرت چند سالشه ؟

6. کاربر روبرو از پست مفید شكوفه تشکرکرده است .

شكوفه (دوشنبه 30 خرداد 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    184

تشکرشده 186 در 103 پست

Array

با تشكر از آقاي sci و شكوفه عزيز
    من و همسرم 27 ساله هستيم خواهرم و همسرش 28 ساله
    بچه ندارن شوهرخواهرم اصلا علاقه اي به بچه نداره و حتي بهترين زيباترين و نازترين بچه رو هم مي بينه بدش مياد .

شوهرخواهرم با رفتاراش يكسري حساسيتها رو براي خواهرم ايجاد و از طرفي خواهرم در مسائلي همسرش رو حساس كرده . به عنوان مثال در جمع هاي خانوادگي همسرم كه هستيم شوهرخواهرام خيلي خيلي به خواهراش اهميت ميده و مدام و در هر حالتي در حال تعريف و تمجيد از خواهراشه ، اگه بعنوان مثال يكي از داماداشون يه ماشين براي خواهرش ميگيره همچين رفتار ميكنه و به به و چه چه ميكنه و از رانندگي خواهرش تعريف ميكنه كه بيا و ببين حالا تازه گواهينامه گرفته ولي رفتارش اينه ، اونام بال و پر ميگيرن و طوري رفتار ميكنن كه انگار ما يه منگل هستيم .

و اين در حاليست كه توي اين مدت كه از زندگيشون ميگذره خواهرم ميگه طوري باهام رفتار كرده كه اعتماد به نفسم رو از دست دادم و مدام توي سرم ميزنه با كاراش و نميتونم به پيشرفت فكر كنم خواهرم چندساله گواهينامه گرفته ولي ميگه همسرش اصلا بهش اجازه نميده به ماشينش دست بزنه درحاليكه راحت ماشين رو به خواهر خونواده و دوستاش ميده . در مورد كار و محل كارش و اين مسائل براي همه توضيح ميده ولي خواهرم وقتي ميپرسه بهش ميگه به تو ربطي نداره و تو كارم دخالت نكن .

يكي دوسالي خواهرم و همسرش به شهري كه خونواده ي همسرم هست رفتن و زندگي كردن ، اين حرفا رو از زبون خواهرم ميگم . براي دختري كه توي يه شهر غريب زندگي ميكنه و ميدونه كار همسرش نهايتا تا ساعت 7 بيشتر نيست خيلي سخته كه همسرش ساعت 11 بياد خونه پيش زن تنهاش ، وقتي كارش تموم ميشه ميره خونه ي اين و اون اينو از سركار ميبره خونه اون يكي رو از خونه ي مامان ميبره خونه ي خودش و ... ولي دريغ از يه تفريحي جائي براي من ، وقتي هم خونه مياد فقط دعوا داريم

از كارش هيچي نميبينم و به قول خودش كه ميگه دستم ميلرزه وقتي ميخوام چيزي بخرم و فقط به فكر پول جمع كردن و ماشين خريدنه درحاليكه خيلي از چيزائي رو كه دوست دارم و نياز دارم برام تهيه نميكنه .

ميگه ميخوام برات كامپيوتر بخرم تا در مغازه ميريم مدل كامپيوتر رو انتخاب ميكنيم قيمت ميگريم و همه ي كارارو انجام ميديم قراره مثلا سيستم رو جمع كنه بريم بياريم بعد ميريم خونه ميگه فكر كردي آرزوش رو به دلت ميذارم برات بخرم من هيچي برات نميخرم .

خواهرم و همسرش دوباره به شهر خودمون برگشتن و قراره اينجا زندگي كنن ، شوهرخواهرم مشروب ميخوره و بعد از كلي جروبحث قرار شده توي ماه يكي دوبار بيشتر اينكارو انجام نده .
    توي شهر ما شوهرخواهرم دوستي داره كه سنش 2 برابر سن خودشه و بينهايت دوستش داره از وقتيكه اومدن شهر ما عشقش شده اون دوستش كه باهاش باشه و بره خونش با هم مشروب بخورن . خواهرم ميگه هر روز كه از سركار مياد خونه سريع با عجله ميره دوش ميگيره لباس عوض ميكنه ادكلن زده و مرتب ميره پيش دوستش ولي وقتي به اجبار كه كاري داريم با من مياد بيرون نامرتب و با عجله كه زود برگرده و بره به دوستش برسه ، با عجله و هزارتا غرغركردن با من بيرون مياد .

خواهرم ميگه من ديدم هرشب كه مياد بوي مشروب ميده ازش ميپرسيدم كه بازم خوردي ميگفته اي بابا من كه از حال عادي خودم بيخود نشدم و از اين حرفا . تا اون شبي كه سخت دعواشون ميشه يه دعواي سخت و كتك كتك بازي راه ميوفته توي خونشون بخاطر همون مشروب و دوستش و مسائلي ديگه .
    و وسايل خواهرم رو براش پرت ميكنه كه بلندشو ببرمت خونه ي مامانت و هرچي خواهرم التماس ميكنه كه منو نبر ميگه نه بلند شو يالا بيرون و از اين حرفا و فحش و دادوبيداد .

