به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: راهنمایی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 اسفند 89 [ 11:11]
    سطح
    23
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Question راهنمایی

سلام.دختری بیست ساله هستم.مهرماه از طریق اینترنت با همکلاسیم به طور تصادفی اشنا شدم بعد از مدتی با هم قرار گذاشتیم توی قرار اول من متوجه شدم که ایشون خیلی احساس تنهایی میکنه ومنم دلم به حالش سوخت بهش پیشنهاد ارتباط از طریق ایمیل دادم ایشون هم موافقت کرد ولی در ارتباطمون هیچ وقت صمیمی نشدیم و در کمال احترام باهم صحبت میکردیم به طوریکه حتی با نام خانوادگی با هم ارتباط داشتیم ولی توی این مدت من متوجه شدم ایشون فرد ایده ال من برای ازدواجه برای اینکه این بیشتر به ایشون وابسته نشم ارتباطم باایشون قطع کردم ولی ایشون بعد از مدتی دوباره به بهونه جزوه گرفتن ارتباطو شروع کردن من نمیدونم ایشون به من علاقه داره یا فقط قصدش نزدیک شدن به منه ولی برخورداش طوریه که حس میکنم میخواد برای ازدواج بهم پیشنهاد بده ولی نمیدونم از کجا بفهمم و مطمین بشم ایشون هم به ازدواج با من فکر میکنه یا نه؟خواهشا راهنماییم کنید چون رابطمون خیلی رسمیه من نمیتونم از ایشون در مورد ازدواج سوال کنم میدونم از اول اشتباه کردم ولی الان نمیدونم چکار کنم اگه بهم ایمیل کرد جواب بدم یا نه؟راهنماییم کنید.....

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 فروردین 90 [ 12:05]
    سطح
    21
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

RE: راهنمایی

سلام دوست عزیز
    اگه میتونی شرایطی رو فراهم کن تا راجع به اهدافش در زندگی بگه چون احتمالا شناختت نسبت بهش شناختی کلی هست. واگر شرایط ازدواج وتشکیل زندگی مشترک رو نداره از همین الان خودتو آماده کن که دل نبندی...ازین که میگی خیلی تنها بوده حواست باشه که احیانا تو رو صرفا برای پرکردن تنهاییش نخواد...و اما تو به عنوان یه دختر در هر شرایطی بودی حرف ازدواج رو وسط نکش. امیدوارم موفق شی و اشتباه نکنی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

سلام دوست عزیز
    بهتون خواهرانه توصیه میکنم خودتو تو رابطه ای که به خاطر احساس تنهایی و از تنهایی در آمدن شکل گرفته ننداز

اگه جزوه خواست با رعایت همون ادب و احترام و رسمی بهش بده و پس بگیر اما اصلا صمیمی نشو

بهش هم رک و راست بگو دیگه کافیه و اگه بیشتر ادامه بدیم به ضرر هردومونه چون گرفتار احساس و عاطفه میشیم و وابستگی و دردسرهای بعدیش که گریزی ازشون نیست.

اگر هم ایمیل داد جواب نده یا برای شروع کار، دیر به دیر جواب بده اونم خلاصه و رسمی.

اینکه حس میکنی قصدش ازدواجه رو ول کن

اگه اون پسر شرایط ازدواج داشته باشه و شما رو مناسب خودش بدونه شک نکن که معطل نمیکنه و سریع اقدام میکنه .البته در صورت اقدام برای ازدواج هم باز سعی نکن بدون اطلاع خانواده هاتون باهاش رابطه برقرار کنی و اول پیشنهادش به خانوادت بگو.
    موفق باشی

4. 2 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (سه شنبه 17 اسفند 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 مرداد 91 [ 10:33]
    سطح
    25
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    تشکرها
    29

