به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: عدم تمایل

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 تیر 90 [ 10:00]
    سطح
    21
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

عدم تمایل

سلام دوستان عزیز
    من یه دختر 22 ساله هستم مهندسی برق از دانشگاه شیراز خوندم الانم دارم برای کنکور ارشد می خونم کلا از نظر درسی موفق و با انگیزه ام
    خانوادم معروف و اصیلن خواستگار برام زیاذ میاد با خانوادم رابطم خیلی صمیمی و عمیقه پدر و مادرمو می پرستم خواهر و برادرمو خیلی دوست دارم
    ولی من هیچ تمایلی تاکید می کنم هیچ تمایلی به ازدواج ندارم
    معذرت می خوام از رابطه جنسی و نوع حس مرد ها خیلی متنفرم
    خیلی غرور دارم خیلی متکبرم و اصلا از رابطه جنسی و ازینکه یه مرد حتی بهم نزدیک بشه حس نفرت بهم دست میده
    از طرفی ازدوااجو مانع پیشرفتم می بینم و زندگی های ناموفق دیگرون و آمار طلاق اذیتم می کنه
    اما همه میگن اگه ازدواج نکنی در آینده مشکل تنهایی و عقده و افسردگی برات پیش میاد اما هیچ تمایلی عشقی چیزی تو قلبم نیست
    آیا بده که زندگی الانمو همین جوری که هست ادامه بدم؟
    خیلی ممنون میشم که با نظراتتون کمکم کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 بهمن 00 [ 15:35]
    سطح
    68
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 302
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    811

تشکرشده 815 در 286 پست

Array

RE: عدم تمایل

سلام
    این چیز هایی که گفتید زیاد جالب نیست..
    الان چه کمکی از دست ما بر میاد؟
    تنها چیزی که می تونم بگم تجدید نظر در افکارتون هست که بعضا فوق العاده اشتباه هستند و باعث عدم موفقیت شما در ادامه زندگی شما می شوند...

3. کاربر روبرو از پست مفید eng.aydin تشکرکرده است .

eng.aydin (یکشنبه 29 خرداد 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 06 بهمن 91 [ 19:17]
    سطح
    21
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    تشکرها
    270

تشکرشده 270 در 103 پست

Array

طاوس عزيز البته شما سنتون بالا نيست و برا تغيير نگرشتون و ازدواج هنوز وقت دارين
    ولي عزيزم بايد نگرشتا عوض كني
    شما فكر ميكنم كلا نسبت به جنس مرد بدبيني و يه جور نفرت داري ازشون
    و برا همين يه حس تدافعي نسبت بهش برا خودت ساختي و نمي خواي هيچ مردي را تو زندگيت راه بدي
    ولي عزيزم شما خودت گفتي پدر تا ميپرستي ، پدرت هم يه مرده و غير از بقيه مردهاي اين جامعه نيست
    و همينطور برادرت كه دوستش داري
    ايا اونا مرد نيست؟ايا اونا بدن؟
    يا بقيه مردهاي دور و ورت
    در مورد ازدواج و اين كه ميگي مانع پيشرفتت ميشه خوب شما ميتوني به همسر اينده ات بگي كه چه هدف هايي داري و به شرطي باهاش ازداج كني كه بهت كمك كنه به اهدافت برسي
    در مورد زندگي ناموفق: شما يه نمونه زندگي موفق را داري خودت مثال ميزني تو همين پستت زندگي پدر و مادرت
    فكر ميكني اونا چه جوري موفق شدن ؟
    اولش انتخاب درست دوم علاقه سوم درك همديگه چهارميش گذشت(كه فكر كنم شما نميخواهيد يه كمي از خودتون و ارزوهاتون بگذريد برا زندگيتون)
    فكر ميكني پدر مادرتون مشكل نداشتن؟چرا داشتن ولي با هم اومدن و زندگيشون را ساختن بعضي وقتا مادرتون گذشت كرده و بعضي وقتا پدرتون
    و خدا را شكر همونجور كه خودتون گفتين حالا خوشبختن
    چرا فقط زندگي هاي نا موفق را ميبيني ببين اونايي كه موفق هستن چقدر خوشبختند .
    فكر ميكني اگه اون ادم هاي خوشبخت ازدواج نمي كردن اينقدر خوشبخت بودن؟
    موفق باشين
    لباسها در آب کوتاه میشوند و برنج ها دراز. در درازای زندگی برنج باش و در پهنای آن، لباس.
    واگر عمق این پند را نفهمیدی, بدان که تنها نیستی!

