به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 92 [ 08:36]
    سطح
    24
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    9
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

بد رفتار همسر

سلام من21 سال و همسرم هم 25 سال داره هر دومون دانشجوییم 5 ماهه ازدواج کردیم اکثر روزها با هم بحث میکنیم رفتارش طوری که به همه چیز گیر میده سر هر موضوعی یه بحث به وجود میاره اخیرا فحش هم میده این رفتارش واقعا ازار دهندست اخرین بار دیروز بود داشت پیتزا درست میکرد رو ظرفی که خمیرو گذاشت تا موادو روش بریزه گفت ارد بپاش منم پاشیدم اما اخر سر خمیر از سینی جدا شد ظاهرا ارد کم بوده که چسبیده بود جالب اینجاست قبلش کلی باهم گفتیمو خندیدیم اما تا این موضوع پیش اومد رفتارش عوض شد هر بار دعوا میکنه 10 دقیقه نشده میاد میچسبه بهم و شروع میکنه به مسخره بازی با صدای بچگونه حرف میزنه معذرت خواهی میکنه اونقدر تکرار میکنه تا منم میخندمو همه چیز تموم میشه
    اما ایندفعه منم فحش دادم و بعدش خیلی جدی قهر کردم احساس میکنم چون هر بار زود اشتی کردم بد عادت شده از دیروز قهریم. به خاطر کارش یه شهر دیگه ایم واز خانوادم دورم واقعا زندگی برام سخت شده نمیخوام خونوادم متوجه بشن هربار همه چی رو ریختم توخودم اما دیگه خسته شدم دارم میترکم
    بگید چیکار کنم واقعا ارزوی مرگ میکنم . خواهش میکنم راهنمایی کنید

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 اردیبهشت 90 [ 16:40]
    سطح
    21
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

RE: بد رفتار همسر

دوست عزیز من فقط نظرم رو میگم از رزی تجروبم. امیدوارم در مورد شما اینطوری نباشه.
    ببین اینجور ادما نمی تونن عصبانیت و ناراحتی لحضه ای خودشونو کنترل کنن. اصلا با اینکه باهاش زود اشتی میکنی مربوط نمی شه حتی اگر اشتی هم نکنی اون همین مدلیه. یعنی من اینو از تجربم با اینجور ادما فهمیدم.
    اگه زندگیتو د.ست داری و می خواهی حفظش کنی باید قبول کنی که این یه اخلاق بد شوهرته و تو اون لحطه اصلا سر به سرش نزار تا از اون فاز بیاد بیرون. اینو بدون درگیری با اینجور ادما تو اون لحطه پیامد های خیلی بدتر از قهر داره. متسفانه خانواده و مادر اینجور ادما همیشه بجای اصلاحشون بهشون بالو پر دادن.
    اما اگر می خوای بمونی به امید اینکه خوب شه و این اخلاقشو بزاره کنار وقتتو تلف نکن.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

دوست عزیز من فقط نظرم رو میگم از رزی تجروبم. امیدوارم در مورد شما اینطوری نباشه.
    ببین اینجور ادما نمی تونن عصبانیت و ناراحتی لحضه ای خودشونو کنترل کنن. اصلا با اینکه باهاش زود اشتی میکنی مربوط نمی شه حتی اگر اشتی هم نکنی اون همین مدلیه. یعنی من اینو از تجربم با اینجور ادما فهمیدم.
    اگه زندگیتو د.ست داری و می خواهی حفظش کنی باید قبول کنی که این یه اخلاق بد شوهرته و تو اون لحطه اصلا سر به سرش نزار تا از اون فاز بیاد بیرون. اینو بدون درگیری با اینجور ادما تو اون لحطه پیامد های خیلی بدتر از قهر داره. متسفانه خانواده و مادر اینجور ادما همیشه بجای اصلاحشون بهشون بالو پر دادن.
    اما اگر می خوای بمونی به امید اینکه خوب شه و این اخلاقشو بزاره کنار وقتتو تلف نکن.

