به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 اسفند 97 [ 15:39]
    سطح
    57
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 196
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    209

تشکرشده 280 در 139 پست

Array

Lightbulb تردید در ازدواج نه! تردید در قدم گذاشتن

سلام و تبریک مجدد سال نو خدمت دوستان گرامی
    من 20ساله هستم دانشجوی الکترونیک دانشگاه آزاد که در حال اتمام درس هستم.(ترم تابستانه اتمام مقطع کاردانی بنده است)
    من بسیار مسئولیت پذیر و با اراده هستم بطوری که از سن 17 سالگی در کار موبایل و کامپیوتر(واردات و بازاریابی وسیع)فعالیت میکنم و خدارو شاکرم که درامد بسیار زیادی دارم.خانواده نیمه مذهبی دارم خودم سعی کردم همیشه شرافت داشته باشم.نه با دختری دوستی برقرار کرده و یا تماسی خارج از چارچوب کارهای اقتصادی و شغلی داشته ام.و مشاور چند شرکت بزرگ هستم و چندین کارمند برای امور کاری نیز دارم.
    آینده نگر هستم و شاید به جرات میتونم بگم ماهیانه حتی 100هزار تومان نیز برای خود خرج نمیکنم،پس انداز و سرمایه گذاری میکنم و فقط به فکر آینده و همسری هستم که در کنارش رشد بیشتری کنم و به آرامش برسم.
    من فردی بسیار جدی هستم و رفتار و اخلاقم بسیار حرفه ای بوده و به هیچ وجه اهل رفیق بازی و اینگونه مسائل نیز نبوده و نخواهم بود.
    نه اهل دود هستم و نه اهل مشروبات الکلی.
    چیزی که دیگران در مورد من میگویند این است که سنت به 28-29 ساله ها میخورد.چه از لحاظ جسمی و لباسهایی که به تن میکنی و چه از طرز برخورد و صحبت.
    من به سختی واحد های درسی دانشگاه را پاس کرده و میکنم و الان ترم 6 هستم.این بخاطر تنبلی من نیست بخاطر کارهای بسیار سنگینی هست که انجام میدهم.در واقع باید گفت کلاسها را حاضر نشده و تنها امتحانات پایانی را شرکت میکنم.
    علی ایحال در مورد شخصیت و وضعیت فعلی کمی صحبت کردم.
    من همچنین برای آینده اندوخته ای بدست آوردم که خدارو شکر از لحاظ مالی مشکلی نخواهم داشت.
    خانواده ما از لحاظ وضعیت مالی متوسط به پایین هستند.پدر بازنشسته که قبلا کارمند اداره بوده و مادر نیز خانه دار.
    من تمام اندوخته مالی خودم را خودم بدست آوردم با شب بیداری ها و تلاش های بسیار بسیار زیادی که ماحصلش شد بیماری اظطراب و افسردگی که باهاش دست و پنجه نرم میکنم.
    به هر حال با وضعیتی که دارم شدیدا احساس تنهایی میکنم و همانطور که مطلع اید خانواده تا قدری میتواند احساس آرامش و محبت را برای فرزندان بوجود بیاورد و مابقی آن باید از راه سالم و رهنمود شده ای تامین گردد.
    بنده از یکی از دختران فامیل خوشم آمده و این مسئله را با مادر بصورت واضح و محترمانه و با دلایل فوق عنوان کردم و از مادر درخواست همکاری و همفکری و مشاوره را جویا شدم که ایشان هم از شخص مورد انتخاب بنده استقبال کردند.هم از خانواده و هم از دختر خانم.
    من با خودم صادق هستم و ساعتها تفکر میکنم و انسانی نیستم که تصمیمی را از روی احساسات و یا در شرایط غیر عادی اخذ کنم.من مطمئن هستم و به خودم ایمان دارم و مطمئنم اگر من قدم در این راه خیر بردارم خداوند نور امید و آرامش را بر من خواهد تابید و اظطراب ها،تنهایی ها و افسردگی من،با ورود یک بانو و شخصی که به درستی باید بر آن شناخت داشته باشم به لطف خدا و کمک خانواده ها کاهش میابد و مثل هر انسان مسئولیت پذیر دیگری توکل کرده و به آینده و رشد و تعالی حرکت میکنم.
    اینها توضیحاتی بود هرچند طویل و وقتگیر اما به هر حال بهتر بود که از شخصیت خود بیشتر بگویم.
    ما دو مشکل داریم.
    1-من ترم 10 هستم و همانطور که گفتم واحد ها را به سختی پاس میکنم و ممکنه 7 ترمه نیز بشوم.در خوش بینانه ترین حالت6 ترم و تا پایان تابستان اتمام میکنم اما با شرایط کاری و روحی فعلی احتمال اینکه به ترم 7 نیز کشیده شود وجود خواهد داشت.
    2-مشکل خدمت سربازی بنده است که نمیدانم باید چه بکنم.با برخی از پزشکان که صحبتی داشتم و درمورد دارو هایی که از آنها به جهت رفع افسردگی و ضد اظطراب استفاده میکنم از آنها مشورت خواستم گفتند به احتمال 80% معافیت پزشکی به شما تعلق میگیره.

