به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 50
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 91 [ 15:50]
    سطح
    67
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 268
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

در این شرایط ازدواج کنم یا نه

سلام، من اومدم تا از دوستان کمک فکری بگیرم. البته نمی دونم چقدر بشه توی این جمع کمک گرفت، آخه این جا بیشتر توی مسائل ازدواج مشاوره میدن، اما گفتم از دوستان بپرسم، شاید بتونم بهتر انتخاب کنم.
    میدونید که من فوق آی تی می خونم و مصمم هستم که دکترا هم شرکت کنم. اما نمی دونم که امسال شرکت کنم یا سال دیگه. حالا چرا؟ به این دو دلیل:
    1) اگه سال دیگه امتحان بدم، وقتی از شهریور 90 دفاع کردم و تا فروردین سال 91 که امتحان دکترا بدم، می تونم یه 4 ماه این وسط استراحت کنم و احیانا خواستگاری هم برم (آخ جون) (به کسی نگین، ولی دو گزینه فعلا برام مطرح کردن.). یعنی نیمی از اون را قبل از دکترا و بقیه ی خواستگاری را به بعد از فروردین سال 91 موکول کنم. در ضمن تو این مدت کار هم می کنم و یکم پول درمیارم. شاید هم بتونم برم شهرستان و تو دانشگاه بیرجند بورس بگیرم. اون وقت خیلی راحت تر می تونم دکترا قبول شوم. (آخه به بورسیه ها راحت تر پذیرش میدن.)
    2) اگه امسال شرکت کنم، اولا چون که تازه منابع کنکور عوض شده، شرایط همه یکسان است و رقیب های قوی تر هم از من جلوتر نیستند. مستقیم میرم دکترا. اما این وسط نمی تونم استراحت کنم. نمی تونم کار کنم. نمی تونم برم خواستگاری. اما در عوض، یک سال عقب نمی افتم و تازه با تحصیلات دکترا حق انتخابم بیشتر میشه و می تونم دخترهای بهتری را انتخاب کنم. (بهتر، منظورم از لحاظ خانواده و ... است، هر چند که تضمینی برای این وجود نداره.)
    یعنی هر کدام از این دو راه یه خوبی ها و یه بدی هایی داره، نمی دونم کدام را انتخاب کنم.
    حالا بپرسین تا بیشتر توضیح بدم. گزینه ی 1 در نظر خودم بهتره و دلم با اونه، این گزینه، از نظر من نمره اش 17 است. اما در گزینه ی 2، اگه همه چیز درست پیش بره، شرایطم بهتر میشه و نمره ی این گزینه 19 میشه. حالا 17 را بچسبم یا 19 را؟

2. کاربر روبرو از پست مفید tesoke تشکرکرده است .

tesoke (سه شنبه 12 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 شهریور 90 [ 08:34]
    سطح
    26
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    327

تشکرشده 323 در 104 پست

Array

RE: نمی دونم امسال دکترا بخونم یا سال دیگه

امسال کنکور خیلی هر کی هر کیه و می تونه خیلی شانسی باشه حتی ریاضیات عمومی و فیزیک دوره کارشناسی را هم گذاشتند جز منابع ! بنابراین سرمایه گذاری خیلی جدی روی امسال نباید خیلی منطقی باشه از طرف دیگر به همین علت و علت هایی که خودت گفتی می تونه هم خیلی جواب بده!
    از طرف دیگه این که بعد از قبول شدن با خیال راحت می ری دنبال خواستگاری خیلی هم روش حساب نکن معمولا بعد از قبولی انتخاب استاد و جا افتادن توی شرایط دانشگاه و آزمون بسندگی و بعدش هم امتحان جامع این قدر وقت و فکر می گیره که معمولا چند سال میافته عقب

به نظرم قید استراحت و کار را بزن و بشین بخون اما خواستگاری را هم در کنارش داشته باش یعنی یه چیزی بین دو راه اگر خواستگاری ات به جاهای نفس گیری رسید و جدی شد می تونی بی خیال امسال بشی و برای سال دیگه برنامه بچینی
    [align=right][size=large]ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم
    رهرو منزل عشقیم و ز سرحد عدم تا به اقلیم وجود این همه راه آمده ایم
    [/size][/align]

4. کاربر روبرو از پست مفید ashnayedirooz تشکرکرده است .

ashnayedirooz (چهارشنبه 13 بهمن 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

به به آقای تسوکه
    می بینم قراره دکتر تسوکه بشی!
    حالا منم می خوام تو تاپیکت شلوغی کنم، تا دچار خشم مدیر بشی و تاپیکت رو قفل کنه! :R
    شوخی کردم بابا...

