به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 مرداد 88 [ 15:55]
    سطح
    47
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    169

تشکرشده 176 در 51 پست

Array

چرا صدا و سیما از قصاب محل ما دعوت بعمل نمیاره؟

مطمئنا تا حالا براتون پیش اومده که برای خرید به قصاب و بقال محلتون که رجوع می کنید او رو در حال تحلیل مسایل سیاسی و اقتصادی کشور می بینید اما نمیدونم این سئال رو هم تا حالا از خودتون داشتید که واقعا اگه اینها و ما (هم) تحلیل گر هستیم چرا هیچ رسانه ای برای مصاحبه و شنیدن تحلیلهای ما سراغمون نمیاد؟
    به نظرم جواب تا حدود زیادی روشن باشه چون جدای از مدارج علمی ، مستند حرف زدن و سخن گفتن و بطور مستدل و بر اساس قواعد ، قوانین و نظریه های علمی تحلیل کردن از شاخصه های اصلییه که در کلام اون بقال و قصاب کمتر پیدا میکنیم .
    روی کلامم با دوستانیست که در تالار برای طرح یک موضوع حضور پیدا می کنند و مطلبی یا پاسخ و نظری رو ارایه می فرمایند هست . بویژه برادران و خواهرانی که بعنوان اعضای همدرد و همراه و .. هستن و مطمئنا این عزیزان بیش از اونکه دنبال طرح یا حل مشکلی از خود باشند همتشون رو در همراهی و همدردی با طرح کنندگان مشکلات و در راستای حل اونها مصروف می کنند – که خود جای تقدیر و دست مریزاد داره – اما حد اقل انتظار من تازه وارد از این دوستان اینه که بحثهاشون رو بطور علمی طرح کنند و از تحلیلهای کوچه بازاری و عوامانه جدا پرهیز کنند .

2. کاربر روبرو از پست مفید آرمانخواه تشکرکرده است .

آرمانخواه (پنجشنبه 29 فروردین 87)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: چرا صدا و سیما از قصاب محل ما دعوت بعمل نمیاره؟

سلام آرمانخواه
    با تشکر از شما به خاطر نکته بسیار مهمی که به آن اشاره کردید، و همچنین قدردانی می کنم نسبت به سایر پستهای محتوایی و سازنده شما.
    اما یکی دو نکته ضروری:
    یکم:
    از آنجا که اینجا با عنوان تالار گفتگوی همدردی شناخته می شود، همه اعضاء به صورت دوستانه در قالب یک گروم همبسته، نظرات خود را با هم در میان می گذارند و سعی می کنند با تبادل افکار واطلاعات ، سطوح خود را از آنچه که هست به نسبت بالاتر ببرند.
    در این میان بعضی از اعضاء به خاطر سابقه، فعالیت و به میزان کارگشایی که نسبت به سایر مراجعان دارند عناوین جدیدی پیدا می کنند که آنها را از اعضاء تازه وارد و گمنام متمایز می کند، اما این به معنای آن نیست که آنها در موقعیت طرح مسائل علمی و تحقیقی هستند. این صرفا به دیگر اعضاء کمک می کند که آنها را بشناسند و در مسائل خود آنها را در کنار خود ببینند. لذا همانطور که از عناوین می بینید همه حامل عناوینی هست که دوستانه است. و هیچ محمل علمی ندارد. مثلا: دلسوز، فعال، همدرد، مهرآفرین، همراه ، سازنده و ....

البته در کنار این عناوین، افرادی هستند که به عنوان مدیر و مسئول در این تالار فعالیت می کنند، که با عنوان مشاور، کارشناس، و مدیر معرفی شده اند و تذکرات و اشاره دقیق شما نسبت به این افراد می تواند نافذ باشد.

