به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 73
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 اردیبهشت 90 [ 03:46]
    سطح
    25
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    15

تشکرشده 15 در 12 پست

Array

دو دلی ؛ حساسیت زیاد ؛ معیارها

با سلام ؛ من مدتی هست که با سایت همدردی آشنا شدم. امیدوارم که شما دوستان منو در جهت حل دغدغه های ذهنی ام راهنمایی کنید؛ تا یه دعای اساسی واستون بکنم!! پیشاپیش از همگی ممنونم !
    من پسری 24 ساله؛ دارای کارت معافی و در حال فارغ التحصیلی ازدانشگاهم(لیسانس ؛یعنی بیکارم!)و پایبند به دین و خدا و میانه روبه طوری که نماز میخونم و.. اما تیپ و قیافه ام از اونا نیست!!
    چند تا سوال از شما دوستان داشتم که شدیدا عذابم میده و کنکور ارشدم روهم تحت تاثیر قرار داد.
    من با خانمی در دانشگاه آشنا شدم که 20ساله و دانشحوی ترم 4 کارشناسی هستند که خانمی با حجاب؛دیندار روشنفکر و میانه رو؛با طرز فکر پخته و...که به علت همکا ربودن در فعالیت های فرهنگی با هم آشنا شدیم. که در ابتدا من اصلا به ایشون فکر نمیکردم اما واسم قابل احترام بودن که به واسطه ی آشنا شدن با طرز فکرشون در مورد حجاب ودین و...و اینکه مشترکات زیادی داشتیم ؛رفته رفته بهشون علاقه مند شدم و باهاشون مطرح کردم و...
    1) اصلادر این موقیت به فکر ازدواج بودن درسته؟ (حداقل 2سال بعد نامزد میکنیم) چون دانشگاه محیط خوبی واسه پیدا کردن مورد مناسبه.
    2) من یکی از معیارام این بود که برادر خواهر طرف مقابلم تحصیلات دانشگاهی داشته باشند اما برادر خواهرای ایشون که همگی متاهل هستن و داماداشون زیر دیپلم و دارای شغل آزاد هستن در حالی که برادر خواهرای من همگی مهندسن!
    موندم چیکار کنم ؟ کلاس خانوادگی!!؟اثر گذاری دایی و خاله روی بچه آینده!!
    3)ابهام بزرگ دیگم اولویت دادن به ظاهر یا باطنه !
    ایشون ظاهر متوسط و قابل قبولی دارن؛ اما چون در ابتدا با ملاک باطن بررسی کردم و خوشم اومد بعدان در ظاهرشون دچار شک شدم . نمیدونم خوشم میاد یا نه!!
    گیر کردم از این ور دخترایی که با صورت های آرایش کرده و تیپ های آنچنانی ,جذبم میکنن. از این ور عقاید و افکار ایشون در مورد آرایش کردن که برای توی منزل واجبه اما در بیرون نباید زیاد باشه و.. که چند بارم واسه این طزر فکر تحسینش کردم؛ جذبم میکنه!!
    4) ادامه ی مورد 3؛ابهام در مورد اندام زنانشون که یه جورایی به نظرم لاغر می یاد و خیلی خیلی ذهنم رو درگیر کرده. که با دیدن دخترای دیگه و کلیپ های خارجکی یه جورایی باعث میشه مقایسه کنم و در عذابم !!
    از بابت مسائل زناشویی و زیبایی اندام وسکس و..(فکر بد نکنینا !!)
    5) خیلی از خصوصیاتمون شبیه هم هستش این خوبه که 2طرف یه جور باشن؟ یا بهتره مکمل هم باشند و با هم فرق داشته باشن؟!

6) برم دنبال موردای دیگه؟؟! و کلی سوالای دیگه....

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

RE: دو دلی ؛ حساسیت زیاد ؛ معیارها

سلام،

من هم همسن خودت هستم و مجرد و تقریباً شرایط خودت را دارم.

