به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 91 [ 15:50]
    سطح
    67
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 268
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

نامه برای شوهری که به زنش کم توجهی می کنه

سلام، برای حل مشکل خانوم پاییز خزان 2، در تاپیک دعوا بر سر تلوزیون به این نتیجه رسیدیم که مشکل اکثر مردها اینه که نمی دونن که زنشون بد جوری به توجه اونها نیاز داره و خانوم هم بلد نیست اینو به شوهرش بفهمونه و از راه اشتباه قرزدن که مردها ازش متنفرند استفاده میکنه. بنابراین هر دو نتیجه نمیگیرند. این جا یه نامه را آوردم که خانوم ها می تونین به شوهرتون بنویسین تا کمک کنین به این که اون بفهمه چقدر به توجهش نیاز دارین. البته بهتره قبل از استفاده از این نامه، تاپیک خانوم پاییز خزان 2 را هم بخونین تا بیشتر کمکتون کنه.

متن نامه:
    سلام عزیزم،
    خواستم از طریق این نامه، بهت بگم که تو در نظر من بهترین تکیه گاه دنیایی. وقتی کنارمی همه ی ترس ها ازم دور میشه. کافیه یه روز بری مسافرت یا ماموریت یا...، من دیوونه میشم. از نبودن تو میترسم. بهترین لحظاتم اون وقتیه که تو آغوش تو هستم و تو منو نوازش میکنی. سرم را میزارم روی دوشت و دلم بدجوری آروم میگیرم. نمی دونم چرا با این که یه مادرم و باید کلی محبت کنم، اما وقتی به تو میرسم، خودم یه دختر بچه ی کوچولو میشم که نیاز به نوازش تو داره. نمیدونم چرا این جوری ام، اما اگه به من بگن که یه خونه می خوای شوهرت برات بگیره یا هر روز 2 دقیقه نازت کنه، من ترجیح میدم که تو با دست های مردانه ات منو ناز کنی. وقتی تو خونه همه چیزو تمیز میکنم یا خسته میشم، با خودم میگم اشکالی نداره، وقتی شوهرم اومد و یه نگاه عاشقانه به من انداخت به همون نگاهش می ارزه. می خوام اعتراف کنم که یه تشکر تو یا یه توجه و محبت کوچولوی تو، باعث میشه تا من دو برابر انرژی بگیرم و دلم بخواد تا باز هم بهتر بشم و به سمتی حرکت کنم که تو خوشت بیاد. می خوام اعتراف کنم که به توجهت نیاز دارم. اگه در روز، نیم ساعت وقتت مال من بود، من دیگه هیچی تو زندگی کم نداشتم. همش با خودم میگم چی کار کنم تا شوهرم برای من فقط نیم ساعت وقت بگذاره، اما بلد نیستم، قور میزنم و اعصابت را خرد میکنم. منو ببخش، نمی خوام تو رو ناراحت کنم، اما این دختر بچه ی کوچولوی درون من، همش به من فشار میاره تا توجه تو رو جلب کنم. وقتی میشینی پای تلوزیون، یه چیزی درونم میگه، برو کنارش و باهاش حرف بزن، شاید حواسش از تلوزیون پرت بشه و بهت توجه کنه. میام کنارت میشینم و سه ساعت منتظر می مونم تا بهم نگاه کنی، اما به هدفم نمی رسم. اون وقت همون دختر کوچولوی درونم بهم میگه که دیدی بهت توجه نکرد و همش اعصابم را خرد میکنه و من قر میزنم و تو ناراحت میشی. نمی دونم چی کار کنم، من یه زنم و هر زنی دلش می خواد توجه شوهرش را جلب کنه، روزی فقط نیم ساعت، اما خب نمی تونم دیگه. چی کار کنم، بلد نیستم. یه روز آرایش میکنم و یه روز لباس جدید و یه روز غذای خوب، فکر کن، وقتی میبینم حاضرم به خاطر اون نیم ساعت، هر کاری بکنم، با خودم میگم که من یه دیوونه ام، اما نه، من یه زنم و یه زن میمیره واسه نگاه و توجه شوهرش. حاضرم واسه توجه تو، یه ساعت به خودم و خونه و ... برسم، خنده داره، مگه نه. این نیاز من به توجه تو رو میگم، نمی دونم شاید خنده داره، اما من یه زنم و نیاز دارم برام وقت بگذاری. ای کاش می تونستی هفته ای فقط یه بار ما رو ببری بیرون. یا مثلا وقتی از سر کار میایی، قرار بگذاریم که نیم ساعت با من و دخترت حرف بزنی و بعد تلوزیون میدیدی. اگه هفته ای یه بار بریم بیرون، من به همه ی نیازهام میرسم. حالا لازم نیست که حتما چیزی بخریم، همین غذای را به جای این که توی خونه بخوریم، هفته ای یه بار ببریم تو پارک بخوریم. از این که قر میزنم، منو ببخش. آخه چی کار کنم، می خوام جلب توجه کنم، ولی بلد نیستم. اگه بتونی روزی نیم ساعت یا هفته ای یه بار برامون وقت بگذاری، خیلی به من کمک کردی. از همه ی زحمت هات ممنونم. از این که سخت کار میکنی و بچه را نگه میداری. از این که به فکر من و بچه هستی. (حالا یه سری از خوبی های شوهرت را بنویس تا کلی کیف کنه و تحریک بشه که بهتر باشه. در ضمن این کار باعث میشه تا غرور از دست رفته ی شوهرت هم برگرده.)

