به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 اردیبهشت 91 [ 15:13]
    سطح
    28
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 36 در 20 پست

Array

دارم دیونه میشم دیگه.

متاسفانه کار من یه طوریه که در جریان قیمت ماشین و خونه و انواع وام ها بیشتر از حد معمول هستم.از بچگی از همون کلاس اول حتی واسه پول تو جیبیام برنامه ریزی میکردم و بدون اینکه خونوادم بفهمند یه دفه یه چیز گنده واسه خودم میخریدم. همه بهم میگن فکر اقتصادیم عالیه.حتی به بابام پیشنهادای اقتصادی میدادم و ایشونم به حرفم گوشمیکرد و همیشه هم ازم تعریف میکرد.
    من واقعا باید پسر میشدم از هر لحاظ.
    اما متاسفانه شوهرم هیچ اطلاعات بروزی نداره و کوهی از غروره.تو هیچ کاری نه با من مشورت میکنه نه حتی با کس دیگه ای. نه از درصد وام و از بازپرداختش خبری داره نه از هیچی.در ثانی تو اجتماع خیلی مظلومه و قشنگ میشه کلاهشو برداشت.
    همین اخلاق من از بچگی و اقتصادی بودنم و حساب دو دو تا چهار تا کردن همیشگی من(که خودمم خیلی اذیت میشم) و از طرفی هم این نابلدی و غرور شوهرم(که دلیل اصلی تشدید اخلاق بد منم هست) خیلی اذیتم میکنه.
    دیشب اومد خونه گفت ماشینتو فروختم! از نظر من اولا قیمتشو خیلی پایین داده بود (من بهش گفته بودم واقعا انقدر می ارزه به حرفم گوش کن و پایین تر نده) در ثانی دوست داشتم به نظر منم احترام بذاره. بارها و بارها بهش ثابت شده که حرفم درست از آب درمیاد.ثالثا سه تا قیمت مختلف در عرض نیم ساعت گفت (دروغ کار همیشگیشه)و این قسمت بیشتر از هرچیزی داغونم میکنه.چرا بهم دروغ میگه دیگه بهش اصلا اعتماد ندارم.
    وای نمیدونین چه الم شنگه ای به پا کرد که ما ندیدیم زن خودشو دخالت بده به توچه.
    بعد اول زنگ زد به داداشم آبرومو برد بعدشم به بنگاهیه زنگ زد و گفت پشیمون شدم آقا فردا ماشینو پس بیارین.حالا بنگاهیه هم دوستشه.
    وقتی عصبانی میشه نمیفهمه داره آبروریزی میکنه. میگفت میخوام ماشینو بگیرم آتیشش بزنم!!!!!!!!!!!
    تا صبح بیدار بودم و منتشو کشیدم و اون فقط فحشم میداد و داد میزد گم شو برو بیرون .

اگه خودش باهام روراست باشه و دروغ نگه
    اگه در مورد کاری که میخواد انجام بده اطلاعات کسب کنه و انقد بوق نباشه
    من مجبور نمیشم حرف بزنم که به دخالت متهم شم مجبور نمیشم انقدر نگران مسائل مادی باشم.

دیگه هیچ غروری و هیچ عزت نفسی برام نمونده. درحد تیم ملی خوردم میکنه و خودمم خودمو پیشش مثله چی کوچیک کردم دیگه .
    خسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس ستم به خدا

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 اردیبهشت 92 [ 16:23]
    سطح
    45
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,162

تشکرشده 2,174 در 573 پست

Array

RE: دارم دیونه میشم دیگه.

