به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 89 [ 00:07]
    سطح
    23
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

Post بکارت!!! "گذشت یا فراموشی رابطه؟؟؟؟؟؟

سلام پسری هستم 27 ساله به مدت 1 ساله با یکی از همکلاسی هام که 2 سال ازم کوچکتره دوست هستم بعد از 1 ماه از اشنایی متوجه شدم که ایشون بکارتشو از دست داده و البته خودش اینو به من گفت من خیلی متاثر شدم و خیلی افسوس خوردم از این اتفاق که برای اون افتاده چون اونموقع هنوز خیلی رابطه عمیق نبود خوب در عینه اینکه ناراحت شدم اما نخواستم بذارم برم و به قول معروف کاتش کنم البته اینم بگم که این دختر از هر لحاظ از نظر ظاهر اخلاق مهربونی برای من 100% قابل قبوله اما الان بعد گذشت یکسال از دوستی واقعا نمیدونم باید چکار کنم بعضی وقتا که حرف از ازدواج میشه من نمیتونم بهش قولی بدم چون واقعا در مورد این مسئله (بکارت) نمیتونم حتی با صمیمی ترین دوستم مشورت کنم از طرفی میترسم بدونه توجه به التماس ها و خواهشهای اون بزارمشو برم و بعدا فکر اون و اینکه شاید من میتونستم با اینکار زندگی اونو با اینکه خودمم واقعا دوستش دارم نجات بدم راحتم نذاره و اگر تن به ازدواج با کسه دیگه بدم چون میخوام همسرمو با صفاتی که از اون دیدمو دوست داشتم مقایسه کنم و اینطوری زندگی خودمم اونطور که باید نباشه واقعا در مونده شدم نمیدونم چکار کنم البته اینم اضافه کنم توی این مدت وابستگی شدیدی به من پیدا کرده و دفعه اخر که بهش گفتم نمیتونم باهات بمونم 2 روز تمام زیر سرم و توی بیمارستان بود اینم بگم که بارها ازش در مورد رابطه گذشتش سوال کردم و خواستم بیشتر بدونم اونم هر بار با اینکه واسه خودش گرون تموم میشد گفت که دوست پسر زیاد داشته اما رابطه نزدیک رو با اونا نداشته فقط با همون یکی نمیدونم چکار کنم میترسم به خاطر وابستگی شدیدش نتونسته باشم خود واقعیشو ببینمو و خوبتر بیشناسمش اینم بگم که توی این یکسال دست از پا خطا نکرده اما من میدونم ازدواج و زندگی خیلی متفاوت تر از رابطه دوستی هستن نمیدونم ایا این ریسک رو قبول کنم یا باور کنید نمیدونم این رابطه رو چطور پیش ببرم یا چکار کنم که بعدا پشیمونی توش نباشه؟؟؟؟؟/ لطفا راهنماییم کنید

2. 2 کاربر از پست مفید فرها د تشکرکرده اند .

فرها د (جمعه 15 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 اسفند 89 [ 16:17]
    سطح
    29
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 76
    دستاوردها:
    تشکرها
    246

تشکرشده 243 در 88 پست

Array

RE: بکارت!!! "گذشت یا فراموشی رابطه؟؟؟؟؟؟

سلام
    علت این مشکل دوستت رابطه جنسی بوده ؟ به گفته خودت بله .
    عجله نکن . بزار توبه کنه و چند سال پاک بمونه بعد تصمیم بگیر . در غیر اینصورت هر اتفاقی بیوفته نباید تعجب کنی .

