به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 مرداد 90 [ 14:35]
    سطح
    23
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 73
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array

Question آگاهي از وجود دوست پسر

با سلام
    شايد همسرم هم بياد اين مطلب رو بخونه چون ميدونم كه اينجا سر ميزنه
    من مدتيه كه از ارتباط همسرم با يك پسر مجرد مطلع شدم البته ارتباط فقط از طريق چت و تلفن و چندين بار قرار گذاشتن ختم شده و كار به مسائل جنسي نكشيده(البته اميدوارم)چون خدارو شكر من زود به اين قضيه پي بردم اون پسر از هم متاهل بودن همسرم بي اطلاع بوده و همسرم هم خودشو مجرد معرفي كرده چون اين رو از صحبتهايي كه توي چت با هم ميكردن متوجه شدم لازم به ذكره كه تونستم بيشتر صحبتهاي اونارو تو چت save كنم! الان هم بعد از مطلع شدن از تاهل همسرم كنار كشيده.
    ما يك فرزند حدود يكساله هم داريم بالاخره بعد اينكه نتونستم اونو از طريق غير مستقيم از اين كارش بازدارم مستقيما باهاش برخورد كردم و الان تو شرايط روحي خوبي قرار ندارم
    فقط به خاطر فرزندم تا حالا تونستم خودمو كنترل كنم ولي فشار اين كنترل از درون داره منو منفجر ميكنه البته الان اونم به اشتباهش پي برده و خيلي پشيمونه ولي حرفهاي رد و بدل شده بين اونا هر روز داره تو ذهنم رژه ميره
    توجيه زنم براي اينكار عدم توجه به احساسات و عدم بيان مكرر عشق و علاقه من به اون و بي تفاوتي من نسبت به اون بوده چون اون ريزترين جزئيات رو واسه خودش بزرگ ميكنه و بعضي اوقات تصورات ذهني خودشو واقعي فرض ميكنه و در مقابلش عكس العمل نشون ميده. البته ممكنه من تو بيان كردن احساستم مشكل داشته باشم و واقعا نميدونستم كه اين مساله ميتونسته زنم رو كه من اعتماد زيادي بهش داشتم به اين راه بكشونه ولي به هر حال فكر نميكنم كه اين مساله دليل بشه كه اون يه همچين خيانتي به من و بچمون بكنه چون ما زندگي بسيار خوبي داشتيم و به جرات ميتونم بگم كه تمام اطرافيان حسرت داشتن يه زندگي مثل ما رو داشتن اين و خودشم ميدونه و قبول داره.
    ازتون ميخوام منو راهنمايي كنين چون واقعا نميدونم بايد باهاش ادامه بدم يا از هم جداشيم اون هم با داشتن يك بچه

2. 3 کاربر از پست مفید disconsolate تشکرکرده اند .

disconsolate (سه شنبه 12 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 22 فروردین 94 [ 18:02]
    سطح
    43
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

RE: آگاهي از وجود دوست پسر

دوست عزيز واقعا" از اين اتفاق متاسف و متاثرم
    به نظر من كمي ما مردها مقصريم دادن آزادي بيش از حد به زن آزاد گذاشتن زن به انجام هر كاري و... اينها خصوصيات خوب يك مرد نيست وقتي قبح يك عمل از بين رفت ديگه عادي ميشه شما يا خودت هم بدت نميومد كه زنت چت كنه؟ يا بي اطلاع بودي؟
    لطفا" بيشتر توضيح بده

4. کاربر روبرو از پست مفید ahd1355 تشکرکرده است .

ahd1355 (سه شنبه 12 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ahd1355
    دوست عزيز واقعا" از اين اتفاق متاسف و متاثرم
    به نظر من كمي ما مردها مقصريم دادن آزادي بيش از حد به زن آزاد گذاشتن زن به انجام هر كاري و... اينها خصوصيات خوب يك مرد نيست وقتي قبح يك عمل از بين رفت ديگه عادي ميشه شما يا خودت هم بدت نميومد كه زنت چت كنه؟ يا بي اطلاع بودي؟
    لطفا" بيشتر توضيح بده
    قبول دارم كه آزادي بيش از اندازه مثل سم ميمونه ولي خوب من هيچوقت دوست نداشتم اونو محدودش كنم مطمعنا من كه از چت كردنشون خوشم نميومد اوايل كه بي اطلاع بودم بعدش هم كه خبردار شدم برخورد كردم