1) شاید همین الآن آماده برای ازدواج نباشی، ولی به قول خودت تا شما آشنا بشید و عقد و عروسی کنید 1-2 سال گذشته و شرایطت هم ان شا الله بهتر خواهد شد.

2) تا حدودی می تونم بفهممت. ولی یک کم سخت است که بخواهی تحصیلات برادر خانمت را جزو معیارهای اصلیت قرار بدی. البته این مهمه که خانواده همسر آینده ات تقریباً با خانواده تو در یک سطح باشند. خیلی ها هستند که حالا یک مدرک لیسانسی گرفتند، ولی از نظر فرهنگی و فهم و شعور در سطح پایینی هستند. برای همین دلیل نمی شه که یکی لیسانس داشت، دیگه بهترین دایی برای بچه های تو هست. به نظر من این مهمتره که ببینی آدمهای فهمیده ای باشند و با خودت در یک سطح باشند.

3 و 4) خوب ظاهر طرف مهم است، البته نباید معیار اصلی باشد. که البته خودت هم گفتی معیار اصلیت نبوده. در مجموع باید او را بپسندی و برایت زیبا باشد. ولی او را با دیگران مقایسه نکن. خیالت را راحت کنم. این دخترهایی که توی کلیپهای و فیلمها می بینی یک عده آرایشگر حرفه ای ساعتها روی آنها کار کردند. بعد هم نرم افزارهایی مثل فوتوشاپ و غیره حتی از زشت ترین چهره ها می تواند یک مانکن بسازد! خلاصه هیچ وقت دختری را در دنیای واقعی با اینها مقایسه نکن.
    فکر کنم دختری که با او آشنا شدی بیشتر ساده است و مثل بقیه دخترهای دانشگاه آرایش نمی کند. دیگر این به روحیات خودت ربط دارد. مطمئن باش اگر او هم آرایش کند خیلی زیباتر خواهد شد. و مطمئن باش خیلی از آن دخترهایی که با آرایش به نظرت جذاب هستند، اگر آرایش نکنند، از دیدن آنها تعجب خواهی کرد.
    ولی جدا از این حرفها، به نظر من مهم نیست که با کسی ازدواج کنی که از نظر ظاهری در مقایسه با همه زیباترین باشد. مهم اینه که تو خودت از او خوشت بیاید و از دیدنش لذت ببری.

3. 6 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (یکشنبه 08 اسفند 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 تیر 93 [ 15:40]
    سطح
    42
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,177

تشکرشده 2,204 در 465 پست

Array

سلام دوست عزيز. گمان ميكنم شما هنوز از معيارهاتون آگاهي كامل ندارين كه پيشنهاد ميكنم در اينصورت عجله نكنيد. دوست عزيز درسته باطن و اخلاق ملاك مهمي در انتخاب همسره، اما ظاهر هم معيار بي اهميتي نيست. در مورد زيبايي صحبت نميكنم اما اين خيلي مهمه كه ظاهر هم به قولا به دل شخص بشينه. اين ديگه بستگي به شخص داره كه چه جور ظاهري رو بپسنده و ربطي به زيبايي يا زشتي نداره.
    نكته: معمولا بايد دختر از لحاظ ظاهري يه مقدار از پسر سر تر باشه و پسر هم يه مقدار از لحاظ مالي و فرهنگي سر تر باشه. (البته يه مقدار) آمار پايداري ازدواج در اين حالت از موارد ديگه بيشتر بوده. (تجربي)
    اما در مورد تحصيل بايد ببينيد خانواده تون ميپذيرند يا خير. البته تحصيلات نشانه ي سواد يا درك و شعور نيست ولي در برخي خانواده ها (مثلا خانواده هاي فرهنگي) براشون خيلي مهمه و تحصيلات، تفاوت فرهنگ رو رقم ميزنه. بايد بررسي كنيد اين مسئله در خانواده ي شما چه شرايطي رو به وجود مياره.