4. 4 کاربر از پست مفید imans تشکرکرده اند .

imans (جمعه 15 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 اسفند 90 [ 12:21]
    سطح
    36
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

سلام دوست خوبم. من در كل دوستي با جنس مخالف رو به خاطر عواقب بدي كه داره محكوم ميكنم. اما حالا كه هدف شما ازدواجه از شما ميخوام محتاط تر عمل كنيد. نميگم بكارت مهم نيست، مهم هست، اما از اون مهمتر اينه كه شخص به كارهاي گذشتشون برنگردند و متوجه اشتباهشون شده باشند (كه البته اطمينان كامل نميشه داشت، چون در حال حاضر هم با شما دوستند!) به هر حال شما بهتر ميشناسيدشون و نبايد ناديده گرفت انسانها قابل تغييرند. اگر فكر ميكنيد ميتونيد شرايطي كه در زير ذكر ميكنم بپذيريد، باهاشون بمونيد. در غير اينصورت هرگز!
    1. آيا ميتونيد بعد از ازدواج نسبت بهشون شكاك و بدبين نباشين و نسبت به اين مسئله بي تفاوت باشين؟
    2. آيا توانايي اين رو داريد كه ايشون رو تغيير بدين و ازشون همسر دلخواه خودتونو خلق كنيد؟
    3. آيا اگر ايشون رو رها كنيد، انقدر متوجه اشتباهشون شدن كه درگير تجربه اي ديگر نشن؟
    4. با اين توصيف خانواده ي ايشون بايد دچار يكسري ضعف هاي اساسي باشند كه دخترشون انقدر وابسته ي احساسيه. آيا ميتونيد خانوادشون رو بپذيريد؟
    5. خانواده ي شما با اين وصلت مسئله اي نخواهند داشت؟

براتون آرزوي موفقيت ميكم.

6. 3 کاربر از پست مفید hamishetanha تشکرکرده اند .

hamishetanha (جمعه 15 بهمن 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 شهریور 96 [ 22:02]
    سطح
    77
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,300

تشکرشده 3,560 در 934 پست

Array

سلام
    دوست خوبم یک رابطه دو طرف داره یکیش شما و یکیش ایشون
    حالا شما مشخص کردید که ایشون چقدر به شما وابسته هست ( که البته از نظر من اینقدر وابستگی در دوره قبل از ازدواج درست و طبیعی نیست ) و از طرفی هم شاید یک راهی هست برای اینکه شما رو در رابطه نگه داره
    طرف دوم شمایید:
    شما باید تکلیف خودتون با خودتون مشخص باشه ( به نظر می رسه شما بیشتر مرامی و برای اینکه ایشون ناراحت نشن باهاشون بودید و بعدا وابسته شدید )
    با آرامش و به دور از هر گونه احساس، با خودتون صادق باشید و از خودتون بپرسید آیا این مسئله برای شما مهم است یا نه؟
    اینطور نباشه که بگید آخه ایشون منو خیلی دوست داره آخه دختر خوبیه آخه ...
    نه !
    فقط یک کلام به خودتون جواب بدید
    لحظه همبستری بعد از ازدواج رو به یاد بیارید و به این سوال جواب بدید
    خودتونو تجسم کنید تو یه جمعی راجع به بکارت صحبت میشه و ببینید درونا احساس شرم و ناراحتی می کنید یا خیر
    و مسائل خصوصیتون رو هم در نظر داشته باشید اینکه آیا شما هم قبلا اینجور رابطه رو تجربه کردید یا خیر
    سعی کنید به طور کامل روشنفکری رو بذارید کنار و با خودتون عین یه دوست صمیمی و صادق صحبت کنید
    به هر حال مردهای ایرانی یک سری مسائل دارن که تو ذهنشون هک شده
    بویژه اگر مذهبی و معتقد باشید
    این رو هم بدونید که اگر به این نتیجه رسیدید که براتون مهمه الان با ایشون قطع رابطه کنید بهتره تا اینکه بعد ازدواج پتک کنید و بکوبید تو سرش و یا در هر دعوایی یادتون بیافته در هر نزدیکی بهش شک کنید و ..
    یک آقایی اومده بود تو این تالار نوشته بود من نامزد کردم و زنم گفت قبلا دوست پسر داشتم
    این آقا واقعا مونده بود و ناراحت بود و آخرش حتی زنش رو برداشت برد دکتر ماما...
    خیلی گرفتار شده بود همه ش شک می کرد همهش زنشو در حال سکس با اون فرد تجسم می کرد
    نمونه دیگه آقایی بود که شرایط شما رو داشت و لی نامزدش در خارج بود
    بازهم اول قبول کرده بود و بعدا شک افتاده بود به جونش
    شما یک کلوم باید خودتونو بشناسید و ظرفیت هاتونو بدونید
    قدم اول اینه
    موفق باشید
    The Happiness of Your Life Depends on The Quality of Your Thoughts