اون شب كه اومدن خونه ي ما مامانم ازش پرسيد ميخواي چيكار كني ؟ گفتش كه من هرشب ميخوام مشروب بخورم و يك تار مو از دوستم رو به زنم و زندگيم نميدم و بدون اينكه به حرفاي مامانم اهميت بده از خونه ي ما رفت .

اميدوارم اصل موضوع دستتون اومده باشه

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,934

Array

خواهرم
    در وهله اول يك نكته رو بايد بپذيريم كه خواهر شما و همسرشون از خودآگاهي كمي بر خوردارند / با مهارتهاي زندگي آشنا نيستند/ و متاسفانه بازي زندگي يا آئين زندگي رو هم نمي دونند و بلد نيستند! مثل كسي كه دستگاهي مي خرد... راهنماي آنرا نمي خواند و در نهايت دستگاه خراب مي شود... و البته هرگز هم كيفيت لازم رو نداشته است!
    صحبتهاي شوهر ايشون ملاكي بر عصبانيت و لجبازي كودكانه است كه مقداري كار رو سخت مي كند... صحبتهاي خواهر آزرده شما هم گله و شكايت...
    در حال حاضر ايشون بايد آرامش خودشون رو به دست بيارند... اشتهاشون كم شده طبيعتا! اين موجب ضعف جسماني مي شه لذا در اين مورد بسيار آگاه باشيد... بعد از آرامش توصيه مي كنم يا خودشون يك ID در اين فروم باز كنند و يا به مشاوره حضوري مراجعه كنند كه موضوع ايشون با موضوع شما گره نخورد... بعضي از حرفها بايد مستقيم به خود ايشون گفته بشه...و البته ايشون هم بايد اينجا يا در مشاوره حضوري يك دل سير درددل كند...
    در مجموع نظر من اين هست كه اگر دوست داشته باشه و بخواد كه زندگي كنه و به آرامش برگرده... با كمي تحمل خواهد توانست رابطه خودش و همسرش رو بازسازي كنه! بايد شما به عنوان اطرافيان ايشون، دقت نظر در اظهارهاي خودتون داشته باشيد

9. کاربر روبرو از پست مفید sci تشکرکرده است .

sci (دوشنبه 30 خرداد 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    184

تشکرشده 186 در 103 پست

Array

با تشكر از راهنمايي شما
    متاسفانه در منزل فعلا به نت دسترسي نداريم كه خواهرم مستقيم اينجا بياد و دردودل كنه و از طرفي همسرش به مامانم گفته حق نداره تا زمانيكه وضعيتش مشخص نشده حق نداره پاش رو از خونه بيرون بذاره .

مادرشوهر و يكي از خواهرشوهرام با من تلفني در مورد اين موضوع صحبت كردن و اونام ميگن كه ديگه خسته شدن از اين همه قهر و آشتي و جروبحث و بايد زودتر يا از هم جدا شن و يا خوب با هم كنار بيان ، شنبه شب مادرشوهرم بهم پيام داد كه خواهرم قصدش چيه ؟‌ منم گفتم كه قصدش زندگي بوده هست و خواهد بود ولي همسرش لج كرده كه ديدم اصلا جوابمو نداد و فكر كنم كه ناراحت شده باشه .

11. کاربر روبرو از پست مفید ailara77 تشکرکرده است .

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 شهریور 96 [ 22:02]
    سطح
    77
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,300

تشکرشده 3,560 در 934 پست

Array

سلام آیلارا جان، کاش خواهرت وقتی میاد خونه شما خودش بنویسه و یا بگو بنویسه توی کاغذ و بیا اینجا تایپش کن، اینطوری با واسطه نمیشه زیاد حرفی زد
    در وهله اول من حدس می زنم خواهر شوهرتون با خواهرتون لج کرده، چون اگر ذاتا ادم بی توجهی بود به اطرافیانش هم توجه نمی کرد ولی چون لج و لجبازی هست بینشون اینجوری داره به خواهرت نشون میده که دارم ولی به تو نمی دم
    درمورد مسئله مشروب و خونه دوستش باید تحقیق بیشتری کرد.
    یک نکته هم درمورد تو دوست خوبم:
    وقتی مادرشوهر و خواهر شوهرتون به شما زنگ می زنند درمورد زندگی خواهرتون، عزیزم شما چرا به جای خواهرتون جواب می دید و اصلا چرا خودتون رو داخل بحث می کنید؟ بهتره یه جوری اینها رو بپیچونید و بگید خواهرم در این موارد زیاد با من حرف نمی زنه و من می ترسم با واسطه شدن اوضاع رو خراب تر کنم واسه همین بهتره با خودش مستقیم صحبت کنید، یعنی چون جاری هستید اصلا و ابدا نباید ظاهرا قاطی ماجرا بشید

13. 3 کاربر از پست مفید نیلا تشکرکرده اند .