5. 5 کاربر از پست مفید shabe barooni تشکرکرده اند .

shabe barooni (جمعه 03 تیر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 18:02]
    سطح
    34
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,056

تشکرشده 2,054 در 617 پست

Array

دوست عزیز سلام

به نظر من شما در خیلی از فاکتورهایی که بعدها ممکنه تو زندگیتون باعث لغزش یا مشکل بشه، ایشون را نپسندیدید.
    اخلاق و باطن خیلی مهم است. اما در زندگی زناشویی به دل نشستن از نظر ظاهر و اندام هم مهم است. مخصوصا برای آقایون ( نه اینکه من مرد هستم، خبر دارم )
    تردیدتون واسه اینه که خودتون هم ته دلتون راضی نیستید. به نظرم بهتره بیشتر فکر کنید.

در مورد اندام زنانه و ... من درست متوجه نشدم.
    اگر مساله لاغری است که ممکن است بعد از ازدواج چاق شوند. این را می تونید از مقایسه ی ایشون با خواهر یا مادرشون ( شبیه هر کدام باشند ) متوجه شوید. البته صددرصد نیست.
    اما اگر عضو خاصی از بدنشون به نظرتون مناسب نیست، فکر نکنم تغییر بکنه. حتی با چاق شدن.

7. 5 کاربر از پست مفید بهشت تشکرکرده اند .

بهشت (شنبه 07 اسفند 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 15 در 12 پست

Array

با سلام خیلی ممنونم از راهنمای های خوبتون. از همتون بهشت؛shabe barooni؛Hamed65 امیدوارم بازم منو از راهنمای هاتون بی نصیب نظرایید.
    شاید همین الآن آماده برای ازدواج نباشی، ولی به قول خودت تا شما آشنا بشید و عقد و عروسی کنید 1-2 سال گذشته و شرایطت هم ان شا الله بهتر خواهد شد.
    درسته الان شرایط مالی شو ندارم. اما عقیدم اینه که خودم شخص مورد نظرم رو پیدا کنم. شاید اینجوری کارو واسه خودم سخت میکنم اما دختزی که بر اساس شغل و درآمد من با من ازدواج کنه به دل نمیشینه. و حالت احساسی کمتری هم داره. با اینکه به دختر خانم ها هم حق میدم. نظر شما چیه؟؟
    به قول دختر خانم مورد نظرم آدم باید یه فردی رو در نظر بگیره و باعث شه تا انگیزه پیدا کنه واسه موفقیت در تحصیل و شغل و...
    ولی او را با دیگران مقایسه نکن.
    این مقایسه کردن اذیتم میکنه چون میخوام از انتخابم مطمئن باشم. شاید یه جورایی تنوع طلبیم عود کرده !! این خانم رو از یه جهاتی دوستش دارم و واسم خیلی محترمه. اونم منو دوست داره !!

در مورد آرایش کردن میدونم که با آرایش بهتر میشه خودش میگه که کار درستی نیست با آرایش تو محیط دانشگاه ظاهر شد. می گفت که آرایش کردن تو خونه حد و اندازه نمیشناسه و واجبه!! و... که از این حرفاش خوشم اومد و به خودشم بابت این فکرش تبریک گفتم.
    یا در مورد با ناز و عشوه حرف زدن میگه که واسه رابطه ی الان ما درست نیست. قبول هم دارم که درست میگه. اما چه اطمینانی هست که بعد ازدواج این حرفا جامه ی عمل بپوشه؟؟

مشکل من اینه که این طرز فکرو خیلی می پسندم اما از این ورم بحث نقد و نسیه پیش می یاد. یه جورایی این تیپ زدن ها و عشوه اومدن دخترا فکرمو به هم میریزه! این جور دخترا بیشتر واسه دوستی مناسب ترند !
    نمیدونید چقدر فکر میکنم و مقاله و کتاب میخونم. به طوری که دوستام مسخره ام میکنن و میگن خیلی سخت میگیرم. لطفا کمکم کنید !

