به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

قانع کردن همسرم برای تغییر مکان

سلام

من 5 سال است که در ایران زندگی نمی کنم. دختری 2 ساله دارم. نمی دانم چطور می توانم همسرم را قانع کنم که به ایران بر گردیم . همسرم به دنبال کار در این کشور می گردد و من نمی خواهم فرزندم در این محیط بزرگ شود.
    از طرفی هدف من از کار کردن از ابتدا این بوده که در کشور خودم کار کنم در حالیکه همسرم به شدت از کار کردن در ایران متنفر است
    من این موضوع را قبل از ازدواج با همسرم مطرح کرده بودم و او قبول کرده بود ولی حالا نمی پذیرد.

از طرف دیگر خانواده من به من و من به آنها از نظر روحی وابسته ایم و به خاطر مسافت و هزینه سنگین نمی توانیم زیاد رفت و آمد کنیم. البته به خاطر حساسیت شدید همسرم به خانواده من ، من نمی تواتم این موضوع را با او مطرح کنم.

خلاصه این که با همسرم زیاد حرف زدم ولی هیچ فایده ای نداشت. او می گوید فقط در کشوری می تواند مرا دوست داشته باشد که کار خوب و ارضا کننده ای برای خود داشته باشد.

دارم کم کم افسرده می شوم.

اینم رو بگم که ما ابتدا برای درس خوندن اومدیم اینحا.

با تشکر
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

2. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

deljoo_deltang (جمعه 12 فروردین 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

RE: قانع کردن همسرم برای تغییر مکان

سلام،

خیلی خوش آمدید.

حدس می زنم خانم باشید.

پس شما با شوهرتان به خارج از کشور رفتید تا درس بخوانید و قرار بود که بعد از پایان درس برگردید، حالا شوهر شما نمی خواهد که برگردد.

بقیه دوستان حتماً در رابطه با اینکه چطور با وجود این اختلاف نظر با شوهرتان به توافق برسید حتماً نظر خواهند داد.

ولی یک مسئله را هم من می خواهم بگویم. حالا که درس شوهرتان تمام شده، شاید بد نباشد به او فرصت دهید تا کار پیدا کند. اگر ان شا الله یک کار خوب پیدا کند، شما نسبتاً شرایط بهتری برای زندگی خواهید داشت. البته نمی دانم که در چه کشوری هستید، ولی به خصوص برای شما که چند سال اول را گذراندید (به خاطر تحصیل) و حالا کمی جا افتادید و امکان ماندن برایتان هست، فکر بدی نیست. حالا بعد از چند سال اگر خواستید می توانید برگردید. تجربه کاری که شوهرتان به دست می آورد برایش در ایران ارزشمند خواهد بود.

ولی خب، همه اینها به قیمت تنها بودن شما و زندگی دور از ایران و در غربت تمام می شود. باید دوری از خانواده را تحمل کنید و یاد بگیرید اینطور زندگی کنید. باید ببینید شرایط شما برای زندگی در ایران چطور هست.

البته کمی هم بستگی به این دارد که در چه کشوری هستید.

در رابطه با تربیت بچه شما در این محیط باید بگویم که تاثیری که شما روی او می گذارید خیلی بیشتر از تاثیر محیط اینجاست. در ضمن چقدر جوان و نوجوان در ایران هستند با رفتارها و ظاهرهایی عجیب و غریب که هیچ وقت خارج از ایران توی خیابانها چنین چیزی نمی بینید! فکر نمی کنم تربیت کردن بچه در ایران خیلی راحتتر از خارج از کشور باشد.

ببینیم نظر بقیه دوستان چیست ...

4. 5 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (دوشنبه 15 فروردین 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,578

حالت من
    Sepasgozar
    Array

آقا حامد، از پاسختون ممنونم.

اما من به دلایل زیادی صلاح نمی دونم فرزندم رو اینجا تربیت کنم. فقط همینو بگم که ابنجا خیلی ارزشها ضد ارزش و ضد ارزش ها ارزش تعریف شده. و البته همسر من با سیستم تربیتی اینجا موافقتره و همین مشکلو بیشتر می کنه. البته شاید بگید در ایران هم اینچنینه. ولی به نظر من در ایران ارزشها مشخصه اگرچه تعداد زیادی به اونها عمل نمی کنند.

