به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

Hybrid View

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 فروردین 90 [ 06:18]
    سطح
    23
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

چگونگی ابراز عشق به یک دختر

با سلام
    من یه پسر 24 ساله هستم.متاسفانه یا خوشبختانه عاشق دختر عمم شدم البته عشقی با مرز و محدوده عقل.من درحال حاضر دنبال راهی برای ابراز علاقه ام به خود ایشان هستم. دلایل خاصی برای این قضیه یعنی اول صحبت کردن با خودش دارم که مشکلاتم هم هست.
    اول اینکه به خاطر فامیلی نزدیک دوست ندارم در صورت اتفاق نیافتادن این امر کسی از فامیل در جریان این قضیه باشند هم برای خودش هم برای خودم.2-دوست دارم این موافقت اول بین خودم و ایشان اتفاق بیافته (نه اجبار و در عمل انجام شده ای مثل خواستگاری) ، که سبب یک شناخت بیشتر نسبت به یک شناخت سطحی بشه.
    حالا مشکل من یه صحبت کوتاه در وقتی مناسب بدون وجود بزرگترهاست که به جز ارتباط تلفنی باگوشی ایشان مقدور نیست،و من که تا بحال با دختر دیگری، هم صحبت نشدم اگه هم شده ام کوتاه و نه در مورد ابراز عشق ،نمی دونم چگونه شروع کنم ، اول برم سراغ چی؟ مستقیم برم سراغ اصل مطلب یا ...ارتباط من با ایشان در این حد نیست حتی شناخت کمی هم که نسبت به ایشان دارم بیشتر از طریقه رفتارش در میهمانی های متعدد وعقیده هاش در موضوعات بحث شده در جمع های خانوادگی ست. حتی گاهی که به منزل ما می آیند چشم درچشمش نمی تونم بشم حتی برای لحظه ای چه برسه...حال با این تفاصیل پیشنهاد راهی برای شروع می خواستم.البته نوع رفتار من در حضور ایشان و با توجه به هوش خانم ها در این موارد فکر می کنم اطلاع از نظر من نسبت به خودش دارد. در ضمن ارتباطم با پدر و مادرم وخواهرم ارتباط بسیار بسیار خوب و صمیمی هست ولی ازبیان این حس عاجزم.و در حال حاضر هم کسی نزدیک به من که بتونه نظر منو به ایشان منتقل کنه نیست. لطفا مرا از نظرات پیشنهادات و تجربه های خود دریغ نفرمایید.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

RE: چگونگی ابراز عشق به یک دختر

سلام
    به تالار همدردی خوش آمدید

دوست داشتن برای ازدواج بسیار لازم است، اما کافی نیست. با دوست داشتن فرایند انتخاب همسر و ازدواج آغاز می گردد ، اما تمام نمی شود. لذا برای اینکه این فرایند را دنبال کنید، حداقل به بهانه میهمانی و دید و بازدید ، به اتفاق خانواده اتان به دیدارشان بروید و از خانواده خود بخواهید که تلویحا مسئله را عنوان کنند، و خودتان نیز با او به صورت جدی مسئله خواستگاری را مطرح کنید( نه مسئله ازدواج قطعی را ). چون ممکن است شناخت بیشتر شما نسبت به او ، منتهی به جواب منفی یکی از شما دو نفر شود. لذا راه بازگشت را برروی خودتان و ایشان نبندید.

توصیه اکید می کنم ، به جای اینکه طوری صحبت کنید یا رفتار کنید که او را به جواب مثبت ، مجاب کنید. سعی کنید که خودتان را همانطور که هستید، ( با نقاط ضعف و قوت) جهت شناخت به او عرضه کنید. و از او هم بخواهید در مورد خود چنین کند و نظرش را صریحا بگوید( که به نظرم قبلا به شما گفته است). اما این مسائل به اتفاق خانواده هایتان و به صورت حضوری مطرح شود.( شما با خانواده خود نیز در میان بگذارید که در صورت عدم تفاهم ازدواج صورت نمی گیرد، تا با دید واقع گرایانه ای مشارکت کنند و با شنیدن جواب منفی، دچار احساسات نامطلوب نگردند.)

