به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 23 بهمن 90 [ 20:26]
    سطح
    37
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 3
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

تردید درظاهر همسر

سلام
    من با دختری اشنا شده ام که شرایط زیر را دارد:
    1- هر موقع می بینمش احساس خوبی دارم و از او خوشم می اید
    2- از نظر خانواده و اخلاق و مذهب خوب می باشد
    3- او مرا پذیرفته

ولی شرایطی برایم به صورت زیر پیش می اید ایا من باید به اینها اهمیت بدهم؟

1- قد من 5 سانت از او بزرگتر است ولی هیکل او از من درشتر است احساس می کنم شاید به مشکل بخورم یا شاید او بزرگتر یا چاقتر بشود کمک...
    2- دو انگشت کوچکش کمی انحراف دارند میترسم که شاید به مشکل بخورم از نظر خانواده که نمیدانند و من
    3- بعد از اینکه یک روز را با هم هستیم بعد از اینکه به خانه میروم کمی ترس دارم که قیافه اش همان است من می خواستم یا نه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 خرداد 93 [ 10:43]
    سطح
    39
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    341

تشکرشده 352 در 169 پست

Array

RE: تردید درظاهر همسر

سلامkatoolعزیز
    شما پیش هرمشاوری که بری بهت میگه ظاهر همسر باید مورد قبول شما باشه نه اینکه ازروی ترحم و... قبول کنی اینو حتما شنیدی که قیافه عادی میشه ولی باید کسی رو انتخاب کنی که از لحاظ ظاهری برای شما کاملا قابل قبول باشه .تجربه خودم که پیش مشاور رفتم این بود که سعی کن سه بار با این خانوم بیرون برو فقط درباره قیافش فکر کن ببین بعد از بار سوم هنوز تردید دفعه اول رو داری هنوز فکر میکنی که نمیتونی قبولش کنی اگر بازم هم تردید داشتی بدون بعدها مشکل پیدامیکنی اینکه دیگرون هم این خانوم رو تایید کنن کافی نیست مهم خودشماهستین.(البته این تجربه منه شاید درمورد شما جواب نده)موفق باشی

3. 4 کاربر از پست مفید سارابختیاری تشکرکرده اند .

سارابختیاری (چهارشنبه 28 اردیبهشت 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 31 اردیبهشت 90 [ 17:33]
    سطح
    23
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    87

تشکرشده 87 در 28 پست

Array

سلام
    به نظر من با شک و تردید هیچ تصمیمی نگیرید
    زمانی تصمیم قطعی برای ازدواج با ایشون یا هر کس دیگری بگیرید که کوچکترین تردید و دودلی در انتخابتون نداشته باشید و دلتون قرص و محکم باشه..
    چون این اشکالاتی که الان دارید میبینید احتمالا" در آینده بیشتر به چشمتون میان و ممکنه مشکل ساز بشن براتون..

5. 4 کاربر از پست مفید باران5656 تشکرکرده اند .

باران5656 (چهارشنبه 28 اردیبهشت 90)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط بالهای صداقت
    (29/12/1385)

نقش قيافه ظاهري همسر

يكم :‌اگر معيارهاي ازدواج در اين شخص وجود دارد و
    شما او را متناسب خود مي بينيد، و مدت نامزدي شما آنقدر بوده است كه او را بشناسيد و ميزان شناسايي شما هم عميق بوده است.
    آنگاه محبت و علاقه نسبت به صفات مثبت ايشان كم كم در شما شروع به شكل گرفتن مي كند. معمولا قيافه به آن اندازه اهميت دارد كه در مرحله مقدماتي آشنايي شما را بر مي انگيزد كه نامزدي را شروع كنيد و ادامه دهيد. و اگر قيافه فرد براي شما دلبستگي به همراه نداشته باشد از همان اول اين فرايند را شروع نخواهيد كرد.

نكته دوم :‌ قيافه و وجه ظاهري به مرور به علت عادت كردن و روز مرگي عادي مي شود. به اين مفهوم كه اگر با شخصی بسيار زيبا ازدواج كنيد باز هم به مرور احساس شما نسبت به صورت او عادي مي شود
    ليكن به صفات و شيوه زندگي او هر لحظه به خاطر كارهايي كه انجام مي دهد تازه و تازه تر مي گردد.