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 شهریور 96 [ 22:02]
    سطح
    77
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,300

تشکرشده 3,560 در 934 پست

Array

دوست من به تالار همدردی خوش اومدی
    امیدوارم مثل خیلی از افراد دیگه توهم بتونی اینجا مشکلت رو حل کنی
    دوست خوبم اطلاعاتی که دادید برای اظهار نظر درمورد رفتار همسرتون کافی نیست
    من متوجه نشدم که شما چون آرد زیاد ریختید ایشون ناگهانی شروع به فحاشی کردن؟
    آیا موقع فحاشی کلمات رکیک به کار می برن؟
    دفعات قبل چطوری بوده و شما چه عکس العملی داشتید در برابر رفتار همسرتون
    لطفا مثالهای بیشتری بیارید و مشکل رو بیشتر باز کنید تا بشه راحتتر کمکتون کرد
    مثلا بفرمایید همسر شما در سایر زمینه ها رفتارش چطوریه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    9
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

RE: بد رفتار ی همسر

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون سابینای عزیز نه ظاهرا ارد کم شده بود به همین دلیل پیتزا از سینی جدا نشد البته بعدا تونست جداش کنه دفعات قبل با چند جمله از خودم دفاع میکردم و فوری قهر میکردم و اونجا رو ترک میکردم که همونطوری که قبلا گفتم یکم بعد میومدو با یکم ادا و معذرت خواهی اشتی میکردم البته همونطوری که Parishoon عزیز هم گفتن چون تک پسر بوده بهش خیلی بالو پر دادن تو دوران عقد همین رفتارشو با خونوادش دیدم اما اونموقع تو دلم خوشحال میشدم با خودم میگفتم از اونایی که نمیذاره خونوادش دخالت کنن البته همینطور هم هست اما فکر نمیکردم همین رفتارو با خودم هم داشته باشه البته اونموقع فحش نمیداد فقط دادو هوار میکرد و زور میگفت اینم بگم در کل رفتارش خوبه تو کارای خونه هم کمکم میکنه اما وقتی عصبانی میشه یهو تغییر میکنه بار اخری که برا اشتی اومد گفت این بار فرق داره و رفتارشو تغییر میده اما نمیتونم باور کنم
    کمکم کنید

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

سلام عزيزم

در اينكه همسر شما چنين رفتاري داره و شايد ناشايست هم باشه و خيلي پسنديده نباشه اما ايشان اينگونه هستند يعني زود عصباني مي شوند و زود هم عذرخواهي و ....

يعني اگر در نيمه ي خالي ليوان چيزي داريد ( زود عصباني شدن )
    در نيمه ي پرليوان چيزي ديگر داريد ( فروكش كردن خشم و عذرخواهي و مراحل شيرين آشتي كنان )

پس اين ها در زندگي شما هست . هم خوب و هم بد . هم زشت و هم زيبا

چه بايد كرد ؟

تمركز بر روي نيمه ي خالي ليوان و پررنگ كردن آن چه كه در نيمه ي خالي داري ؟‌ قطعا نه .

تمركز بر روي نيمه ي پر ليوان و لذت بردن از اين قهر و آشتي كه زودهنگام فرا مي رسد و ريشه اي نمي شود و باد هم خبر آن را به گوش كسي نمي رساند ؟ بله همين طور است عزيزم .

و اين حرف يعني چه ؟

يعني پذيرش داشتن . همسرت را همينگونه كه هست قبول كني هزاران خوبي رفتاري او را در نيمه ي پر ليوان ببيني و يك نقص را بر او ببخشي و انعطاف داشته باشي براي شرايطي كه او اينگونه رفتار مي كند .

قهر را كشدار نكن اين مشكلات شيريني زندگي هستند اما براي اينكه بتواني روزهاي بهتر ي را تجربه كني

و اما چه بايد كرد تا او نيز متوجه ي رفتار خود بشود ؟

در مواقعي كه همسرت در پذيرش است و آمادگي صحبت داريد خيلي دوستانه از او بخواه كه روي اين مبحث كار كند و قراردادي براي اين لحظات خاص بين خود بنويسيد و مثلا جريمه اي كوچك تعيين كنيد كه در صورت هر عصبانيت زود هنگامي به وقت فرو كش كردن مقدار كمي پول در گلداني بيندازد همان لحظه اي كه عذرخواهي مي كند به مرور خواهي ديد كه همين قرار داد شگفتي به بار خواهد اورد اما به شرط اينكه خودت مديريت خوبي بر روي احساسات خودت داشته باشي .

