به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 بهمن 90 [ 15:12]
    سطح
    38
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    227

تشکرشده 229 در 108 پست

Array

اگه هرچی حرمت بین زن و شوهر از بین بره بازم امیدی هست

سلام علیکم
    شرمنده که هروز با یه مشکل ازتون کمک میخام من فقط10ماهه ازدواج کردم فکر کنم فقط 1 روز از این 10 ماه با شوهرم دوست بودم چطور بگم ما خیلی مشکل داریم خیلی
    از همه مهمترش بیخیالی شوهرم نسبت به زندگیشه اینکه هنوزم که هنوزه قبول نکرده مرد زندگیه منه و هرکاری برام میکنه رو لطفش میدونه باور کنید من همیشه بعد خرید کوچکترین چیزی ازش تشکر میکنم

حسابگر بودنشو قبلا تو تاپیک جداگونه بیان کرده بودم و قرار بود واسه جلوگیری از چونه زدن سر خرید کوچکترین چیزها ماهیانه 150تومان به من بده که هرماه پدرمو در میاره تا بده تازه اونم 100تومن نه 150 که اینکارش خیلی ازارم میده

منو اون خیلی حرمتارو شکوندیم بدترین حرفارو زدیم بهم بدددددددددددددددددددددددد ترین

خیلی بد خیلیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییی

خانوادشم که منو عروسشون نمیدونن عید رفتم خونشون که همه چیز تموم شه و رفت و امد کنیم و حتی بهشون گفتم که اومدم که بیاید ولی نیومدن

الانم دوران قهرو سپری میکنیم میدونید چرا چون به من قول داده بود به نام خودم ماشین برام بخره ولی حالا که میخاد بخره مستقیم به من میگه من تو اطمینان ندارم

نمیدونید چقد دلم شکست ازین حرفش احساس میکنم زندگیمون پوچه چون هیچ اعتمادی بین منو اون نیست

دوست ندارم کارامو تو خونه بکنم دوست ندارم غذا درست کنم دوست دارم همیشه گرسنه بمونه(که نمیمونه چون خودش از پس خودش بر میاد)

از اخلاق بیخیالیش متنفرم خصوصا وقتی دعوای شدید کردیم ولی اون با بیخیالی تمام میاد پیشم و باهام حرف میزنه که نه قهر باشیم نه حرف منو گوش بده حرف خودشم عملی بشه

ببخشید سرتونو درد اوردم به من لطفا بگید با بیخیالیش حسابگری های شدیدش که زیر قولشم میزنه و شدیدا دروغ میگه و هزار تا مشکل دیگش چه کنم

ممنونم ازتون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 مرداد 93 [ 18:17]
    سطح
    36
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    465

تشکرشده 473 در 146 پست

Array

RE: اگه هرچی حرمت بین زن و شوهر از بین بره بازم امیدی هست

سلام شاپرک جون
    با اجازه

ای خدااااااااااااااااااا باز هم مشکلات ناشی از عدم آموزش مهارتهای زندگی به زوجین

[/align]
    [size=small]ببخشید باید می گفتم...... آخیش راحت تر شدم!

عزیزم مشکل شما رو خیلیهای دیگه هم دارند و تنها نیستی، مطمئن باش. علتش هم تعاریف اشتباهی هست که از زندگی مشترک قبل از ازدواج ارائه می شه.
    مثلا توی خانواده پسرها معمولا بهشون القا می شه که به زنت رو نده!! پولهات رو دستش نده!!! اصلا نباید بدونه تو چقدر حقوق می گیری!!! بهش آزادی نده!! بهش بگو فلان مدل رفتار کنه نه فلان مدل!!! و و و

توی خانواده دخترها هم بهشون گفته می شه: شوهرت رو لوس نکن!!! شوهرت رو پررو نکن!!! و و و و خیلی چیزهای دیگه که خودت بهتر می دونی!