راستش در طی 5 سال گذشته من سعی کردم این دوری رو تحمل کنم اما این به قیمت از دست دادن شادی و سر زندگیم تموم شده. البته من دوستهایی اینجا دارم اما دوری از وطن رو نمی شه با هیچ چیزی پر کرد.

به نظر شما من چطور می تونم همسرم رو به برگشتن ترغیب کنم تا مجبور نشم بین کشور و همسرم یکیو انتخاب کنم؟

6. 2 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (دوشنبه 15 فروردین 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

بهش یادآوری کردید که دوری از خانوادتون بد جوری اذیتتون کرده و در آینده اثرات مخربش بیشتر میشه؟
    اگه اینا رو بهش گفتید، چه عکس العملی در قبال حالت بد روحیتون داشته؟

8. کاربر روبرو از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده است .

دختر مهربون (سه شنبه 16 فروردین 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,578

حالت من
    Sepasgozar
    Array

دعوا باهام میکنه که چرا اصلا باید ناراحت باشی. اینحا زندگی خیلی خوبه و از این حرفها. می گه زنهای دیگه رو نگاه کن که خوشحالن. کلا اصلا به من حق نمی ده. و در آخر هم می گه اگر خیلی ناراحتی وسایلتو جمع کن برو.

بعدم که اخلاقش بهتر می شه می گه خوب همین حالت تو اگر بریم ایران برای من پیش می آید.

آدمی نیست که اهل گفتگو باشه. نیاز به یک سیاست دارم. سیاستی که اگر هم گفتگویی رو لازم داشته باشه گفتگویی باشه که غیر مستقیم به موضوع اشاره کنه .

10. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

deljoo_deltang (دوشنبه 26 دی 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط deljoo_deltang
    اما من به دلایل زیادی صلاح نمی دونم فرزندم رو اینجا تربیت کنم. فقط همینو بگم که ابنجا خیلی ارزشها ضد ارزش و ضد ارزش ها ارزش تعریف شده. و البته همسر من با سیستم تربیتی اینجا موافقتره و همین مشکلو بیشتر می کنه.
    البته این امکان برای شما هست که برای بچه تون ارزشها را مشخص کنید. به او یاد بدهید که خوبیهای غربی ها و خوبی های شرقی ها را داشته باشد. درسته، ممکنه که یک سری دوستانش روی او تاثیر بگذارند، ولی این اتفاق در ایران هم می تواند بیفتد.
    در مجموع کار شما برای تربیت شاید سختتر باشد، ولی از نظر درسی و کاری فرزند شما می تواند آینده بهتری داشته باشد.

به نظر شما من چطور می تونم همسرم رو به برگشتن ترغیب کنم تا مجبور نشم بین کشور و همسرم یکیو انتخاب کنم؟
    البته فکر کنم منظور شما از انتخاب بین همسر و کشور، گذشتن از کشور به خاطر همسر باشه، درسته؟ چون برعکس این که یک اشتباه بزرگه.

آیا همسر شما دارای شرایطی هست که در ایران هم بتواند همین زندگی که اونجا دارید رو برای شما فراهم کنه؟

مشکل اینه که شما نتونستید با جو خارج از کشور کنار بیایید، شوهر شما ولی دوست داره که اونجا زندگی کنه.

هر کاری می کنید، به خاطر این مسئله با هم دعوا نکنید و زندگیتون رو خراب نکنید.
    امیدوارم تصمیمی بگیرید که به صلاحتونه.

ای کاش کارشناسهای سایت در این مورد کمک شما کنند.

12. 2 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (سه شنبه 16 فروردین 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,578

حالت من
    Sepasgozar
    Array

بله. همسرم در ایران هم می تونه یک کار خوب داشته باشه (یعنی هر دو مون) ولی می گه ایران همه چیز با پاچه خواری و این حرفها درست می شه. حقیقت اینه که بحث موندن 2 -3 ساله مطرح شده، اوایل من خیلی باهاش حرف می زدم ولی چون دیدم همش به دعوا منجر می شه دیگه به طور مستقیم در باره اش حرف نمی زنم و فقط گاهی از معایب اینجا می گم که البته همسرم زود می گیره و اونم شروع می کنه از معایب ایران گفتن. !

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

سلام

از ديد من وارد بازي و بهانه جويي و لجاجت شده ايد .

به هر ترتيب زندگي در هر كشوري معايب و محاسني دارد و اين نمي تواند دليل خوبي براي جا به جايي باشد . اما از ديدمن شايد بنا به دلائل ديگر شما سعي داريد بچه و تربيت او را بهانه كنيد .

