به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 آذر 91 [ 17:49]
    سطح
    24
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

از دست جاریمو برادر شوهر حسودم دارم دیوونه میشم

من عروس اول یه خانواده هستم خانواده شوهرم را دوست دارم و انها هم مرا خیلی دوست دارند با برادر شوهرم خیلی صمیمی بودیم او از من یکسال کوچکتر است ولی متاسفانه با دختری دوست شد و با او ازدواج کرده که از خودش دوسال بزرگتر و از من یکسال بزرگتر است از همان ابتدا که وارد این خانواده شد حسادت را بنا نهاد و تا این 3 سال کارش چشم هم چشمی و حسادت است و ما هرسه خانواده در یک ساختمان زندگی میکنیم .تعریف از خود نباشد از هر لحاظ من از او سرم هم خانواده و هم تحصیلات و هم ظاهر و هم اخلاق وزبانزد اقوام (به جون بچم تعریف نمیکنم ) ولی جاری و برادر شوهرم میخواهند خلاف این را ثابت کنند مثال هایم را بدون اغراق میگویم .من رشته تحصیلیم هنر بوده و کارهای هنری زیادی انجام میدهم .هم در اشپزی و هم در خانه داری ادبیات خاص خودم را هم دارم و این باعث ناراحتی و تقلید انها میشود البته این را همه متوجه شده اند ولی مرا بسیار بسیار ناراحت میکن .در لباس پوشین من بسیار حسادت میکند من زیاد لباس نمیخرم ولی خوب میدانم که چگونه بپوشم (از صدقه سری رشتم )واینموجب اخم او در مهمانی ها میشود .همسرم برایم ماشین خریده و او ماشین همسرش رانگه میدارد تا او هم ماشین داشته باشو و همسر بیچارهاش بدون ماشین راهی محل کار میشود که ایشان روزی یک بار برود و سبزی بخرد هر عطری یا لوازم ارایشی بخرم باید پنهان کنم والا ایشان فوری عین همان راتهیه میکن از همه جالبتر اینکه اون مدعی است این کارا هارا از قبل بلد بوده .مثال جالب دیگرم ایشان دف خریده اند و روز ها تمرین میکنند و از انجا که ما در یک ساختمان هستیم من صدایش را میشنوم ولی جاری بنده منکر داشتن دف هستن .

عکسالعمل من چیست ؟ سعی میکنم چیزی نگویم و اعتراضی نکنم ولی از درون خود را میخورم از دست کارهایش دیووانه شدم کاری کرده که برادرشوهرم با من صحبت نمیکند انها طبقه بالای ما مینشینند و صدای پاهایش اعصاب من را بر هم میزند تورو خدا به من بگویید چه کنم . همسرم هم برعکس برادرش اصلا خاله زنک نیست و به این امور توجهی نمیکند

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 بهمن 00 [ 15:35]
    سطح
    68
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 302
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    811

تشکرشده 815 در 286 پست

Array

RE: از دست جاریمو برادر شوهر حسودم دارم دیوونه میشم

سلام
    اگر من در شرایط مشابه شرایط شما قرار بگیرم در ابتدا سعی می کنم طرح دوستی و محبت کردن و صمیمی شدن در حد لازم با ان فردی که رفتار مشابه "همسر برادر شوهر"دارد ، بریزم. سعی می کنم به او کمک کنم تا این عادت زشتش را ترک کند
    البته بصورت غیر مستقیم.
    اگر فرد متقابلم انعطاف پذیر نبود ، سعی می کنم به او در ذهنم بی محلی کنم و رفتار های او برام مهم نباشد ولی در ظاهر سعی می کنم اون معاشرت های عادی را داشته باشم.
    راستی ، چه عیبی دارد یک فردی از رفتار و عادات خوب شما کپی بگیرد؟! حتی اگر نخواهد بروی خودش بیاورد و در ظاهر انکار کند؟
    بنظرم اگر این تغییرات در ان فرد مثبت باشد باید باعث خوشحالی شما نیز باشد .
    سخنی از یک بزرگ هم فابل تامل هست
    " اگر کسی روحتان را ازار داد بقدری روحتان را بالا بکشید که دستش به روح شما نرسد"

3. کاربر روبرو از پست مفید eng.aydin تشکرکرده است .