شوهرت اگه بهت قول داده که ماهانه بهت خرجی بده، باید این کار رو بکنه مگر اینکه زوری ازش قول گرفته باشی، در مورد ماشین هم همینطوره! به هر حال با دعوا و بحث و حرمت شکنی به جایی نمی رسید و با این وضعیت هر دوتون کارها رو نه از روی علاقه که از روی اجبار انجام می ده. (مثل همین موردی که می گی دوست نداری توی خونه غذا بپزی! )
    در هر حال به نظر من به زودی همه چیز حل و فصل می شه ولی شاپرک جان مواظب باش که توی دعواها حتی وقتی خیلی خیلی خیلی از دست هم ناراحت هستید، احترام هم رو نگه دارید و حرمتها بیشتر از این شکسته نشه، این مساله بعدا ممکنه برای هر دوتون پشیمونی بیاره!
    موفق باشی
    [/size]

3. 7 کاربر از پست مفید lonely sky تشکرکرده اند .

lonely sky (سه شنبه 27 اردیبهشت 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 03 آبان 98 [ 02:40]
    سطح
    72
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 68
    Overall activity: 66.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    645

تشکرشده 634 در 321 پست

Array

شاپرک عزیزم بابت مشکلت متاسفم ولی
    تصور میکنم شما هم با سیاست برخورد نکردی ببین عزیزم هر شخصی در یه خانواده و با یه فرهنگی بزرگ میشه اول این بپذیر تا اروم تر با مسایل برخورد کنی
    دوم اگر جای شما بودم برای مدتی مثلا" چند ماه سعی کن از شوهرت حسابگر تر باشی به شکلی که اون کاملا" بهت اعتماد کنه و مطمن شه که به فکر جمع و جور زندگی هستی تا جایی که میشه با خودش خرید کن یواش یواش درست میشه
    راجع به بی مسولیتیش خیلی مردا ابتدای زندگی این حالت هستند شما مثلا" اگر خرید خونه انجام نمیده تا جایی که وسیله هست غذا بپز مثلا" اگر فقط برنج داشتید همون بپز نه بیشتر و به هیچ وجه خودت خرید نکن اگر بتونی جلوی خودت نگه داری و صبور باشی انشا.. به نتیجه میرسی و درست میشه
    به امید خبرهای شاد (راستی شما سعی کن جای حرمت شکستن و جواب دادن که از من به شما نصیحت بی نتیجس جات تغییر بده تو این موقعییت مثلا" برو حمام )

5. 3 کاربر از پست مفید sahra100 تشکرکرده اند .

sahra100 (چهارشنبه 28 اردیبهشت 90)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array

سلام خانوم! البته بهتره بگم نو عروس!!
    10 ماه از زندگیتون گذشته نا امید شدید؟؟؟ البته که امیدی هست... همه دعوا می کنند! تو دعوا هم حلوا خیر نمی کنن خانوم! فحش می دن و دری بری می گن! (البته نباید بگن... اما خب کم تجربگی و جوانی کار دست آدم می ده)
    اگر سوالت واقعا اینه که حرمتها شکسته شده... می گم نه! نشده... البته که امیدی هست...
    اما در مورد مشکلاتت... چند مورد رو باید اول با هم مرور کنیم و برای ما بنویسید... شکیبایی کنید و مشکل را حل کنید:
    اول: چرا فقط یک روز ؟ چرا مشکل دارید؟
    دوم: معیارهای شما برای انتخاب این آقا چی بوده؟
    سوم: چرا خانواده اش شما رو عروس خودشون نمی دونند؟
    چهارم: چه چیزی مانع خوشبختی شما شده؟
    پنجم: چه انتظاراتی از شما داره؟ آیا این انتظارات رو براورده کردید؟
    و نهایتا: چند سال دارید؟

پنج سوال بالا رو با دقت جواب بدید...
    نظر من بطور کلی این هست که رفتارهای هر دوی شما تا حدودی خوب نبوده و البته حرفه ای نبوده! نبایدم باشه! خب یاد می گیرید...
    زندگیتون به هیچ وجه پوچ نیست.. شوهرت دوستت داره و البته شما هم معلومه که ایشون رو دوست داری.. و با توجه به اینکه استقلال هم داره ( گفتی می تونه از پس خودش بر بیاد) پس فردی قابل تکیه کردن هست.. اما خب شما تکیه نمی کنید! شما باید تکیه کنید... اما کاملا کنترل شده تا پسر زندگیت تبدیل به مرد زندگیت بشه!!!
    هرگز نگذارید مسائل مالی پیچیده بشوند و موجب اختلاف بین شما بشوند... همانطور که دوستان خوبمون گفتند احترام.. احترام... احترام... حتی با احترام سر هم رو ببرید! اما با احترام!!!
    ( مردها رو زیاد نباید جدی گرفت عروس خانومممم وگرنه اساسا جو گیر می شوند)

