به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 خرداد 92 [ 14:42]
    سطح
    33
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 68
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    452

تشکرشده 458 در 140 پست

Array

قهر طولانی نامزدم

با سلام
    من حدودا یک هفته میشه که با سایت همدردی اشنا شدم . راستش برای حل مشکلی که دارم تمام تلاشمو کردم. ختی دو بار هم به مشاور مراجعه کردم ولی مشکلم حل نشده که هیچ بدتر هم شده. تصمیم گرقتم مشکلمو اینجا مطرح کنم شاید از این طریق به نتیجه رسیدم. من و نامزدم حدود 9 ماه پیش عقد کردیم. هر دو تحصیلات عالی و شغل مناسبی داریم. قبل از عقد حدود 1.5 ماه با هم اشنا شدیم. هیچ مشکلی بینمون نبود فقط من حس می کردم از نظر سطح خانواده و فرهنگ خانوادگی کمی متفاوتیم. اون تنها فرد تحصیل کرده خانواده شون بود اونا تو حاشیه شهر زندگی می کردن ولی تو خونواده ما اکثرا تحصیل کرده هستن. من بیشتر رو خودش تمرکز کردم و به خانوادش خیلی فکر نکردم. اوایل همه چیز خوب بود تا اینکه 1 ماه بعد عقد متوجه شدم از نظر عاطفی منو تامین نمی کنه. اونقدر که احتیاج داشتم بهم توجه نمیکرد. با اینکه تو یه شهر دیگه کار میکردو خیلی کم می تونستیم با هم باشیم ولی هیچ وقت نمیگفت دلش برام تنگ شده تا من می گفتم اونم می گفت. تمایلی برای زنگ زدن به من نشون نمی داد ولی چون می دونست من حساسم سعی می کرد حداقل روزی یه بار زنگ بزنه. وقت شناس نبود و سر اسن موضوع من خیلی وقت ها باهاش قهر کرده بودم. کلا برای من کم وقت می ذاشت این خیلی منو اذیت میکرد طوری که می تونم بگم تقریبا هر روز گریه می کردم من خیلی احساساتی هستم قبل عقد هم بهش گفته بودم که بعد عاطفی ازدواج برام مهمترین بعده اونم گفته بود که دقیقا مثله منه. خیلی با هم در این مورد صحبت کردیم ولی فایده ای نداشت چند بار هواستم بریم پیش مشاور اما هر بار بهونه میاورد. یک بار با اصرار اون خانواده ما و اونا با هم یه مسافرت دو روزه رفتیم با اینکه می دونست برام خیلی مهمه بهم توجه کنه ولی اصلا محلم نذاشت تمام حواسش به مادر و خواهرش بود حتی بهم گفت بذار تو ای مسافرت به اونا خوش بگذره.منم فکر کردم پس من چی اخه. منم که این رفتارشو دیدم باهاش قهر کردم و به خودش و خانوادش بی محلی کردم. بعد اون مسافرت هر چند اشتی کردیم اما تاثیرش روی هر دو مون و خانواده ها موند. 1 ماه بعد اون مسافرت من برای 4 روز با خانوادم رفتیم مسافرت بهش گفتم اونم بیاد ولی گفت اگه بیاد خونوادش ناراحت میشه و نیومد منم کلی گریه کردم و التماس کردم که بیاد ولی نیومد به منم نگفت که نرم. خلاصه ما رفتیم هر روز بهم زنگ میزد اما تو مسافرت اصلا زنگ نزد. بالاخره من پیشقدم شدم ولی اون گفت ازم ناراحته. گفت من باید عوض بشم مسائل گذشته رو پیش کشید گفت تو مراسم عروسی و خرید ها رعایتش نکردم در حالیکه قبلا هیچ اعتراضی در این موارد نکرده بودگفت با رفتارام گریه ها و قهر کردنام خستش کردم. روزی هم که اومد شهرمون برخلاف همیشه به دیدنم نیومد.منم نتونستم تو محل کارم طاقت بیارم اومدم خونه و بعد رفتم خونشون . یه کم ارومش کردم و تقریبا اشتی کردیم ولی چند روز نگذشته بود که دوباره همون حرفاشو تکرار کرد چیزایو رو که برام خریده بود پیش کشید و گفت که مادرم بهم خط میده.منم عصبی شدم و گفتم بیا پول هر چی خریدی رو بدیم اونم بدجوری بهش برخورد.خلاصه 45 روزه که قهره هر چی زنگ میزنم اس ام اس میدم جواب نمی ده و گوشی رو خاموش می کنه. اینم بگم خانوده من هم مداخله کردن و با خودش و خانوادش صحبت کردن ولی اوضاع بدتر شده. میگه خیلی کینه ای هست.به بابا گفته 3-4 ماه می خواد استراحت کنه نمی خواد منو ببینه بعدش می هواد تصمیم بگیره که چی کار کنه. تو این مدت واقعا زجر کشیدم من دوسش دارم دوریشو نمی تونم تحمل کنم با اینکه با حرفایی که بهم زده منو رنجونده. الان نمی دونم چی کار کنم لطفا کمکم کنین.نمی دونم باید بازم قدم پیش بذارم یا نه