2. 21 کاربر از پست مفید tesoke تشکرکرده اند .

asal2013 (جمعه 02 آبان 93), tesoke (سه شنبه 10 اسفند 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

RE: نامه برای شوهری که به زنش کم توجهی می کنه

تسوکه خان دیگه داشت باورم میشد اینارو یه زن نوشته

به نظر من تاکید و پافشاری روی توجه بیشتر مرد به زن اون هم وقتی زمینه ارتباطی عاطفی ضعیف شده و نیاز به تقویت داره ، بیشتر این پیام رو به مرد میده که تو قدرت این رو نداری که برای من وقت بگذاری و توجه کنی و تو ضعیف هستی و....

باید کمی صبوری کرد و اول زمینه های ارتباطی رو تقویت کرد و نکات مثبت همسر بیشتر مورد توجه قرار داده بشه و بعد از مدتی که صمیمیت ایجاد شد و..... چنین نامه ای میتونه بسیار تاثیر گذار باشه البته وقتی تاثیرش بر روی مرد بیشتر هست که از خاطرات خوب با هم بودن یاد بشه و از لذتی که برای زن داشته بیشتر صحبت بشه ، تا این نکات مثبت و یاداوری اون از جنبه ی انتقادی نامه کم کنه و صمیمیت بیشتری داشته باشه .

==============================
    پاورقی :

بابا تسوکه خان ، دکتر محترم ....... غر زدن درسته نه قر زدن . مجید ،دلبندم ، اون قِره

4. 14 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

asal2013 (جمعه 02 آبان 93), baran.68 (شنبه 24 تیر 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    67
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط baran.68
    به نظر من تاکید و پافشاری روی توجه بیشتر مرد به زن اون هم وقتی زمینه ارتباطی عاطفی ضعیف شده و نیاز به تقویت داره ، بیشتر این پیام رو به مرد میده که تو قدرت این رو نداری که برای من وقت بگذاری و توجه کنی و تو ضعیف هستی و....

باید کمی صبوری کرد و اول زمینه های ارتباطی رو تقویت کرد و نکات مثبت همسر بیشتر مورد توجه قرار داده بشه و بعد از مدتی که صمیمیت ایجاد شد و..... چنین نامه ای میتونه بسیار تاثیر گذار باشه البته وقتی تاثیرش بر روی مرد بیشتر هست که از خاطرات خوب با هم بودن یاد بشه و از لذتی که برای زن داشته بیشتر صحبت بشه ، تا این نکات مثبت و یاداوری اون از جنبه ی انتقادی نامه کم کنه و صمیمیت بیشتری داشته باشه .
    درسته، باید 80 درصد نامه تعریف باشه و خاطرات خوب و عشق و علاقه. در ضمن طبق کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی، ابتدا و انتهای نامه باید سرشار از علاقه باشه و انتقاد وسط باشه. اول با عشق شروع بشه، بعد یه ابراز نیاز و یه انتقاد خیلی کوچولو و نه ایراد گرفتن و سرکوفت زدن و در انتهای نامه هم باید تا میتونی حرفای خوب و عاشقانه بزنی.
    این نامه 3 مرحله داره:
    1) ابتدای نامه سرشار از علاقه است و باعث میشه تا شوهر تحریک بشه و بقیه ی نامه را کامل بخونه.
    2) وسط نامه که شوهر کمی دلخور میشه و ناراحته که نتونسته همسرش را راضی کنه. (به همین دلیل این مهم ترین بخش نامه است و باید خیلی محترمانه باشه و خودتو بگذاری جای شوهرت و ببینی چطوری دوست داری شوهرت با ناز و ادا از تو انتقاد کنه و تو هم با محبت یه کوچولو ازش انتقاد کنی.)
    3) بخش انتهای نامه هم برای اینه که آب سردی روی ناراحتی شوهر بریزی و اون می فهمه که تو خیلی دوستش داری.