7. 3 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

sci (چهارشنبه 28 اردیبهشت 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    227

تشکرشده 229 در 108 پست

Array

خیلی ازتون ممنونم خیلی
    lonely sky عزیز چشم دیگه نمیخام حرمت شکنی کنم اما اگه اون به من توهین کرد چی؟خیلی از حرفاش ناراحت میشم مثلا وقتی برمیگزده به من میگه بابات ماشین نداشته تو عمرش منم واست نمیخرم تازه به من میگه من بهت اعتماد ندارم

parisa26 عزیز به خدا خیلی از مسائل و سیاست های زنانه در تالار رو خوندم ولی هیچ وقت نمیتونم اونارو عملی کنم اساسی ترین مشکل منم همینه که نمیتونم تجربه های بدمو تجربه نکنم همیشه اشتباه میکنم با اینکه خیلی راجع بهش تحقیق میکنم ولی نمیتونم تو عمل اجرا کنم یه مدت مثل خودش عمل میکردم میخاستم نشون بدم ازخودش حسابگرترم ولی این براش یه عادت میشه و دوست داره همیشه همینطور باشم

sci مهربان ممنو از راهنمایی قشنگت ولی حرمتای ماشکسته چون ما بدترین حرفارو نه تنها راجع به خودمون بلکه خانواده های همدیگمون هم زدیم راجع به جواب سوالاتون:

1.یک روز چون همیشه هر ساعت و لحظه داریم باهم میجنگیم اصلا نجنگیم روزمون شب نمیشه علت مشکلمون هم سر اینه که چون خرج نمیکنه چون تا لنگ ظهر خابه چون حرفای قشنگو اول من باید بزنم تا اون حرف بزنه چون برام کادو نمیخره چون باید اصرار کنم تا بریم بیرون چون به من اهمیت نمیده چون سر هرماه باید گریه کنم تا پولمو بده هزار مدل حرص بخورم تا پولمو بده ...............این چون ها باعث شده من فکر میکنم اشتباه کردم ازدواج کردم وهیچ راه حلی پیدا نمیکنم تا درست شه یعنی یه روزی میشه مثل مردا بیاد خیلی راحت پول منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟ عمرا

2.من تو زندگی فقط دنبال ارامش بودم چون محیط خونه بابامو دوست نداشتم با اینکه عاشق خانوادمم ولی زندگی 2نفره رو خیلی دوست دارم چون فکر میکردم پر از ارامشه

من شوهرمو خیلی دوست داشتم واسه اینکه بهم ارامش میداد ولی وقتی زیر یه سقفیم خیلی زندگی سخته خیلی

من یه نفرو میخاستم 24ساعته بهم محبت کنه امکانات پیشرفت منو در هر زمینه ای محیا کنه منم دوست دارم باهم پیشرفت کنیم ولی ما زندگیمون خیلی سخته

3.خانوادشم که دیگه.............وای خدا از وقتی عروسی کردم حتی 1بار حتی 1 بار پاشونو تو خونه من نزاشتن یعنی من عروسشونم؟

4.همه مشکلاتی که گفتم نمیزارن حس کنم من خوشبختم ارامش ندارم

5دوست داره باهاش مهربون باشم همیشه به من میگه تو به من ظلم میکنی اما خدا شاهده من هیچکاری نکردم تا وقتی دعوا نکردیم من باهاش مهربونم و به حرفاش گوش میدم

6. من 20سالمه و شوهرم 26

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 26 اسفند 90 [ 01:46]
    سطح
    41
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    876

تشکرشده 872 در 206 پست

Array

با سلام
    با احترام خيلي كوتاه نقدي داشتم و تنها نظر شخصي هست .

از آنجا كه ضمير ناخودآگاه بعضي مطالب رو نگه ميداره و در مواقع خاص مصرف ميكنه و اتفاقا آن مواقع خاص خيلي جاهاي خطرناك و حساسي هستند گفتن جملاتي از قبيل جمله پايين فوق العاده براي هر شخصي ميتواند خطرساز باشد .
    ( مردها رو زیاد نباید جدی گرفت عروس خانومممم وگرنه اساسا جو گیر می شوند)
    اتفاقا خانم ها بايد مردشان را جدي بگيرند و آنقدر خانومي كنند تا آن مرد به بهترين شكل رشد و پيشرفت كند . والبته همينطور آقايان بايد خانم هاي خود را جدي بگيرند تا به رشد و تكامل بيش از پيش برسند .