5. 2 کاربر از پست مفید mohsenn تشکرکرده اند .

mohsenn (جمعه 27 خرداد 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

یه کم فکر کن تصور کن به هر چیزی که بخوای برسی اما برای کی خرج می کنی منظورم تنها پول نیست.به پدر مادرت که نه چون اونا احتیاجی بهت ندارن .اونا همدیگرو دارن.وقتی حس کنی یکی بهت احتیاج داره بیشتر تلاش می کنی. بعدشم بچه ....
    (البته من این روزا به خودم می گم کاش درسمو تموم می کردم بعد ازدواج می کردم )
    در ضمن ازدواج فقط رابطه جنسی نیست.خیلی فراتر ازیناست.اغلب دخترای مجرد از رابطه جنسی بدشون می یاد ولی بعد ازدواج رفع می شه

7. 2 کاربر از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده اند .

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

به نظر من شما هنوز سن زیادی ندارید و ازدواج برای شما دیر نمی شود. به خصوص به این خاطر که فعلاً میل به ازدواج ندارید، دلیلی هم نداره که به خاطر حرف بقیه ازدواج کنید.

تمرکزتون رو روی درس و روی پیشرفت های شخصی بگذارید.

از رابطه های دوستی و عاشقانه با پسر ها خارج از ازدواج جلوگیری کنید. همین رابطه ها هستند که به شکست می انجامند و پسرها و دخترها رو نسبت به هم بدبین می کنند.

اینکه از مردها متنفر شدید، می تواند دلایل مختلف داشته باشد. شاید شاهد ظلم مردها به خانم ها بودید. ولی باید بدونید که این اشتباه بزرگیه اگر فکر کنید همه آدمها مثل هم هستند. اگر دوست داشتید، برای ما بیشتر در این رابطه بگویید.

در عین حال به نظر من بدون اینکه به خودتون فشار بیاورید، هرزگاهی به اینکه چرا ما ازدواج می کنیم فکر کنید. و اینکه چطور می توانید یک ازدواج موفق داشته باشید. و اینکه یک ازدواج موفق چطور می تواند باعث پیشرفت شما در زمینه های مختلف بشود.

مطمئن باشید بالاخره یک روزی یک پسری توجه شما رو به خودش جلب خواهد کرد. فقط آن لحظه شما باید منطقی عمل کنید و او را بسنجید تا ببینید مناسب ازدواج با شما هست یا نه.

موفق باشید.

9. 6 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (شنبه 28 خرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام دوستان عزیز
    از دوستان محترم و همربانم که منو قابل دونستن و به سوالم جواب دادن خیلی خیلی متشکرم
    eng.aydinمحترم خیلی ممنونم ولی من یه راه حل عملی از شما می خوام که اگر تفکرم اشتباهه چه طور می تونم احساسم رو که سیستمش با تفکر متفاوته تغییر بدم
    از mohsenn محترم به خاطر لطفشون ممنون
    ببینین درباره پدرم باید بگم ایشون بخاطر کمالات خانوادگیش بسیار مودبه به مادرم و ما خیلی احترام میذاره
    هر کاری برای رضلیتمون انجام میده دانشمنده استاد دانشگاهه و از همه نظر یه پدر و همسر ایده آله
    من چنین چیزی رو تو پسرای امروز ندیدم
    بعدش من نگفتم من از جنس مرد و هر مردی متنفرم گفتم و ذهنیت بد دارم تمایلی به ارتباط عاطفی و جنسی با یه پسر ندارم و حتی خیلی متنفرم
    این دو با هم فرق داره
    در ضمن انتخاب وقتی صورت میگیره که انسان تمایل داشته باشه و برای رسیدن به یه معشوق حاضر باشه سختی رو بپذیره من همینو ندارم
    دوست عزیزم Arame janممنونم
    من کتابای روان شناسی و مقالات این چنینی رو خوندم همه میگن تمایل عمده آقایون جنسی و ظاهری هست نه عاطفی این ویژگی برای من نفرت ایجاد می کنه
    ازینکه یه شیئ دلربا و لذت بخش باشم حس بدی بهم دست میده شاید بگین ازدواج مخالف نگاه کالایی به زن هست
    ولی من فکر می کنم یه قسمتی از ازدواج همین جنبه هست که برام قابل تحمل نیست
    از دوست گرامی Hamed65 متشکرم
    یه نکته بگم که من اصلا با هیچ پسری هیچ گونه رابطه ای نداشتم حتی خیلی کمم نبوده که به خاطر این بخوام زده بشم
    من خیلی ایزوله هستم از آقایون به جز برادرم با پسر دیگه ای حرف نمی زنم
    از دوستان عزیز بازم ممنونم و تقاضا دارم بیشتر با نظراتتون و راهنماییتون آشنا بشم
    موفق باشید

