به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آبان 92 [ 20:45]
    سطح
    36
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    346

تشکرشده 346 در 157 پست

Array

نیاز به راهنمائی فوری

سلام به همه اهالی همدردی
    [size=medium]
    دوستان ثمین هستم 29 ساله یکی دوروزه که یکی از فامیلهای ذور خانواده مادرم ازم خواستگاری کردن این آقا از من 8 ماه کوچیکترن من خودم شدید به اختلاف سنی که پسر باید از دختر بزرگتر باشه اعتقاد دارم به همین دلیل نمی تونم قبول کنم وتوجیه کنم اینو هم بگم که این آقا خانواده محترم وقابل اعتمادی دارن وشرایط خودشون خوبه اما مشکل من همین اختلاف سنیه.... (البته ایشون تمایل دارن که همسر آیندشون چادری هم باشن وبرای ایشون این اختلاف سنی مهم نیست)که این مورد هم باز تردید منو بیشتر کرده دوستان شما می گید چی کار کنم خانوادم خیلی اصرار دارن منو راضی کنن (والبته اجبار)اما این موردو نمی تونم هضمش کنم چیکار کنم تورو خدا کمکم کنین(اینو هم بگم اکثریت خواستگارها وپیشنهاداتی که برام میشه همین طوری بوده با توجه به اینکه دیگه سن هم داره بالا می ره)از همه اهای ودوستان همدردی کمک وراهنمائی می خوام سوالی بود بپرسین جواب می دم فقط راهنمائیم کنین
    [/size]

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 شهریور 96 [ 22:02]
    سطح
    77
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,300

تشکرشده 3,560 در 934 پست

Array

RE: نیاز به راهنمائی فوری

درمورد اختلاف سنی 8 ماه واقعا چیزی نیست که اینقدر شما بخاطرش نگران هستید، با 8 ماه نه کسی بیشتر از دیگری تجربه کسب کرده و نه کمتر، الان اختلافات سنی 2 سال و شایدم بیشتر داره توی جامعه جا میافته، من یه زوج موفق توی فامیل میشناسم که 25 ساله ازدواج کردن و خانومه 4 سال از شوهره بزرگتره ولی نه از لحاظ ظاهری معلومه و نه توی زندگی ... اگر در سایر معیارهاتون توافق دارید این موضوع رو به جرئت میشه گفت میشه در نظر نگیرید
    درمورد حجاب و چادر باید برگردید به خودتو و اعتقاداتتون و ببینید چقدر مسئله براتون مهم هست، ممکنه شما مذهبی باشید و با همین مانتو روسری حجاب رعایت کنید و اضافه شدن یه چادر براتون مشکلی بوجود نیاره، و ممکنه برعکسش باشه
    و اما هشدار اصلی اینجا اجبار پدر و مادر به دلیل سنتون هست که باید جدی گرفته بشه که باعث نشه شما عجله به خرج بدی و چشمهاتو ببندی و بگی توکل به خدا و وارد زندگی بشی
    قشنگ بشین فکرهاتو بکن و ایشون را با معیارهات بسنج، به اجبار پدرو مادر اصلا توجه نکن چون اگر خدایی نکرده فردا شما دچار مشکل بشی در زندگی همین پدر و مادر بیشتر از شما ناراحت میشن، با آرامش و حوصله تصمیم گیری کن و مثل اسم تاپیکت عجله و فوری فوری رو بذار کنار، از خواستگارت وقت کافی برای فکر کردن بگیر
    اگر خواستی بیا اینجا و از معیارهات و موقعیت خواستگارت بیشتر بنویس تا دوستان کمک کنن ذهنت بیشتر باز بشه
    بازم میگم عجله موقوف

3. 7 کاربر از پست مفید نیلا تشکرکرده اند .

نیلا (شنبه 24 اردیبهشت 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    346

تشکرشده 346 در 157 پست

Array

[size=medium]سلام سابینا جان خیلی خوشحال شدم که نظرتو گفتی ... نکته هات خیلی قشنگ بود ..

آره اجبار خانوادم به خاطر سنمه والبته به خاطر اینکه مشکلی از جانب اونها نمی بینن ...