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

من فکر می کنم تو باید قبل از اینکه خودت را درگیر یک رابطه کنی، اول خیلی چیزها را برای خودت مشخص کنی. احساس می کنم که توی یک دو راهی موندی. از طرفی به این فکر می کنی که در این سن با یک دختر با ظاهر معمولی ازدواج کنی. از طرف دیگه بقیه دخترها که به قولی "امروزی" هستند رو می بینی و در تصمیمت به شک می افتی. پس به نظر من اگر اینطور است، کمی سرعت خود را در ادامه رابطه با آن دختر خانم کم کن. اول سعی کن خودت را بهتر بشناسی و همینطور ببین کدام کار صحیح تر است.

یک مسئله دیگر هم هست، تو ازدواجت دیر نشده و با گذشت زمان پخته تر خواهی شد و خودت و سلایق خودت را هم بهتر می شناسی. اول ببین اصلاً می خواهی الآن ازدواج کنی یا نه. و بعد ببین از چه دختری خوشت می آید.

در مورد آرایش و حرفهای آن دختر خانم و نگرانی تو:
    بالاخره باید سعی کنی او را بهتر بشناسی. به نظر من این یک نکته مثبت در این دختر خانم است. بالاخره او فقط دوست دارد که خود را فقط برای شوهرش آرایش کند. همینطور او دختری نیست که خارج از چهارچوب ازدواج بخواهد از پسرها دلبری کند و این جور کارها. این به نظر من خوب است. ولی حالا تو شک داری که نکند او دختر سردی باشد و حتی بعد از ازدواج و در خلوت هم همینطوری باشد.
    باید سعی کنی با گذشت زمان او را بهتر بشناسی.

10. 3 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (چهارشنبه 11 اسفند 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 15 در 12 پست

Array

ممنون آقا حامد که وقت گذاشتی

تو ازدواجت دیر نشده و با گذشت زمان پخته تر خواهی شد و خودت و سلایق خودت را هم بهتر می شناسی
    در مورد پختگی چندانم خام نیستم! و از سالای اول دانشگاه دنبال این مسائل بودم و با دوستام بحث میکردیم و... و نسبت به اطرافیانم خیلی پخته تر عمل میکنم. و یه چیزی هم که باعث شد از اون خانم خوشم بیاد طرز فکرش بود که از معیارای اصلیم واسه ازدواج هست که تو خیلی چیزا شبیه هم هستیم که همینطوری که در بالا پرسیدم نمیدونم این شبیه بودن خوبه یا بد؟ به طوریکه بعضی موقع ها به شوخی با هم کل کل میکنیم و نمی خوایم کم بیاریم ؛ یا یه جورایی اخلاقمون تنده؛ اما نه زیاد.
    در کل خیلی شبیه منه ! طرز فکر بالیی هم داره و نسبت به همسن ناش پخته تر عمل میکنه.
    از طرفی به این فکر می کنی که در این سن با یک دختر با ظاهر معمولی ازدواج کنی. از طرف دیگه بقیه دخترها که به قولی "امروزی" هستند رو می بینی و در تصمیمت به شک می افتی
    چندان هم قدیمی نیست!:rolleyes: محجبه و چادری هستش. البته تعصب زیادی رو چادر نداره و تیپه مانتوییشم دیدم. خشکه مذهب نیست .حجابشم آگاهانست! چون باهاش حرف زدم و همینش باعث شد ازش خوشم بیاد.
    با اینکه به ازدواج با دختر چادری فکر نمیکردم.
    شاید این مورده چادر منو به شک میندازه واسه دراز مدت خوبه اما واسه الان معیارای ظاهری زیاد جذب کننده نیست.

سلام فرهنگ جان تو انجمن های دیگه نظرات شما رو خوندم نظزات خوبی داده بودین. امیدوارم منو از نظزاتت بهره مند کنی.

