به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 شهریور 90 [ 17:41]
    سطح
    25
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    184

تشکرشده 184 در 70 پست

Array

ازدواج كنم يا نه؟

سلام
    دوستان من تقریبا خوب خودم رو میشناسم ولی نمی دونم ازدواج تصمیم درستی هست یا نه؟
    اول خلاصه شرایطی که توش هستم رو میگم و بعد توضیح میدم
    ميدونم توضيحاتم طولانيه ولي ازدواج چيزي نيست كه همين جوري و الكي تصميم گرفت
    1- پسری 21 ساله و جنوبي هستم
    2- ترم 3 رشته مکانیک
    3- معاف از سربازی
    4- مذهبی هستم اما نه خشکه مذهب و متعصب
    5- یه فاصله سنی 35 ساله با والدینم دارم که این تاحدی باعث عدم درک متقابل شده
    6- از لحاظ مالی خانواده ای متوسط به بالا دارم
    7- مشکل مسکن ندارم و از لحاظ هزینه زندگی هم تا موقعی که دانشگاهم تموم بشه خانواده حمایتم میکنه
    8- از لحاظ کار هم رشته ای که میخونم بازار کارش زیاده و خودم هم جایی زندگی می کنم که میشه بهش گفت معدن کار کشور
    9- راستی آخرین فرزند خانواده هستم و دو تا از خواهرانم نزدیک ما زندگی میکنن و بقیه جاهای دیگه
    دوستان من از لحاظ عاطفی و جنسی نیاز به ازدواج رو احساس میکنم و والدین هم اصرار دارن که من ازدواج بکنم
    ولی ببینید دوستان خیلی ها ممکنه این شرایط بنده براشون ایده آل باشه و خیلی راحت برن ازدواج کنن اما چیزی که باعث دودلی من شده موارد 5-7-9 هستش
    اما این دودلی من توضیح لازم داره
    از زمان شروع نوجوانی، رفت و آمدهای خانوادگی والدین من و بنده هم به طبع اونا، افت چشمگیری پیدا کرد و این تقریبا هم زمان شد با اینکه خواهر و برادرای من، مسئله ازدواج و دانشگاهشون پیش بیاد و دیگه پیش ما زندگی نکنن و این مضاعف شد بر خونسردی خودم. خونسردی به این معنی که چندان عاطفی نبودم و الان هم نیستم.
    همه اینها رو در نظر بگیرید و اضافه کنید بر اینکه بنده علاوه بر جو خانه که والدینم بزرگسال هستن، در بیرون منزل به غیر از محیط مدرسه، عموما با افرادی بزرگتر از خودم سروکار داشتم
    همه اینها باعث شد که به نیازهای دوره نوجوانی من خوب پاسخ داده نشه، چیزی که الان عموما این رو تعبیر به کلمه عقده میکنن که متاسفانه بار منفی داره
    البته فقط محیط نبود که باعث شد این مسائل پیش بیاد، تفاوت های شخصیتی خود من هم بوده. مثلا من از کودکی آدم بازيگوشي نبودم
    یا مثلا در اواخر دوره نوجوانی یا دبیرستان، علاقه عمومی دیگران همون علاقه بنده نبوده. مثلا عموم پسرها به موتور و ماشین علاقه دارن ولی بنده علاقه نداشتم و علاقه من هواگردها بود و سیاست، چیزی که الان توی دانشگاه می بینم دیگران دارن روش بحث میکنن و علاقه نشون میدن
    همین الان هم عموما شوخی هایی كه همسن و سالای من توی دانشگاه میکنن، واسه من خنده دار نیست، يا بنا به نظري كه از عموم ديدم از لحاظ جسمي و عقلي بزرگتر نشون ميدم. مثلا دو بار تا حالا پيش اومده وقتي وارد كلاس شدم بقيه دانشجو‌ها فكر كردن من استادم

اینا از یه طرف باعث شده که من بعضی تضادهایی در خودم داشته باشم، مثلا من هم به رشته های علوم استراتژیک و فلسفه و جامعه شناسی علاقه دارم و تحقیقاتی هم براي خودم می کنم و از یه طرف هم به هوافضا علاقه دارم در حالي كه هيچ ربطي به هم ندارن، یا اینکه من، هم دوست دارم وقتم رو با همسن هایم بگذرونم و هم اینکه اونا چندان برم جالب نیستن
    از یه طرف هم باعث شده که من بعضی توانایی های دوستان همسن و سال خودم رو نداشته باشم مثل خوش کلامی و حاضرجوابی اونها یا مثلا رانندگی با ماشین رو