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. 5 کاربر از پست مفید نیلا تشکرکرده اند .

نیلا (جمعه 15 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط imans
    سلام
    عجله نکن . بزار توبه کنه و چند سال پاک بمونه بعد تصمیم بگیر . در غیر اینصورت هر اتفاقی بیوفته نباید تعجب کنی .
    lممنون از راهنماییت دوست من خودم یه بار پیشنهاد دادم که یه مدت طولانی نثلا حداقل 6 ماه تا 1 سال با هم دوست نباشیم و بذاریم این وابستگی از بین بره اونم قبول کرد به شرطه اینکه بعد گذشت این دوره 1 ساله یا 6 ماه یا بیشتر من بهش زنگ بزنم و جوابه نهایی رو بدم نه اینکه فارق از اینکه چون دیگه وابستگی از میون رفته برم ازدواج کتم بدونه اینکه بهش بگم اما چون با هم همکلاسی هستیم و دایم مجبوریم همدیگرو ببینیم فعلا نمیدونم این کارو بذارم واسه بعد تموم شدن درسمون که 2ترم دیگه تموم میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamishetanha
    سلام دوست خوبم. من در كل دوستي با جنس مخالف رو به خاطر عواقب بدي كه داره محكوم ميكنم. اما حالا كه هدف شما ازدواجه از شما ميخوام محتاط تر عمل كنيد. نميگم بكارت مهم نيست، مهم هست، اما از اون مهمتر اينه كه شخص به كارهاي گذشتشون برنگردند و متوجه اشتباهشون شده باشند (كه البته اطمينان كامل نميشه داشت، چون در حال حاضر هم با شما دوستند!) به هر حال شما بهتر ميشناسيدشون و نبايد ناديده گرفت انسانها قابل تغييرند. اگر فكر ميكنيد ميتونيد شرايطي كه در زير ذكر ميكنم بپذيريد، باهاشون بمونيد. در غير اينصورت هرگز!
    1. آيا ميتونيد بعد از ازدواج نسبت بهشون شكاك و بدبين نباشين و نسبت به اين مسئله بي تفاوت باشين؟
    2. آيا توانايي اين رو داريد كه ايشون رو تغيير بدين و ازشون همسر دلخواه خودتونو خلق كنيد؟
    3. آيا اگر ايشون رو رها كنيد، انقدر متوجه اشتباهشون شدن كه درگير تجربه اي ديگر نشن؟
    4. با اين توصيف خانواده ي ايشون بايد دچار يكسري ضعف هاي اساسي باشند كه دخترشون انقدر وابسته ي احساسيه. آيا ميتونيد خانوادشون رو بپذيريد؟
    5. خانواده ي شما با اين وصلت مسئله اي نخواهند داشت؟

براتون آرزوي موفقيت ميكم.
    از راهنمایی خوبتون ممنونم من خودم واقعا درگیر همین مسائلی هستم که شما گفتید وا میشه گفت در موردشون مطمئن نیستم یعنی اگر با خودم کنار اومده بودم شاید تا الان مسئله حل شده بود من خودم قبلا یه رابطه ناسالم توام با وابستگی بسیار شدید با خانم دیگه داشتم و میدونم در عین وابستگی عقل تا حدود زیادی کنار میره و شاید اگه خودم قبلا این مدل وابستگی رو نداشتم تا الان قبولش کرده بودمو میپذیرفتمش اما میدونم اون الان اگه من بهش بگم بمیر میمیره اما کاش از روی وابستگی نبود بازم ممنون از راهنماییت