اما در مورد تحصيل بايد ببينيد خانواده تون ميپذيرند يا خير. البته تحصيلات نشانه ي سواد يا درك و شعور نيست ولي در برخي خانواده ها (مثلا خانواده هاي فرهنگي) براشون خيلي مهمه و تحصيلات، تفاوت فرهنگ رو رقم ميزنه. بايد بررسي كنيد اين مسئله در خانواده ي شما چه شرايطي رو به وجود مياره.
    من دو تا داداش دارم که متاهلند و سطح کلاس خانواده ی خانوماشون هم در سطح خوب و بالایی هستش. که مسلمن دختری که من انتخاب کنم با اونا مقایسه میشه از اینش میترسم.
    بعدشم در حد اسم هم اگه باشه اونی که لیسانس داره با دیپلم ردی که شغل آزاد داره فرق میکنه . چی کار کنم؟ اما خوده دختر خوبه.
    در مورد اندام زنانه و ... من درست متوجه نشدم.
    یه جورایی شاید لاغره! دخترونه است. خودش میگه که دوستاش به اندام متناسبش حسودیشون میشه. اما اندامش ( بالا تنه و...) زیاد مثل بعضی ها به چشم نمیزنه!( ببخشیدا)
    شایدم چون چادریه. اما مانتوییشم دیدم. من رو اندام یه جورایی حساسم. میدونم که بعدان چاقتر میشه. اما اندام هم تغییر میکنه!
    البته بعضی از دخترا هم اندامشون زنونه است.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 بهمن 90 [ 15:12]
    سطح
    38
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    تشکرها
    227

تشکرشده 229 در 108 پست

Array

سلام به نظر من شما که انقد رو ظاهر حساسی نباید عجله کنی و خیلی بیشتر رو این مسائل فکر کنی نباید دو دل باشی باید با یک دل انتخاب کنی . طوری که اگه مطمئن شدی و دل از همه جز اون خانوم بریدی بتونی با افتخار تو خانوادت ازش صحبت کنی نه اینکه همش نگران نتیجه مقایسه کردن خودتو دیگران باشی.

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

سلام تعجب می کنم اینجا اسمی از من نیست چی شد یهو یاد من افتادی؟

می فهمم چی می گی.شما بین ظاهر و باطن این دختر موندی.علتشم اینکه اونو با دخترهای بزک کرده مقایسه می کنی.

نگرانیتم راجه به اندام درک می کنم.ولی بدون که اون چیزی که تو بعضیا می بینی می تونه پروتز باشه یا حتی چیزی

که از رو می ذارن تا برجسته تر بشه.

14. 2 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (دوشنبه 09 اسفند 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 دی 90 [ 15:08]
    سطح
    28
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    تشکرها
    146

تشکرشده 151 در 61 پست

Array

سلام دوست عزيز
    ظاهراً دختري كه ازش صحبت ميكني يه دختر ساده و بي آلايشه
    برادر من اينو در نظر داشته باش
    يه همچين دختري تا آخر عمرش همين جوري سادست
    دختري كه هيچوقت آرايش نميكنه پس بلد نيست آرايش كنه كه بخواد بعداً واسه همسرش اين كارو اون جوري كه بايد و شايد ( اونجوري كه شما انتظار داري و ميگي ) بكنه
    البته اينو بگم آرايش ميكنه به خودش ميرسه ولي نه به اون صورت كه شبيه دخترايي كه ديدي و ميگي بشه چون تو ذاتش نيست كه به خودش (قر و فر ش) برسه
    من اين موضوع رو چون در بين دختراي اطرافم ديدم ميگم
    اميدوارم اين مطلب بتونه تو تصميم گيريت كمك بكنه

16. 3 کاربر از پست مفید نيكا.امين تشکرکرده اند .

نيكا.امين (چهارشنبه 11 اسفند 89)

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)