نكته سوم:‌ قيافه امري كاملا نسبي است. شما با هر شخص زيبارويي ازدواج كنيد به زودي مي فهميد اشخاص خوش اندام تر و زيباتر ديگري وجود دارد.
    معمولا كساني كه به اين پوسته گرفتار مي شوند، هيچ وقت نمي توانند لذت كافي را از زندگي ببرند.

نكته چهارم : زيبايي ابعاد متفاوتي دارد و معدل تمام اين ابعاد زيبايي را تعيين مي كند. و البته بعضي ابعاد و جنبه هاي زيبايي براي بعضي افراد مهمتر است. مثلا يك شخص مي تواند زيبايي هاي زير را داشته باشد:

موها و ابروهاي زيبا، چشمان خوشگل، ، لبان دلربا و اندامي متناسب. ازطرف ديگر ، نحوه راه رفتن، نحوه نگاه كردن، نحوه عشق ورزيدن و عشوه گري، نحوه نشستن ، نحوه سخن گفتن، نحوه لباس پوشيدن و سليقه به خرج دادن ، نحوه آرايش كردن. نحوه نگارش . طنازي و شوخ طبعي،نحوه خنديدن، ريلكس بودن و شاد بودن، نحوه ارتباط جنسي موثر.
    از طرف ديگر ، زيبايي در طرز تفكر و نگرش. زيبايي در اخلاق پسنديده ، سازگاري جالب با محيط و زندگي، نرمال بودن از نظر رواني ( عصبي نبودن ، زود رنج نبودن ، وسواسي نبودن ، غمگين نبودن، شكاك و بدبين نبودن ) ، راضي بودن به وضع موجود، خلاق بودن و حل خردمندانه مسائل زندگي، كارا بودن از نظر اقتصادي ، مدير بودن در زندگي و از نظر علمي صاحب نظر بودن.

لذا شما نسبت به اهميتي كه به هر يك از اين جنبه هاي مي دهيد و آنها را در آن شخص تجزيه و تحليل مي كنيد راحت تر به تصميم گيري خواهيد رسيد. البته بايد همه اين مسائل را در تناسب با خود ارزيابي كنيد. يعني شما بتوانيد با اين صفات وي ، سازگاري هنرمندانه بر قرار كنيد.

خلاصه اينكه:‌اگر ظاهر شخص آنقدر بوده است كه شما فرايند نامزدي را با او شروع كنيد (‌ از او فراري نبوديد) و او نيز معيارهاي ازدواج را داشته و زيبايي هاي كلامي، فكري، اخلاقي ، منشي ، شخصيتي ، رواني ، علمي و ... را دارا هست ، مطمئن باشيد روز به روز تازگي و نشاط در زندگي بيشتر مي شود

نكته مهم:‌در اين ميان شما بايد نسبت به خودتان نيز شناخت كافي داشته باشيد.
    اگر فردي هستيد كه ظواهر بسيار براتون اهميت دارد، يا بسيار تحت تاثير حرفهاي ديگران هستيد، يا در مسائل ديگر مثل خريد لباس ، وسايل ، ماشين و ... بسيار به ظاهر و تك بودن آن اهميت مي داديد يا براي تنوع مرتب آنها را عوض مي كرديد ، در آن صورت به اين ازدواج توصيه نمي شود. چرا كه اگر آن شخص همه شرايط ازدواج را داشته باشد ، باز هم شما به خاطر قشري نگري و ظاهر بيني نمي توانيد با او كنار بيائيد . ولي اگر شما فرد عميق تري هستيد و در زندگي مفاهيم ، افكار ،‌طرزنگرش ها و ... براي شما لذت بخش و جالب بوده اند، در اين صورت اين مسئله براي شما مشكل حادي ايجاد نخواهد كرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط بالهای صداقت
    (27/3/1386)

به چه کسی می گن زیبا؟!

در مورد زيبايي بايد نكات ذيل را نيز در نظر گرفت: چون ابعاد زيبايي متفاوت است:

1 – زيبايي گويش :
    لهجه، عشوه كلامي، تكه كلامي ، سيالي كلامي، حاضر جوابي، لطافت سخن، گفت و شنود به اندازه. شوخ طبعي

2 – زيبايي حركات:‌
    عشوه گري ، طنازي، فيگور و ژست هاي دلربا، قد و اندازه و تناسب بدن، نحوه راه رفتن.

3 – زيبايي بينايي:
    خوه نگاه كردن، نحوه پلك زدن، محجوب بودن، جذاب نگاه كردن و ...

4 – مسئله تاثير آرايش بر قيافه:
    که مي توانيد با خانواده مشورت كنيد.