6. 2 کاربر از پست مفید disconsolate تشکرکرده اند .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

دوست عزیز ورودتون رو به تالار همدردی خوش آمد میگم:72:

برادر عزیز به این سرعت حرف از طلاق نزنید و فکرش رو هم فعلا نکنید چون باعث میشه به کل این قضایا فقط با دید منفی نگاه کنید و دنبال راه حل نباشید! پس فعلا آرام باشدو سعی کنید خودتون رو کنترل کنید تا بهتر بتونید فکر کنید و راه حال پیدا کنید در ضمن باید مراقب فرزند نازنین تون هم باشید

اینکه همسرتون دلیل کارشو بهتون گفته خوبه البته سوء تفاهم نشه اصلا قصد ندارم کارشون رو تایید کنم

اما خوبیش به اینه که شما هم متوجه یه سری رفتارها یا کوتاهی هایی در وجود خودتون شدید که طبق گفته خودتون زیاد اهمیت ند اشته و فکر نمیکردید باعث چنین کاری از سوی همسرت بشه.

پس باید در مرحله بعد به فکر بهبود روابط تون باشید و کوتاهی هاتون رو جبران کنید.

نباید زود به طلاق فکر کنید. اول باید هر چند خیلی سخته اما سعی کنید با آرامش و منطقی در این مورد با همسرتون صحبت کنید و البته بهش بگید که قبول دارید شما هم یه جاهایی مقصرید و اشتباه کردید اما حق تون این نبوده که با شما چنین کار یکنه خصوصا که فقط شما دوتا نیستید و پای یه بچه معصوم و بیگناه وسطه.

نوع رفتار شما الان خیلی مهمه ! اگه خیلی تند و با خشونت باهاش برخورد کنید ممکنه نه تنها از کارش پشیمان نشه یلکه از سر لجبازی بدتر هم بشه! در عین حال نباید خیلی هم خونسر و بیخیال باشید که باز هم فکر کنه شما بهش بی توجه هستید.

حالا که به اشتباهش پی برده و پشیمان هم هست بهش فرصت بدید تا جبران کنه .
    خودتون هم باید رفتارتون رو عوض کنید و بیشتر بهش نزدیک بشید و هرجا که فکر میکنید قبلا کم گذاشتید حالا جبران کنید تا باور کنه عمدا بهش بی توجه نبودید بلکه روش درست ابراز محبت رو شاید بلد نبودید.

در ضمن بهتره تا مجبور نشدید به کسی هم چیزی در این مورد نگید فعلا

میشه بگید مستقیما چطوری باهاش برخورد کردید؟

8. 10 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (سه شنبه 12 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 تیر 90 [ 14:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,381

تشکرشده 1,389 در 345 پست

Array

سلام

به انجمن خوش آمدید

من هم وقتی این مطلب را خواندم بسیار متاسف شدم.امیدوارم خدا به شما صبر دهد.نوشته بودید

توجيه زنم براي اينكار عدم توجه به احساسات و عدم بيان مكرر عشق و علاقه من به اون و بي تفاوتي من نسبت به اون بوده
    خب این توجیه نیست.در حقیقت فقط حرفی است که عریضه خالی نباشد.در حقیقت هیچ چیزی این عمل را توجیه نمی کند.من به شما نمی گویم چه کار کنید.فقط چند تا تحلیل در زیر می نویسم.تصمیم با خودتان است:

1 - اگر تصمیم بگیرید این کار را تلافی کنید و یا سر این موضوع از همسرتان انتقام بگیرید یا سرکوفت این قضیه را به همسرتان بزنید ، کودک شما متوجه خواهد شد و این اعمال در ضمیر ناخودآگاه اش حفظ می شود و در آینده به مشکل خواهد خورد.(بسیاری از روانشناسان معتقدند تربیت اصلی فرزند در 5 سال اولیه ی زندگی اش شکل می گیرد)

2 - همسرتان با این توجیهی که آورده معلوم است کاملا حق را به خودش می دهد و در عمل اصلا از کرده ی خویش پشیمان نیست (حرف مهم نیست).در حقیقت برای ایشان اصلا مهم نیست که شما چه فکری می کنید.هر موقع دیگر تشخیص دهد که به احساساتش توجه نمی کنید باز هم به شما خیانت خواهد کرد.با این تفاوت که این بار روش دستشان آمده و طوری این کار را می کنند که شما متوجه نشوید