2. 3 کاربر از پست مفید parvane123 تشکرکرده اند .

parvane123 (سه شنبه 14 شهریور 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

RE: قهر طولانی نامزدم

دوست عزیز
    ببخشید که اینو می گم ولی نیاز هست کمی رو خودت کار کنی (این ره که تو می روی به ترکستان است)
    فعلا اصلا سراغش و نگیر و سر خودت و به کارهایی که دوست داری گرم کن
    اصلا خانوادتو هم در گیر این موضوع نکن
    مطمئن باش هرچی تو و خانوادات بیشتر اصرار کنن از تو دورتر می شه
    رهاش کن اگر این رابطه روی مسیر درست باشه دلش برات تنگ می شه ولی باید قول بدی دیگه از این بچه بازیها در نیارین
    و اگر سراغتو نگرفت بدون این رابطه مسموم است ونیاز به مشاوره هست که هردو تون از راهنمایهاش استفاده کنید.

4. 11 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

nardil (یکشنبه 16 آبان 95), sanjab (چهارشنبه 07 دی 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مهر 91 [ 19:39]
    سطح
    21
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 58
    دستاوردها:
    تشکرها
    91

تشکرشده 92 در 34 پست

Array

قبل از عقد حدود 1.5 ماه با هم اشنا شدیم.

به نظر من زمان بیشتر میتونست باشه،اما خوب کافی بوده ولی مشکلش اینجاست که کمتر همدیگر رو شناختید

با اینکه تو یه شهر دیگه کار میکرد
    خواهر گلم این جمله یعنی اینکه شما باید خیلی رعایت شوهرتون رو بکنید.باور کنید من که مجردم ودر شهر دیگه ای کار میکنم میفهمم شوهرتون جقدر تو فشاره! تو اوضاع اقتصادی فعلی کشور،فکر و آینده نگری برای یه جوان که تازه زندگی رو شروع کرده واقعا عذاب آوره.مطمئن باشید ایشون تو فشار زیادی هستند(البته دلیل بی توحهی ایشون نمیشه ولی دلیل خوبی برای رعایت بیشتر حال ایشون توسط شماست)

چون می دونست من حساسم سعی می کرد حداقل روزی یه بار زنگ بزنه.
    از واژه حداقل 1 بار استفاده کردید،یعنی بیشتر اوقات بیشتر از 1 بار زنگ میزنه...این تعدا خیلی خوبه و به نظر من شما باید یکم توقع کمتر کنید..مثلا سعی کنید بیشتر اس ام اس بزنیدو...

من خیلی احساساتی هستم
    این که احساسی هستید خیلی خیلی خوبه و می تونه زندگی شما رو نشاط ببخشه..ولی خوب دقت کنیید ماهیت خانم ها احساسی بودشنشون هست و شما نباید انتظار داشته باشید شوهرتون کاملا اونجور که شما دوست دارید رفتار کنه..شما باید بهش یاد بدید که بیشتر به شما توجه کنه..واقعیت هست که 90 درصد مرد های ایرانی تو ابراز احساسات ضعیف هستند!..این شما هستید که باید بیاریدش تو این خط

باهاش قهر کردم و به خودش و خانوادش بی محلی کردم.
    برای یه پسر خیلی سنگین تموم میشه تو اولین سفر ،خانمش به خانوادش بی محلی کنه.خانوادش که شما رو اذیت نکرده بودند،شوهرتون به شما توجه نیمکرد،به ایشون بی محلی میکردید،مطمئنا خاطره بدی برای همسرتون و خانوادش درست کردید و دیدشون نسبت به مشا یکن خراب شده..اما نگران نباشید راه برگشت هست.شما بهتره با خانواده شوهرتون بیشتر احترام کنید مخصوصا چون نامزد هستید.تو ایندوران خیلی مهم هست این توجه..