ببین آقای تسوکه، اینکه توانایی علمی ات چقدره برای دکتری و احتمال قبولیت برای امسال یا سال آینده هرکدوم چند درصده رو خودت می دونی ولی من می گم هرکدوم که احتمالش بیشتره اون رو در نظر داشته باش.
    یعنی اول قبولی تو دکتری مد نظرت باشه.

حالا از این مطلب که بگذریم و تشخیصش با خودته، می رسیم به موضوعی که زیاد روش تجربه نداری. ببین اگه بری خواستگاری و به نامزدی و نامزد بازی برسه، خیلی نمی تونی رو درس خوندن حساب کنی. اگه بخاطر مشغله درسی ات و کاریت (چون اگه متاهل بشی باید کار هم بکنی)، وقت برای نامزدت کم بذاری، دلخور می شه و می گه حتما دوسش نداری. یه چرخ تو تالار بزن، از این قبیل مشکلات و کدورتها زیاده. مخصوصا اوایل ازدواج و ممکنه شرایطت طوری بشه که برای سال بعد حسابی از آمادگیت کم بشه.

در مورد کار کردن هم، فکر نکنم با یه سال خیلی بتونی سرمایه جمع کنی. تازه بعد از تاهل خرجت بالاتر هم می ره و باید دائم کار کنی، یعنی هم درس و هم کار. پس بخاطر این آیتم فعلا درست رو کنار نذار.

خواستگاری هم اگه فکر می کنی دخترهای خوبی هستن و ممکنه تا سال دیگه بپرن، فعلا برای خواستگاری و صحبتهای اولیه پا پیش بذار ولی بقیه اش رو برای بعد موکول کن.

راستی یه سوال به آقایون مرخصی تحصیلی طولانی مدت می دن؟
    اگر بدن که می تونی، بعد از قبولیت و هروقت نیاز پیدا کردی به استراحت یکساله، اونوقت تقاضا بدی.

6. 5 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (چهارشنبه 13 بهمن 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    67
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ashnayedirooz
    به نظرم قید استراحت و کار را بزن و بشین بخون اما خواستگاری را هم در کنارش داشته باش یعنی یه چیزی بین دو راه اگر خواستگاری ات به جاهای نفس گیری رسید و جدی شد می تونی بی خیال امسال بشی و برای سال دیگه برنامه بچینی
    ببینین، امتحان دکترا فروردین هستش و من تا اون موقع نمی خوام خواستگاری برم. بحث من اینه که اگه برم دکترا، به قول دانشجوهای دکترا که ازشون پرسیدم، تا یک سال اول نمیشه تکون خورد و همش باید درس پاس کنم. از طرفی ارشد آی تی هم باید یا امیرکبیر و یا شریف و یا تهران بخونم و این دانشگاه ها هم پوست دانشجوی دکترا را می کنند. یعنی باید همش در خدمت استاد و آزمایشگاهش باشم. نمیشه تکون خورد. در ضمن فرآیند زن گرفتن حداقل 6 ماه طول می کشه. من باید برم تحقیقات و یکی را ببینم و حالا ازش خوشم بیاد و خواستگاری و مشاوره و ... این ها کلی طول می کشه. از طرفی من تهران درس می خونم ولی می خوام زن همشهری خودم را بگیرم. یعنی 6 ماه باید توی شهر خودم باشم. اگه دکترا بخونم، نمی تونم 6 ماه وقت بگذارم تا برم خواستگاری و ... . مگه این که مرخصی بگیرم، حالا به این مرخصی فکر نکرده بودم، میرم و از دانشجو دکتراها در مورد مرخصی هم می پرسم.

نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky
    ببین آقای تسوکه، اینکه توانایی علمی ات چقدره برای دکتری و احتمال قبولیت برای امسال یا سال آینده هرکدوم چند درصده رو خودت می دونی ولی من می گم هرکدوم که احتمالش بیشتره اون رو در نظر داشته باش. یعنی اول قبولی تو دکتری مد نظرت باشه.
    هر دو تقریبا یکسانه، هر چند فکر می کنم که سال بعد می تونم رزومه ی بهتر به همراه مقاله و ... درست کنم و احتمالا راحت تر هم باشه.

حالا از این مطلب که بگذریم و تشخیصش با خودته، می رسیم به موضوعی که زیاد روش تجربه نداری. ببین اگه بری خواستگاری و به نامزدی و نامزد بازی برسه، خیلی نمی تونی رو درس خوندن حساب کنی. اگه بخاطر مشغله درسی ات و کاریت (چون اگه متاهل بشی باید کار هم بکنی)، وقت برای نامزدت کم بذاری، دلخور می شه و می گه حتما دوسش نداری. یه چرخ تو تالار بزن، از این قبیل مشکلات و کدورتها زیاده. مخصوصا اوایل ازدواج و ممکنه شرایطت طوری بشه که برای سال بعد حسابی از آمادگیت کم بشه.
    خب فرقی نمی کنه، من اگه دکترا قبول بشم، بعد ازدواج کنم باز هم باید درس بخونم و کار کنم و ... باز هم وقت کم میارم. من خیلی از دانشجوهای دکترا را می بینم که زن نمی گیرند و تا آخر دکترا به دلیل مشغله ی زیاد، مجرد می مونن. من نمی خوام 32 سالگی زن بگیرم.

