به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 تیر 90 [ 13:39]
    سطح
    20
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

مشکل ازدواج، بزرگتر بودن 1 سال دختر از من

سعید هستم 24 ساله دانشجوی کاردانی کامپیوتراز شیراز و کارمند یک مجتمع آموزشی فرهنگی.تقریباً 9 ماه پیش به رفتار و حرکات یکی از همکارانم توجه کردم و به قولی ایشون به چشمم آمدند.ایشون 25 ساله کارمند بخش حسابداری و لیسانس حسابداری هستند.با توجه به ملاکها و معیارهایی که همیشه خودم در ذهنم برا انتخاب همسر داشتم ایشون اکثریت این ملاکها رو دارا بودن.خلاصه چندین ماه چیزی به ایشون نگفتم و بعد از 6 ماه که احساس کردم یک شناخت نسبی از ایشون پیدا کردم موضوع احساساتم و عواطفم و قصد امر مقدس ازدواج رو با ایشون مطرح کردم و تمام شرایطم را به ایشون گفتم و خواستار شدم که در مورد پذیرفتن من به عنوان همسر آینده فکر کنند.جوانی مستعد و باهوش و از لحاظ فهم و درک و شعور بالاتر از سنم قرار دارم و به خیلی ها حتی خود ایشان این امر ثابت شده است و همیشه توانستم در هر موقعیتی گلیم خودمو از آب بیرون بکشم و به اون استقلال و بلوغ فکری رسیده ام که بتوانم مسئولیت شخصی دیگری در زندگیم را بپذیرم و بتوانم تکیه گاه همسرم باشم.انسانی خانواده دوست و عاشق مهر و محبت در خانواده ای که قراره پدر اون باشم هستم و دوست دارم تمام لذت های زندگی رو برای خانواده ام به ارمغان بیارم و با اونا تقسیم کنم که بتونم همسر و فرزندان آینده ام را خوشبخت کنم و هر کاری لازم باشه میکنم.از لحاظ کار مشکلی ندارم و سربازی رفته ام و از لحاظ مسکن و خرج عروسی به پشتوانه پدرم تکیه کرده ام اما خرج و مخارج نامزدی و غیره از عهده خودم بر می آید.اهل دود و مشروب و رفیق بازی نیستم و همیشه سعی کردم از فساد اخلاقی دوری کنم.خلاصه ایشان با شناخت نسبی که نبت به من پیدا کردند بعد از مدتی جواب دادند که مساله یکسال سن مورد مهمی برایشان هست و نمیتوانند بپذیرند که همسر آیندشون کوچکتر از خودشون باشه.اما بعد از مدتی رفت و آمد دوستانه و شناخت بیشتر از من(چون خواهرم با خودمون همکار هست و با یکی از زوجهای همکار و خواهر ایشون که پیش خودم دوره کار آموزی دانشگاه رو گذرونده اندروابطی دوستانه داریم.حتی امسال عید همه با هم به مسافرت گناوه رفتیم و مهمان دایی ایشان که ساکن آنجا بودند بودیم که خب در این مسافت شناخت بیشتری نسبت به ایشان و خانواده شان پیدا کردم و مصمم تر شدم برای ازواج.در این مدت از طریق اس ام اس و تلفن با هم در ارتباط بودیم برای شناخت بیشتر از هم. )ایشان گفتند که جوابشان مثبت هست اما مشروط به اینکه خانواده شان راضی باشند.من که دیدم ایشون راضی هستند موضوع را با خواهر و مادر و پدرم در میان گذاشتم که همگی موافق بودند و پدرم گفتند که اپارتمان برایمان میخرند و خرج عروسی را میدهند.(پدرم کارمند بازنشسته و مادرم مدیرآموزش و پرورش بازنشسته) چرا که یه آشنایی در حد تعریف من و خواهرم داشتند.بعد از مدتی در خانواده خودمان قرار گذاشتیم که در یک تاریخ معینی من و مادر و خاله ام (که خاله ام نیز همکار خودمون هستند)به خواستگاری برویم.زمانی که خواهرم با ایشون تماس گرفتند که شماره منزلشون را ازشون بگیرن ایشون جریان را به خواهر و مادرشون گفتند وبا مخالفت شدید مادر و خواهرشون روبرو شدند.و به من اعلام کردند که جواب مادرم نه هست و شما نمیتوانید برای خواستگاری بیاید.