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

عزيزم سلام

شما وقتي شناختي مستقيم از يك جنس يا يك انسان نداريد چطور مي توانيد او و يا آنهاي فرضي را قضاوت كنيد و در لباس ديگران كه باز خودتان تجربه نكرده ايد و از زبان ديگران شنيده ايد بيريد و به او و يا آنهاي فرضي نمره ي ردي بدهيد ؟! به نظر شما اين روش درستي است ؟!

شما يك دختر 22 ساله دانشگاه رفته هستيد و در محيط اجتماعي بزرگ تر از خانواده بود ه ايد اما عنوان مي كنيد كه به غير از برادرتان با مرد ديگري صحبت نكرده ايد !!‌! به نظر شما اين گفته اغراق آميز نيست ؟‌پدر - پسر خاله - پسر عمو - پسر عمه - پسر دائي - همكلاسي ...........؟! با آنها به چه روش ارتباط برقرار مي كنيد ؟!

در ضمن شما سني براي اينكه بخواهيد ازدواج كنيد نداريد . ضمن اينكه با اين صحبتهايي كه در چند پست كرديد به هيچ عنوان آمادگي اين كار را به هزار علت نداريد .

شما از پدرتان به عنوان مردي ايده ال صحبت مي كنيد با وجود ديدن چنين الگوي رفتاري از ايشان چرا بيشتر متمايل به سمت مردان مسئول و متعهد نشده ايد ؟! و اساسا چرا پدر را الگويي بي نظير تصور مي كنيد كه در توانايي ساير مردان نيست كه مثل ايشان و يا حتي بهتر از ايشان باشند ؟!( ضمن احترامي كه قطعا براي ايشان قائل هستم اما شما صرفا به سئوالها توجه كنيد )

فكر نمي كنيد بيشتر در گير پيش فرضهاي ذهني از تجربيات ديگران هستيد و از تجربيات ديگر براي خودتان تصوير سازي و القا مي كنيد ؟!!!

چرا فكر مي كنيد قرار است حتما يك مرد كه هيچ شباهتي به مرد مسئول و متعهد و وفادار و .......ندارد سر راه شما قرار بگيرد و شما هم قرار است كه هنوز براي مسافر از راه نرسيده ي ناآشنا گاردهاي قوي در ذهن بسازيد ؟!

به نظر من بهتر است شما مشاوره ي حضوري بگيريد . چرا كه اين سبك انديشه و باور هر چند در سن پائين اما مي تواند براي شما در آينده مشكلات بسياري به وجود بياورد .

12. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (یکشنبه 29 خرداد 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مهر 91 [ 19:39]
    سطح
    21
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 58
    دستاوردها:
    تشکرها
    91