دوم:
    بر اساس بند یکم، به طور عینی و مصداقی شما و سایر دوستان هر وقت انتقاد یا پیشنهادی نسبت به یکی از مطالب مدیران و مسئولان سایت داشتید، می توانید در ذیل همان پست ها به صورت عمومی ، یا به صورت پیغام خصوصی یا ایمیل ، ارسال فرمائید. تا مد نظر قرار گیرد. شما همچنین می توانید با کلیک روی گروه گردانندگان نام این افراد را (مدیرهمدردی ، psy133
    ، طاهره به عنوان ناظم و مدیر عمومی تالار و erfan25 و زیبا.ده به عنوان مدیر گسترش افکار خلاقانه ) مشاهده کرده و مسئولیت آنها را ببینید.

همین طور شما می توانید با همه افراد قدیمی و تازه وارد که با عناوین مختلف در تالار فعالیت می کنند در تعامل باشید و به صورت عملیاتی و عینی مطالبتون را با آنها در میان بگذارید.

ایجاد این موضوع دلسوزانه و مسئولانه ، بهانه خوبی برای توضیحات ضروری بود که باید حتما در اینجا قرار داده می شد.

4. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 29 فروردین 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

سلام آرمانخواه

ضمن تشکر از حضور پر محتوا و قابل توجه شما در تالار اجازه می خوام چند تا نکته که به ذهنم می رسه رو به صحبتهای جناب سنگ تراشان اضافه کنم .

1. به نظر من خیلی وقتها حل مشکلاتی بویژه از مقوله ی رفتاری نیازمند بحثها و تحلیلهای پیچیده ی علمی نیست بلکه گاهی شنیدن و تحلیل تجربیات و حرفهای صمیمانه ی دیگران می تواند راه گشای بسیاری از مسائل برای افراد مختلف باشد . خیال می کنم بزرگترین ویژگی این تالار این است که به ما می آموزد جور دیگری هم می شود به زندگی نگاه کرد و چه بسا طرز نگاه ما در حل مسائل و مشکلات ، تاکنون راه گشا نبوده باشد و این تغییر زاویه دید به مسائل گاهی با کمک راهنمائی های ساده ، مشفقانه و صادقانه دوستان براحتی اتفاق می افتد ...
    در این تالار سعی می کنیم آنچه در زندگی شخصیمان آموخته ایم را به سادگی در اختیار یکدیگر بگذاریم تا در تعامل نزدیک و دوستانه ای که بین اعضاء برقرار است به طرف یک زندگی بهتر پیش برویم ... و این روش همانطور که قبلا توسط مدیر محترم در جای دیگری عنوان شده در رابطه با "پویایی گروه" می باشد.

2. توجه شما رو به دو پست زیر که شاید بتونه شما رو بیشتر از این با فضای کارکردی تالار آشنا بکنه جلب می کنم :
    الف : پیشنهاد بهبود فضای تالار

http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=1295&pid=11634#pid11634
    ب : همکاران و دانشجویان در رشته روانشناسی ، مشاوره و علوم تربیتی

http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=954&pid=8614#pid8614

6. 4 کاربر از پست مفید طاهره تشکرکرده اند .

طاهره (پنجشنبه 29 فروردین 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    169

تشکرشده 176 در 51 پست

Array

با سلام و تشکر از اظهار نظرتون و ذکر یکی دو نکته :
    1- اینکه اعضاء مجازند مطالبی رو درخور سطح آگاهی خودشون طرح کنند قبول ، اما آیا گروه گردانندگان هم باید با یک مطلب به حاشیه رانده شده همراهی کنند یا نه بلکه آنرا در مسیر مطلوب هدایت کنند ؟
    2- فکر میکنم چند پست اولیه بنده هم ناظر بر تغییر در نگرش و طرز نگاه بود که به نظرم قطعا نیازمند "طراحی مهندسی" در مطالب تالار توسط گروه گردانندگان می باشد .

8. کاربر روبرو از پست مفید آرمانخواه تشکرکرده است .

آرمانخواه (پنجشنبه 29 فروردین 87)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام آرمانخواه
    خیلی با مطالبتون موافقم. برای کمک لطفا عینی تر به موضوعات مورد نظر اشاره کنید و یا حتی در همین موضوعات چنین پستهای را بزنید. همچنین خوشحال می شویم موارد جدید را نیز گوشزد کنید. اینطور مطلب مبهم نمی ماند و ما به کمک هم حتما ترتیب اثر خواهیم داد.

10. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (جمعه 30 فروردین 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

مجددا عرض سلام .

ضمن پذیرش و تاکید بر نظرات شما در خصوص گروه گردانندگان و فارغ از مسئولیت خود در این تالار ، لازم می دونم اشاره کنم که صرفا این گروه گردانندگان نیستند که همیشه باید نقش هدایتگر موضوعات و بحثها و ... رو داشته باشند بلکه یکی از مواردی که ما در کنار هم در این تالار تمرین می کنیم تقویت احساس مسئولیتی ست که اعضاء در قبال مطالب ارائه شده از سوی خود و دیگران در موضوعات مختلف دارند .
    نمونه ی رفتار جنابعالی در موضوع جالب "کوشش بیهوده به از مردگی " یا گشایش این موضوع ....

شاید گاهی لازم است خود ما ضمن لحاظ احتمال هر نوع خطا در برداشت مطالب توسط دیگران ، اولین قدم را در راهبری مسیر برداریم (حتی علیرغم آشنایی مختصر با محیط و حس احترام به مجموعه) و منتظر روشنگری دیگران نمانیم ... ضمن اینکه اگر من به عنوان یکی از اعضاء طرح موضوعی را در تالار آغاز می کنم که احساس می کنم آگاهی از آن به نفع دیگران هم هست، ضمن تاکید بر نقش پویایی گروه در باز کردن مفاهیم ، هدایتگری و وظیفه ی اصلی روشن کردن ذهن دیگران درخصوص افکارم را به عهده ی خودم می دانم ...

مطمئن باشید پیشنهادات و انتقادات شما و سایر اهالی دوست داشتنی این خانه ی مجازی مشترک همیشه و برای همه محترم، ارزشمند و کارگشا خواهد بود .

شخصا از انتقاد به جای شما ممنونم .

موفق باشید .

12. 4 کاربر از پست مفید طاهره تشکرکرده اند .

طاهره (پنجشنبه 29 فروردین 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 فروردین 91 [ 17:04]
    سطح
    60
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    دستاوردها:
    تشکرها
    730

تشکرشده 755 در 381 پست

Array

سلام علیکم

...تنها کسی که به آن عشق میورزم همان الهی است که میان من و دیگران استثنا قائل نمیشود و با آنکه خالق علم و دانش است ادعای ندارد جز آن اشاره های مختصری که در کتاب آسمانیش به ما میکند و آرام و بی صدا(بیصدا) به ما میفهماند که از ما بزرگتر است و با آنکه اساسا علم از آن اوست اما هییییییییییچ ادعایی ندارد.

...لابد میفرمایید ربطی به موضوع ندارد ولی من نمیدانم کی ؟ این چیزها به موضوع ربط پیدا میکند که ما مانند پیامبرمان بیاندیشیم از خداوند دستور بگیریم مانند او خاکی باشیم و هیچ ادعای به دانسته هایمان نداشته باشیم ؟

از آقای سنگ تراشان هم انتظار نداشتم که بازهم یک جمع صمیمی را با طبقه و دسته بندی ! از یکدیگر سوا کنند .با چه مقیاسی یک دسته "ارباب نظر" شدند و یکدسته "رعیت نظر "؟

اگر این تالار بر زمینه های روانشناسی بنا شده باشد این دسته بندی برای طبقه نخست منطقی تر بنظر میرسد.
    آقای سنگتراشان کارشناس روانشناسی بالینی وکارشناس ارشد مشاور خانواده (مدیر و مشاوردر همه بخشها)
    آقای میر سعید جعفری کارشناس مشاوره و کارشناس ارشد مشاوره تحصیلی(مشاور تحصیلی)
    خانم فاطمه اسلامیه کارشناس علوم تربیتی و ارشد علوم تربیتی (مشاورکودکان)
    خانمpsy133 فوق لیسانس روانشناسی از کشور دبی (عضوی فعال با رشته تحصیلی مرتبط)
    و آقای عرفان که درزمینه معارف و مناسبتها به اندازه کافی فعالیت و اطلاعات دارند.