eng.aydin (جمعه 20 خرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

ممنونکه راهنمایی کردین من از ابتدا طرح دوستی را ریختم ولی متاسفانه اون همکاری نکرد و انگار عقده هایی مثل بزرگتر بودن و فرهنگ پایین خانواده اش ازارش میداد ولی خدا شاهد است که من اصلا به رویش نیاوردم این کاستی هایش را .ودر مورد تقلیدش او مدعی است او طوری رفتار میکند که به همه بفهماند خیلی لز من بهتر است شده با دروغ و اطلاعت غلط دیگران هم این را میدانند مثلا مادر شوهرم بارها گفته که تو عاقلی کوتاه بیا ولی من در درونم اشوبی برپاست .همسرش هم برای بالا بردن او کم نمیگزارد در جمع از او کلی تعریف بی ربط میکند یا کلی هزینه جهت زیباییش میکند ممنون میشوم کمک کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    811

تشکرشده 815 در 286 پست

Array

خواهر خوبم درست نیست کسی را بی فرهنگ خطاب کنیم
    شاید دلیل همکاری نکردن او بدبینی او نسبت به شماست. شاید او نیز مانند شما فکر می کند و در نزد خود به این نتیجه رسیده که شما به او حسادت می کنید و به همین خاطر حاضر نشده به شما اعتماد کند و با شما صمیمی شود. شاید به ای نتیجه رسیده شما قصد رقابت با اور را دارید...
    یک سوال دیگر ، شما چطور فهمیدید که او می خواهد به همه بفهماند که از شما بهتر هست؟ فکر نمی کنید کمی حساس شده اید؟ فکر نمی کنید دید خود شما به او مانند یک رقیب است تا یک فامیل صمیمی؟
    ایا همیشه از دید بالا به او نگاه می کنید؟ ایا حالات عاقل اندر سفیه در مقابل او دارید؟
    ایا سعی کرده اید دلسوزانه و کاملا فروتنانه با او رابطه برقرار کنید؟
    خواهش می کنم با دقت سوالات من رو بخونید و به انها جواب بدید. شاید بتوانیم مشکل را حل کنیم
    و اما ،همسر او هم حق دارد از او حمایت بکند و بر این موضوع هیچ عیبی وارد نیست

6. کاربر روبرو از پست مفید eng.aydin تشکرکرده است .

eng.aydin (شنبه 21 خرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

باز هم ممنونم .بی فرنگی رو به قصد توهین بهش نگفتم به علت کارهایی که خانوادش انجام میدادن .مثلا چونه زدن سره دو سکه بیشتر تو مهریه ،بد دوستن دانشگاه رفتن دختر هاو...حق باشماست شاید بهتر بود میگفتم فرهنگ غلط داشتن .علت حسادتش هم برای همه ما واضحه چون من عکاس خوبی هستم شرایط اجتماعی خوبی دارم کارهایی میکنم که اون اصلاتواناییشو نداره من کلا انرژی کاذب دارم و دایم در تکاپو هستم .مثلا وقتی پدر همسرم از هنر یا کارهای من تعریف میکنه به یه بهانه ایی جمع رو ترک میکنه .مثال دیگه اینکه از بیرون شیرینی میخره و میگه خودم درست کردم که البته دروغ هاش هم برای همه شناخته شده است .یک بار به مادر همسرم گفته از اینکه همسر اون او را با من مقایسه میکند خسته شده و بهمین دلیل من مقصر اصلی رو شوهرش میدونم .خودش هم کارهای زننده زیاد انجام میده که دیگران رو ناراحت میکنه .با این حال من خیلی احترامش رو نگه میدارم ولی واقعا ازش متنفرم . واقعا خوشحالم که جوابم رو دادین.بله درست است من حساسم البته حساسم کرده احساس میکنم زیر زره بین هستم. و از اینجا میفهمم که میخواهد به دیگران بفهماند از من بهتر است که کارهای مرا نفی میکند حتی اگر خودش قبول داشته باشد .منسعی کردم که دلسوزانه با او رابطه برقرار کنم ولی اون نمیخواست مثلا وقتی یکبار اهنا دعوایشان شده بود صدای کتک کاری و جیغ میامد و همسر من ان دو رو جدا کرد و من خواستم که با اون صحبت کنم ولی اون منکر کتکتری میشد و میگفت یه بحث کوچک بوده