خب با این شرایط نه میتوانم به خانواده دختر خانم قول بدهم که خدمت مسئله اش حل است و هم اینکه نمیتوانم تضمینی بدهم که درسم در پایان تابستان به اتمام میرسد.
    اما چون فردی که بنده میشناسم دختری پاک و خانواده ای محترم دارد و از دور که نگاه میکنم(چون شناخت هنوز ایجاد نشده و نمیتوان احساسی و قطعی گفت)مورد مناسبی برای بنده میباشد.
    خانواده من مردد هستند که الان پا پیش بگذارند و به خانواده دختر خانم اطلاع بدهند.چون وضعیت درس و خدمت من قطعی مشخص نیست.وضعیت درس به هر حال 7 ترمه به اتمام میرسد اما خدمت نه.
    از دوستان،همراهان و بزرگواران عزیز این انجمن که شبانه روز مشغول همدردی و حل مشکلات کاربران و ارائه مشاوره به آنها هستند تقاضا و خواهش میکنم به مورد بنده نگاهی کرده و بهترین پیشنهاد را برای پا پیش گذاشتن این امر خیر به بنده و خانواده ما ارائه نمایند.
    قطعه شعری از اخوان:
    من در اینجا بس دلم تنگ است
    و هر سازی که میبینم بد آهنگ است
    بیا ره توشه برداریم
    قدم در راه بی برگشت بگذاریم

من الله توفیق

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

RE: تردید در ازدواج نه! تردید در قدم گذاشتن

سلام
    چرا سعی میکنید اینقدر جدی باشید؟ کمی انعطاف چه اشکالی دارد؟ گاهی حرکت گاهی هم کمی ایستادن و خستگی در کردن لازمه هر حرکتی است. مگر اینکه بدانیم مسیر کوتاه است و در مقصد به قدر کافی وقت استراحت خواهیم داشت.
    اما با این سرعت و حساب و کتاب و جدیت و تحت فشار حرکت کردن حاصلی جز خستگی و کوفتگی نخواهد داشت. یک پسر بیست ساله خوب است که ظاهر و گفتار و عملکردش مطابق با همان سن بیست سالگی اش باشد. دلیلی ندارد که مثل بیست و نه ساله ها رفتار کنید.
    سعی کنید از بیست سالگیتون نهایت لذت رو ببرید. منظورم از لذت، این است که نشاط بیست سالگی را با کار و تحصیل اتان همراه کنید. گاهی تفریح و استراحت، گاهی شوخی، گاهی هم جدی.
    شاعر میفرماید:
    رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود
    رهزو آن است که آهسته و پیوسته رود

اگر دنبال پیشرفت همیشگی باشید و در عین حال افسردگی را هم از خود دور کنید، لازم است که فعالیتهای شاد و مفرح هم در کنار تحصیل و کار داشته باشید. چه عجله ایست که یک ترم زودتر تمام کنید؟

از همه اینها مهم تر:
    درمان افسردگی، ازدواج نیست! بهتر است شما با قدری تغییر در برنامه هاتون زندگیتون رو اصلاح کنید و در ضمن درمان افسردگیتون رو کامل کنید. بعد از اون برای ازدواج اقدام کنید. چون ازدواج هم یکسری فشارها و مسوئلیتها به شما تحمیل میکند که ممکن است کار را از این که هست بدتر کند.
    رویهم رفته بنده توصیه میکنم که در شرایط فعلی سعی کنید قدری از بار فشار های روی خودتون کم کنید تا اینکه بخواهید بهش اضافه کنید، سنتون اونقدر پایین هست که نخواهید با شتاب برای ازدواج تصمیم بگیرید.

3. 10 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (جمعه 02 اردیبهشت 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    57
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 280 در 139 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بی دل
    مگر اینکه بدانیم مسیر کوتاه است و در مقصد به قدر کافی وقت استراحت خواهیم داشت.
    بله همینطوره.الان مارک ها و مدلهایی که من کار میکنم نیمه انحصاری شده و بیزینس خوبی دارم و معلوم نیست 6 ماه آینده چه خواهد شد.پس برای این هدف بزرگ در حال تلاش شدید هستم اما از جهتی مشوق و کسی که به من محبت کند ندارم و احساس شدیدی به جنس مخالف و همچنین تشکیل خانواده دارم.