نقل قول نوشته اصلی توسط سابینا
    سلام
    دوست خوبم یک رابطه دو طرف داره یکیش شما و یکیش ایشون
    حالا شما مشخص کردید که ایشون چقدر به شما وابسته هست ( که البته از نظر من اینقدر وابستگی در دوره قبل از ازدواج درست و طبیعی نیست ) و از طرفی هم شاید یک راهی هست برای اینکه شما رو در رابطه نگه داره
    طرف دوم شمایید:
    شما باید تکلیف خودتون با خودتون مشخص باشه ( به نظر می رسه شما بیشتر مرامی و برای اینکه ایشون ناراحت نشن باهاشون بودید و بعدا وابسته شدید )
    با آرامش و به دور از هر گونه احساس، با خودتون صادق باشید و از خودتون بپرسید آیا این مسئله برای شما مهم است یا نه؟
    اینطور نباشه که بگید آخه ایشون منو خیلی دوست داره آخه دختر خوبیه آخه ...
    نه !
    فقط یک کلام به خودتون جواب بدید
    لحظه همبستری بعد از ازدواج رو به یاد بیارید و به این سوال جواب بدید
    خودتونو تجسم کنید تو یه جمعی راجع به بکارت صحبت میشه و ببینید درونا احساس شرم و ناراحتی می کنید یا خیر
    و مسائل خصوصیتون رو هم در نظر داشته باشید اینکه آیا شما هم قبلا اینجور رابطه رو تجربه کردید یا خیر
    سعی کنید به طور کامل روشنفکری رو بذارید کنار و با خودتون عین یه دوست صمیمی و صادق صحبت کنید
    به هر حال مردهای ایرانی یک سری مسائل دارن که تو ذهنشون هک شده
    بویژه اگر مذهبی و معتقد باشید
    این رو هم بدونید که اگر به این نتیجه رسیدید که براتون مهمه الان با ایشون قطع رابطه کنید بهتره تا اینکه بعد ازدواج پتک کنید و بکوبید تو سرش و یا در هر دعوایی یادتون بیافته در هر نزدیکی بهش شک کنید و ..
    یک آقایی اومده بود تو این تالار نوشته بود من نامزد کردم و زنم گفت قبلا دوست پسر داشتم
    این آقا واقعا مونده بود و ناراحت بود و آخرش حتی زنش رو برداشت برد دکتر ماما...
    خیلی گرفتار شده بود همه ش شک می کرد همهش زنشو در حال سکس با اون فرد تجسم می کرد
    نمونه دیگه آقایی بود که شرایط شما رو داشت و لی نامزدش در خارج بود
    بازهم اول قبول کرده بود و بعدا شک افتاده بود به جونش
    شما یک کلوم باید خودتونو بشناسید و ظرفیت هاتونو بدونید
    قدم اول اینه
    موفق باشید
    از پاسختون ممنونم من الان سر همین دو راهی موندم واقعا شاید اگه تو یه جامعه که این مسئله واسشون حل شده بود زندگی میکردم منم همرنگ جماعت میشدم اما خیلی وقتا از این رنج میبرم که نمیتونم این مسئله رو جایی بین دو نفر دیگه بیبینم و با خودم بگم خوب پس یکی قبل از من اینکارو کرده من اولین نفر نیست از طرفی من نظرم اینه که امروزه بر خلافه گذشته خیلی شناخت ادمها سخت تر شده با خودم میگم از کجا معلوم که دختری که بعدا برم خواستگاریش اونم یه همچین داستانهایی رو نداشته به هر حال بعضیا رو دیدم که ترمیم انجام میدن و میرن ازدواج میکنن و این مسئله رو همیشه از طرفشون پنهان میکنن

10. کاربر روبرو از پست مفید فرها د تشکرکرده است .