از طرفی ایشون با داییشون که رفته بودیم گناوه مثل یک دوست هستند و داییشون آدم سخت گیری در مورد ازدواج ایشون هست اما روزی که مادرم تماس گرفتند و گفتند که دختر ما مساله سن برایش مهم هست و مادر من خواستار شد که بازم با دخترشان صحبت کنند و تجدید نظر کنند چرا که مساله یکسال سن امروزه مساله ای حل شدنی است مادر ایشونم گفتند تعریف خوبی پسر شما در خانواده ما زیاد هست اما دخترم با سن مشکل دارد. ایشون بعد از این قضایا با داییشون در مورد من صحبت کردند و تمام شرایط و خواسته من رو بهشون گفتند و در کمال ناباوری دایی ایشون پذیرفتند که بریم خواستگاری و نباید بهشون بگید نیایند خواستگاری و باید بیایند و شنتاخت بیشتری پیدا کنیم که آن شب هر دو خوشحال بودیم که حداقل یک حامی پیدا کرده ایم اما فردا صبح آن روز مادر ایشان با حالتی عصبانی ایشان را از خواب بیدار کردند و گفتند که به هیچ عنوان نباید ما به خواستگاری برویم و تمام این مدت شما داشتید به هم اس ام اس می دادید و از این امر ناراحت هستند و ایشون قضیه اس ام اس را انکار و رد کردند.بنابر این ایشون هم به من اعلام کرده اند که با توجه به اینکه از روز اول نظرشان مشروط به نظر خانواده شان هست نظرشان منفی هست.و هر چی که ازشان خواستم که بشینند با مادرشان صحبت کنند گفتند که شرایطشان جوری هست که نمی توانند هیچ صحبتی کنند وگفتند الان اگر دیگر خانواده هم قبول کند خودم قبول نمی کنم و جوابم منفی است و حتی خانواده من تازه از این قضایا خبر ندارند که تو تا اتمام دانشگاهت که 1 سال دیگر است قادر به ازدواج نیستی و بازم این موارد برایشان مهم هست اما خانواده ام گفتند اگر خانواده مقابل راضی باشند تا شهریور ماه بعد از ماه رمضان مراسم نامزدی می گیریم وخانواده من 2 روز دیگر قرار است به مادرشان تماس بگیرند و قرار است که به ما جواب منفی بدهند.در این مورد جواب منفی ایشان وخانواده شان با مادر و خاله ام مشورت کردم و گفتند که بگذاریم مدتی بگذرد و به قولی آبها از آسیاب بیفتد اما طرف مقابلم به من میگوید که همه چیز بینمان تمام شده است و دیگر این موضوع را کش ندهم و ایشان الان در خانواده شان جوی نا آرام دارند و مادرشان با حرف هایش حس درونی ایشان را مختل کرده اند و اذیت میشوند در فضای خانه.اما من واقعا ایشون رو از صمیم قلبم دوست دارم و عشقم از روی هوا و هوس جوانی نیست.در آخر این نکته را متذکر شوم که ایشون به مدت 2سال با خواستگار قبلیشون که همکلاسی دانشگاهشون بوده ارتباطی ساده داشته اند که بعد از مخالفت های خانواده ایشون به رضایتشون منجر میشود که قضایا جلو میرود تا روزی که میخواهند به آزمایش خون بروند و ایشان میگوید که نمیخواهد با ایشان ازدواج کند و ایشان آن شخصی نیست که بتواند با او زیر یک سقف زندگی مشترکی داشته باشد.و بعد از مدتها گیر دادن خانواده و خود پسر کلاً این قضیه منتفی شد و تنش ها و نگرانی و کشمکش هایی از سمت خانواده ایشان در خود خانواده شان وجود داشته و من بعداز گذشت 2 ماه این قضیه ازدواج رو به ایشون اعلام کردم.خلاصه که واقعاً نمیدانم با این مشکل باید چکار کنم و چگونه میتوانم به کسی که از صمیم قبلبم دوستش دارم برسم.خانوادم دلداریم میدن که تو از روز اول به خدا توکل کردی بسپارش دست خدا.از نگرانی هیچ کاری نمی توانم انجام دهم و با توجه به جسه لاغرم 3 کیلو هم در طی این چند روزه کم کردم و طرف مقابلم 5 کیلو کاهش وزن داشته.لطفاً با توجه به تخصص و تجربه راهی پیش پایم بگذارید
    .با تشکر از زحمات بی دریغ شما