5 – زيبايي در سليقه:
    نحوه انتخاب پوشش ، نحوه لباس پوشيدن ، نحوه چيدن منزل، نحوه انتخاب ادكلن

6 – زيبايي در تعاملات:
    نحوه ارتباط با شما و دوستان و فاميل، ميزان سازگاري و ارتباط عاطفي با آنها و ...

7 – زيبايي فكر:‌
    فراهم آوردن زيبايي با خلاقيت در زندگي، به روز بودن معلومات و دادن آگاهي به شما، همفكر بودن، استقلال در نحوه تفكر و مشورت دادن ،‌مديريت متفاوت و زيباي مسائل خانواده و ...

8 – زيبايي هنري:‌
    آشنايي با موسيقي، نقاشي، صداي خوش، رانندگی، و ساير هنرها

همانطور كه مي بينيد مي توان تمام اين ابعاد زيبايي را بررسي كرد.

دوم: اگر فردي با تمام ابعاد بالا از نظر شما آنچنان زيبا باشد كه به دلتون بچسبد و خواستارش باشي كفايت مي كند و حالا نوبت به بررسي دقيق مسائل اساسي تري چون معيارها و شرايط ازدواج مي رسد.

سوم: نكته مهم اين است كه اگر شخصی به لحاظ زيبايي از يك نمره معمولي در ازدواج برخوردار باشد ، اما در ساير معيارهاي اساسي مثبت باشد، كم كم مهر وعشق شما را چنان بر مي انگيزد كه قيافه زياد براي شما مطرح نيست. (‌به دوستان خود توجه كنيد، شما بيشتر بر اساس معرفت و ... آنها را مي شناسيد و با آنها صميمي هستيد نه قيافه – همسر هم همينطور است تنها فرقي كه در مورد همسر وجود دارد اينست كه بايد به طور كلي دلپذير باشد و يك حداقلي براي جذب شدن ، داشته باشد.)

چهارم:زيبايي يك امر نسبي هست، شما هر همسري با هر اندازه زيبايي انتخاب كنيد به زودي متوجه مي شويد شخصی زيباتر نيز وجود داشته است. و اين نكته مهم است كه نبايد به هر چيزي بيشتر از اندازه خودش بها بدهيم. مثلا زيبايي در حد متعارف كه به دلمان بنشيند كافي هست، مگر اينكه كلا از همان اول او را نپسنديدم .

7. 7 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (چهارشنبه 28 اردیبهشت 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

ببینید قیافه دختر به دل من نشسته ولی بعی از اوقات احساس شک می کنم ایا این شک زود گذر است و یا نه؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

دوست عزیز
    با خودت صادق باش
    مطمئن باش اگر قیافه اش به دلت نشسته بود هیچکدام از این تردیدها تو دلت جایی نداشت
    اگر درچشم مجنون بنشینی بغیر از خوبی از لیلی نبینی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

چه جوابی !!!!
    من میگم قیافه اش برایم دلنشین است گاهی احساس دو دلی می کنم این میگه قطعش کن
    یعنی هر کسی دختری را انتخاب می کند نباید هیچ احساس در این مورد داشته باشد باید صددرصد باشد!!!!!!!!!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 خرداد 93 [ 10:43]
    سطح
    39
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    341

تشکرشده 352 در 169 پست

Array

نه katoolعزیز
    شما دراین زمینه سوال کردی همه میخوان فقط درباره ظاهر همسرت برات توضیح بدن وگرنه هیچوقت تنها داشتن ظاهر زیبا ملاک خوبی برای زندگی نیست.
    تو باید ببینی ملاک های دیگه این خانوم قابل قبولت هست وقتی ظاهرشم پسندیدی میتونی درمقابل حرف خانوادت مقاومت کنی ولی وقتی درباره ملاک های دیگه هم تردید باشه کوچکترین حرف باعث میشه ظاهر ایشون برات یک مسئله بزرگ بشه
    ان شالله موفق باشی و این رو بدون وقتی زن ایمان کافی داشته باشه میتونی تو زندگیت به همه چی برسی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array