نیلا (دوشنبه 30 خرداد 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    184

تشکرشده 186 در 103 پست

Array

سلام به سابيناي عزيزم

دوست خوبم همونطور كه گفتم خواهرم خونه ي ماست و من سركار هستم و فعلا در منزل دسترسي به نت نداريم ولي اگه سؤالي داشته باشين تا جائيكه خواهرم برام گفته ميتونم جواب بدم و يا ازش بپرسم و روز بعد بيام بنويسم .

در مورد موضوع بعدي كه اشاره كردين بايد بگم كه اگه به خواهرشوهرم بگم كه خواهرم در اين مورد زياد باهام صحبت نميكنه ميگه ببينم چه خبره كه خواهرم بامن دردودل نميكنه و ديگه داره از رابطه ي خوبش با خواهراش برام بگه و منم مجبورم گوش بدم .

اگه خداي نكرده زندگيه خواهرم خراب بشه براي منم خيلي سخته واقعا تحملش برام وحشتناكه بخاطر همه چيز تازه خواهرم نمياد عروسيم ، خواهرشوهرم ميگفت نميشه يه جوري با خواهرت صحبت كني كه اگه نميخوان با هم زندگي كنن فعلا برن سر خونه و زندگيشون تا عروسي شما بگذره بعد هر كاري خواستن انجام بدن ، گفتم كه آخه توي اين شرايط من به خواهرم بگم بيا برو سرخونه و زندگيت تا من عروسيم بگذره بعد بياين برين دنبال مشكل خودتون و فعلا برين با هم بسازين ،‌گفتم نميشه توي اين وضعيت اين حرف رو بزنم .
    گفتش كه راست ميگي يعني روابطتون اينطوريه ؟ اگه من و خواهرام بوديم بخاطر هم اينكارو ميكرديم .

تنها حرفي كه تلفني با خواهرشوهرم زدم اين بود كه گفتم به برادرت بگو اينطوري فايده نداره و بيان با هم صحبت كنن و يك تصميم درست و حسابي براي زندگيشون بگيرن و گفتم كه هردوشون مقصرن نه يك نفر به تنهايي ، ديدم فرداي اون روز بهم پيام داد كه باهاش صحبت كردم و هركاري كردم قانع نشده و گفته ميخوام طلاقش بدم منم نوشتم باشه اشكالي نداره اجباري كه نيست زندگي كردن خواهرم هم ديگه نميخواد ادامه بده .

و اون شب هم كه اون پيام رو به مادرشوهرم دادم ولي حس ميكنم رفتارشون باهام عوض شده .

15. 2 کاربر از پست مفید ailara77 تشکرکرده اند .

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,934

Array

خواهر عزيزم
    اصلا تو اين موضوع دخالت نكن و با خانوداه شوهرت بحثي نكن! و بهشون بگو لطفا با خودش مطرح كنيد! من هيچ اطلاعي از تصميم ايشون ندارم! اينجوري به خودت،‌شوهرت،‌مادرت و خواهرت محبت مي كني!
    حرفهاي خواهرت رو خواستي بنويس... اما درگيرش نشو.. جواب رو براش پرينت بگير بده دستش و بگو برات بنويسه! بشو مسئول تايپ..
    ايشون رو تشويق كن به مراجعه به مشاور...

17. 3 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

sci (سه شنبه 31 خرداد 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 شهریور 96 [ 22:02]
    سطح
    77
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,300

تشکرشده 3,560 در 934 پست

Array

آیلارا جان دقیقا می فهمم چی میگی
    مادرشوهر منم اینطوریه که اگر باد به گوشش برسونه سابینا در فلان مورد تو خونه مشکل داره انقدر از اون مورد تو خانواده شون تعریف می کنه که نگو اولا برام مهم بود ولی الان خنده م می گیره از این کارهاش!
    عزیزم پس اینطوری بهشون بگو که شما خانواده همسرم هستید و ایشون خواهرم، شوهرش هم برادر شوهرم، قراره یه عمر با هم رو در رو بشیم و زندگی کنیم، ایشونم که خواهرمه و از گوشت و خونم، خود خواهرم گفته برای اینکه زندگی تو تحت تاثیر قرار نگیره تو واسطه نباش، واسه همین شما بزرگتر ها با خودش صحبت کنید نتیجه بهتری می گیرید.
    به هر حال خودت زبون اونها رو بهتر می دونی یه جوری کاملا خودتو بکش بیرون از قضیه

19. 2 کاربر از پست مفید نیلا تشکرکرده اند .

نیلا (دوشنبه 30 خرداد 90)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)