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 05 اسفند 90 [ 19:03]
    سطح
    39
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    دستاوردها:
    تشکرها
    783

تشکرشده 794 در 331 پست

Array

RE: مشکل ازدواج، بزرگتر بودن 1 سال دختر از من

چرا دو تا تاپیک برای یک مورد باز کردی؟ گیج شدم.

سلام جناب آقای سعید

با این اوضاع فکر می کنم بهتر باشه صبر پیشه کنید, با توجه به اینکه 2 ماه قبل از ابراز علاقهء شما اون اتفاق برای طرف مقابل افتاده بوده فکر می کنم اون خانم شرایطش سخته و اگه بخواهید اصرار کنید اون عذاب می کشه و زده می شه پس صبر کنید, فکر نکنم مشکلی باشه اگه رابطتون رو که اس ام اسی هست قطع کنید, بذارید فکرش آزاد باشه و تحت فشار نباشه و از اونجائیکه قصدتون خیره خدا هم کمکتون می کنه, من فکر می کنم اون خانم به دو دلیل عقب کشیده یا به نتیجه نهایی نرسیده و ماجرای کم سن بودنتون رو قبول نکرده یا بخاطر احترام به خانوادش نمی خواد مشکلی پیش بیاد (مثل مورد قبلی ش) پس درکش کنید, بهتره که بعد یه مدتی بزرگ خانواده رو بفرستید تا با مادر ایشون صحبت کنه و این مسئله رو (که چیز حادی هم نیست اونم تو این دوره زمونه) حل کنه, شاید هم بهانه ایشون بخاطر وابستگی به دخترشون یا حتی عدم شناخت کامل شخص شما بصورت حضوری هست چون بعضی آدما به حرف دیگران تکیه نمی کنن, موارد مختلفی می تونه باشه پس سعی کنید با یه برسی دقیق و ریشه یابی اساسی ترین مسئله رو دریابید و در راه اصلاحش قدم بردارید.

((نظرات من کارشناسانه نیست و اطلاعاتم تجربی و از مطالعه هست))

راستی توضیحاتتون خیلی کامل بود و خوب اما از طرفی به نظر شما لازمه که اینقدر وارد جزئیات شد؟ منظورم 3 کیلو و 5 کیلو بود... امیدوارم مشکلتون زوده زود حل بشه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

راستش اینقدر ذهنم درگیره این ماجرا شده که خودمم یکمی آرامش می خوام.به این دلیل دو تاپیک شد که موضوع ارسال نشد و من ارسال میزدم یه دعفه دیدم 2 تا تاپیک شده که به مدیر سایت اطلاع دادم یکیش رو پاک کنن که هنوز این اتفاق نیفتاده.بازم ممنون از راهنمایی.

4. کاربر روبرو از پست مفید saeid66 تشکرکرده است .

saeid66 (یکشنبه 22 خرداد 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 آبان 91 [ 08:57]
    سطح
    23
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 77 در 40 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط tell me
    چرا دو تا تاپیک برای یک مورد باز کردی؟ گیج شدم.

سلام جناب آقای سعید

با این اوضاع فکر می کنم بهتر باشه صبر پیشه کنید, با توجه به اینکه 2 ماه قبل از ابراز علاقهء شما اون اتفاق برای طرف مقابل افتاده بوده فکر می کنم اون خانم شرایطش سخته و اگه بخواهید اصرار کنید اون عذاب می کشه و زده می شه پس صبر کنید, فکر نکنم مشکلی باشه اگه رابطتون رو که اس ام اسی هست قطع کنید, بذارید فکرش آزاد باشه و تحت فشار نباشه و از اونجائیکه قصدتون خیره خدا هم کمکتون می کنه, من فکر می کنم اون خانم به دو دلیل عقب کشیده یا به نتیجه نهایی نرسیده و ماجرای کم سن بودنتون رو قبول نکرده یا بخاطر احترام به خانوادش نمی خواد مشکلی پیش بیاد (مثل مورد قبلی ش) پس درکش کنید, بهتره که بعد یه مدتی بزرگ خانواده رو بفرستید تا با مادر ایشون صحبت کنه و این مسئله رو (که چیز حادی هم نیست اونم تو این دوره زمونه) حل کنه, شاید هم بهانه ایشون بخاطر وابستگی به دخترشون یا حتی عدم شناخت کامل شخص شما بصورت حضوری هست چون بعضی آدما به حرف دیگران تکیه نمی کنن, موارد مختلفی می تونه باشه پس سعی کنید با یه برسی دقیق و ریشه یابی اساسی ترین مسئله رو دریابید و در راه اصلاحش قدم بردارید.

((نظرات من کارشناسانه نیست و اطلاعاتم تجربی و از مطالعه هست))

راستی توضیحاتتون خیلی کامل بود و خوب اما از طرفی به نظر شما لازمه که اینقدر وارد جزئیات شد؟ منظورم 3 کیلو و 5 کیلو بود... امیدوارم مشکلتون زوده زود حل بشه.
    منم فک کنم صبر کنی بهتره
    مرور زمان خبلی چیزا ها روروشن میکنه
    من تو رابطه ی قبلیم هم شرایطم مث تو بود طرف 1 سال و 1 روز بزرگتر بود
    فک می کردم بهترینه
    و بعد از 2 ماه زمان نشون داد که همه جوره سره
    نه اینکه بهتره
    من نمی تونستم رابطه رو کنترل کنم
    اون مدیر بود چون بزرگتر بود
    چون بیشتر می فهمید
    خیلی چیزا دخیله
    پس صبر کن

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

محمد جان در زندگی ما منطق حرف اولو میزنه .موفق باشی عزیز

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 آبان 91 [ 08:57]
    سطح
    23
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 77 در 40 پست

Array

[size=medium]

حوب پس با منطق جلو برو

منطق اینو نمیگه

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 مهر 90 [ 13:59]
    سطح
    25
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    تشکرها
    308

تشکرشده 310 در 114 پست

Array

پسر خوب شوهر من یک سال از من کوچکتر است و این موجب شده که بدون اینکه بخوام خودم رو بزرگتر بدونم و خوب او هم همیشه دوست داشته برتریش رو نشون بده. اما ممکنه در آدمهای مخلف فرق کنه.