از طرف دیگه هم باعث شده که من کمی تنها باشم و نیاز عاطفی داشته باشم
    این از نیاز عاطفی، نیاز جنسی رو هم مشخصه که اکثر افراد توی این سن دارن

اما مسئله دیگه اینه که از یه طرف من حداقل تا اتمام دانشگاه به والدینم از لحاظ مالی وابسته هستم و این به حس استقلال طلبی من که بخشیش به خاطر سن من هست و بخشیش به خاطر شخصیتم (در بالا گفتم) لطمه میزنه
    از طرف دیگه پدر و مادرم عملا استقلال زیادی در تصمیم گیری برای من قائل نیستن و این من رو نگران میکنه که بعد از ازدواج هم این برخوردشون ادامه داشته باشه و باعث بشه بخوان توی جهات مختلفی از زندگی من اظهار نظر کنن
    لازمه بگم که منظورم از استقلال توی تصمیم گیری به صورت کلی هست وگرنه توی انتخاب همسر من قبول دارم که اونا پیشنهاد بدن و من بپسندم و اونا هم این رو تا حد زیادی قبول دارن
    مثلا توی انتخاب دانشگاه نظرشون رو قاطع میگن و همچنین میگن که اگه مثلا این دانشگاه نباشم، ناراحت میشن. من هم چون دیگه کسی از فرزندانشون پیششون نیست و ناراحتی اونا برام سنگینه قبول می کنم که مثلا از هوافضا بگذرم ولی مکانیک رو توی دانشگاهی که اونا میگن بخونم که این هم من رو ناراحت میکنه و هم از هدفم دور
    این مثال کوچکیه و مسائل دیگه ای هم هست
    من از احساس خانم ها اطلاع زیادی ندارم، ولی این مسئله باعث شده فکر کنم بعد از ازدواج، همسرم فکر خواهد كرد که من فردی قابل اتکا و مستقل نیستم
    حالا نمی دونم ازدواج كنم يا نه؟
    از ازدواج انتظار ندارم که بخواد من رو تغییر بده یا مثلا تضاد من رو حل بکنه گرچه یکی از فواید ازدواج هست
    ولی میخوام بدونم این تضاد یا عدم توانایی هایی که گفتم و همچنین مسئله استقلال لطمه ای به زندگی مشترک میزنه و باید قبل ازدواج رفع بشه یا مشکلی نیست؟
    بيشتر ميخوام بدونم نظر خانم ها چيه. من كمي مطالعه كردم و بعضي خواسته ها و انتظاراتشون از شوهرانشون رو ميدونم مثل استقلال شوهرشون يا اينكه حمايت بشن از طرف شوهرشون يا ابراز محبت رو ميخوان
    حالا مي خوام نظر حقيقي و انتظاراتشون رو بدونم

ممنون
    ياحق

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    184

تشکرشده 184 در 70 پست

Array

RE: ازدواج كنم يا نه؟

عجب
    من جوابي ندارم يا حوصله جواب دادن نداريد؟
    فكر كردم اينجا جواب ميدن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

سلام آقای احمد علی
    خوش آمدید

شما اول باید این تضادی که خودت هم گفتی رو برطرف کنی و با خودت رو راست بشینی صحبت کنی و ببینی بالاخره از زندگی چی میخوای ؟
    انشاء الله که 120 سال عمر با عزت داشته باشید اما فرصت زندگی انقدر زیاد نیست که آدم بخواد همه چیزو امتحان کنه و نتیجه بگیره!

شرایطی که داری نسبت به خیلی از پسرهای هم سن و سالت بهتره اما بعضیهاش برای ازدواج کافی نیست!