از راهنمایی و وقتی که برای من گذاشتید سپاسگزارم

منتظر جواب بقیه دوستانم

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    57
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 280 در 139 پست

Array

فرشته مهربان منتظر شما هستم بزرگوار

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط footer
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی دل
    مگر اینکه بدانیم مسیر کوتاه است و در مقصد به قدر کافی وقت استراحت خواهیم داشت.
    بله همینطوره.الان مارک ها و مدلهایی که من کار میکنم نیمه انحصاری شده و بیزینس خوبی دارم و معلوم نیست 6 ماه آینده چه خواهد شد.پس برای این هدف بزرگ در حال تلاش شدید هستم b][/size]

بازرگانی را شنیدم که صد و پنجاه شتر بار داشت و چهل بنده خدمتکار شبی در جزیره کیش مرا به حجره خویش در آورد همه شب نیارمید از سخنهای پریشان گفتن که فلان انبازم به ترکستان و فلان بضاعت به هندوستان است و این قباله فلان زمین است و فلان چیز را فلان ضمین، گاه گفتی خاطر اسکندری دارم که هوایی خوشست باز گفتی نه که دریای مغرب مشوشست سعدیا سفری دیگرم در پیشست اگر آن کرده شود بقیت عمر خویش به گوشه بنشینم. گفتم آن کدام سفرست? گفت گوگرد پارسی خواهم بردن به چین که شنیدم قیمتی عظیم دارد و از آنجا کاسه چینی به روم آرم و دیبای رومی به هند و فولاد هندی به حلب و آبگینه حلبی به یمن و برد یمانی به پارس و زان پس ترک تجارت کنم و بدکانی بنشینم .

انصاف ازین ماخولیا چندان فرو گفت که بیش طاقت گفتنش نماند، گفت ای سعدی تو هم سخنی بگوی از آنها که دیده‌ای و شنیده‌ای گفتم

آن شنیدستى که در اقصاى غور

بار سالارى بیفتاد از ستور

گفت چشم تنگ دنیا دوست را

یاقناعت پر کند یا خاک گور

بعنوان توضیح عرض کنم: کار جوهر مرد است. اما تعادل لازمه زندگیست. که اگر نباشد ارکان زندگی ما دچار ناهنجاری و اشکال میشود. بیکاری و سستی و تنبلی و بیفکری از یک طرف، پرکاری شدید و جدیت بی حد و حصر و برنامه ریزی فشرده و فشارزا از سوی دیگر، هر دو آسیب زا هستند. اگر بعد از ازدواج در کنار افسردگی، برنامه سخت و فشرده ای هم برای کار و تحصیل داشته باشی، قطعا رابطه شما با خانوم مشکل دار خواهد شد. کار و پول و تحصیل و... همه اینها خوب است مادامیکه در خدمت انسان باشد و برای رفاه و آرامش و آسایش انسان. اما اگر انسان در خدمت کار و تحصیل و مادیات در آمد آنوقت ماحصل آن چیزی جز فشارها و ناراحتیهای جسمی و روانی و عدم دستیابی به آرامش بخصوص در زندگی متاهلی، نخواهد بود.

7. 3 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (یکشنبه 21 فروردین 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    57
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 280 در 139 پست

Array

سپاسگزارم که حداقل شما به من در این امر کمک میکنید.
    سایر دوستان منتظر هستند ببینند واکنش بنده به این مسئله چی هست و آیا بنده از روی احساسات و عجله تصمیم گیری میکنم یا نه.با تاخیر به این تاپیک رسیدگی میکنند تا واکنش بنده رو بدونند.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    57
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 280 در 139 پست

Array

خوب دیگه با همکاری و مساعدت مشاوران و لطفی که به این تایپیک دارند اگر خدا بخواهد و موانع رفع گردند انشاالله تا 7 سال دیگر متاهل میشوم.
    تایپیک خوبی بود خیلی از پیشنهاداتتون استفاده کردم.
    عجرکم عندالله.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    57
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 280 در 139 پست

Array

خیلی عجیبه
    کسی نظری نداره؟؟؟؟؟؟

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    57
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 280 در 139 پست

Array

لطفا این تایپیک حذف بشه

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    57
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 280 در 139 پست

Array

اگر واقعا اینقدر تایپیک من بی اهمیت هست لطفا ببندیدش و از دسترس خارجش کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)