به هر شكل اميدوارم همه ما ، با اصلاح خودمان ، جامعه زخمي خود را بازسازي كنيم . باتشكر

10. 5 کاربر از پست مفید m25teh تشکرکرده اند .

m25teh (چهارشنبه 28 اردیبهشت 90)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط شاپرک جون
    خیلی ازتون ممنونم خیلی
    lonely sky عزیز چشم دیگه نمیخام حرمت شکنی کنم اما اگه اون به من توهین کرد چی؟خیلی از حرفاش ناراحت میشم مثلا وقتی برمیگزده به من میگه بابات ماشین نداشته تو عمرش منم واست نمیخرم تازه به من میگه من بهت اعتماد ندارم

parisa26 عزیز به خدا خیلی از مسائل و سیاست های زنانه در تالار رو خوندم ولی هیچ وقت نمیتونم اونارو عملی کنم اساسی ترین مشکل منم همینه که نمیتونم تجربه های بدمو تجربه نکنم همیشه اشتباه میکنم با اینکه خیلی راجع بهش تحقیق میکنم ولی نمیتونم تو عمل اجرا کنم یه مدت مثل خودش عمل میکردم میخاستم نشون بدم ازخودش حسابگرترم ولی این براش یه عادت میشه و دوست داره همیشه همینطور باشم

sci مهربان ممنو از راهنمایی قشنگت ولی حرمتای ماشکسته چون ما بدترین حرفارو نه تنها راجع به خودمون بلکه خانواده های همدیگمون هم زدیم راجع به جواب سوالاتون:

1.یک روز چون همیشه هر ساعت و لحظه داریم باهم میجنگیم اصلا نجنگیم روزمون شب نمیشه علت مشکلمون هم سر اینه که چون خرج نمیکنه چون تا لنگ ظهر خابه چون حرفای قشنگو اول من باید بزنم تا اون حرف بزنه چون برام کادو نمیخره چون باید اصرار کنم تا بریم بیرون چون به من اهمیت نمیده چون سر هرماه باید گریه کنم تا پولمو بده هزار مدل حرص بخورم تا پولمو بده ...............این چون ها باعث شده من فکر میکنم اشتباه کردم ازدواج کردم وهیچ راه حلی پیدا نمیکنم تا درست شه یعنی یه روزی میشه مثل مردا بیاد خیلی راحت پول منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟ عمرا

2.من تو زندگی فقط دنبال ارامش بودم چون محیط خونه بابامو دوست نداشتم با اینکه عاشق خانوادمم ولی زندگی 2نفره رو خیلی دوست دارم چون فکر میکردم پر از ارامشه

من شوهرمو خیلی دوست داشتم واسه اینکه بهم ارامش میداد ولی وقتی زیر یه سقفیم خیلی زندگی سخته خیلی

من یه نفرو میخاستم 24ساعته بهم محبت کنه امکانات پیشرفت منو در هر زمینه ای محیا کنه منم دوست دارم باهم پیشرفت کنیم ولی ما زندگیمون خیلی سخته

3.خانوادشم که دیگه.............وای خدا از وقتی عروسی کردم حتی 1بار حتی 1 بار پاشونو تو خونه من نزاشتن یعنی من عروسشونم؟

4.همه مشکلاتی که گفتم نمیزارن حس کنم من خوشبختم ارامش ندارم

5دوست داره باهاش مهربون باشم همیشه به من میگه تو به من ظلم میکنی اما خدا شاهده من هیچکاری نکردم تا وقتی دعوا نکردیم من باهاش مهربونم و به حرفاش گوش میدم