مثلا سن، اما چون والدینت موافق هستندو اصرار هم دارند تا حدی(ببین گفتم تا حدی نه کاملا) میشه بهش مثبت نگاه کرد(به دلیل اینکه من شخصابا زود ازدواج کردن موافقم و این سفارش و توصیه دین اسلام هست)

سربازی همن که معافی و رشته تحصیلیت هم که خدا رو شکر خیلی عالیه و در اینده نزدیک مهندس میشی
    اینکه معتقد هم هستی خیلی خوبه و برای حفظ پاکدامنیت تو این دوره و این روزگار عالیه

جواب سوالت میشه این : تا وقتی که خودت افکارت رو سر و سامان ندادی ازدواج کردن صلاح نیست چون قطعا تو زندگی زناشویی تاثیر مستقیم داره.

حالا که قصد ازدواج داری،
    ***اول سعی کن اطلاعاتت رو در رابطه با جنس متفاوت بیشتر کنی ( با مطالعه و استفاده از تجربیات دیگران نه ایجاد رابطه دوستی با کسی).
    ***باید بتونی خودت رو از این دوگانگی بکشی بیرون و هدف تعیین کنی و برای رسیدن به هدفت تلاش کنی .

***باید بین احساساتت تعادل برقرار کنی و مهارتهای ارتباطی رو بیشتر تمرین کنی و یاد بگیری تا بتونی با دیگران رابطه خوبی برقرار کنی(هم خانواده هم همسر و هم دیگران)

***مهارتهای زندگی رو هم باید بیشتر یاد بگیری

(تو همین تالار مقاله هایی در زمینه مهارتهای ارتباطی و زندگی هست سرچ کنی می بینی)

***کتاب "هوش هیجانی "رو بخونی خیلی بهت کمک میکنه

موفق باشید

4. 6 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (یکشنبه 15 اسفند 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    184

تشکرشده 184 در 70 پست

Array

سلام

نمي دونم چرا دوستان ديگه در بحث شركت نمي كنن
    لطفا نظر بديد دوستان
    من براي نظرات ديگران احترام زيادي قائلم

دوستان نظر بديد لطفا

ممنون فرانك خانم
    خيلي خوب جواب داديد
    هميشه سعي كردم آدمي منطقي باشم
    اين جوري نيستم كه حالا كه گفتن موقع ازدواج نيست، بخوام پافشاري كنم روي خواسته ام و دنبال جوابي دلخواه باشم

نقل قول : شما اول باید این تضادی که خودت هم گفتی رو برطرف کنی و با خودت رو راست بشینی صحبت کنی و ببینی بالاخره از زندگی چی میخوای ؟
    خوب اين مسئله تضاد، در مورد استقلال چي؟
    بيشتر مي خوام بدونم آيا عموم دختران همچين شرايطي رو بي استقلالي تلقي مي كنن يا نه؟
    در مورد تضاد من خيلي راحت مي تونم حلش كنم، كافيه چند روزي تحقيق كنم
    اما به يه فكري رسيده بودم و اون اينكه اگه قرار باشه الان ازدواج كنم، بهتره بگذارم قبل ازدواج و با كسي كه همسرم خواهد شد مشورت كنم. چون اين مسئله مربوط به رشته توي كارشناسي ارشد و شغل من خواهد شد
    حالا نمي دونم اين چقدر درسته؟

نقل قول: شرایطی که داری نسبت به خیلی از پسرهای هم سن و سالت بهتره اما بعضیهاش برای ازدواج کافی نیست!
    ميشه بگيد كدوم شرايط كافي نيست
    حالا چه الان و چه هر وقت ديگه كه بخوام ازدواج كنم بايد بدونم كه مشكلم چيه كه برطرفش كنم

نقل قول : حالا که قصد ازدواج داری،
    قصد ازدواج نمي گم ندارم ولي فعلا قصدم فقط اينه كه ببينم آيا مناسب هست كه ازدواج بكنم يا نه؟

نقل قول: با مطالعه و استفاده از تجربیات دیگران نه ایجاد رابطه دوستی با کسی
    ممنون، حرف شما كاملا درسته
    دوستي رو كه اصلا طرفش نميرم، حتي اگه مذهبي نبودم
    مريض نيستم كه خودم رو توي شرايطي بگذارم كه مي دونم بعدا هميشه عذاب روحي دارم

نقل قول: باید بین احساساتت تعادل برقرار کنی و مهارتهای ارتباطی رو بیشتر تمرین کنی و یاد بگیری تا بتونی با دیگران رابطه خوبی برقرار کنی(هم خانواده هم همسر و هم دیگران)

خانواده و همسر رو قبول دارم كه ضعف دارم، ممنون ميشم كه راه حل دقيقتري رو هم بگيد
    اما از لحاظ دوستان يا همسالان، مشكلي نمي بينم
    درسته، گفتم كه آدم خونسردي هستم و بعضي توانايي هم سن هايم رو ندارم اما مثل يك آدم عادي و شايد بيشتر ارتباط دارم

بازم ممنون

6. کاربر روبرو از پست مفید احمد علي تشکرکرده است .