موفق باشي نازنينم كه بهترين هاي هستي در انتظار تو و همسر نازنينت است . از زندگي لذت ببريد .

7. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (شنبه 10 اردیبهشت 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

azizam age vaghean in tanha badishe say kon bahash kenar biai... kheili sakhte ye akhlaghi ke yeki bahash bozorg shode ro avaz koni.... shayad rahattar bashe ke fekr koni vaghean moshkel az to nist... momken bood toam ard ro khoob va be andaze mirikhty ama be ye dalile dige oon pitza kharab mishod... to in sharayet ona faghat donbale bahoonan.... faghat sar be sar gozashtan bahashoon kheili badtar mikone vazo....
    bayad rabetato sabok sangin koni bebini aya miarze ye hamchin moshkele bozorgio bekhay bahash kenar biai? aya az jahaye digeye rabete inghadr energy migiri ke in moredo betooni tahamol koni?

dar gheire n surat montazere mojeze nabash.... chon yejoorai to har chi bishtar khoobi koni ke fekr koni oon behtar mishe,... badtar ham mishe makhsusan age oon mogheha sar be saresh bezari:( man alan dustam hamintorie, ye baradar ham daram ke daghighan hamintoorie, albate ishalla ke nazarate man eshtebahe o shohare to durust beshe. ama dige riskesh ba khodete.
    movafagh bashi azizam.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

azizam age vaghean in tanha badishe say kon bahash kenar biai... kheili sakhte ye akhlaghi ke yeki bahash bozorg shode ro avaz koni.... shayad rahattar bashe ke fekr koni vaghean moshkel az to nist... momken bood toam ard ro khoob va be andaze mirikhty ama be ye dalile dige oon pitza kharab mishod... to in sharayet ona faghat donbale bahoonan.... faghat sar be sar gozashtan bahashoon kheili badtar mikone vazo....
    bayad rabetato sabok sangin koni bebini aya miarze ye hamchin moshkele bozorgio bekhay bahash kenar biai? aya az jahaye digeye rabete inghadr energy migiri ke in moredo betooni tahamol koni?

dar gheire n surat montazere mojeze nabash.... chon yejoorai to har chi bishtar khoobi koni ke fekr koni oon behtar mishe,... badtar ham mishe makhsusan age oon mogheha sar be saresh bezari:( man alan dustam hamintorie, ye baradar ham daram ke daghighan hamintoorie, albate ishalla ke nazarate man eshtebahe o shohare to durust beshe. ama dige riskesh ba khodete.
    movafagh bashi azizam.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 اسفند 90 [ 00:11]
    سطح
    33
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 136
    دستاوردها:
    تشکرها
    248

تشکرشده 254 در 122 پست

Array

نظم اینه که همینکه می دونه اشتباه کرده و عذرخواهی می کنه خیلی خوبه.
    فکر کنم این یه جور اخلاقه و باید باهاش سازش بشه. (البته من مشاور نیستم و فقط دارم نظرمو می گم).
    خیلیها اینطور اخلاق رو دارند و عذرخواهی که نمی کنند هیچ، بعدش طلبکار هم می شن.
    برو خدا رو شکر کن..

من فقط نظرم رو گفتم و مشاور نیستم

11. 3 کاربر از پست مفید جویای نیمه گمشده تشکرکرده اند .

جویای نیمه گمشده (چهارشنبه 07 اردیبهشت 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    9
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون من با اینکه مشکلمو به خونوادم نگفتم اما توی این سایت مطرح کردم و حالا اقعا خوشحالم که این تصمیمو گرفتم

13. 2 کاربر از پست مفید bentolhoda تشکرکرده اند .

bentolhoda (جمعه 02 اردیبهشت 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)