یکی از اشکالات مهم هم زمان باروری خانم ها هست که اگر شما تا چند سال بچه نخواین براتون مشکل ساز میشه
    اما اگه بچه میخواین بحثش جداست. الان یکی از مشکلات من با همسرم همین بچه است
    ایشون وقت دارند ولی من نه!

اگر با یک خانم مطلقه یا بیوه بچه دار ازدواج میکردید که اش شما بزرگتر بود شاید حتی مشکلات کمتر بود.

به هر حال هیچ کدوم از اینها مهم نیست. مهم اینه که این دختر خانم خودشون نمیخوان با شما ازدواج کنن.
    پس اگر با اصرار شما این امر صورت بگیره ممکنه همه مشکلات چند برابر بشه.

و اونموقع شما باید بپذیری که ایشون هر چی میگن گوش کنید. هرچی میخوان عملی کنید.
    چون شما بودید که اصرار داشتید و ایشون از اول هم میدونشتن این ازدواج ازدواج نمیشه

به هر حال نظر من اینه که میتونه خیلی خیلی درد سر ساز باشه. مگر اینکه ایشون خیلی به نظرش شما
    مرد باشید. و بهتون کاملا تکیه کنه. در غیر اینطورت....

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

ممنونم دوستان با نظرات متعدد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 خرداد 93 [ 23:52]
    سطح
    33
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    209

تشکرشده 209 در 78 پست

Array

بنظر من بستگی به دو طرف داره ! یه موقع دختر از پسر خیلی عاقلتره ، از نظر علمی هم می گن دختر ۴ سال جلوتر از پسره، اون موقع تو زندگی مشکل پیدا میشه و اون دختر همش می خواد برای شما نقش بزرگتر رو بازی کنه که برای هیچ کس خوشایند نخواهد بود ( اتفاقا چند تا تاپیک در همین مورد مطرح شده که شاید بد نباشه یه نگاهی بهشون بندازین و از دید یه خانم هم نگاه کنین ) . گاهی هم بلوغ فکری و عقلی به سن و سال ربطی نداره و پیش میاد پسرهایی که کوچکتر هستند اما عاقلترند و دختر می تونه بهشون تکیه کنه و مشکلی هم بوجود نیاد ! در کل باید دید دو طرف از نظرهای دیگه به هم می خورن ؟ از نظر ایشون شما معیارهای لازم رو دارین ؟ اونوقت بنظر من این اختلاف یکساله خیلی نمی تونه ملاک باشه !

یکی از دوستان ما اتفاقا این مشکل رو داشتن و خانون یکسال از آقا بزرگتر بود و الان ۸ ساله ازدواج کردن و اتفاقا ازدواج موفقی داشتن !

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 بهمن 00 [ 15:35]
    سطح
    68
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 302
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    811

تشکرشده 815 در 286 پست

Array

البته حرف دوستان در مورد زودتر عاقل شدن دختران چندان علمی نیست!
    ولی باید عرض کنم دختران زودتر از پسران به بلوغ میرسند ، سن بلوغ هم بنا به دلایل فیزیولوژیکی در طی سالها دچار تغییرات میشه. برای مثال در بعضی اقوام و دوران این بلوغ زودتر صورت میگیره و در بعضی دیگر هم دیرتر
    اما بحث کامل شدن عقل ربطی به دختر و یا پسر بودن ندارد . دختران زودتر از پسران متوجه تغییرات جنسی می شوند و تمایل دارند زودتر ازدواج کنند
    پس رشد عقلی و فکری ربط مستقیم به شرایط زندگی و محیط رشد فرد دارد

معمولا بدلایل هورمونی ، زنان از از نظر بدنی و ظاهری زودتر از مردان دچار علایم پیری می شوند
    به همین خاطر معمولا پیشنهاد می شود مردان با زنان چند سال کوچکتر از خود ازدواج کنند که در سالهای اینده زندگی دچار بی علاقه ای به همسر خود نشوند
    وگر نه حداقل من دلیل دیگری نمی بینم

و خانم ها تا نزدکی 40 سال می توانند بدون مشکل ، باردار شوند

موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)