ببین گلم موندم چی کار کنم ایشون حجاب چادر رو برای دختر خانم کاملتر می دونن البته من خودم از لحاظ پوشش کامل خودم رعایت می کنم نمی دونم می ترسم این پافشاریشون یه جورایی تعصب بی جاباشه .....
    قراره امروز مادرشو خواهرش بیان باهام صحبت کنن دعام کنین تصمیم درستی بگیرم خیلی سردرگمم [/s

در ضمن آیا صبر کردن من بیشتر ازاین به صلاحمه یا نه ؟ یا باید بلاخره یه جورایی تو معیارهام تجدید نظر کنم... از همه عزیزانی که راهنماییم می کنم کمال تشکر رو دارم..

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

سلام

سردر گم نباش . موقع صحبت كردن كاملا ديدگاه هاي خودت را عنوان كن و در فاز رودربايستي نرو . حتي از چادر هم صحبت كن و بگو و حتي همين توضيحاتي كه دادي دال بر اينكه پوشش كامل را در چي مي بيني و چگونه رعايت مي كني .

يك بگو و دو بشنو . به تعارفات اين زمان را سپري نكن و قدري هم اعتماد به نفس داشته باش . سنت زياد نيست و مشكلي از اين باب نداري و توجه كن كه اگر انسان خوبي است و شرايط مناسبي دارد با بهانه گيري هاي بي دليل فرصتت را از دست ندهي . ضمن اينكه باز تاكيد مي كنم دقت كن . دقت همه جانبه .

6. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (یکشنبه 25 اردیبهشت 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

سلام ثمین جان
    کار خوبی کردی که قبول کردی خانواده اش بیان خواستگاریت.
    سابینا و آنی تمام گفتنی ها رو گفتن. شما بهترین کاری که می تونی بکنی، همینه که باهاش منطقی صحبت کنی، معیارهاتو بگی و معیارهاشو بشنوی.
    خوبه در مورد سن و حجاب سر صحبت رو با خودش باز کنی و ببینی دیدگاهتون نسبت به این قضایا چقدر باهم همخوونی داره. و با توجه به اون نظر بدی.

ببین عزیزم منم مثل تو بودم یه معیارهایی که یکیش همین سن بود رو اگه خواستگاری نداشت، اصلا نمی ذاشتم بیاد خونه. و نهایت با مردی ازدواج کردم که تمام معیارهای اولیه ام رو به نظر خودم داشت. اما یواشکی بگم که الان افسوس می خورم که کاش موردای دیگه رو هم بررسی می کردم و باهاشون حرف می زدم!!!!!!
    کمترین حسنی که داشت تجربه ام رو تو بیان معیارهای خودم و پرسیدن و درک معیارهای طرف مقابلم بیشتر می کرد.

8. 2 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (دوشنبه 26 اردیبهشت 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 18 تیر 95 [ 23:32]
    سطح
    43
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    148

تشکرشده 152 در 74 پست

Array

سلام
    به نظر شخصی من شما اول باید خوب طرفتونو بشناسید که البته تو صحبتاتون گفتید می شناسید و تحقیق کردید
    به خدا الان تو فامیل ما هم هست زنه دو سال از شوهرش بزرگتره ولی بیا ببین چه زندگی خوبی دارند و همیشه عاشق همدیگن طوری که دیگران هم به اونها قبطه می خورند و 35 ساله ازدواج کردند پس مشکل شما اهمیت خاصی نداره
    امادر مورد چادر
    خواهرم شما اول باید با خودت و با دلت هماهنگ کنی شما گفتی که پوشش خوبی و کاملی داری و من در این مورد شما رو تحسین می کنم خود مراجع دین ما هم الزام به پوشش چادر نکرده اند و گفته اند چادر حجاب برتر است ولی این به این معنا نیست که مانتویی بودن بد حجابی یا بی حجابیه!!
    اگر نمیتونی چادر سر کنی به اون آقا پسر رک و راست بدون هیچ رو در بایستی بگو چون ممکنه در آینده مشکل ساز بشه !!
    و کلام آخر در تائید سخن ساینا خانم من می گم برای جواب دادن عجله نکنید چون تصمیم کوچکی نیست خوب فکر کنید و سبک سنگین کنید

در پناه حضرت حق پیروز باشید و موفق

10. 2 کاربر از پست مفید hooty تشکرکرده اند .

hooty (دوشنبه 26 اردیبهشت 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    346

تشکرشده 346 در 157 پست

Array

سلام

از همه عزیزای گلم تشکر می کنم (hooty.ani .blue sky )جان

عزیزان دیروز مامانش وخواهرش اومدن و یه صحبتهایی کردن گفتن که اولین شرط اصلی پسرشون چادر سر کردن دختر خانمه ! وراجب خلقیاتش گفتن ..