تشکرشده 92 در 34 پست

Array

طاووس ایرانی(اسمتون خیلی قشنگه)
    راستش واقعا نمیدونم تو کدوم کتاب روانشناسی نوشته:"تمایل عمده آقایون جنسی و ظاهری هست نه عاطفی"؟.....اون کتاب رو بیارید ،من احتمال میدم(یه جورایی مطمئنم!) نویسندش با شوهرش مشکل داشته! مطمئن باشید هر انسان چه مرد و چه زن روح الهی در بدنش دمیده شده و حتما حتما عاطفه یک بعد اصلی اون انسان هست..اگرچه قبول دارم عوامل محیطی و خانوادگی وفرهنگی و.... باعث میشه انسان ها متفاوت به وجود بیان و نگرش های متفاوتی داشته باشند.به نظر شما یکم مغرورانه و انحصاری به خود و ویژگی های زیبای خودتون نگاه میکنید.بهتره طرز تفکرتون رو یه کوچولو عوض کنید و مطمئن باشید ما بی هدف به 2 دسته زن و مرد خلق نشدیم :شاید دید تولید مثل و نیاز جنسی ابتدایی ترین دید در این تفاوت باشه اما مطمئن باشید زیباترین و مهمترین دید در خلقت زن و مرد تکامل عاطفی و روحی و رسیدن به کمالات هست که مطمئنا بدون یکدیگر (مرد وزن)قابل دستیابی نیست!..مثل ارامش واقعی...

در اخر هم باید بگم:همونطور که hamed عزیز گفتند شما سنتون زیاد نیست و بهتره بیشتر به خودتون و ویژگی های همسر آیندتون فکر کنید.مطمئن باشید ویژگی های زیبایی که در ذهن شما از یک مرد کامل وجود داره(مثل ویژگی های که از پدرتون مهربان خودتون ذکر کردید) در انسان ها دیگر یافت خواهد شد و اون کسی نیست جز همدم نهایی شما!....

به تاپیک زیر هم یه سر بزن طاووس خانم!
    http://www.hamdardi.net/thread-16468.html

موفق باشید

14. کاربر روبرو از پست مفید DR_BINGO تشکرکرده است .

DR_BINGO (چهارشنبه 01 تیر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 بهمن 00 [ 15:35]
    سطح
    68
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 302
    دستاوردها:
    تشکرها
    811

تشکرشده 815 در 286 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط طاووس ایرانی
    سلام دوستان عزیز
    از دوستان محترم و همربانم که منو قابل دونستن و به سوالم جواب دادن خیلی خیلی متشکرم
    eng.aydinمحترم خیلی ممنونم ولی من یه راه حل عملی از شما می خوام که اگر تفکرم اشتباهه چه طور می تونم احساسم رو که سیستمش با تفکر متفاوته تغییر بدم
    از mohsenn محترم به خاطر لطفشون ممنون
    ببینین درباره پدرم باید بگم ایشون بخاطر کمالات خانوادگیش بسیار مودبه به مادرم و ما خیلی احترام میذاره
    هر کاری برای رضلیتمون انجام میده دانشمنده استاد دانشگاهه و از همه نظر یه پدر و همسر ایده آله
    من چنین چیزی رو تو پسرای امروز ندیدم
    بعدش من نگفتم من از جنس مرد و هر مردی متنفرم گفتم و ذهنیت بد دارم تمایلی به ارتباط عاطفی و جنسی با یه پسر ندارم و حتی خیلی متنفرم
    این دو با هم فرق داره
    در ضمن انتخاب وقتی صورت میگیره که انسان تمایل داشته باشه و برای رسیدن به یه معشوق حاضر باشه سختی رو بپذیره من همینو ندارم
    دوست عزیزم Arame janممنونم
    من کتابای روان شناسی و مقالات این چنینی رو خوندم همه میگن تمایل عمده آقایون جنسی و ظاهری هست نه عاطفی این ویژگی برای من نفرت ایجاد می کنه
    ازینکه یه شیئ دلربا و لذت بخش باشم حس بدی بهم دست میده شاید بگین ازدواج مخالف نگاه کالایی به زن هست
    ولی من فکر می کنم یه قسمتی از ازدواج همین جنبه هست که برام قابل تحمل نیست
    از دوست گرامی Hamed65 متشکرم
    یه نکته بگم که من اصلا با هیچ پسری هیچ گونه رابطه ای نداشتم حتی خیلی کمم نبوده که به خاطر این بخوام زده بشم
    من خیلی ایزوله هستم از آقایون به جز برادرم با پسر دیگه ای حرف نمی زنم
    از دوستان عزیز بازم ممنونم و تقاضا دارم بیشتر با نظراتتون و راهنماییتون آشنا بشم
    موفق باشید
    نظر شما رو خوندم...
    در شما یک حالت عدم اعتماد به مردان وجود داره
    علت این بی اعتمادی چیه؟ ایا در محیط خانواده شما یک جو بی اعتمادی نسبت به سایر افراد جامعه و مخصوصا مردان وجود داره؟ یا شما شاهد ضربه خوردن یک دوست و اشنا از مردی بوده اید؟

دلیل را پیدا کنید ، بعد بررسی کنید و ببینید که ایا واقعا این بی اعتمادی همه جانبه ،منطقی هست یا نه؟

همین که شما میگید تمایلی به ازدواج ندارید ، نشان از فکر کردن شما به ازدواج هست!