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 24 مرداد 93 [ 22:12]
    سطح
    36
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger Second Class
    تشکرها
    386

تشکرشده 356 در 119 پست

Array

دوست عزیز سلام
    شما گفتید که کارهای زننده ای میکنه که دیگران هم میدونند
    خب وقتی دیگران به نوع رفتار ایشون واقفند چرا شما از اینکه میخواد خودش رو بهتر از شما معرفی کنه حساس شدید ؟
    پس لازمه که حساسیت خودتون رو از بین ببرید خواهید دید که رفتارهاش براتون خیلی عادی و بی اهمیت خواهد بود
    در ضمن هرکسی دوست داره حریم زندگیش خصوصی بمونه و از اینکه دعوای بین خودشون رو یک مساله ی کوچک جلوه داده نباید ناراحت بشید چون کار عاقلانه ای کرده

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

سپاسگذارم .بله من و اطافیان به اخلاق اون اگاهیم من هم مشکلم این است که زیادی بهش حساسم به خدا اگه دروغ بگم هر وقت میبینمش تا ده دقیقه اول از شدت استرس دستام میلرزه خودم هم نمیدونم علتش چیه اگه یه مشکل کوچیک بود که نمیاومدم مطرحش کنم واقعا رفتار و حرفاش رنجم میده دوست دارم مثل خودش رک و با پرویی چند تا بهش بگم ولی چه کنم که قادر نیستم و از عصبانیت سکوت میکنم هیچ وقت فکر نمیکردم اینقدر به شخصی حساس باشم. نمیتونم بی تفاوت باشم مثلا الان من دارم برای ارشد میخونم ولی دایم استرس دارم که اگه من قبول بشم اون چه فیلمی قراره بازی کنه و یا چه نقشه ایی در سر داره در مورد همه کاراهام همینطوره استرس عکس العمل اون رو دارم .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    811

تشکرشده 815 در 286 پست

Array

اول از همه باید بگم افتخار می کنم که بتوانم به یک هم وطن کمک کنم و از اظهار لطف شما هم ممنونم

با این توصیفاتی که شما داشتید ، می تونم اینظور به قضیه نگاه کنم که شما تلاشتان را برای نزدیکی با او کرده اید ولی او بنا به دلایلی که ریشه در نوع تربیتش داشته ، دست دوستی شما را رد کرده
    باید بگم با این حساب بهتر هست در این فرصت کم مانده تا کنکور ارشد که حدود 8 ماه هست ، زیاد به او فکر نکنید . او را به حال خودش واگذار کنید . در حد معاشرت عادی ادامه بدید تا بتوانید کنکور را با موفقیت پشت سر بگذارید
    بعد کنکور می توانید بیشتر به حل مشکل فکر کنید. فقط سعی کنید تا اون موقع زیاد درگیر نشید...
    بهترین راه این هست که با مجموع رفتار هایی خاص به او بفهمانید رقیب او نیستید . دقت کرده اید که دو خواهر در دوران کودکی تا حدودی با هم رقابت می کنند ولی بعد ها که بزرگ شدن این رقابت بسیار کمرنگ تر می شود... شاید نکته هایی باشد که خود شما باید انها را پیدا کنید
    راه های دیگر هم کم کردن ارتباط هست که زیاد توصیه نمیشه... صله رحم مسئله ای هست که در دین ما هم به ان اشاره شده
    با این همه شما باید حساسیت خود را روی رفتار اشتباه دیگران کم و کمتر بکنید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

حق با شماست و من ممنونم از شمااز پیگیرتون در جواب من .من خیلی سعی میکنم که بهش فکر نکنم مثلا دارم درس میخونم که صدای اگزوز ماشین خانم حواسمو پرت میکنه اخه اگزوز ماشینو سوراخ کردن که صدای عجیب تولید کنه اینم یکی از علایقشه .یا اینکه صدای موزیکشو زیاد میکنه یا همون دفی رو که منکرشه میزنه اونوقته که همه کاراش میاد جلوی ذهنم ولی به قول شما باید تمرین کنم ولی کاش یه راه حل راحتری بود

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 مرداد 93 [ 18:17]
    سطح
    36
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    465

تشکرشده 473 در 146 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نیک ناز
    من عروس اول یه خانواده هستم خانواده شوهرم را دوست دارم و انها هم مرا خیلی دوست دارند با برادر شوهرم خیلی صمیمی بودیم او از من یکسال کوچکتر است ولی متاسفانه با دختری دوست شد و با او ازدواج کرده که از خودش دوسال بزرگتر و از من یکسال بزرگتر است از همان ابتدا که وارد این خانواده شد حسادت را بنا نهاد و تا این 3 سال کارش چشم هم چشمی و حسادت است و ما هرسه خانواده در یک ساختمان زندگی میکنیم ......