در مورد کار کردن هم، فکر نکنم با یه سال خیلی بتونی سرمایه جمع کنی. تازه بعد از تاهل خرجت بالاتر هم می ره و باید دائم کار کنی، یعنی هم درس و هم کار. پس بخاطر این آیتم فعلا درست رو کنار نذار.
    تقریبا 7 یا 8 میلیون می تونم توی یه سال بدست بیارم. البته برای خرج اولیه ی عقد، بابام کمکم می کنه. تازه، دختری هم که باهاش ازدواج کنم، احتمالا توی خرج آینده، کمک خواهد کرد.

خواستگاری هم اگه فکر می کنی دخترهای خوبی هستن و ممکنه تا سال دیگه بپرن، فعلا برای خواستگاری و صحبتهای اولیه پا پیش بذار ولی بقیه اش رو برای بعد موکول کن.
    حالا در مورد کیس های خودم برای ازدواج یه تاپیک دیگه باز می کنم و از دوستان در مورد این دخترها مشورت می گیرم، اما فکر می کنین که اونها حاضر باشند تا مثلا یک سال دخترشون را برای من نگه دارند.

راستی یه سوال به آقایون مرخصی تحصیلی طولانی مدت می دن؟ اگر بدن که می تونی، بعد از قبولیت و هروقت نیاز پیدا کردی به استراحت یکساله، اونوقت تقاضا بدی.
    حالا از دوستان دکترا می پرسم، و جواب میدم. اما منظور من از استراحت، خستگی نیست، می خوام کمی پول درآرم تا حداقل دستم تو جیب خودم باشه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

تسوکه جان ما که هرچی گفتیم، شما یه جواب شسته و رفته و آماده سریع تو آستین داشتی.
    خوب قصد ما این بود که کمک کنیم ابعاد قضیه رو از جهات مختلف ببینی. و با بینش کامل نسبت به این مساله تصمیم بگیری.
    ولی ظاهرا که همه چی رو سنجیدی، خوب برای چی از ما مشورت خواستی؟

9. کاربر روبرو از پست مفید هستی تشکرکرده است .

هستی (سه شنبه 12 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 آبان 94 [ 22:44]
    سطح
    44
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    803

تشکرشده 795 در 162 پست

Array

جناب تسوکه اجازه هست ما که دانشجوی کارشناسی هستیم نظر بدیم؟
    من اگه چند سال دیگه موقعیت شما رو پیدا کنم ( بگید ایشالا...گفتین؟....جون من گفتین؟...بگید دیگه یه ایشالا گفتن که این حرفا رو نداره..ای بابااا، هر کی از این جا رد می شه یه ایشالا بگه دیگه دکترا رو شاخمه) امسال رو می خوندم برا دکتراو اگه خواستگاری چیزی هم داشتم می گفتم برو بعداً بیا بعد می اومدم همین جا یه تاپیک می زدم به اسم جامعه مجردین بالای 40 سال!

خب اینا که شوخی بود حالا جدی..
    اگر که دختر مورد علاقه تون رو پیدا کردی خواستگاری و ازدواج و .. ولی نوشتید که فعلا بهتون پیشنهاد کردن پس فکر می کنم این جا بهتره به این فکر کنی که امسال شانس قبولی براتون بیشتره یا سال دیگه...
    اگه امسال قبول شید یه مزیت داره..می دونی چیه؟

موقعیت: جلسه خواستگاری زمان:بعد از ظهر
    پدر دختر: شغل شریفتون؟
    شما: بنده.... و دانشجوی دکترا هستم.
    پدر دختر: دخترم چایی بیار بعد یواشکی طوری که شما متوجه نشی به دخترش چشمک می زنه و می گه: اگه اخلاقیاتتون جوره ردش نکنیااا

11. 5 کاربر از پست مفید raha تشکرکرده اند .

raha (سه شنبه 12 بهمن 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    67
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