تشکرشده 29 در 14 پست

Array

اگه به این رابطه به چشم ازدواج نگاه میکنین این ارتباط هر چه زودتر بهتر قطع کنین به چند دلیل:
    1-ممکن اون اقا به چشم دوستی نگاه کنه و در این صورت این شمایید که در صورت ادامه این رابطه لطمه میخورید.
    2-هر چه ارتباط ادامه پیدا کنه شما وابستگیتون بیشتر میشه و در نتیجه تصمیماتون احساسی میشه،و اکیدا بهتون توصیه میکنم ابتدا رابطه را با تصمیمات کاملا عقلانی شروع کنین بعد از اون خواسته یا ناخواسته احساس وارد رابطه میشه.
    3-اگه اون اقا به چشم ازدواج نگاه کنه در صورت اینکه شما بگید به نظرم راطه به این صورت درست نیست برای ازدواج سریعتر اقدام میکنه.
    4-تذکر و تذکر وتذکر:پسرها میگن اول اشنایی بعد ازدواج اما اکثریت در نهایت به دختری جذب میشن که دوستی اونارو رد کنه حتی با وجود پافشاری پسر
    در اخر چند مورد که خودم در نتیجه تجربه تلخی که داشتم بهت میگم:به هیچ مردی جز شوهرت،برادرت و پدرت اعتماد نکن،عزیزم جامعه ما متاسفانه فاسدتر از اونی هست که حتی بتونی اشکا و قسم های کسی باور کنی،اگه کسی واقعا تورو بخواد میاد خواستگاریت،اگرم نخواد و ادم درستی باشه از همون اول میگه که هدفش از رابطه چیه؟
    تورو قویا از ادامه رابطه ای که معلوم نیست به کجا میرسه برحذر میدارم که در اندک زمانی چنان در عشق اسیر میشی که خودتم حتی نمیتونی بفهمی چطوری پیش اومد،اگه گفت ازدواج ازش بخواه برات ثابت کنه که فریب نیست،تو به این رابطه برای ازدواج نگاه میکنی و این خیلی خیلی شرایط حساس میکنه.مواظب خودت باش

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 فروردین 90 [ 12:52]
    سطح
    22
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 15 در 9 پست

Array

سلام عزیزم

به نظر من شما در سنی هستی که بنا بر احساسات تصمیم میگیری.شما نباید از روی چند تا ایمیل نتیجه گیری کنید که یک نفر کاملا مناسب ازدواج با شما هست یا خیر.برای ازدواج خیلی باید تحقیق کرد خیلی باید طرف مقابل رو امتحان کنی.عزیزم من که الان دارم برای تو نظر میدم شاید نظرات و صحبتهای خیلی قشنگی تحویلت بدم ولی امکان داره رفتار و اخلاقم چیزی غیر از این باشه.ما همیشه میتونیم خودمون رو پشت جملات قشنگ پنهان کنیم.به نظر من این تصمیم گیری شما زاد منطقی نیست وباید بیشتر تحقیق کنی.
    به نظر من شما اصلا و ابدا هیچ پیشنهادی مبنی بر نزدیک شدن بیشتر به این آقا ندید چون ایشون اگر تمایل داشته باشند خودشون راهشو پیدا میکنند.برای این حرفم دلیل دارم:به نظر من و طبق تجربه اگر دختری این پیشنهاد رو به پسر بده اگر پسر تمایل 100% داشته باشه به برقراری ارتباط با پیشنهاد دختر این تمایل به 50% یا شاید هم کمتر برسه چون پسرها دوست دارند خودشون یه چیزی رو کشف کنند و به دست بیارن و چیزی که خودش در دسترس باشه رو علاقه به کشف و بدست آوردنش ندارن.
    این یه نصیحت خواهرانه بود عزیزم صحبتهای شما خیلی شبیه صحبتهای خواهر خودم هست اون هم 20 سالشه.
    حتما بازم اگر مشکلی برات پیش اومد و سر دوراهی موندی بیا و تو این تالار مطرح کن و از تجربیات بقیه استفاده کن بهتر از این هست که هر چیزی رو خودت تجربه کنی.
    موفق باشی

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

با سلام
    rioter گرامی، عنوانی که شما برای تایپک انتخاب نموده اید؛ مناسب نیست،(راهنمایی)چون حجم تاپیکها بالا بوده ؛عنوان های مبهم و کلی کمتر مورد توجه قرار میگیرند؛این مورد در قوانین تالار هم قید شده؛لطفا" در ارسال بعدی عنوان جدیدی را که در نظر دارید ذکر نمائید تا نسبت به تغییر عنوان تاپیک شما اقدام شود
    ممنون از همکاری شما

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)