همسرم هم برعکس برادرش اصلا خاله زنک نیست و به این امور توجهی نمیکند
    نیک ناز جان خوبه که خودت هم قبول داری این کارها خاله زنک بازیه!!؟

نیک ناز جان

من بر خلاف شما عروس آخر خانواده هستم.
    من اصلا دنیای زنها رو نمی شناختم (منظورم دنیای زنهای متاهل هست!)، الان هم که شناختم دوست ندارم آلوده اش بشم!!
    من یه هیچ وقت توجه نمی کردم که کی چی داره یا کی چی خریده، باور کن اصلا توی ذهنم نمی مونه!!! اینقدر که برای بعضی زنها مهمه برای من اصلا مهم نبود!!!
    بعد از ازدواج خیلی سریع متوجه شدم که تمام خانواده کارها و رفتارهای من رو زیر نظر دارند و دوست دارند از کارهای جدید و جالبی که انجام می دم الگو بگیرند!!

برام خیلی خیلی عجیب بود!!! من به حد شما هنرمند و حوش تیپ نبوده و نیستم!! ولی کاملا احساس می کردم که طرز لباس پوشیدن و رفتارم به شدت خانواده همسرم رو تحت تاثیر قرار می داد! دوست داشتند از من عقب نمونند، یا جلوی من کم نیارند!!
    من خیلی برای شادیها و تفریحم خرج می کنم (نه اینکه ولخرج باشم ولی برام مهمه که برای آرامش خودم و روحم پول خرج کنم، ولی خانواده شوهرم باور کن فقط یاد گرفته بودند پول جمع کنند تا یه روز که بهش احتیاج دارند ازش استفاده کنند، گمونم بعد از دیدن رفتار من اونها هم کمی بیشتر در این مورد به خودشون رسیدند!!)
    برام هنوز هم عجیبه که چرا این رفتارها وجود داره ولی حالا فهمیدم که چنین رقابتهایی همیشه و در همه جای دنیا وجود داره! ولی باور کن که من خودم هیچ وقت برام مهم نبوده که فلانی چی داره یا چه برنامه ای داره و می خواد چه کار کنه!! چون همیشه برنامه ها و اهداف خودم رو توی زندگی داشتم و دنبال این نیستم که اگه مثلا جاریم مبلش رو عوض کرد، من هم برم سریع مبل جدید بخرم!! چه لزومی داره؟؟ من برنامه های خودم رو دارم و قاعدتا برنامه های بقیه تاثیری روی من و زندگی ام نخواهد داشت!!

عزیزم شما هم برنامه های خودت رو دنبال کن و اصلا به دنبال رقابت نباش، هر چی که این قضیه رو دنبال کنی بدتر می شه و خودت بیشتر اذیت می شی و به روحت آسیب می رسه، اصلا برات مهم نباشه که داره با تو رقابت می کنه، اصلا بهش اجازه بده احساس برتری کنه و میدان رو بهش بده!! چه ایرادی داره وقتی لباس خوبی می پوشه ازش تعریف کنی و بهش بگی خیلی بهت می یاد؟؟

بعد از یه مدت می بینی که رفتارش خیلی تغییر می کنه و دیگه از اون احساس رقابتش کم می شه..

د رمورد صدای راه رفتنش.... وای من از این متنفرم که همسایه بالایی طوری راه بره که صدای راه رفتنش رو بشنوم!!! کلا روی اعصابمه ولی خب شما یه خانواده اید، می تونی به برادر شوهرت یا جاریت بگی و یا شاید هم بتونید کف خونه رو عایق و کف پوش کنید که صدای راه رفتنشون نیاد!! این مشکل هم راه حل داره..

موفق باشی

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)