فرها د (شنبه 21 اسفند 89)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

آقاي فرهاد محترم

سلام

وابستگي چيزي نيست كه شما به عنوان يك فرد عادي بتوانيد آن را تشخيص دهيد . اجازه بدهيد امر تشخيص و درمان به عهده ي مشاور باشد .

و از جايي كه اين خانم اينجا حضور ندارند تا ما صداي ايشان را بشنويم و البته در نهايت صداقت مشكل خودشان را با شما در ميان گذاشته اند به سراغ ايشان و واكاوي شخصيت ايشان هم نمي رويم و اين كار را باز به عهده ي مشاور مي گذاريم تا چرايي و چگونگي ماجراي ايشان را بررسي كنتد و... .

و اما شخص شما
    كه اينجا حاضر هستيد و مسئله ي خودتان را مطرح فرموده ايد .

شما نيازمند بازبيني درست شخصيت و مهارت ها - آگاهي ها - توانايي ها ي خودتان هستيد .

براي مثال و نمونه

-بايد ببينيد اين رابطه علي رقم علم شما به مسئله ي بكارت اين خانم چرا شكل گرفت و سمت و سويي اينچنيني گرفت و...
    - ترديد و دودلي و ادامه دادن رابطه از كجا مي آيد .
    - چرا در تصميم گيري قاطعانه علي رقم شناخت كافي از اين خانم ( بنا بر گفته ي خودتان ) دچار ترديد هستيد و عدم قاطعيت داريد و....
    - نقش شما در دامان زدن به وابستگي اين خانم ( بنا به گفته ي شما ) چقدر است و....
    و....

هزاران سئوالي كه در طي صحبتهاي شما در ذهن متبلور مي شود و شما بدون اينكه نام شخص سوم را بياوريد بايد از خودتان و رابطه تان از ديدگاه خود سخن بگوئيد .

و اگر واقعا نيازمند كمك كارشناسانه هستيد بهتر است به اتفاق اين دختر خانم به مشاور مراجعه كنيد تا ايشان با نگاهي درست و منطقي هر يك از شما را به شكل جداگانه مورد واكاوي شخصيتي قرار دهد و در نهايت اگر تصميم به ازدواج داريد ايشان بر اساس واكاوي هاي انجام شده به شما خواهند گفت كه اين امكان بر اساس نمودار به دست آمده وجود دارد يا خير و.....

12. 6 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (جمعه 15 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ani
    آقاي فرهاد محترم

سلام

وابستگي چيزي نيست كه شما به عنوان يك فرد عادي بتوانيد آن را تشخيص دهيد . اجازه بدهيد امر تشخيص و درمان به عهده ي مشاور باشد .

و از جايي كه اين خانم اينجا حضور ندارند تا ما صداي ايشان را بشنويم و البته در نهايت صداقت مشكل خودشان را با شما در ميان گذاشته اند به سراغ ايشان و واكاوي شخصيت ايشان هم نمي رويم و اين كار را باز به عهده ي مشاور مي گذاريم تا چرايي و چگونگي ماجراي ايشان را بررسي كنتد و... .

و اما شخص شما
    كه اينجا حاضر هستيد و مسئله ي خودتان را مطرح فرموده ايد .

شما نيازمند بازبيني درست شخصيت و مهارت ها - آگاهي ها - توانايي ها ي خودتان هستيد .

براي مثال و نمونه

-بايد ببينيد اين رابطه علي رقم علم شما به مسئله ي بكارت اين خانم چرا شكل گرفت و سمت و سويي اينچنيني گرفت و...
    - ترديد و دودلي و ادامه دادن رابطه از كجا مي آيد .
    - چرا در تصميم گيري قاطعانه علي رقم شناخت كافي از اين خانم ( بنا بر گفته ي خودتان ) دچار ترديد هستيد و عدم قاطعيت داريد و....
    - نقش شما در دامان زدن به وابستگي اين خانم ( بنا به گفته ي شما ) چقدر است و....
    و....