احمد علي (دوشنبه 16 اسفند 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 اردیبهشت 90 [ 03:46]
    سطح
    25
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 20
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 15 در 12 پست

Array

سلام دوست گرامي
    چند بار خواستم بيام واسه شما و ساير دوستان يه نظر مانندي ارائه كنم!! اما فعلا معذورم چون خودم بد جور فكرم مشغوله و اگه بتونم فكري به حاله خودم كنم .واسه خودش كليه !!

از يه ورم مشكل وقت دارم ايشالل بازم سر ميزنم . موفق باشين.

8. 2 کاربر از پست مفید nava تشکرکرده اند .

nava (دوشنبه 16 اسفند 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 18:02]
    سطح
    34
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,056

تشکرشده 2,054 در 617 پست

Array

سلام

یکی از دلایل جواب ندادن به تاپیکتون پست های طولانی است. (خودم هم این مشکل را دارم اینقد کیف می کنم با پست های مدیر. در عین کوتاهی مفید و گویاست) دیشب من تا آخرش خوندم. بعد یادم رفت اصل موضوع چی بود. برگشتم نکاتش را دیدم. دیگه حوصله ام نشد که جواب بنویسم. ترسیدم نکته ای را ندیده باشم و اشتباه کنم.

گفتید با شماره های 5 و 7 و 9 مشکل دارید.

• اختلاف سنی اکثر فرزندان با والدینشون بالای 30-25 است. شما خیلی با بقیه تفاوت ندارید. زیاد حساس نباشید.

• اینکه خانواده تان شما را تا پایان تحصیل تامین می کنند و وضعیت اقتصادی خانواده تان خوب است هم نکته ی مثبتی است و هم منفی. مثبت است چون به هر حال هیچ کس از تامین مالی شدن و پشتوانه اقتصادی داشتن بدش نمی آید. اما منفی است چون اکثر خانمها دوست دارند به همسرشان تکیه کنند، نه به خانواده ی همسر. برای خانم این قضیه تکیه گاه بودن همسر خیلی مهم است. ضمن اینکه دوست ندارند که زیر منت باشند. حتی اگر یک بار اتفاقی خواهرتان، همسر برادرتان یا مادرتان .... چیزی را به روی خانم بیاورد یا منتی بگذارد، خیلی ناراحت خواهد شد. حالا اگر کسی بخواهد دایم از این موضوع حرف بزند که ...

• اینکه خانواده تان به شما خیلی وابسته هستند هم کمی مشابه مورد قبلی است. خانم شما انتظار دارد که با شما زندگی مستقلی را تشکیل دهد. نه اینکه بعد از ازدواج به خانواده ی شما بپیوندد. حتما بعد از ازدواج باید استقلال کافی در این زمنیه هم داشته باشید وگرنه مشکل ساز خواهد شد.

10. 5 کاربر از پست مفید بهشت تشکرکرده اند .

بهشت (دوشنبه 16 اسفند 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط احمد علي
    خوب اين مسئله تضاد، در مورد استقلال چي؟
    بيشتر مي خوام بدونم آيا عموم دختران همچين شرايطي رو بي استقلالي تلقي مي كنن يا نه؟
    اکثر خانمها بله، وابسته بودن به لحاظ مالی و اقتصادی به خانواده برای کسی که ازدواج کرده عدم توانایی و استقلال مرد رو نشون میده.البته وابستگی کامل با "حمایت" فرق داره.
    شما خودتون حداقل باید یه کار هرچند موقتی داشته باشید(برای ابتدای زندگی نه همیشه)اینکه پسری تنها به پشتوانه خانوادش ازدواج کنه و خودش هیچ درآمدی نداشته باشه، حس استقلال رو نه به خودش میده نه به همسرش.