حتی آتنا هم میتوانددر آینده به این جمع اضافه شود (دانشجوی کارشناسی روانشناسی )

...کاش یادمان میماند که غرور چه بر سر انسان آورد همان سرنوشتی که انسانها را از زندگی مرفه آسمانی به این دیر خراب آباد پرتاب کرد.
    پس دانشی بجوییم برای سر فرود آوردن نه برای سرافراز بودن که بقول خداوند هرچه سر فرازی کنی از کوه بلندتر نخواهی شد ...یا اگر میتوانی نردبانی بساز و به آسمان بر شو اگر میتوانی ؟... ولی تو نمیتوانی ،
    زیرا عمر انسان به دیدن آخرین سیاره منظومه شمسی هم قد نمیدهد حتی اگر سرعت نور داشته باشد...
    همان منظومه شمسی که تنها یکی از بیشمار منظومه ای است که در کهکشان راه شیری وجود دارد ، کهکشانی که هرگز شکل او را نخواهید دید زیرا آنقدر وسعت دارد که تا به آن دنیا سفر نکنیم نمیتوانیم از وسعت آن خبر دار شویم و میدانید که بیشمار کهکشان داریم آنهم فقط در طبقه اول آسمان و حتما میدانید که آسمان 7 طبقه دارد ...

راستی ! از آنجا که همه بقالها وقصابها حق رای دارند استدلاهایشان نیز ارزشمند است .

14. 7 کاربر از پست مفید آرزو تشکرکرده اند .

آرزو (پنجشنبه 29 فروردین 87)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

سلام
    باز کردن این موضوع به این شکل و این مثال برام جالب بودمی خواستم ضمن تایید نظر دوستا ن خوبم نظرم را اینجا بگم .
    ارمانخواه گفته :
    اما حد اقل انتظار من تازه وارد از این دوستان اینه که بحثهاشون رو بطور علمی طرح کنند و از تحلیلهای کوچه بازاری و عوامانه جدا پرهیز کنند.
    من فکر می کنم که این مطالب ماندگار بازدیدکنندگان متفاوتی خواهد داشت ممکنه یه بقال یا یه قصاب یا یه خیاط یا نوجوان....هم بیاد و کنار مانیتورش بشینه و بخواد ازاین پنجره باکسی هم صحبتی کنه دردشو بگه یا بخواد دوتا چیز یاد بگیره و فکرم نمی کنم برای ورود لازم باشه که مدارج علمی داشته باشه .پس علاوه براینکه صحبتها علمی و
    تخصصی باید باشه باید برای همه ی اقشار کاربردی هم باشه تا حق مطلب برای همه ادا بشه ..فکر می کنم خوب و بد یه چیز وقتی روشن می شه که اشتباهی صورت می گیره اگه فقط علمی تخصصی باشه که متعلق به گروه محدود و به صورت تئوری خواهد بود اما اگر همان باصطلاح غیر علمی شدن ها نباشه چه جوری بحث علمی پا بگیره..شاید درکلاسی شاگرد تیز هوش باشه که حوصله اش از روند کلاس سر بره اما معلم نمی تونه 30 تا دانش اموز دیگه رو نادیده بگیره.
    ارزو گفته :
    از آقای سنگ تراشان هم انتظار نداشتم که بازهم یک جمع صمیمی را با طبقه و دسته بندی ! از یکدیگر سوا کنند .با چه مقیاسی یک دسته "ارباب نظر" شدند و یکدسته "رعیت نظر "؟
    خدمت ارزوی نازنینم هم عرض می کنم که به نظر من اگر یک مجموعه ای بخواد به طور منظم و هماهنگ فعالیت کنه حتما حتما باید این گروه به دسته هایی و مسئولیت ها و وظایف مربوط به اونها تقسیم بشه .مثل یه خانواده که پدر رئیس مادر مدیر و بچه ها هر کدوم تو جایگاه خودشون قرار می گیرند و وظیفه ای رو به عهده دارند و این میون می تونن تعامل و ارتباط خوبی رو برقرار کنن و خیلی خوبه که با هم جلساتی رو مثل مادر تالار گفتگو داشته باشند پدرو مادر به صورت علمی و بچه هابه حدو توان خود حتی غیر علمی مسائل را مطرح کنند و بهترین راهکارها رو با هم بیابند ایا شما موافقید پدرو مادر بدون درنظر گرفتن و شنیدن صحبتها و خواسته های بچه ها (حتی اگر غیر معقول و نامربوط باشه)خودشون ببرند و بدوزند و تن بچه ها کنن و انتظار داشته باشند چون علمی و تخصصی بوده بچه ها باید بپذیردند؟
    پس دراخر این تقاضارا از دوستان متخصص و غیر متخصص مدیر و غیر مدیر دارم که همون طور که تا حالا هم بوده.مثل یک خانواده ی موفق توی این جلساتمون اجازه بحث و گفتگو به همه و به میزان توانایشون بدیم تا کنار هم وبا همراهی و کمک هم هممون رشد کنیم و پیشرفت کنیم به فراخور حالمون .
    از همتون که این امکان رو برای ما فراهم می کنید یک دنیا سپاس و تشکر
    امیدوارم روز ی خودمون و فرزندان کشورعزیزمون رو بر فراز قله ها ببینیم