نوجه كنيد كه در حال حاضر خانواده ي درجه يك شما شامل همسر و فرزندتان است .

به هر ترتيب با لجاجت نمي توانيد به نتيجه برسيد . ضمن اينكه بايد قدري از زاويه ديد همسرتان به اين موضوع نگاه كنيد و ببينيد واقعا دلائل ايشان قوي تر است يا شما .

از ديدمن مشكل شما و همسرتان اين مسئله نيست و مسائل و مشكلات چيزهاي ديگري است كه نمودار ظاهري اش را ربط و بسط مي دهيد به اين موضوع و.....

در كدام قاره زندگي مي كنيد ؟

مشكل اصلي از ديد شما به غير از اين موضوع كجاست ؟!

و باز امكان كار كردن به تنهايي كافي نيست ،اعتبار و امنيت و احترام و ....شغلي نيز بسيار اهميت دارد كه لازم است اين مسائل را نيز در هر دو كشور بررسي كنيد و...

15. 6 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (سه شنبه 16 فروردین 90), maryam240 (پنجشنبه 30 بهمن 93)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,578

حالت من
    Sepasgozar
    Array

ممنون از وقتی که گذاشتید.

ما در کانادا زندگی می کنیم.

من به همسرم حق می دم که اینجا رو بیشتر دوست داشته باشه و اینجا تنش های زندگی براش کمتر باشه.
    ولی در واقع خیلی از مشکلاتی که ما در ایران داشتیم اینجا هم داریم ولی همسرم اون مشکلات رو در ایران میدید ولی در اینجا اونها رو خوبی میبینه. مثلا در مورد درس خوندن: اینجا همه کارها رو باید دانشجو خودش انجام بده مثل ایران (حد اقل در رشته ما چون ما هر دو هم رشته هستیم) همسرم این قضیه رو در ایران یک مشکل می دونه و در اینجا یک مزیت.
    البته من هنوز مشکل تربیت فرزندم رو یک مشکل اساسی می دونم چون من و همسرم کارمند خواهیم شد و فرزند ما بیشتر اوفاتش رو ناچارا در خارج از منزل و با جامعه طی خواهد کرد.

مشکل دوم اینه که من به خانواده خودم وابسته هستم و 2 سال یکبار دیدنشون من رو اصلا راضی نمی کنه. حداقل دوست دارم ماهی یکبار از نزدیک ببینمشون. و البته همسرم به من میگه تو حق نداری اصلا دلت تنگ بشه و اصلا منو حمایت عاطفی نمی کنه. در ضمن اینحا برای امرار معاش هر دو از صبح تا شب در تلاشیم و خودش هم نمی تونه جای خالی اونا رو پر کنه . روی خانواده منم حساسیت داره و صحبت کردن از اونها باعث عصبانیتش می شه (البته به گفته خودش به اونها حسادت می کنه) . و اینها باعث شده من کمتر درباره دلتنگی هام بتوتم صحبت کنم .

سومین مشکل من اینه که من دوست دارم برای کشور و مردم خودم کار کنم تا برای یک کشور دیگه بیگاری کنم. (من یک مدت اینجا کار می کردم واقعا با حقوقی کمتر از خودشون کاری بیشتر از آدم می کشیدن)

چهارمین مشکل اینه که همسر من و من از نظر اعتقادی متفاوتیم. همسر من دوست داره من روسری سر نکنم، با مردها دست بدم، خیلی به گوشت حلال و حرام اهمیت ندم ، در خارج از منزل لباس تنگ بپوشم و در واقع با این جامعه سازگار باشم و ...

17. 4 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (دوشنبه 26 دی 90)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

ما در کانادا زندگی می کنیم.

من به همسرم حق می دم که اینجا رو بیشتر دوست داشته باشه و اینجا تنش های زندگی براش کمتر باشه.
    به نظر شما همين دليل كافي نيست تا ايشان كانادا را براي زندگي انتخاب كنند . تنش كمتر زندگي بهتر . مگر يك زندگي خوب شامل چه فاكتوري مهم تر از اين بايد باشد ؟!