سلام دوست عزيزم

اين ترديد ها و شك كردن ها تا حد زيادي طبيعي هست به خصوص براي آقايون.شايد يكي از دلايل عمده،اين باشه كه در فيلمهاي مختلف،ماهواره،اينترنت و در خيابانهاي شهر(!) انواع و اقسام دختران با آرايشها،مدلهاي موي آنچناني،لباسها و اندامهاي مختلف و جذاب رو ميبينن، و اين مسئله ناخودآگاه باعث مشكل شدن انتخاب ميشه و وقتي هم انتخابي انجام ميشه باز هم كمي شك و ترديد به وجود مياد كه آيا اين هموني هست كه ميخوام يا نه...!!
    اما به چندتا نكته فكر كن شايد بهت كمكي كنه:

-گرچه امروزه خيلي از دختران قبل از ازدواج ابروها رو كامل باريك ميكنن و شديدا آرايش ميكنن، ولي هنوزم دختراي زيادي هستن كه قبل و بعد از ازدواج چهرشون خيلي تغيير ميكنه!!
    -بعيد ميدونم شما هنوز همسرتون رو بدون حجاب ديده باشين،مطمئنا اگه الان از نظر كلي چهره ايشون به دلتون نشسته ،بعد از محرميت و ازدواج ،وقتي در منزل به طور اختصاصي واسه شما آرايش كنن و لباس دلخواه شمارو بپوشن،براي شما خيلي جذاب تر و زيباتر هم خواهند بود.
    -اين دخترايي كه هممون توي ماهواره يا به خصوص خيابونها ميبينيم،و به نظرمون خيلي خوشگل ميان،با اطمينان ميگم كه 80% اين زيبايي رو مديون آرايش غليظي هستن كه كردن! و اگر بعضي هاشون رو بدون آرايش ببيني شايد اصلا نشناسي!
    -پسر و دختري كه تصميم به ازدواج با همديگر رو دارن بايد در بسياري موارد تا حدي تناسب داشته باشن كه فكر ميكنم موارد ظاهري هم جزءش باشه.بعيد ميدونم زياد جالب باشه كه تفاوت فاحشي توي اين زمينه وجود داشته باشه..(پس بهتره هممون موقع انتخاب يه نگاهي هم به خودمون بندازيم!)
    -مواردي كه بالهاي صداقت نقل قول كردن رو خوب بخون ،خيلي كامله
    *دو مورد ديگه اي كه درباره قد و هيكل و انگشتان مطرح كردي ظاهرا چندان مهم نيست،به نظر مياد ترديد اصلي تو در مورد همين قيافه باشه كه اميدوارم برطرف بشه...

13. 2 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

mehrdad_m (چهارشنبه 28 اردیبهشت 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 خرداد 90 [ 04:51]
    سطح
    19
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 2 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط katool
    سلام
    من با دختری اشنا شده ام که شرایط زیر را دارد:
    1- هر موقع می بینمش احساس خوبی دارم و از او خوشم می اید
    2- از نظر خانواده و اخلاق و مذهب خوب می باشد
    3- او مرا پذیرفته

ولی شرایطی برایم به صورت زیر پیش می اید ایا من باید به اینها اهمیت بدهم؟

1- قد من 5 سانت از او بزرگتر است ولی هیکل او از من درشتر است احساس می کنم شاید به مشکل بخورم یا شاید او بزرگتر یا چاقتر بشود کمک...
    2- دو انگشت کوچکش کمی انحراف دارند میترسم که شاید به مشکل بخورم از نظر خانواده که نمیدانند و من
    3- بعد از اینکه یک روز را با هم هستیم بعد از اینکه به خانه میروم کمی ترس دارم که قیافه اش همان است من می خواستم یا نه؟
    نظر من در مورد شما اینه که
    اخلاق و مذهب مهم ترین اصله که واسه من و خیلی از پسرا اهمیت داره
    قابل افتخاره که همچین دختری رو داری
    لطفا بهم بگو که طریقه ی اشناییتون خیابونی نبوده چون اصلا قابل اعتماد نیست
    اگه نیست که خیلی عالیه
    مهم ترین چیز عشق و علاقست
    اگه فک میکنین که چنین جزعیات ظاهری میتونه تو رابطت تاثیر بزاره بدون که هنوز وقت ازدواجت نرسیده و هنوز اماده این حرکت نشدی
    اگه ظاهر الان واست اهمیت پیدا کرد و ملاکت شد که حتی یه کمی باعث ترست شد بدون که اصلا اماده ازدواج نیستی و با ازدواج مطمعن باش که داری مشکلاتت رو زیاد میکنی
    اگر درچشم مجنون بنشینی بغیر از خوبی از لیلی نبینی>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    زیبایی مهم هست ولی نباید ملاک اصلیت باشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)