هزاران سئوالي كه در طي صحبتهاي شما در ذهن متبلور مي شود و شما بدون اينكه نام شخص سوم را بياوريد بايد از خودتان و رابطه تان از ديدگاه خود سخن بگوئيد .

و اگر واقعا نيازمند كمك كارشناسانه هستيد بهتر است به اتفاق اين دختر خانم به مشاور مراجعه كنيد تا ايشان با نگاهي درست و منطقي هر يك از شما را به شكل جداگانه مورد واكاوي شخصيتي قرار دهد و در نهايت اگر تصميم به ازدواج داريد ايشان بر اساس واكاوي هاي انجام شده به شما خواهند گفت كه اين امكان بر اساس نمودار به دست آمده وجود دارد يا خير و.....
    متشکرم از راهنمایی شما
    من تا جای ممکن انصاف رو در بیان رابطه خودم و ایشون بیان کردم ایشون هم از اینکه من مسئله رو به شکلی که در اینجا مطرح کردم اگاهی دارن و خودشون میگن که قبول دارن وابستگی هست اما از اون ادمه گذشته فاصله زیادی گرفتن و دیگه پی به اشتباهاتشون بردن و اینکه حتی اگر منم وجود نداشته باشم دیگه دست به خطاهای گذشته نمیزنن من خودم سعی کردم که تا جای ممکن به ایشون اگر میخوان درست زندگی کنن کمک کنم از تهیه کتاب و تشویقشون به مطالعه و اینکه به جای گذران وقت و زندگی به بیهودگی به دنباله هنری که علاقه دارن برن (مجسمه سازی) و کلا جایگزینی خارج از زور و اجبار عادتهای خوب که البته خودش دوست داشته باشه به جای گذرانه وقت با ادمهایی که فقط باعث انحراف و گمراهی بیشتر میشن و سرگرم شدن به زندگی سالم اینطور که من میبینم روال زندگیشون عوض شده رابطشو با دوستی که خیلی به اخلاقیات پایبند نبود قطع کرده و خودش هم ابرازه رضایت میکنه که خیلی چیزها توسط همین دوستان قبح شکنی میشدن و ضمن مقصر دونستن خودش اونها رو هم دخیل میبینم یه بار بابت همین تشخیص وابستگی ایشون رو پیش مشاور فرستادم اما مشاور برخورده خیلی جالبی نکرده بودن و محیطی که ایشون راحت بتونن صحبت کنن رو فراهم نکرده بودن در اخر هم ایشون رو از جهنم و عذاب الهی ترسونده بودن که من خودم از اینکه دوباره بخوام اونو تو شرایط سخت بیان چیزهایی که گفتنش واقعا سخته قرار بدم پشیمون شدم

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

فرهاد محترم
    دوكتاب
    وابستگي متقابل
    و
    وابستگي عاطفي

كه نويسنده ي هر دو كتاب خانم ملودي بيتي هستند را به ايشان و حتي شخص شما معرفي مي كنم

و اما شما ( بردا شت شخصي من بنا به گفته ي شما )

بيشتر نقش حمايتي معلم گونه گرفته ايد و اگر قرار بر ازدواج باشد اين نقش چندان نقش جالبي نيست و در طي زمان مشگل ساز خواهد بود .

واگر ايشان با اين سايت آشنايي دارند و..........و مشكلي نيست چرا خودشان اقدام به عضويت نمي كنند تا شما مجبور نباشيد از زبان سوم شخص صحبت كنيد ؟!

در ضمن مشاور خوب پيدا كنيد و حتما مشاوره بگيريد . امتحا ن يك مشاور به معناي مسدود بودن راه مشاوره نيست .