6. من 20سالمه و شوهرم 26
    سلام خانوم...
    موضوع خرجي،‌موضوع مهمي هست كه بايد با هم وقتي اوضاع ارومه اون رو بطور كامل حل كنيد... چند تا راهكار اساسي وجود داره:
    اول اينكه : مي تونيد بگيد كنترل خرج خونه با شوهرتون باشه... همه خريد ها رو ايشون انجام بده و شما مبلغي رو جهت خريدهاي شخصي توافق كنيد
    دوم: مبلغي رو به عنوان خرج متوسط خونه حساب كنيد و اون مبلغ رو به شما پرداخت كنند...و اين رو بدونند كه اگر اين كار انجام نشه به عنوان مثال نه ميوه داريم... نه گوشت.. نه برنج... نه شام! خب نداريم!
    سوم: كاملا توافق كنيد، خريدها رو با هم انجام بدهيد... انتخاب از شما خرج از ايشون! قسمتي از درآمد هم بايد صرف هزينه هاي شخصي طرفين بشه.. اون مبلغ رو مشخص كنيد... در مورد مساول مالي شفاف بايد مذاكره كرد... نه دعوا
    در مورد حرفهاي قشنگ... بالاخره يك نفر بايد يه چيزايي بگه ديگه! اين كه مشكلي نيست... معمولا خانومها پيش قدم هستند...
    بايد بي مهابا به ايشون تكيه كنيد.. تو پست قبلي گفتم! هيچ اشكالي نداره...
    فقط به عنوان اولين موضوع كه بايد بدوني: از همين الان كه ژست رو مي خونيد ديگه سر هر چيز كوچيكي دعوا نكنيد...و قبول كنيد شوهر شما هم مرد جا افتاده اي مثل پدر شما نيست... جواني است كه علاقه مند به شماست و دوستتون داره... نگذاريد ميونه شما رو حرفهاي احساسي به هم بزنه! و توافق كنيد تحت هيچ شرايطي به خانواده يكديگر توهين نكنيد!
    شكيبايي و صبر رو به شما توصيه مي كنم و مديريت احساسات رو كه مي تونيد ياد بگيريد... مقالات زياده!
    در مورد ماشين و مسائلي كه پيش مي آمده... فعلا مسكوت بگذاريد و سعي كنيد با ايجاد فضاي آرام،‌ سريعا آشتي كنيد! مهربون باشيد با شوهرتون! نتيجه خيلي سريع بدست مي آد!

2. اين آرامش رو اينجا بدست مي آريد... خونه شماست! بايد با كسب مهارتهاي زندگي،‌آئين و قواعد بازي رو بلد بشي...بعدش آرامش رو با تمام وجود احساس كني... احساست رو خراب نكن

3. گفتيد وقتي زير يه سقفيم زندگي خيلي سخته... جمله بسيار دلنشيني بود! واقعيت زندگي همينه خواهرم...و البته زيبايي اون هم! دو نفر با عقايد مختلف... نظرات خودشون...مي خوان با هم زندگي كنند و در همه جيز شراكت كنند... خب! بايد بشوند سنگ كف رودخونه... خيلي واقع بايد گذشت كنند... خيلي مواقع نبايد بگذرند... بايد با هم سازش كنند! مسلما با صبر و شكيبايي مشكلات حل مي شوند...
    در وضعيت غير آروم،‌شما هيچ كنترلي روي رفتار خود نخواهيد داشت و حتي كلامتون.. بيشتر خانومها به دلائل مختلف در صورتي كه عصباني بشوند نمي توانند منظور خود را ادا كنند و حرف خود را بزنند... پس سعي كن به هيچ وجه دعوا نشه! اوضاع از كنترل شما خارج خواهد شد!!!

4. روابط شما دير يا زود با خانواده همسرتون خوب خواهد شد... موضوع مهمي نيست كه محل حساسيت باشه... فقط موضع گيري نكنيد! عادي باش.. دوست داشتند.. مي آن! همين!