سلام
    به تالار همدردی خوش اومدی.
    نمی دونم سوال شما حالا چی هست و چه کاری از ما بر میاد؟؟؟؟
    اما انشایی که نوشتی کلی غلط و اشتباه داشت که فقط میخوام زیر اونا خط بکشم:
    1- اولین اشتباه شما: چرا در مسایل مالی دخالت می کنی؟ اصلا مگه قراره شما نان اور خانه باشی؟ این جوری هم به دخالت متهم می شی و هم غرور همسرت می شکنی و مردی و مردونگیش و زیر سوال می بری. اون مرده ولو خطا کنه دوست داره که خرج زندگی و او در بیاره و اتفاقا ازش قدر دانی هم بشه.
    بله درست شنیدی قدردانی.
    شاید به نظرت سخت بیاد اما تنها راه نفوذ در قلب مردان همینه. تو ازش تعریف کن قدردانی کن و اتفاقا بگو چقدر خوب که این کار و کردی یا به این قیمت فروختی و امثال اینا تا زمانی که بتونی اعتماد همسرت و جلب کنی مطمئن باش وقتی از گیر دادن ها و دخالتهای شما ( ازدید او) خبری نباشه اون وقت می بینی که خودش با شما مشورت خواهد خواهد یا جایی اگه نظرت و بگی جبهه نمی گیره و با ارمش بیشتری رو حرفت فکر می کنه.
    جایی می خوندم به مردتون فقط نظرتون و بگید اصرار نکنید بگید و رد شید اون وقت در کمال ناباوری خواهید دید که او همان کار و انجام می ده حالا ممکنه گاهی به اسم خودش تموم کنه اما مهم اینه که همون کار شما انجام شد. این موضوع حتی در مورد گذاشتن اشغالها سر کوچه هم صدق می کنه وقتی مدام بگید بلند شو دیگه این اشغالها رو ببر و ... خواهید دید که او یک بالش زیر سرش می گذاره و می خوابه اما یک بار که بگید با کمی تاخیر بلند می شه و میبره.
    2- برای چی در دعواها منت می کشی؟ اصلا چرا عاقل کند کاری که باز ارد پشیمانی؟ کاری نکن که بخوای منت بکشی اگرم بینتون بحثی پیش اومد خیلی سنگین و رنگین بدون قهر و غضب ازش فاصله بگیر بازم خواهی دید که با کمی تاخیر او هست که سر صحبت و باز می کنه و پا پیش می ذاره برای اشتی.
    بزرگترین اشتباه ما خانما اینه که چون طاقت قهر و نداریم مدام اویزون شوهر محترم می شیم و خواهش و تمنا که تو رو خدا بیا اشتی کنیم و من اشتباه کردم و .....
    در این موارد کمی مرد باش.
    3-شما که چنین استعدادی داری این استعداد و بدون گفتن مستقیم به رخش بکش. چجوری؟ این جوری که مثل زمان بچگی پولات و جمع کن و با استعدادی که داری یه چیز بزرگ بخر اون وقت اقای شوهر و می بینی که انگشت به دهان مونده و این جوری کم کم می تونی اعتمادش و جلب کنی.

بازم تاکید می کنم به غرورش احترام بگذار.
    موفق باشی

3. 7 کاربر از پست مفید sisili تشکرکرده اند .

sisili (دوشنبه 19 اردیبهشت 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 مرداد 92 [ 00:03]
    سطح
    52
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points1000 Experience Points
    تشکرها
    1,919

تشکرشده 1,958 در 415 پست

Array

.ثالثا سه تا قیمت مختلف در عرض نیم ساعت گفت (دروغ کار همیشگیشه)
    خب عزيزم وقتي شما هر كاري مي كنه دنبال ايني كه ازش يه ايرادي بگيري مخصوصا تو كاراي اقتصادي (البته به قول خودتون) خب معلومه همش مي ترسه يه چيزي بگه كه شما شروع كني به خورد كردن ايشون . خب معلومه كه ترجيح مي ده دروغ بگه . با نظر سيسيلي عزيز كاملا موافقم . بهتره اگه خيلي تو كاراي اقتصادي سررشته داري خودتون در مورد پولهاي خودتون برنامه ريزي كنيد و سعي كنيد كمتر توي مسائل مالي همسرتون دخالت كنيد . آقايون معمولا دوست دارن تو اينجور كارا خانوما بهشون اعتماد داشته باشن و بهشون تكيه كنن .