moein-mo گرامی اینکه احساس پاک عشق در وجودتون جوانه زده اتفاقی خوشایند می باشد اما می بایست این جوانه را در راه صحیح هدایت و آبیاری کرد تا به بار بنشیند و گل دهد

چنانچه شما خواستار ازدواج با ایشون هستید بهترین راه از طریق خانواده تون می باشد و از این که دیگران متوجه خواستگاری شما بشوند هراسی به دل راه ندهید چرا که شما کار خلافی انجام نمی دهید
    در خصوص اینکه می خواهید در کل فامیل این قضیه نپیچد که حق طبیعی و مسلم شماست ، از مادرتون بخواهید با شناختی که از روحیات این خانم و خانوادشون داره مسئله را جوری عنوان کنند که تا قطعی نشده و شما و ایشون به تفاهم نرسیده اید مسئله در حد دو خانواده باقی بماند

3. 3 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (یکشنبه 07 فروردین 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 فروردین 90 [ 06:18]
    سطح
    23
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

من سخن شما را قبول دارم واز وقتی که برای دادن نظرتون صرف کردید متشکرم ولی شما فرض کنید من به پیشنهاد شما عمل کنم. در صورتی که به دلایلی مخالفتی پیش بیاید، در رفت آمد های این دو خانواده که بسیار نزدیکم هست اثری نمی گزارد.حالا از همه این ها گذشته من کسی نیستم که بتونم تحمل اینو بکنم که این خانواده تا آخر به چشم یه خواستگار سرکوب شده به من نگاه کنند.من حتی از نظر ایشون هم با خبر نیستم که آیا به من به دید یک پسر دایی نگاه می کنه یا یه شخصی که بهش علاقه داره، که در مرحله بعدی به سراغ مادر ویا کسی دیگر بروم و بقیه ماجرا.. .اگه این خانم از یه خانواده ای غریبه بود حرف شما درست ولی بحث من سر دو خانواده ست نه فقط من و ایشون. و در ضمن من در این موارد از اعتماد به نفس پایینی بر خوردارم که این مسئله را با کسی حضورا مطرح کنم برای همین به فکر نظر خواهی در این محیط شدم و راقب تر هستم این مسئله را اول با خود ایشون مطرح کنم و دنبال راه حلی برای شروع صحبت با خود ایشان باشم.(حداقل از این قضیه فقط دو نفر با خبر می شن).

5. کاربر روبرو از پست مفید moein-mo تشکرکرده است .

moein-mo (یکشنبه 07 فروردین 90)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

ببینید اینکه پیشنهاد می کنم با خانواده در میون بگذارید به همین خاطر است

معمولا مادران این صحبت ها را ابتدا با یکدیگر مطرح می کنند و بعد به سایر اعضا گفته می شود

الف **
    مادر پسر به احتمال زیاد از مادر دختر می پرسه دخترتون قصد ازدواج داره؟ شرایط ازدواجش چی هست؟ و ...

یعنی اول غیر مستقیم مزه دهن طرف مقابل رو می پرسن بعد موضوع خواستگاری پسرشون رو عنوان می کنند و در اینجا می گویند چنانچه نظرتون منفی هست بین خودمون باشه

ب**
    اگر خانواده مقابل منطقی باشند و منظور از خواستگاری رو درک کنند اینکه می گویید "من کسی نیستم که بتونم تحمل اینو بکنم که این خانواده تا آخر به چشم یه خواستگار سرکوب شده به من نگاه کنند" حرفی اشتباه است

به هرحال مقدمه ازدواج خواستگاری است
    و در مقابل خواستگاری جواب "بلی" یا " خیر"
    و شما به عنوان خواستگار باید روی خودتون کار کنید که توانایی مقابله با هر دو پاسخ را داشته باشید