15. 6 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (دوشنبه 18 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط imans
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط ani
    فرهاد محترم
    دوكتاب
    وابستگي متقابل
    و
    وابستگي عاطفي

كه نويسنده ي هر دو كتاب خانم ملودي بيتي هستند را به ايشان و حتي شخص شما معرفي مي كنم

و اما شما ( بردا شت شخصي من بنا به گفته ي شما )

بيشتر نقش حمايتي معلم گونه گرفته ايد و اگر قرار بر ازدواج باشد اين نقش چندان نقش جالبي نيست و در طي زمان مشگل ساز خواهد بود .

واگر ايشان با اين سايت آشنايي دارند و..........و مشكلي نيست چرا خودشان اقدام به عضويت نمي كنند تا شما مجبور نباشيد از زبان سوم شخص صحبت كنيد ؟!

در ضمن مشاور خوب پيدا كنيد و حتما مشاوره بگيريد . امتحا ن يك مشاور به معناي مسدود بودن راه مشاوره نيست .
    ممنون حتما سعی میکنم این کتابها رو تهیه کنم متاسفانه فعلا به اینترنت دسترسی ندارن که خودشون بیان اینجا و بنویسن من در مورد نقشه خودم تو رابطه ادمی هستم که اهل شنیدن صحبتهای طرف مقابلم هم هستم و مدعی نیستم که هرچی من میگم درسته و باید انجام بشه و ایشون هیچ اختیار و ازادی عملی نباید داشته باشه من فقط خوب یا بد هر کاری رو و تبعات هر عملیه به ایشون گوشزد کردم که مثلا اگر شما دوستای بدی داشته باشین هرچقدرم شما خوب باشین بازم اونها روی شما اثر میزارن و چیزهایی از این دست

17. کاربر روبرو از پست مفید فرها د تشکرکرده است .

فرها د (شنبه 16 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آذر 96 [ 15:16]
    سطح
    65
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 258
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

شرط انسانيت دقيقا همينه! همين كه اين دختر خانم پس از گذشت يك ماه اين مسئله ي مهم رو مطرح كرده و اجازه نداده اين وابستگي بيشتر از اين شه.
    آيا درست بود كه اين دخترخانم پس از يك سال يا دوسال و وقتي كه پسر كاملا به ايشون وابسته شد اين قضيه رو مطرح ميكرد؟ زود گفتن اين مسئله ناشي از بيشرمي يا بي حيايي نيست بلكه نشان دهنده ي انسانيت و شرط انصافه.

برادر عزيزم
    فرموديد كه شما هم پيش از اين يك رابطه ي ناسالم داشتيد. احتمالا منظورتون از ناسالم بودن داشتن رابطه ي جنسي و يا خارج از عرف و شرعه. همين ارتباط به اعتقاد من زمينه ي ترديد رو در شما بوجود آورده و يا تشديد كرده. اين حرف رو من بارها زدم باز هم ميزنم و اون اينه كه اصولا "ترديد بيشتر منشاء دروني داره تا بيروني!" يعني اين احساس بدي كه در مورد اين دخترخانم در شما شكل گرفته به دليل همون ارتباط ناسالم قبلي خودتونه. شايد باور نكنيد اما همان رابطه ي قبلي شما اثرات بسيار بدي رو در زندگي شما گذاشته و خواهد گذاشت. من فردي رو ديدم كه چون رابطه ي ناسالم در گذشته داشت پس از ازدواج با يك دختر كاملا پاك با كوچكترين اتفاقي بلافاصله به همسرش بدبين ميشد و زندگي رو براي اون دختر جهنم كرده بود تا جدايي ...

با اين تعاريف به نظر من ازدواج با يك دختر پاك هم مشكل ترديد كه ممكنه نسبت به جنس مخالف داشته باشيد رو درمان نميكنه. شما بايد براي رفع مشكلتون حتما به روانشناس مراجعه كنيد و باور كنيد كه خود شما بي تقصير نبوده ايد و نبايد از همسرتون انتظار گذشته اي صددرصد پاك داشته باشه چون شما خودتان هم كاملا پاك نبوديد.

19. 6 کاربر از پست مفید yasa تشکرکرده اند .

yasa (شنبه 21 اسفند 89)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)