3 - اگر قصد بر طلاق بگیرید بدانید که کودک به مادر نیاز دارد و جدا کردن کودک از مادرش چیزی است که هیچ کس آن را تایید نمی کند

4 - اگر طلاق بگیرید و کودک شما به مادر سپرده شود ممکن است او نیز از مادر خود یاد گرفته و ... همچنین مسلما نسبت به شما که پدر او هستید ذهنت منفی به دست می آورد

5 - اگر به زندگی خود ادامه دهید قطعا با همسر خود مشاجره های طولانی خواهید داشت و این نیز روی ذهن کودک شما تاثیر گذاشته و در آینده به مشکل خواهد خورد

بهترین آرزو ها نثار شما

10. کاربر روبرو از پست مفید arix تشکرکرده است .

arix (سه شنبه 12 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فرانک1389
    دوست عزیز ورودتون رو به تالار همدردی خوش آمد میگم:72:

برادر عزیز به این سرعت حرف از طلاق نزنید و فکرش رو هم فعلا نکنید چون باعث میشه به کل این قضایا فقط با دید منفی نگاه کنید و دنبال راه حل نباشید! پس فعلا آرام باشدو سعی کنید خودتون رو کنترل کنید تا بهتر بتونید فکر کنید و راه حال پیدا کنید در ضمن باید مراقب فرزند نازنین تون هم باشید

اینکه همسرتون دلیل کارشو بهتون گفته خوبه البته سوء تفاهم نشه اصلا قصد ندارم کارشون رو تایید کنم

اما خوبیش به اینه که شما هم متوجه یه سری رفتارها یا کوتاهی هایی در وجود خودتون شدید که طبق گفته خودتون زیاد اهمیت ند اشته و فکر نمیکردید باعث چنین کاری از سوی همسرت بشه.

پس باید در مرحله بعد به فکر بهبود روابط تون باشید و کوتاهی هاتون رو جبران کنید.

نباید زود به طلاق فکر کنید. اول باید هر چند خیلی سخته اما سعی کنید با آرامش و منطقی در این مورد با همسرتون صحبت کنید و البته بهش بگید که قبول دارید شما هم یه جاهایی مقصرید و اشتباه کردید اما حق تون این نبوده که با شما چنین کار یکنه خصوصا که فقط شما دوتا نیستید و پای یه بچه معصوم و بیگناه وسطه.

نوع رفتار شما الان خیلی مهمه ! اگه خیلی تند و با خشونت باهاش برخورد کنید ممکنه نه تنها از کارش پشیمان نشه یلکه از سر لجبازی بدتر هم بشه! در عین حال نباید خیلی هم خونسر و بیخیال باشید که باز هم فکر کنه شما بهش بی توجه هستید.

حالا که به اشتباهش پی برده و پشیمان هم هست بهش فرصت بدید تا جبران کنه .
    خودتون هم باید رفتارتون رو عوض کنید و بیشتر بهش نزدیک بشید و هرجا که فکر میکنید قبلا کم گذاشتید حالا جبران کنید تا باور کنه عمدا بهش بی توجه نبودید بلکه روش درست ابراز محبت رو شاید بلد نبودید.

در ضمن بهتره تا مجبور نشدید به کسی هم چیزی در این مورد نگید فعلا

میشه بگید مستقیما چطوری باهاش برخورد کردید؟
    شديدا عصباني بودم قلبم داشت از جا كنده ميشد با كنترلي كه رو خودم داشتم فقط يك سيلي بهش زدم و ديگه نميخواستم ببينمش بعدش اون پسر رو مطلع كردم و اون هم سريعا پس از عذر خواهي گفت كه چيزي نميدونسته و سريعا كنار كشيد ولي با دروغهايي كه همسرم بهش گفته بود متوجه شدم كه اون هم ضربه شديدي خورده

12. کاربر روبرو از پست مفید disconsolate تشکرکرده است .