ولی در واقع خیلی از مشکلاتی که ما در ایران داشتیم اینجا هم داریم ولی همسرم اون مشکلات رو در ایران میدید ولی در اینجا اونها رو خوبی میبینه. مثلا در مورد درس خوندن: اینجا همه کارها رو باید دانشجو خودش انجام بده مثل ایران (حد اقل در رشته ما چون ما هر دو هم رشته هستیم) همسرم این قضیه رو در ایران یک مشکل می دونه و در اینجا یک مزیت.
    تصميم ندارم دو فضاي غير قابل قياس را قياس كنم . اما از ديد من اين به دليل همان تنش هاي حاشيه اي اين فضا براي همسر شما بوده و به اين علت ذهنشان فضاي آن طرف را نقص دار نمي بيند به اين علت كه چيزي را اگر از ايشان مي گيرد اما امكانات ديگري به شما و ايشان مي دهد .

البته من هنوز مشکل تربیت فرزندم رو یک مشکل اساسی می دونم چون من و همسرم کارمند خواهیم شد و فرزند ما بیشتر اوفاتش رو ناچارا در خارج از منزل و با جامعه طی خواهد کرد.

طول بودن با بچه به اندازه ي عرض بودن مهم نيست . شما مي توانيد از معلمها و محيط ايراني براي تربيت فرزندتان استفاده كنيد كه كم هم نيست . مي توانيد پرستار بچه ي خود را ايراني انتخاب كنيد و ....
    مشکل دوم اینه که من به خانواده خودم وابسته هستم و 2 سال یکبار دیدنشون من رو اصلا راضی نمی کنه. حداقل دوست دارم ماهی یکبار از نزدیک ببینمشون. و البته همسرم به من میگه تو حق نداری اصلا دلت تنگ بشه و اصلا منو حمایت عاطفی نمی کنه. در ضمن اینحا برای امرار معاش هر دو از صبح تا شب در تلاشیم و خودش هم نمی تونه جای خالی اونا رو پر کنه . روی خانواده منم حساسیت داره و صحبت کردن از اونها باعث عصبانیتش می شه (البته به گفته خودش به اونها حسادت می کنه) . و اینها باعث شده من کمتر درباره دلتنگی هام بتوتم صحبت کنم .

من فكر مي كنم مهم ترين مشكل شما اين مسئله است . در حالي كه خانواده ي اصلي شما امروز همسرو دخترتان است .
    وقتي از حد دلتنگي هاي شما بگذرد مسلما همسر شما را به مرحله ي بازخورد مي كشاند ضمن اينكه كاملا در ك مي كنم مسائل و مشكلات شما مربوط به نوع زندگي شما و خارج از كشور زندگي كردن و ...است

شما توقع داريد همسرتان جاي خالي مادر - پدر - برادر و ...را پر كند ؟! ايشان همسر شماست نه والدين شما

دختر شما تا چند وقت ديگر بايد مدرسه برود و كلاس و ....زندگي شما ابدا به شما اين اجازه را نمي دهد كه اين زمان طولاني را صرف ايران آمدن و....بكنيد . بهتر نيست از خانواده بخواهيد به شكل چرخشي به شما بيشتر سر بزنند ؟!!

سومین مشکل من اینه که من دوست دارم برای کشور و مردم خودم کار کنم تا برای یک کشور دیگه بیگاری کنم. (من یک مدت اینجا کار می کردم واقعا با حقوقی کمتر از خودشون کاری بیشتر از آدم می کشیدن)
    توجه كنيد عزيزم . شما در بهترين منطقه ي دنيا كه فارق از فضاي بومي و عقايد و تعصبات بومي و ...زندگي مي كنيد . مي توانم عشق شما به ايران را درك كنم اما اين هم بي انصافي است كه شما كه تجربه ي كاري نداريد و تازه فارق التحصيل شده ايد توقع حقوق بالا و ساعت كار كم داشته باشيد . فكر مي كنيد با اين اوضاع در ايران ماهي چقدر در آمد داريد ؟!!

چهارمین مشکل اینه که همسر من و من از نظر اعتقادی متفاوتیم. همسر من دوست داره من روسری سر نکنم، با مردها دست بدم، خیلی به گوشت حلال و حرام اهمیت ندم ، در خارج از منزل لباس تنگ بپوشم و در واقع با این جامعه سازگار باشم و ...
    اين مورد به انتخاب شما بر مي گردد كه مربوط به امروز نيست اما چرا امروزبراي شما تا اين حد اهميت پيدا كرده . فكر كنم دستكم 3-4 سالي هست كه با هم زندگي مي كنيد !!

19. 6 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (چهارشنبه 17 فروردین 90), maryam240 (پنجشنبه 30 بهمن 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)