اما تاثیرش روی هر دو مون و خانواده ها موند.
    خوب بالا توضیح دادم که کار اشتباهی کردید و نتیجش رو هم که خودتون گفتید.

گفت من باید عوض بشم
    این یعنی همسرتون شما دوست دراه و از شما کاملا نیازش رو خواسته و اون هم اینه که یکم تغییر هست.

با رفتارام گریه ها و قهر کردنام خستش کردم.
    از تمام صحبت هاتون مشخص هست همسرتون خیلی احساسی نیست و یه جورایی با رفتار های احساسی شما خسته شده.این هم از من قبول کنید که قهر و گریه زیاد اصلا خوب نیست،روی اجساسات هر دو نفر تاثیرات منفی میزاره تا مدت ها.پس بهتره شما به جا ی گریه و قهر ،نیاز خودتون رو از همسرتون بخواهید،اونم با صحبت ،نه با گریه...مطمئن باشید اگر با حس خوب از همسرتون چیزی رو بخواهید مطمئنا تا حدی زیادی بهش توجه می کنه وپایدار میمونه اما با گریه ممکنه در لحظه نیاز شما رفع بشه ولی پایدار نخواهد بود.

روزی هم که اومد شهرمون برخلاف همیشه به دیدنم نیومد

فراز نشیب تو هر زندگی هست،خود شما گفتید همیشه میومده،خوب 1 بار نیومده و این یعنی نشانه!..همونطور که شما دوست دارید شما رو تامین کنه ،شما هم باید ایشون رو درک کنید و رفتن شما به خونشون یعنی همین درک 2 طرفه!...

حرفاشو تکرار کرد
    بیا پول هر چی خریدی رو بدیم

در کل مرد ها به نظر من وقتی ناراحت هستند ،نمیتونن خوب حرف بزنند،تمرکزشون از خانم ها کمتر هست،همسر شما هم مشخصا در زمانی که ناراحت بوده ،دنبال بهانه و حرف میگشته و احتمالا تو انتخاب موضوع مناسب به مشکل برخورده..شما هم با گفتن جمله"بیا پول هر چی خریدی رو بدیم" بد ترین حرف ممکن رو در اون لحظه تو همسرتون رو گفتید،مطموئن باشید این حرف شما ایشون رو خیلی عصبانی کرده :با توجه به اینکه سطح زندگی ایشون از شما پایین تر است ،مطمئن باشید ایشون برداشت ها ی نا درست (مقایسه ای،تحقیر و...)داشته و خیلی تاقیر بدی روش گذاشته.

من این همه حرف زدم،که بگم :بزرگترین مشکل شروع زندگی مشترک :تطابق تفاوت ها و نیاز های 2 انسان کاملا متفاوت هست.شما و همسرتون هم از این قضیه مستثنا نیستید،این وظیفه هر 2 شماست که با هم کنار بیایید،نیاز های هم رو در حد متعادل از همه بخواهید و نه کامل(جون تازه شروع کاره) ،با اخلاق ها خاص و فرهنگ های خاص خانواده هاتون کنار بیایید،سعی کنید در مواردخاص و محیط های خاص (مثل سفر با خانواده همسر!) کاملا با رعایت حال 2 طرف رفتار کنید(مثلا:خواهر شوهر ها اکثرا از توجه برادرشون به خانمش حسادت میکنند،پس بهتره تو سفر با ایشون همیشه هوای همسزتون رو داشته باشید و از توجهش به خواهر، شما هم عصبی نشید،مطمئنا یعد از چند روز سفر، همسر شما 100 درصد در اختیار شماست!)