نقل قول: شرایطی که داری نسبت به خیلی از پسرهای هم سن و سالت بهتره اما بعضیهاش برای ازدواج کافی نیست!
    ميشه بگيد كدوم شرايط كافي نيست

مثال زدم، مثل سن
    الان سنت کمه،هیچ شغلی نداری،طبق گفته های خودت نمی تونی با دیگران ارتباط خوبی برقرار کنی (این مورد خیلی خیلی مهمه!)، اینکه بعضی علایقت هم مثل پسرها نیست و برات اهمیت هم نداره جای تامل داره و فکر میکنم بهتر باشه با یه (روانشاس یا مشاور دقیقا نمیدونم، لطفا اگه کسی تو این زمینه اطلاعات بهتری داره ایشون رو راهنمایی کنه) در این مورد صحبت کنی.چون هر دختری اخلاقهای خاص مردانه رو دوست دوست داره و این تفاوتهاست که زندگی رو شیرین میکنه.

نقل قول : حالا که قصد ازدواج داری،
    قصد ازدواج نمي گم ندارم ولي فعلا قصدم فقط اينه كه ببينم آيا مناسب هست كه ازدواج بكنم يا نه؟

اگه توضیحات پستها رو با دقت بخونی متوجه میشی،یعنی باید اول نقاط ضعفت رو بشناسی و سعی کنی برطرف کنی و نقاط قوتت رو هم بشناسی.
    آنجه که برای یه زندگی مشترک لازمه رو ببین چیه و بعد ببین کدامها رو داری و کدام رو نداری، ببین کدام باید باشه وخیلی مهمه و کدام زیاد مهم نیست و میشه باهاش کنار اومدو ...دراین زمینه مطالعه کن

نقل قول: باید بین احساساتت تعادل برقرار کنی و مهارتهای ارتباطی رو بیشتر تمرین کنی و یاد بگیری تا بتونی با دیگران رابطه خوبی برقرار کنی(هم خانواده هم همسر و هم دیگران)

خانواده و همسر رو قبول دارم كه ضعف دارم، ممنون ميشم كه راه حل دقيقتري رو هم بگيد

در این زمینه هم باید مطالعه کنی و تمرین
    تو همین تالار مقالات انجمن مهارتهای ارتباطی رو بخون و تمرین کن.

بازم ممنون..........موفق باشید

12. 4 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (دوشنبه 16 اسفند 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 آبان 90 [ 00:04]
    سطح
    21
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    تشکرها
    18

تشکرشده 18 در 8 پست

Array

سلام
    الحمدلله همه ی شزایط رو دارا هستین
    فقط یه فکری به حال آینده ی شغلی خودتون بکنید که دل طرف شما و خانوادش قرص باشه
    اگر احساس نیاز می کنین دیگه جایی برای تعلل نیست . بهتره که زود تر ازدواج کنین . خیلی هم خوبه
    اما در انتخاب طرف مقابل خیلی دقت کنین نباشه که عجله کنین و بعد ها مشکل پیدا کنین

14. 3 کاربر از پست مفید بنده ی خدا تشکرکرده اند .

بنده ی خدا (دوشنبه 16 اسفند 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    184

تشکرشده 184 در 70 پست

Array

سلام

خيلي ممنون از (فرانك1389 و NAVA و بهشت و بنده ي خدا)
    خيلي لطف كردين و وقت گذاشتين

یکی از دلایل جواب ندادن به تاپیکتون پست های طولانی است.
    الان سعي كردم كوتاهش كنم ولي نميشه