اما در مورد این که میگین که بخش های انتقادی می تونه شوهر را ناراحت کنه که نتونسته زنش را راضی کنه، خب باید تو نوشتن این بخش ها دقت بشه و بار انتقادی اش کم باشه. در ضمن مثلا یه جوری بگه که نمی دونم چرا این قدر نیاز دارم یا نمی دونم چرا مثل یه دختر بچه ی کوچولو میشم و ... باعث میشه تا شوهرش فکر نکنه که زنش می خواد همه ی مشکلات را گردن اون بیاندازه.

6. 7 کاربر از پست مفید tesoke تشکرکرده اند .

asal2013 (جمعه 02 آبان 93), tesoke (یکشنبه 11 دی 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 25 اردیبهشت 92 [ 09:40]
    سطح
    56
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 144
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class5000 Experience Points1000 Experience Points
    تشکرها
    1,662

تشکرشده 1,673 در 522 پست

Array

اکثر آقایون زیاد از خانومایی که مرتب ازشون بخوان بهشون توجه کنن خوششون نمیاد حالا چه اینو با نامه بگن چه با زیونشون.
    چون فکر میکنن که این توجهو دارن. چون توجه کردنو تو چیزایی میدونین که از نظر خانوما توجه نیست.!
    میشه بدون اینکه بگیم تورو خدا به ما توجه کنیین غیرمستقیم بهشون گفته بشه:
    یه زن از یه مرد بیشتر از هرچیزی توقع داره که از نظر روحی بهش توجه کنه .این خانوما هم عجیبنا خوش به حال شما مردا. میدونستی یه نگاه یا یه حرف پر از مهر تو واسه من از یه دنیا پول مهمتره؟ به نظرت عجیبه؟ یا میدونستی خانوما این طورین. خوش به حالتون با چیزای خیلی الکی و کم خرج میتونین یه دنیا شادی به ما هدیه بدین.
    چی کار کنیم کم توقعیم دیگه.
    [align=center]خدايا آن گونه زنده ام بدار كه نشكند دلي از زنده بودنم
    و آن گونه بميران كه كسي به وجد نيايد از نبودنم...
    [/align]

8. 7 کاربر از پست مفید آفتاب همدرد تشکرکرده اند .

آفتاب همدرد (چهارشنبه 27 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 شهریور 91 [ 13:15]
    سطح
    32
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    232

تشکرشده 238 در 85 پست

Array

تسوكه ي عزيز
    قبل از هر چيز از اينكه اينقدر وقتت را صرف راهنمايي من كردي ممنونم
    از اينكه اين نامه را نوشتي سپاسگزارم از محتواي نامه و مراحل نامتون براي نوشتن نامه خودم به همسرم استفاده ميكنم دستت درد نكنه
    اما يه چيزي تسوكه جان درسته واسه همه تالار زحمت ميكشي اما خودمونيم خيلي چيزا هم ياد ميگيري ها خوش به حال خانم ايندت كه با كلي تجربه زندگيتون را اغاز ميكنين برات ارزوي خوشبختي و سلامتي دارم اما قول بده ما را هم بي خبر نذاري و دعوتمون كني
    مرسي دوست عزيز

10. 3 کاربر از پست مفید پاييز خزان2 تشکرکرده اند .

پاييز خزان2 (دوشنبه 02 اسفند 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    67
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط پاييز خزان2
    از اينكه اين نامه را نوشتي سپاسگزارم از محتواي نامه و مراحل نامتون براي نوشتن نامه خودم به همسرم استفاده ميكنم دستت درد نكنه
    خب نتیجه اش را هم بگین که چی شد دیگه؟ عکس العمل شوهرتون چی بود و چی گفت یا چی کار کرد؟می خوام ببینم اون چیزایی که توی کتابها هست، چقدر توی واقعیت جواب میده.