5. 4 کاربر از پست مفید saboktakin تشکرکرده اند .

saboktakin (سه شنبه 20 اردیبهشت 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

با يه نگاه اجمالي به همين نوشته شما ميشه فهميد ريشه اين همه اوقات تلخي چي مي تونه باشه. گلچيني از اين كلمات رو يه بار اينجا مي نويسم:
    "هیچ اطلاعات بروزی نداره" - "کوهی از غروره" - "تو اجتماع خیلی مظلومه و قشنگ میشه کلاهشو برداشت" - "نابلدی و غرور" - "بوق ! ! !" و ...
    همينها براي نابود كردن يك مرد كافيه.
    انتظار داريد اين حرفها رو به همسرتون بگيد و اون هم هيچ عكس العملي نشون نده؟ اگه خدا يه استعدادي به شما داده، اونو به رخ شوهرت نكش، حالا اگه صددرصد هم حق با شما باشه شما نبايد اونو تحقير كني.
    مهمتر از همه، چيزي كه مي تونه يه مرد رو خيلي ناراحت كنه، اينه كه زنش سعي كنه حاليش كنه كه عرضه ي اداره ي زندگي رو نداره. اگه واقعا نداره كه چرا باهاش ازدواج كردي؟
    توصيه هاي من:
    1. از تحقير كردن و به كار بردن كلمات آزار دهنده به هر نحو جدا جدا خودداري كنيد، چون محبت بين شما رو از بين ميبره و جاش تنفر مياره
    2. به خاطر مال دنيا اعصاب خودتونو خرد نكنيد!! حالا يه ماشينو بياد با يه ميليون ضرر بفروشه، اين بهتره يا اين جنگ اعصاب و پيامدهاي اونو و تاثيرات مخربي كه توي زندگي شما مي ذاره كه شايد بعدا ضررش جبران ناپذير باشه.
    3. اگه واقعا توي كار اقتصادي نابغه اي، با پولي كه از همسرت مي گيري يا حقوقت، يه سرمايه اي راه بنداز و البته با اطلاع همسرت، يه كار اقتصادي بكن. منتها واسه شوهرت منت نذار.

7. 6 کاربر از پست مفید mostafun تشکرکرده اند .

mostafun (دوشنبه 19 اردیبهشت 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 اردیبهشت 91 [ 15:13]
    سطح
    28
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 36 در 20 پست

Array

با حرفاتون موافقم اما ما پولامون تقریبا از هم جدا نیست همین ماشین از پول هردونفرمون بود یه حساب مشترکم واسه خریدن یه واحد آپارتمان داریم.

منم دوست دارم بهش اعتماد داشته باشم اما واقعا نمیتونه خیلی موفق باشه.من مجبور میشم راه حل بدم اگه اون خودش کارشو بلد باشه نه من خودم قاطی میکنم نه انقده اذیت میشم و نه غرور اون میشکنه اما باور کنیین خیلی بی خیاله و اصلا سر درنمیاره اصلا.

من اصلا اجازه اینو ندارم که برم یه چیز بزرگ بخرم.مثلا من میتونم برم یه واحد آپارتمان بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یا یه ماشین برم بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    میگه زنو چه به این حرفا!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 اردیبهشت 92 [ 16:23]
    سطح
    45
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,162

تشکرشده 2,174 در 573 پست

Array

حتما نباید خانه یا ماشین بخری . با پول خودت یه جا سرمایه گذاری کن و بگو پولم و برای روز مبادا سرمایه گذاری کردم.
    شما که فکر اقتصادی خوبی داری می دونی حتما نباید ماشین یا خانه بخری که.
    به هر حال برای اینکه مشکلت با همسرت حل بشه چاره ای نیست جز اینکه بهش ثابت کنی بهش اعتماد داری اون وقت کم کم خودش با شما مشورت می کنه.
    یه جاهایی هم حرفت و در حد پیشنهاد بگو و رد شو ادامه نده گیر هم نده. مطمئن باش خودش به پیشنهاد شما فکر می کنه.
    موفق باشی

10. کاربر روبرو از پست مفید sisili تشکرکرده است .

sisili (سه شنبه 20 اردیبهشت 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)