blue sky جان گفتی کاش بقیه شرایط ومعیارهاتو درنظر می گرفتی اگه مشکلی برات نداره می شه به منم بگی جون فکر می کنم شاید به دردم بخوره راستی می دونی چرا به سن همسر آیندم حساس هستم جون فکر می کنم اگه ازم بزرگتر باشه بیشتر ازش حساب می برم(فرمانبرداری) تااینکه احساس کنم من از اون بزرگترم ...فکر می کنم تو زندگی زناشوئی هم مهمه نه! اگه اینجوری باشم باید بیشتر احتیاط کنم درست می گم!

می دونین دوستان وقتی خواستگار از فامیلها می شه یه خورده شرایط فرق می کنه یا به عبارتی سخت می شه از این لحاظ که مدت زمان صحبت دوطرف محدوذه به خاطر شرایط فامیلی چون نمی خوان همه مطلع بشن می خوان زود جواب بشنون .. منم چون زیاد ندیدمش نمی دونم به دلم میشینه یا نه ؟هم می ترسم جواب مثبت بدم به خاطر بعضی شرایط وهم می ترسم اگه جوابم منفی باشه دیگه مورد مناسبی گیرم نیاد.

راستی آنی جان واقعا فکر می کنی شرایط سنیم به حد بحرانی نرسیده با اینکه هیشکی باورش نمی شه من 29 سالمه خیلی کوچیک نشون می دم وبه همین خاطر 90% خواستگارام از من کوچیک بودن.. (این سن من برام شده یه دغدغه نمی ذاره درست تصمیم بگیرم به خاطر ترس از آینده)

بازهم ازهمه خواهرای گلم تشکر می کنم وآرزوی خوشبختی براتون دارم..

12. کاربر روبرو از پست مفید ثمین1360 تشکرکرده است .

ثمین1360 (دوشنبه 26 اردیبهشت 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

blue sky جان گفتی کاش بقیه شرایط ومعیارهاتو درنظر می گرفتی اگه مشکلی برات نداره می شه به منم بگی جون فکر می کنم شاید به دردم بخوره
    ثمین جان منظورم این بود که کاش به خواستگارهای دیگه ام که تمام معیارهای اولیه من رو نداشتن (فرضا مثل خواستگار شما از من کوچکتر بود)، فرصت صحبت باهاشون رو بخودم می دادم.
    من چندتا شرط اولیه داشتم:
    - ایمان و اعتقاد همسرم مثل خودم باشه
    - تحصیلاتش از من کمتر نباشه
    -سنش از من کمتر نباشه
    -شغلش مرتبط با رشته تحصیلی اش باشه
    (البته کم سن تر که بودم شرایطم بیشتر بود، مثلا تحصیلات تمام اعضای خانواده همسر و رشته تحصیلی خودش هم مهم بود. ولی دیدم شد 31 سالم و .... . خوب از بعضیهاش فاکتور گرفتم.)

می دونی ثمین جان من به ظن خودم همسرم رو از هر لحاظ بررسی کردم و دیدم طرز فکرش دقیقا مشابه منه. ولی زهی خیال باطل...
    بعدها دیدم خیلی ضعیف عمل کردم، هم من و هم خانوادم. حالا میگم کجاها که شاید کمکت کنه که شما هم بتونی از قبل اونها رو بررسی کنی:
    - شوهرم دست بزن داره و من اصلا تو ذهنم نمی گنجید که تو این عصر مرد بخواد رو زنش دست بلند کنه! کاش اونزمان با تالار آشنا شده بودم!
    - شوهرم قبلا و اوایل جوونیش با یکی شیرینی خورده بود که ما تا چند ماه پیش نفهمیدیم. اگه این مورد برات مهمه حتما تحقیق خاص کن.
    - شوهرم بر خلاف اونچه اول نشون داد بسیار بسیار تحت تاثیر خانواده شه و از اونها خط می گیره. و خانواده اش طرز فکر و نحوه زندگیشون و روابطشون زمین تا آسمون با ما فرق می کنه و من کلی مشکل دارم بایت این قضیه. من اون اول فکر می کردم شوهرم خیلی مرد مستقلیه و خیلی با خانوادش رفت و امد نکردیم که فرهنگشون دستمون بیاد و این هم یکی از بزرگترین اشتباهتم بود.