اما يه چيزي تسوكه جان درسته واسه همه تالار زحمت ميكشي اما خودمونيم خيلي چيزا هم ياد ميگيري ها
    آره. من خیلی از چیزهایی که توی راهنمایی ها میگم را از کتاب ها و مقالات می نویسم. مثلا همین نامه و 3 مرحله ی اون از کتاب "مردان مریخی و زنان ونوسی" هستش که من اونو با برخی از چیزهایی که در مورد احساسات زنان خونده بودم ترکیب کردم و حاصل هم این شد.

خوش به حال خانم ايندت كه با كلي تجربه زندگيتون را اغاز ميكنين. برات ارزوي خوشبختي و سلامتي دارم اما قول بده ما را هم بي خبر نذاري و دعوتمون كني
    بی خبر که نمی گذارمتون. تازه می خوام کلی از همه برای مراحل ازدواج و خواستگاری و عاشق کی بشم و ... همش از شماها کمک بگیرم. حالا دارم براتون. فکر کنین، یه مشاوره میدم و بعد ده تا مشاوره قراره بگیرم.

12. 2 کاربر از پست مفید tesoke تشکرکرده اند .

tesoke (سه شنبه 03 اسفند 89)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام
    جناب تسوکه خان ... شارژت تموم شده .... اومدی دوباره شارژ رایگان بگیری ها ... ای کلک

پست جالبی بود البته نظر باران درسته هرچند که اینجور نامه نگاری ، نامه نگاری یک زنه
    چون زنها کافی به یک موضوع گیر بدن فقط روی همون کلیک می کنن و هی تکرار می کنند دلم می خواست عکس العمل ها و حرف های شوهرم رو وقتی خط به خط نامه ات می خونه می نوشتم
    راهکاری که من یاد گرفتم در رابطه با شوهرم اینه که خیلی مستقیم و محترمانه ازش درخواست کنم
    یه راهنمایی مدیر داشت که برایم خیلی سودمند بود و واقعا باعث شد تمام اون توجهی که از طرف همسرم می خوام رو داشته باشم اونقدر که واقعا الان اشباع هستم ... اون راهکار شاه کلید موفقیت بود و هر موقع اراده می کنی شوهرت بهت توجه می کنه ... الان هم وقتی توجه شوهرم رو می گیرم شارژ می شم ...

این لینک هم برای خانوم های گل تالار واسه اینکه به غرغرو بودن محکوم نشوند

می پرسم ، غر نمی زنم

14. کاربر روبرو از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده است .

بالهای صداقت (چهارشنبه 04 اسفند 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    232

تشکرشده 238 در 85 پست

Array

تسوكه ي عزيز باشه تو ازدواج كن مشاوره از ما

امروز وقت ازادم بيشتره يكي خوبش را مينويسم و ميدم و نتيجه اش را ميگم اما فك كنم زياد نتيجه بخش نباشه چون اولا حالا ما در صلح و ارامشيم و انتقاد من زياد تاثير پذير نيست ثانيا اون خيلي تو داره با شناختي كه ازش دارم ميخونه و هيچي نميگه

بالهاي صداقت عزيز
    راهنمايي كه مدير براتون گفت و براتون سودمند بود چي بود اينكه غر نزن و با صراحت حرفت را بزن يا يه چيزه ديگه
    منتظر پاسختون هستم
    راستي ازتون يه خواهشي داشتم شما مثل تسوكه باتجربه تشريف دارين اما نتيجه تاپيكهاتون را هيچ وقت نميگين كه چي شد مثلا همون تاپيكتون كه شوهرتون با دوستش زياد رفت و امد ميكرد را برامون ننوشتين فقط تو اخرين ارسالتون نوشتين ميتونين تاپيكم را ببندبد حالا فهميدم چه راهكاري را پيش بگيرم من خيلي دوس داشتم ببينم چيكار كردين اما شما هيچ وقت برامون نمينويسين چي شد
    متشكر ميشم اگه به ما هم خبر بدين
    دوستتون دارم
    فعلا باي

16. 2 کاربر از پست مفید پاييز خزان2 تشکرکرده اند .