و اینکه پرسیدید آیا بهتر نیست اول به خودش بگم یا نه
    بهتر بسنجید ارتباطتون با این خانوم تا چه حدی هست؟ آیا در مورد ازدواج بحث و گفتگویی قبلا داشته اید؟
    ایا این خانوم می توانند احساساتشون رو کنترل کنند؟
    اگر چنانچه جوابشون منفی بود و ایشون به مادرش صحبت هایی که بینتون رد و بدل شده است را منتقل کند ( که معمولا اکثر دخترها این کار را می کنند) شما ناراحت نمی شوید؟
    یکبار دیگه پست قبلی رو بخونید

از خانواده خود بخواهید که تلویحا مسئله را عنوان کنند
    همونطور هم که خودتون اشاره کردید از اعتماد به نفس کمی که دارید رنج می برید
    بهتر است ابتدا روی خودتون کار کنید و اعتماد به نفستون رو تا جایی بالا ببرید که چنانچه جواب منفی شنیدید
    احساس یاس و سرکوب شدن نکنید
    بلکه درک کنید ایشون به عنوان یک انسان ازاد حق انتخاب داشته

7. کاربر روبرو از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده است .

بالهای صداقت (یکشنبه 07 فروردین 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

moein-mo گرامی

به تالار همدردی خوش آمدی

ترس و حساسیت شما نسبت به شندین پاسخ منفی ، نشونه احساس محور بودن و نیاز شما به تقویت عزت نفس است .

عزت نفس خود را از وابستگی به تأیید دیگران رها سازید .

توجه داشته باشید عزت نفس با اعتماد به نفس فرق دارد ، شما اگر عزت نفس خود را تقویت کنید ، اعتماد به نفستان نیز قوت خواهد گرفت ، ولی لزوماً اعتماد به نفس قوی حکایت از عزت نفس قوی ندارد .

موفق باشید

9. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (یکشنبه 07 فروردین 90)

روانشناس تربیتی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 17 تیر 95 [ 12:21]
    سطح
    46
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    404

تشکرشده 451 در 101 پست

Array

سلام
    كسي كه عاشق ميشه بايد جسارت هم به خرج بده

ترس با عشق بيگانست!

شما جواب ايشون رو نميدونيد و شايد دلتون بخواد پس از گرفتن تاييديه اوليه از خودشون دست به اقدام بزنيد

اما خب ايشونم از راز دل شما خبر ندارن

باتوجه به رابطه فاميلي نزديكي كه داريد، ايشون اگر ببينن شما از طريق خانواده اقدام نكرديد به احتمال زياد بهشون بربخوره و اينو يه نقطه ضعف به شمار بيارن

از جواب منفي نترسيد. توكل به خدا داشته باشيد و ازش بخوايد هرچي صلاحتونه براتون فراهم كنه و از طريق خانواده اقدام كنيد

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 شهریور 96 [ 20:04]
    سطح
    54
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    533

تشکرشده 600 در 287 پست

Array

دوست من
    باهاش قرار بگذار و حرفت روبزن.احتیاج نیست از قبل هم چیزی اماده کنی چون در اینجور مواقع هیچ فایده ایی نداره اول که می ری جلو سخته بعد کمکم به خودت مسلط می شی.البته ما که همچین کاری نکردیم اونا که کردن می گن!
    بعضی دختره دوست دارن اول با خودشون حرف بزنی بعد با خانوادشون و ممکنه ای ن قضیه رو یک نکته منفی در شما ببینه.اینکه از کدوم مدل از دخترهاست رو باید خودت تشخیص بدی

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

چون هیچ ارتباط دوستانه ای ندارید این دختر با به یه دختر غریبه هیچ فرقی نداره.درست نیست مستقیمن خودت بگی.

بهترین راه مادر به مادره.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 آبان 91 [ 15:28]
    سطح
    21
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    46

تشکرشده 47 در 16 پست

Array

به نظر من خودت بگی بهتره چون اولا بعضی مواقع از نقل قولها چیز خوبی در نمی یاد.
    و ثانیا فکر می کنم دخترها از اقایون با شهامت و جسور بیشتر خوششون می آیاد و
    ثالثا با خودش صحبت کردی و حرفات و زدی و دلایلش و شنیدی حداقلش اینکه وجدانت راحت که تا اونجا که ازدستت برمی اومده تلاش کردی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)