5. من فكر مي كنم علاوه بر اينكه دوست داره باهاش مهربون باشي... خيلي انتظارات ديگه هم از شما داره.. كه با كمي دقت بدستت مي آد.. مردها همه حرفاشون رو نمي زنند.. گاهي اونقدر حرف نمي زنند كه تو دلشون مي مونه و بعد يك دفعه مي ريزند بيرون... خب محيط عاشقانه و صميمانه كه شما با سياست و مهارت زنانه ايجاد مي كنيد مي تونه خيلي از مشكلات رو بر طرف كنه...
    چند تا كار بايد انجام بدهيد: محيط عاشقانه خونه رو تقويت كنيد... اوضاع رو اورم كنيد و قول بدهيد كه بي حرمتي و بي احترامي رو تموم كنيد... شيوه كنترل مادي زندگي رو بياموزيد و در خانه به كار ببنديد.. مثلا: گذاشتن دفترچه براي نوشتن دخل و خرج ها و سهيم كردن و مشاركت كردن فكري و عملي هر دو شما!
    كمك كنيد تا موانع آرامشون از بين بروند و هر چيزي كه اين احساس رو بوجود مي آره... ليست كنيد و زير اون جاي خالي بگذاريد كه چه كنم كه از بين برود...مسائل را كلي تر ببينيد و جزئيات را كمرنگ تر! همواره جزئيات نيست كه كليات رو مي سازه... براي حل مسائل بايد صورت مسئله را تا جاي ممكن ساده كرد...
    هنوز تاكيد مي كنم كه دعواهاي زن و شوهري موجب شكستن حرمت زندگي شما نمي شود... و هيچ وقت براي دوباره سازي دير نيست!

(( در مورد انتقاد دوست خوبم m25teh : عرضم اين نبود كه مردها رو جدي نگيريد... همه اين داستانها كه گفتم شوخي نيست! كاملا هم جديه! مردها هم به اندازه زنها پيچيده هستند... منظور اين بود كه اگر نگفت دوستت دارم... قاطي نكن!!! نرو هي بگو چرا دوستم نداري!!! چرا نمي گي!!! اون آقا مثل شما فكر نمي كنه.. اون يه مرده! و مرد با زن تفاوتهاي رفتاري داره... بايد پذيرفت و شكيبايي كرد... به قول شاعر : مرد براي هضم دلتنگيهاش... گريه نمي كنه... قدم مي زنه! حالا اگر هي به پاي آقا بپيچين... خب بله مشكلاتي پيش مي آد...ايشون مي گه نه ماشين رو به نام تو نمي خرم! خب اما شايد واقعا جدي نگفته باشه... اين فقط يك عكس العمل مردانه است گاهي وقتها! و اگر واقعا مسائل مربوط به مردها جدي نبود... يا برعكس! اين همه بحث و انجمن و تالار چي بود؟ منظورم رو از استفاده از واژه " جو گير شدن " عميقا اصلاح مي كنم.. و البته از حسن و دقت نظر دوست خوبم سپاسگزارم...)

12. 7 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

sci (پنجشنبه 05 خرداد 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 مرداد 93 [ 18:17]
    سطح
    36
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    465

تشکرشده 473 در 146 پست

Array

شاپرک جون عزیزم
    همیشه امیدی هست و همه زوجهای جوون بعد از رفتن زیر یک سقف دچار مشکلات تقریبا مشابهی می شوند.

شوهر من در این مواقع یه مثال خیلی جالب می زنه، می گه:
    "کربن سیاهه و برای اینکه تبدیل به الماس بشه باید در بدترین شرایط و محیطها قرار بگیره (مثلا لجنزار ها و ...) ولی اگه تمام اون شرایط رو تحمل کرد و گذروند تبدیل به زیباترین و باارزش ترین و البته محکم ترین سنگ دنیا می شه. "

داستان شما و مشکلات شما مواردی نیست که بخوای به خاطرشون خودت رو ببازی، سعی کن با درایت باهاشون برخورد کنی. اتفاقا تجربه کردن بد نیست ولی مواظب باش یک تجربه بد رو دوبار تکرار نکنی!!! مهم اینه که از تجربه ها درس بگیریم برای بهتر شدن و بهتر زندگی کردن.

موفق باشی

14. 2 کاربر از پست مفید lonely sky تشکرکرده اند .

lonely sky (چهارشنبه 28 اردیبهشت 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    227

تشکرشده 229 در 108 پست

Array

با تشکر از وقتی که برام میزارید از همه ممنونم بخصوص اقایsci

خب از کجا شرو کنم موضوع خرجی:دقیقا من شیوه اول رو اجرا میکردم یعنی تمام مخارج خونه با ایشون و هر ماه مبلغ 100تبه من بده.0اولش 150ت بود.زد زیر قول و قراراش)این 100ت پدر منو در اورد واقعا عذابم میده تا پولمو بده عذاب
    باید بگم طی تحقیقاتی که راجه به مردای خسیس کرده بودم و تاپیکام پیشنهاد شده بود که تنها به خرید برم چون حوصله ندارم تو مغازه ها ابروریزی کنه تا برام کوچکترین چیزی بخره که منم به این فکر افتادم که ازش پول را یک جا بگیرم تا سر هرچیزی التماس نکنم متاسفانه.