من همش از شما ایراد گرفتم،چون بیشتر رفتار شما در پستتون توضیح داده شده تا همسرتون...مطمئنا همسر شما هم مشکلاتی تو رفتارش هست که باید شما با استفاده استعداد خدادادی خانم ها از همسرتون بخواهید انجام بدند.
    امیدوار تونسته باشم کمکتون کرده باشم

6. 13 کاربر از پست مفید DR_BINGO تشکرکرده اند .

DR_BINGO (سه شنبه 14 شهریور 91), کلانتر جو (یکشنبه 22 بهمن 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 تیر 90 [ 14:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,381

تشکرشده 1,389 در 345 پست

Array

سلام

اصولا نامزد ها برای حل مشکلات میانشان ، مشاوره نمی گیرند.در حقیقت در دوران نامزدی به هیچ وجه نباید بحث عاطفی ، دوست داشتن و علاقه مطرح باشد . بلکه صرفا منطق باید حاکم باشد و بررسی شود که آیا طرفین مناسب برای زندگی با یکدیگر هستند یا خیر.اگر مناسب بودند و ازدواج کردند ، سپس بحث احساسات دخیل می شود.

8. 2 کاربر از پست مفید arix تشکرکرده اند .

arix (سه شنبه 14 شهریور 91), کلانتر جو (یکشنبه 22 بهمن 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    452

تشکرشده 458 در 140 پست

Array

با تشکر از راهنمایی تمام دوستان.
    من به همسرم قبل از عقد گفته بودم که می خوام حتما یه زندگی رومانتیک داشته باشیم واقعا این برام خیلی مهم بود خیلی خیلی. اونم گفت که مثل من احساساتیه. گفت با ابراز احساسات کلافم می کنه اما ...... من روزهایی که میومد شهرمون به خاطر اینکه با هم باشیم با التماس مرخصی می گرفتم اماده می شدم و منتظر می موندم بیاد . ولی اون هیچ وقت سرساعتی که گفته بود نمی اومد به جرئت می گم توی ایم 9 ماه یک بار هم سر ساعتی که گفته بود نیومد هر بار با حداقل 2 ساعت تاخیر میومد. این منو واقعا ناراحت میکرد و وقتی میومد تا مدتی باهاش سرسنگین بودم . وقتی میومد خونمون تقریبا همیشه دست خالی بود گاها شیرینی یا میوه می خرید فقط تو مناسبت های خاص برام کادو می گرفت اونم به خاطر اینکه می دونست من براش گرفتم اگه اون نمی گرفت به قول خودش ضایع می شد. من از بابت بی توجهی همسرم واقعا عذاب کشیدم مثلا باورتون میشه روز جشننمون که به نظرم باید به یادماندنی ترین روز زندگی مون بود حتی یک بار هم به من نگاه نکرد به من نگفت قشنگ شدم اما تو همون تالار به خواهرش اشاره کرد و گفت ببین چقدر قشنگ شده. الان که اینا رو می نویسم دستام می لرزن واقعا از این بابت تو این مدت اذیت شدم. من اشتباهاتمو قبول دارم براش اس ام اس دارم و دونه به دونه نوشتم که فکر می کنم تو این مدت کدوم رفتارام اشتباه بوده اما اون اصلا جواب نداد. وقتی اس ام اس هم می دم گو شیشو خاموش می کنه. نیاز به راهنمایی دارم الان باید چطور باهاش برخورد کنم بی خیال باشم تا خودش بیاد که خیلی خیلی سخته برام واقعا دلتنگشم یا اینکه خودم اقدامی بکنم. اصلا ایا زندگی با کسی که تو دوران نامردی 45 روز رهام کرده عاقبت خوبی داره / نباید به تعهدش شک کنم

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سنجاب
    دوست عزیز
    ببخشید که اینو می گم ولی نیاز هست کمی رو خودت کار کنی (این ره که تو می روی به ترکستان است)
    فعلا اصلا سراغش و نگیر و سر خودت و به کارهایی که دوست داری گرم کن
    اصلا خانوادتو هم در گیر این موضوع نکن
    مطمئن باش هرچی تو و خانوادات بیشتر اصرار کنن از تو دورتر می شه
    رهاش کن اگر این رابطه روی مسیر درست باشه دلش برات تنگ می شه ولی باید قول بدی دیگه از این بچه بازیها در نیارین
    و اگر سراغتو نگرفت بدون این رابطه مسموم است ونیاز به مشاوره هست که هردو تون از راهنمایهاش استفاده کنید.