من هم هم به دلایل شما و هم اینکه دوست نداشتم یه مرد بشه صاحب اختیارم و من بایت همه چیز قانونی اجازه و امضای اون رو لازم داشته باشم، اصلا نمی تونستم تصور کنم که یه مردی که سنشم از من کمتره بخواد بشه صاحب اختیار و آقا بالا سرم. خلاصه که تفکرم این بود. احساس می کردم که اگه اون مرد ازم درست و حسابی بزرگتر باشه، بخاطر سنش و نه بخاطر جنسیش شاید بتونم این قضیه رو یکم هضم کنم.
    اما تو زندگی یه چیزهایی دیدم و اونقدر تحقیر شدم که تفکر بالا برام محو شد. الان میگم کاش همسرم ازم کوچکتر بود ولی هرگز دست روم بلند نمی کرد! خودش و خانوادش بهم بی احترامی نمی کردن!

راستی خانمی سعی کن هیچ محدوده زمانی برای خودت قائل نشی که منجر بشه که شناخت کافی به دست نیاری و احیانا تو معذورات قرار بگیری و بله بگی.

14. 4 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (دوشنبه 26 اردیبهشت 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    346

تشکرشده 346 در 157 پست

Array

سلام خواهر گلم

عزیزم نمی خواستم ناراحت کنم ببخش .... ولی نکته هایی که گفتی برام خیلی ارزش داشت امیدوارم آرامش وخوشبختی به زندگیت برگرده

خانمی چه جوری می تون بفهمم که این آقا وابسته به خانوادشه که البته تاحدی مطمئنم ولی نمی دونم مشکلی بعدا به وجود میاد یا نه؟ بااین حال که اگه من بله بگم قراره با اونها تو یه ساختمان واحد دیگه زندگی کنم نمیدونم توکل به خدا...

عزیز دلم از ته دلم برات آرزوی سعادت دارم

16. کاربر روبرو از پست مفید ثمین1360 تشکرکرده است .

ثمین1360 (دوشنبه 26 اردیبهشت 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 18 تیر 95 [ 23:32]
    سطح
    43
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    148

تشکرشده 152 در 74 پست

Array

سلام
    خواهرم من خودم یه پسرم میدونم وقی پسرا به یه چیزی گیر بدن ول کن نیستن یا اینکه تحت تاثر خواهر و مادرشون هستن بازم اگر میتونی چادر سر کنی قبول کن اگر نمی تونی چادر سر کنی از اول بگو و شرط بذار چون به نظر من اگه این مشکل حل نکنی دچار مشکل بزرگی میشی من واقعا دیدما و به نظر من سن شما نه زیاده نه کم . الان آشنامون چهل دو سالشه مجرده شما اینو ببینی چی میگی به خودت امیدوار باش
    شما یک برگ برنده هم داری چهرت نشون نمیده که 29 سالته
    همیشه این یادت باشه که تا نامزدی و شور احساسات در طرف مقابل زیاده باید عوض کنی ! بعد از ازدواج که سرد شد نمیتونی تغییرش بدی
    راجع به وابستگی به خانواده نمی دونم چی بگم چون هیچ چیز 100 درصد نیست
    راجع به واحد ساختمانی باید بگم که اکثر خانم ها این شرایط رو نمیتونن تحمل کنند و زود می برند باز من اینو به عینه میبینم که دخالت های مادر و.. در کانون خانواده مستقل وارد شده و پیش اومده اون چیزی که نباید پیش بیاد بازم میگم سبک و سنگین کن ولی می گم استثنا هم وجود دارد شاید خانواده پسره هم استثا باشد
    من اینو قبول ندارم که اگه شما خواستگار فامیل داشتید فرصت کم داری
    شما باید با جرات تمام و اعتماد به نفس از خانواده پسر فرصت بگیری حتی شاید تا ماه مطمئن باش اگه پسر تعلق خاطر به تو داشته باشه این فرصتو بهت میده
    من الان خودم از دختر خالم خواستگاری کردم با من قهر کرده باید فرصت فکر کردن داد تصمیم کوچکی نیست آیا شما بعدا دچار مشکل بشی هیچکسی بهت جواب نمیده و گردن نمیگیره و همه چیز گردن خودت می افته

یا علی

18. 2 کاربر از پست مفید hooty تشکرکرده اند .

hooty (دوشنبه 26 اردیبهشت 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)