پاييز خزان2 (سه شنبه 03 اسفند 89)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

تسوكه ي عزيز باشه تو ازدواج كن مشاوره از ما

بالهاي صداقت عزيز
    راهنمايي كه مدير براتون گفت و براتون سودمند بود چي بود اينكه غر نزن و با صراحت حرفت را بزن يا يه چيزه ديگه

سلام عزیزکم
    نه راهنمایی مدیر یه چیز دیگه بود
    توی مشاوره برای همه می خواهم بنویسم و حتما اطلاع رسانی می کنم

راستي ازتون يه خواهشي داشتم شما مثل تسوكه باتجربه تشريف دارين

راست می گی ؟
    ممنون ... من هرچی بلدم از همین تالار هست ... کافیه یه نگاه به اولین پستام بندازی اون موقع ها که خیلی هیجانی مدار و احساس محور بودم

اما نتيجه تاپيكهاتون را هيچ وقت نميگين كه چي شد

این یکی رو راست می گی
    وای وای ... چقدر این بالهای صداقت بدجنسه... چقدر بده ... اگه دستم بهش برسه

مثلا همون تاپيكتون كه شوهرتون با دوستش زياد رفت و امد ميكرد را برامون ننوشتين فقط تو اخرين ارسالتون نوشتين ميتونين تاپيكم را ببندبد حالا فهميدم چه راهكاري را پيش بگيرم
    من خيلي دوس داشتم ببينم چيكار كردين اما شما هيچ وقت برامون نمينويسين چي شد

به خاطر گل روی پاییز خزان عزیزم
    چشم خانومی
    اخرش این شد که علی با آقای "م" کاملا شراکتش رو بهم زد
    اون آقا هم خیلی ضایع شد
    و هردو زن و شوهر از زندگیمون رفتند بیرون
    تازه شوهرم هم کلی ازم تشکر کرد که اینقدر به فکر زندگیمون هستم
    نمی دونی وقتی شوهرم تعریف کرد چه طوری عذر اقای "م" رو خواسته چقدر قند توی دلم اب می شد

متشكر ميشم اگه به ما هم خبر بدين

اون تاپیک رو اصلاح می کنم و نتیجه ی آخرش رو می نویسم
    و یه چیزی
    اون جوری که من این بالهای صداقت رو می شناسم باید بگم زیاد هم بچه بدی نیست
    ولی یه اخلاقی داره که اکثرا غذا رو اماده می کنه
    لقمه نمی گیره بذاره توی دهان
    نه اینجا ، بلکه اکثر مواقع اینجوری هست
    مثلا با دخترش شاید یک ساعت تمام وقت بذاره به عنواین مختلف یه مسئله ریاضی رو مطرح کنه ولی راه حل رو ارائه نمیده تا خود دخترش راه حل رو پیدا کنه
    درک می کنی چی می گم
    ماهی گیری یادگرفتن بهتر از ماهی خوردنه

فعلا

دوستتون دارم
    فعلا باي

18. کاربر روبرو از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده است .

بالهای صداقت (سه شنبه 03 اسفند 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    232

تشکرشده 238 در 85 پست

Array

بالهاي صداقت عزيز
    ممنون كه ما را بي پاسخ نذاشتين
    خوشحال شدم از اينكه شوهرتون فهميده كه روابطش با اون خونواده براتون خوب نيست و قطع رابطه كردين
    خودمونيم خيلي زرنگي خوب بلدي كارتو بكني
    خوش به حالت كه ميدوني بايد چيكار كني ما همش تو زندگيمون گير كرديم و نميدونيم چيكارا بايد براي بهبودي زندگيمون بكنيم اون موقع شما انگار بالاي يه تپه هستي و از اون بالا ميتوني همه زواياي زندگيتو ببيني و هر جا را اشتباه ميرين زود جلوش را ميگيري اي ول خانم خانما

منتظر اطلاع رسانيتون هستيم فقط قول بده زودتر

ما هنوز اول راهيم و بي تجربه فعلا بايد لقمه مون را هم بي زحمت بزاري تو دهنمون

دوستان يه چيز يادم رفت ازتون بپرسم
    من تقريبا ماهي يه بار ميرم مغازه شوهرم اما نميدونم چرا اصلا دوس نداره من برم اونجا چند بارم ازش پرسيدم گفتم خجالت ميكشي ميام اونجا قيافم طوريه كه دوس نداري دوستات منو ببينند يا چي
    هر بار فقط ميگه نه مياي خسته ميشي
    نميدونم واقعا به خاطر خستگي ام ميگه يا چيز ديگه ست نظر شما چيه ؟[size=large]

20. کاربر روبرو از پست مفید پاييز خزان2 تشکرکرده است .

پاييز خزان2 (سه شنبه 03 اسفند 89)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)