شیوه های دیگه ی خرجی پدر منو در میاره
    اره از من زیاد انتظار داره منم به خدا دوست دارم اونم از من راضی باشه اما ارامش ما تا وقتیه که اسم پول نیومده
    مثلا همین امروز اومد پیشم تا باهم دوست شیم خیلی هم مهربون بود منم میخاستم مهربون باشم ولی تا اسم پول ماهیانه من اومد منو نفرین میکرد وای ادم تا این حدددددددددد خسیس

خلاصه امروز باخودم نشستم فکر کردم اون که دنبال ارامش نیست خودم دست به کار میشم اخه من تا الان که قهر بودیم یه غذاهم نمیخوردم میخام خودمو شاد نشون بدم بخندم ارایش کنم غذا درست کنم خوراکی های خونه رو تموم کنم به همین دلیل از اونجایی که خانواده شوهرم سوپر مارکت دارن رفتم 50ت خوراکی خریدم گفتم شوهرم میاد حساب میکنه بهش مسیج دادم که بره حساب کنه اومد خونه دید گفت اینا چیه چون اصلا اهل خرید ابمیوه و....نیست ولی من تا تونستم خریدم حسابی حالش گرفته شده به نظرتون از این به بعد اگه تو لیست خرید کوتاهی کردو بعضی مواردو نخرید خودم برم ادامشو بخرم ؟

در کل از این وضعیت راضی نیستم دوست دارم کاااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااش خودش با دست پر می اومد و این وسایلو میگرفت چقد بهتر بود

راجع به راهنمایی های دیگتون هم فکر میکنم و ازتون ممنونم

16. کاربر روبرو از پست مفید شاپرک جون تشکرکرده است .

شاپرک جون (چهارشنبه 28 اردیبهشت 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 26 اسفند 90 [ 01:46]
    سطح
    41
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    876

تشکرشده 872 در 206 پست

Array

مثلا همین امروز اومد پیشم تا باهم دوست شیم خیلی هم مهربون بود منم میخاستم مهربون باشم ولی تا اسم پول ماهیانه من اومد منو نفرین میکرد وای ادم تا این حدددددددددد خسیس
    سلام
    يه سئوال داشتم : آيا در موقع آشتي كردن ، نبايد مراعات كرده و از به ميان كشاندن حرفهاي گذشته يا مالي يا اخلاقي اجتناب كرده و تنها به پركردن بانك محبت همديگه اقدام كرد ؟

تا اونجا كه من مطالعه كردم ، موقعي كه موجودي بانك خالي باشه ، نبايد انتظار وصول چيزي باشيم ؟

آيا اشتباه مطالعه كردم ؟

ممنون ميشم دوستان نظري بدن .

خلاصه امروز باخودم نشستم فکر کردم اون که دنبال ارامش نیست خودم دست به کار میشم اخه من تا الان که قهر بودیم یه غذاهم نمیخوردم میخام خودمو شاد نشون بدم بخندم ارایش کنم غذا درست کنم خوراکی های خونه رو تموم کنم به همین دلیل از اونجایی که خانواده شوهرم سوپر مارکت دارن رفتم 50ت خوراکی خریدم گفتم شوهرم میاد حساب میکنه بهش مسیج دادم که بره حساب کنه اومد خونه دید گفت اینا چیه چون اصلا اهل خرید ابمیوه و....نیست ولی من تا تونستم خریدم حسابی حالش گرفته شده به نظرتون از این به بعد اگه تو لیست خرید کوتاهی کردو بعضی مواردو نخرید خودم برم ادامشو بخرم ؟

نوش جان

اما به نظر من ، شما بجز لج بازي كاري نكردي و دوام اين مسير بيشتر از چند روز نيست .

وقتي به جواب مورد نظر نرسي خودت داغون ميشي و بس .

بيا بهتر بي انديشيم تا راهي خوشمزه تر پيدا كنيم .

18. کاربر روبرو از پست مفید m25teh تشکرکرده است .

m25teh (پنجشنبه 05 خرداد 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)