11. 2 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

کلانتر جو (یکشنبه 22 بهمن 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

پروانه عزیز سلام

دوستان راهنماییهای خوبی رو انجام دادن اگر با دقت بخونید و سرسری از این راهنماییها رد نشید

فقط یه چیزی ، شما و همسرتون هیچ کدام از رفتار ها و روحیات جنس مخالفتون شناخت ندارید

توصیه می کنم حتما کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی رو بخونید ، خیلی براتون مفید خواهد بود

و اما اینکه الان چیکار باید کرد: بهترین و مفید ترین کار صبر است ،

صبر و صبر و صبر

اجازه بدین تو تنهاییش خوب فکر کنه و به نتیجه برسه ، هیجانی تصمیم نگیرید و عمل نکنید
    همین که بهش اس ام اس دادین که اشتباهاتون رو قبول کردین ، در همین حد فعلا کافیه و دیگه هیچ اقدامی نکنید
    در این فاصله ای که ایشون نیستن بهترین فرصت هست که رو خودتون کار کنید و از احساساتی بودنتون کم کنید ، این مشکل اگر هم حل بشه ، اگر شما رو خودتون کار نکنید ،این مشکل باز یه جای دیگه به شکل بدتری خودش رو نشون خواهد داد

13. 3 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (شنبه 04 تیر 90), کلانتر جو (یکشنبه 22 بهمن 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    452

تشکرشده 458 در 140 پست

Array

گل مریم عزیز از راهنمایی تون ممنونم
    ولی باور کنین صبر کردن برام خیلی سخته. همش فکرم درگیره اونه. 4-5 کیلو لاغر شدم هر کی قیافمو میبینه می فهمه که یه چیزیم هست. من ادم حساسی هستم نمی تونم خودمو بزنم به بی خیالی. هر جایی و هر چیزی خاطره ای از اون رو به ذهنم میاره. امروز کلی گریه کردم و چشم هام کاملا متورم شدن. خانواده ام هم از این وضعیت در عذابن. اوایل فکر طلاق هم به سرم میومد اما الان می فهمم که واقعا برام غیر قابل تحمله. از یه طرفم فکر می کنم از من بدش میاد اینکه خواسته 4 ماه منو نبینه و تصمیم بگیره به نظرم نشانه اینه که دیگه بهم علاقه نداره. واقعا نمی دونم چی کار کنم.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    452

تشکرشده 458 در 140 پست

Array

چرا هیچکس کمکی نمی کنه. واقعا نیاز به راهنمایی تون دارم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 16 اردیبهشت 01 [ 17:22]
    سطح
    76
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    383

تشکرشده 386 در 151 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط parvane123
    چرا هیچکس کمکی نمی کنه. واقعا نیاز به راهنمایی تون دارم
    دوست من سلام

خودت رو ناراحت نکن این مشکلات تو زندگی همه هست اگر نبود که این سایت به این خوبی نبود که من و تو بتونیم به راحتی حرف دلمون رو بزنیم و از راهنمایی دوستان بهرمند بشیم
    باید بتونی مشکلات زندگی زناشویی رو مدیریت کنی و بهش جهت بدی
    اصلا چیز سختی نیست فقط مهارت میخواد

اما در مورد جمله شما گه گفتید چرا کسی کمکتون نمیکنه
    این جا یک محیط مجازیه و محدودیت های خاص خودش رو داره و نمیشه از این سایت انتظار کمکی که مشاوره حضوری بهتون میده رو داشته باشید
    به نظر من شما به یک مشاوره مراجعه کنید
    اثرش خیلی عالیه به یه بار امتحانش می ارزه
    مطمعن باش که ضرر نمیکنی
    برای حل مشکلت کمکت میکنه
    کاری که خود من انجام میدم
    به امید اینکه مشکلات بچهای همدردی هرچه زودتر حل بشه و همینطور مشکل من
    موفق باشی

17. 2 کاربر از پست مفید mta تشکرکرده اند .

mta (یکشنبه 29 خرداد 90)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)