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 شهریور 96 [ 22:02]
    سطح
    77
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,300

تشکرشده 3,560 در 934 پست

Array

دوست خوب شما چطوری متوجه شدید که ایشون چت می کنند و طرف کیه و چیه و اینقدر که طرفو پیدا کردیدو باهاش ارتباط هم برقرار کردید؟
    ضمنا برادر من شما چند سالتونه و خانومتون چند سالش؟
    اینها رو بگید تا یه وبلاگ بهتون معرفی کنم که یک خانومی چطور اعتراف کرده که چون همسرش بهش محل نمیداد به چت روی آورده بود...
    The Happiness of Your Life Depends on The Quality of Your Thoughts

[SIGPIC][/SIGPIC]

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 شهریور 95 [ 14:20]
    سطح
    54
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    372

تشکرشده 369 در 128 پست

Array

من در این مورد تجربه ندارم اما فقط یه نظر میدم تمام تلاشتونو بکنید و سعی کنید زندگیتون از روز اول هم بهتر بشه میشه اگهر هردوی شما بخواین .دوباره به همسرتون اعتماد کنید .سخته ولی میشه.
    خودتونو جای ایشون بذارید .کارشون اصلا صحیح نبوده ولی باید بهش دوباره فرصت بدین

15. 7 کاربر از پست مفید پرناز تشکرکرده اند .

پرناز (دوشنبه 18 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سابینا
    دوست خوب شما چطوری متوجه شدید که ایشون چت می کنند و طرف کیه و چیه و اینقدر که طرفو پیدا کردیدو باهاش ارتباط هم برقرار کردید؟
    ضمنا برادر من شما چند سالتونه و خانومتون چند سالش؟
    اینها رو بگید تا یه وبلاگ بهتون معرفی کنم که یک خانومی چطور اعتراف کرده که چون همسرش بهش محل نمیداد به چت روی آورده بود...
    چون من آدم خوشبيني هستم خيلي كم پيش مياد كه به كسي شك كنم مگر اينكه عكسش واسم ثابت بشه ولي توي رفتار خانمم كه ديگه خيلي غير طبيعي بود شك كردم اون لپ تاپ رو ميبرد توي اتاق و شبها با توجيه ديدن وبلاگ دوستانش و فيس بوك اين كار رو انجام ميداد
    من هم از طريق ايميل اون پسر كه از ايميل خانومم بدستش آورده بودم ارتباط برقرار كردم ضمنا من 33 سالمه و همسرم 30 سالشه حدود 8 ساله كه با هم ازدواج كرديم

17. کاربر روبرو از پست مفید disconsolate تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

خدا رو شکر که به یه سیلی رضایت دادید .
    پس معلومه که خوب میتونید احساساتتون رو کنترل کنید، همچنین قبل از هر کاری اومدید اینجا و مشورت میکنید نشون میده که نمیخواید نسنجیده عمل کنید و دوست دارید از راه درستش وارد بشید و مشکلو حل کنید. این خیلی خوبه
    حق با شماست ، اون پسر هم خیلی آسیب دیده شاید بیشتر از شما چون ممکنه طبق گفته های همسر شما برای آینده اش تصمیماتی گرفته باشه که حالا همه رو بر باد رفته می بینه.

ببینید دوست عزیز، خیانت هیچ توجیهی نداره و به قول آقای arix اینها چیزی بوده که همسر شما اون لحظه بیان کرده که کارش رو توجیه کنه اما اگه دقت کنید همین توجیه میتونه به حل مسئله تون کمک کنه!

به نظر من شما یه مدت باید ضمن اینکه از دستش ناراحت هستید و حق هم دارید، سعی کنید
    از این مسئله به کسی چیزی نگید
    بذارید از رفتارتون و حتی حرکاتتون متوجه بشه که خیلی خیلی ازش ناراحت هستید مثلا کمتر برید بیرون(نه اینکه مراقب اون باشید، برای اینکه نشون بدید به خاطر کار نادرست اون بیرون رفتن و پیاده روی و پارک رفتن و ... دیگه بهتون شادش نمیده)
    اما خواهشا باز هم خودتون رو کنترل کنیدو دست روش بلند نکنید چون مجبور میشه باز هم دلیل و برهان بیاره که" تو مقصری وگرنه من همچین کاری نمیکردم" و کم کم قبح کارش رو از یاد ببره!
    در عین اینکه اون خطایی مرتکب شده که نباید میشد ، زندگی رو به کامش زهر نکنید تا انگیزه جبران خطا رو پیدا کنه.

یه نکته دیگه : لطفا هیچکدامتون دق دلتون رو سر اون طلف معصونم خالی نکنید چون بیگناهترین تون اون بچه ست!

امیدوارم دوستان با تجربه تر بیان و راهنمایی کنند

19. 6 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (سه شنبه 12 بهمن 89)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)