نیاز جنسی در مرد و زن وجود دارد و یک مشکل یا مسئله به حساب نمیاد و شما باید این را قبول کنید که رابطه جنسی یک نعمت هست و نه یک انحراف اخلاقی . البته در صورتی که در زندگی مشترک با همسر پاسخ داده بشه.
    ممکنه یک تصور منفی از رابطه جنسی در ذهنتان باشه که تصور کنید که به زن به عنوان فقط یک شریک جنسی نگاه میشه.... ولی واقعا اینطور نیست و این دید شما نسبت به مردان کمی بدبینانه هست
    برای رفع این بدبینی باید با خواندن کتاب های مناسب روحیات و ویژگی های مردان را بهتر بشناسید. همانطور که پدر شما در این جامعه تربیت یافته ، نشان میده جامعه باز هم ظرفیت تربیت افراد از این قبیل رو داره.( بقول خودتان پدرتان و اخلاقش مورد قبول شماست)
    برای ازدواج هم هیچ فرصتی رو از دست ندید . یکبار دکتر درویشی روانشناسی که من بسیار به حرفاش ارزش میزارم، گفتند : در جامعه ما ازدواج موفق موثر تر از تحصیل موفق هست. شاید این موضوع برای دختران بیشتر صدق کنه
    همه انسان ها خوب و بد دارند. ایا درسته مثلا من بخاطر وضع بد ظاهری و رفتاری بعضی از دختران ، همه رو کاسه یک اش کنم و بدبین باشم؟ در جامعه هر جور ادمی هست خواهر من.

16. 2 کاربر از پست مفید eng.aydin تشکرکرده اند .

eng.aydin (دوشنبه 30 خرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با عرض سلام مجدد و تشکر فراوان به خاطر لطف دوستان
    دوست عزیزم ani
    از جواب شما ممنونم بله من رابطم کاملا ایزولست با پسرخاله و اینام رابطه و صحبتی ندارم در حد سلام و علیک با هم کلاسی هامم هیچی
    عقیده ندارم که هیچ مردی مثل پدرم نیست ولی هنوز کسی رو این طوری ندیدم که بپسندم
    انشاءالله اگر ازینجا و مشاوره های شما تغییری در من حاصل نشد به مشاوره حضوری مراجعه می کنم ازین مساله یه مقدار شرم و خجالت دارم در حضور مشاور
    دوست محترم DR_BINGO
    ضمن تشکر از لطف شما باید بگم که تو خیلی کتابا و مقالات و حتی همین سایت این مطلب رو در خلال خیلی از جوا ب و سوالات شنیدم خیلی از سایتای مشاوره و چند تا از کتاب ها
    یکی ازین کتابها مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن هست که نویسندش خانوم نیست آقا هست و اکثر این حرفا رو از زبان مردها شنیدم پس اون فرضیه شما نادرسته جسارتا
    از لطفتون و اون لینکی که دادین خیلی تشکر می کنم
    عرض تشکر مجدد دارم از دوست محترم eng.aydin
    نه تو خانواده ما هیچ بی اعتمادی و دید بدی نسبت به مردان ووجود نداره و فقط من هستم که این حس رو دارم
    در ضمن من نگفتم بی اعتمادم و فکر می کنم اگه با یه مرد ازدواج کنم بهم خیانت می کنه چون من توی فامیل و اطرافم چنین مردی رو هرگز ندیدم و فکر نمی کنم تو حرفام چیزی از بی اعتمادی گفته باشم
    البته این که موضوع اکثر فیلم های سینمایی و خیلی از پرونده های دادگاه همین موضوع خیانت هست کمی نگرانم می کنه
    من از خود این رابطه و تصورش حالت بدی بهم دست میده

از لطف شما ممنونم
    باز هم منتظر نظراتتون هستم
    خدانگهدار

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)