اقای مدیرنوشته :

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است
    http://www.hamdardi.com
    بازم یه دنیا سپاس از همتون

16. 5 کاربر از پست مفید setareh تشکرکرده اند .

setareh (پنجشنبه 29 فروردین 87)

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 31 مرداد 89 [ 09:41]
    سطح
    56
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    تشکرها
    263

تشکرشده 275 در 140 پست

Array

ياالله، ياالله؛ با اجازه
    سلام عليكم

عرض كنم كه بنده با نظر ستاره خانوم شديدا موافقم.
    يك مشاور زماني كه با مخاطبش توي مركز مشاوره گفتگو ميكنه راحت ميتونه بفهمه كه سطح درك و همينطور زاويه ديد اون فرد نسبت به رمان يا تراژدي زيباي زندگي چيه.
    ولي ما در اين سايت محدوديتهايي رو داريم.
    افراد به دلايل مخلتف كه اكثر قريب به اتفاقش منطقيه، مجبورن مشكل و شرايط زندگيشون (شغل، سواد و ...) رو بطور خلاصه بيان كنند. خب! اين مسئله باعث ميشه كه اعضا شناختي سطحي از درك، توانايي، روحيه و ساير فاكتورهاي فرد پيدا كنند.
    از همه مهمتر توي يك مركز مشاوره شخص به صورت حضوري مشكلشو مطرح ميكنه. ولي ما اينجا فقط و فقط با نوشتار سر و كار داريم كه خيلي دست و پاي آدمو در شناخت فرد ميبنده. نه صداي فرد رو ميشنويم و نه تغييرات چهرشو ميبينيم.

با اين تفاسير مجبوريم از يك زبان مشترك استفاده كنيم كه فكر نكنم بشه براش نام "كوچه بازاري" گذاشت. "زبان ساده" برازنده تره.

سادگي خودش يه هنره و ساده حرف زدن بسي دشوار. به شعراي سهراب توجه كنين كه چقدر ساده حرف زده. زيبايي هميشه و هميشه در سادگي بوده.

به قول سهراب: "ساده باشيم، ساده"

18. 3 کاربر از پست مفید fnh63 تشکرکرده اند .

fnh63 (جمعه 30 فروردین 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    169

تشکرشده 176 در 51 پست

Array

با سلام و سپاس از همه همراهان تالار
    مدیر محترم ، خانم ها طاهره ، ستاره و آرزو و آقای fnh63 و erfan25
    از همراهی همتون در بسط موضوع و نقد اون ممنونم
    راجع به مهندسی مطالب تالار هم ان شاء الله مطالبی عرض خواهم کرد .

20. 2 کاربر از پست مفید آرمانخواه تشکرکرده اند .

آرمانخواه (شنبه 31 فروردین 87)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)