مثال زدم، مثل سن
    الان سنت کمه،هیچ شغلی نداری،طبق گفته های خودت نمی تونی با دیگران ارتباط خوبی برقرار کنی (این مورد خیلی خیلی مهمه!)، اینکه بعضی علایقت هم مثل پسرها نیست و برات اهمیت هم نداره جای تامل داره و فکر میکنم بهتر باشه با یه (روانشاس یا مشاور دقیقا نمیدونم، لطفا اگه کسی تو این زمینه اطلاعات بهتری داره ایشون رو راهنمایی کنه) در این مورد صحبت کنی.چون هر دختری اخلاقهای خاص مردانه رو دوست دوست داره و این تفاوتهاست که زندگی رو شیرین میکنه.
    مسئله سن و شغل رو كاملا قبول دارم
    اينا بايد حل بشن
    سن با كمي صبر حله، چون جنوب و علي الخصوص استان ما نرم ازدواج آقايون 22-24 هست
    نه، من نگفتم كه نمي تونم با ديگران ارتباط خوبي برقرار كنم و اتفاقا برعكس
    من علايقم با هم سن هام قدري متفاوته و اين باعث شده كمي تنها باشم
    مثلا الان دوستان و هم دوره اي هاي من بحث سياسي ميكنن و شور دارن در صورتي كه واسه من اين بحثا كهنه شده است
    مشاوره دانشگاه هست اما نمي دونم كه افرادي هستن كه روكيرد مذهبي داشته باشن يا نه

اگه توضیحات پستها رو با دقت بخونی متوجه میشی،یعنی باید اول نقاط ضعفت رو بشناسی و سعی کنی برطرف کنی و نقاط قوتت رو هم بشناسی.
    آنجه که برای یه زندگی مشترک لازمه رو ببین چیه و بعد ببین کدامها رو داری و کدام رو نداری، ببین کدام باید باشه وخیلی مهمه و کدام زیاد مهم نیست و میشه باهاش کنار اومدو ...دراین زمینه مطالعه کن
    نقات ضعف و قوتم رو در حد خوبي مي شناسم
    نقطه صعف ها رو گفتم كه ببينم حل شدني هستن يا نه؟
    مشكل آفرين هستن يا نه؟
    نقاط قوت رو نيازي به گفتن نمي بينم
    اگه نياز شد ميگم

الحمدلله همه ی شزایط رو دارا هستین
    فقط یه فکری به حال آینده ی شغلی خودتون بکنید که دل طرف شما و خانوادش قرص باشه
    اگر احساس نیاز می کنین دیگه جایی برای تعلل نیست . بهتره که زود تر ازدواج کنین . خیلی هم خوبه
    اما در انتخاب طرف مقابل خیلی دقت کنین نباشه که عجله کنین و بعد ها مشکل پیدا کنین
    حرفاتون دل گرمي ميده دوست من
    از لحاظ شغلي به لطف و كرم خدا در آينده مشكلي نخواهم داشت
    اما مشكل گويا همين 3-4 سال اول زندگيه

بازم ممنون دوستان
    تا اينجا به اين نتايج خوبي رسيدم
    دوستان نظر ديگه اي نداريد؟

يا حق

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 تیر 93 [ 15:40]
    سطح
    42
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,177

تشکرشده 2,204 در 465 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بنده ی خدا

سلام دوست عزيز. جسارتا من اين نقل قول رو تكذيب ميكنم. شرايط ازدواج فقط پول و خونه نيست. اين كه شما در حال تحصيل هستي و رشته ات خوبه و پول داري، خوبه ولي كافي نيست. در حقيقت چيزاي مهمتري هم وجود دارند. مثل ثبات فكري مرد، كه فكر نميكنم تو سن 21 سالگي به وجود بياد، معمولا در اين سن افراد نميدونن هدف اصليشون چيه و از زندگي چي ميخوان. اينه كه معيارهاي ازدواج هم با اون اهداف روزانه تغيير ميكنن. همچنين گمان نميكنم يه پسر 21 ساله بتونه مسئوليت هاي زندگي رو بپذيره. البته سن شما نشون ميده به بلوغ فكري رسيدين، ولي ثبات نه!
    من فكر ميكنم شما هنوز آنقدر با حقيقت هاي زندگي روبرو نشدين و يك زندگي ايده آل رو متصورين. بنابراين بهتره كمي صبر كنيد.
    اما در مورد نيازهاتون بايد بگم در اين سن طبيعيه. بايد با آگاهي بيشتر روش كنترلش رو درك كنيد. همچنين با ورزش و... اين انرژي اضافي رو تخليه كنيد و افكارتون رو بر چيزهاي ديگر متمركز كنيد.

17. 3 کاربر از پست مفید shabe barooni تشکرکرده اند .

shabe barooni (دوشنبه 16 اسفند 89)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)