ولی ظاهرا که همه چی رو سنجیدی، خوب برای چی از ما مشورت خواستی؟
    خب هر چی بیشتر مشورت کنم بهتره، اما در خصوص زندگی زناشویی شناخت چندانی ندارم و شما خیلی می تونین کمک کنین. بنابراین دوستان راهنمایی کنید. سوال من اینه که من بالاخره باید زن و درس و کار را با هم یه جوری جمعشون کنم. (مثل این که جدی جدی بزرگ شدم و باید مثل یه مرد زندگی بچرخونم.) البته میشه یه جوری با زندگی دانشجویی زندگی کرد. خوابگاه متاهلی و ... . اما این بستگی به صبر دختر خانوم هم داره. در ضمن این دختر از خانواده ی مرفهی هستش، نمی دونم میشه روی کمک مالی خانواده ی دختر هم حساب کرد یا نه؟ بابام که میگه باباش کمکت می کنه، نمی دونم چطوری باید این را فهمید؟ اصلا میشه این را در جلسات خواستگاری مطرح کرد که فکر نکنن من به خاطر پولشون رفتم سراغ دخترشون؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ...sheida
    من اگه چند سال دیگه موقعیت شما رو پیدا کنم.
    ان شاء الله که خوشبخت بشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط ...sheida
    اگر که دختر مورد علاقه تون رو پیدا کردی خواستگاری و ازدواج و .. ولی نوشتید که فعلا بهتون پیشنهاد کردن پس فکر می کنم این جا بهتره به این فکر کنی که امسال شانس قبولی براتون بیشتره یا سال دیگه...اگه امسال قبول شید یه مزیت داره..می دونی چیه؟
    موقعیت: جلسه خواستگاری زمان:بعد از ظهر پدر دختر: شغل شریفتون؟
    شما: بنده.... و دانشجوی دکترا هستم. پدر دختر: دخترم چایی بیار بعد یواشکی طوری که شما متوجه نشی به دخترش چشمک می زنه و می گه: اگه اخلاقیاتتون جوره ردش نکنیااا
    والا هنوز دختر مورد نظر فقط پیشنهاده و اصلا من ندیدمش. باید برم از صفر شروع کنم. در مورد جلسه ی خواستگاری هم که میگین درسته، خودم هم به این فکر کرده ام، اما مشکل من اینه که نمی تونم توی دکترا همه چی را ول کنم و یه سال درگیر خواستگاری و تحقیق و ... باشم. در واقع، وقتی دکترا قبول شم، دوباره روز از نو و روزی از نو و باید مثل اسب بشینم درس بخونم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 شهریور 90 [ 08:34]
    سطح
    26
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    تشکرها
    327

تشکرشده 323 در 104 پست

Array

تسوکه جان من کارشناسی کامپیوترم اما چون با دانشجوهای دکترا زیاد مانوس بودم و هستم جسارت کردم جواب دادم همون جوری که خودت می دونی وقتی قبول می شی خیلی سرت شلوغ می شه و حداقل تا آزمون جامع باید قید ازدواج را بزنی البته گفته باشم که همکارم که دانشگاه تهرانه هم سر کار میاد هم درسشو می خونه اما این خیلی به سختی امکان پذیره بگذریم که دانشگاه تهران هم ازت تعهد می گیره که کار نکنی
    اما بعد از آزمون جامع چون حضور در کلاس چندانی نداری سرت خلوت می شه و می تونی بدون مرخصی گرفتن هر از چند وقت بیای و دوباره بری
    [align=right][size=large]ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم
    رهرو منزل عشقیم و ز سرحد عدم تا به اقلیم وجود این همه راه آمده ایم
    [/size][/align]

14. 3 کاربر از پست مفید ashnayedirooz تشکرکرده اند .

ashnayedirooz (چهارشنبه 13 بهمن 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    67
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

RE: در این شرایط ازدواج کنم یا نه

من شنبه میرم و در مورد آزمون جامع و این که اگه دکترا بخونم کی می تونم وقت بگذارم و ازدواج کنم، با 2 تا از دانشجویان دکترا که دوستانم هستند مشورت می کنم و آخرین اطلاعات را این جا می نویسم تا شما بتونین روی اونها کمکم کنید. باهاشون مشورت می کنم تا ببینم که نظر کسی که خودش درگیر این قضیه است چیه.

16. کاربر روبرو از پست مفید tesoke تشکرکرده است .

tesoke (جمعه 15 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 18:02]
    سطح
    34
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,056

تشکرشده 2,054 در 617 پست

Array

RE: در این شرایط ازدواج کنم یا نه

من توی اون یکی تاپیکتون هم گفتم،
    درس خوندن هیچ منافاتی با ازدواج کردن و زندگی کردن نداره. اگه بخواین برای درس خوندن زندگی را تعطیل کنید که هنر نکردید. همه می تونن بشینن توی یه اتاق و خودشون را محدود کنند به چهارتا کتاب و تز و ... دکترا بگیرند.
    شما به دنیا نیومدی که دکترا بگیری. دکترا بخش کوچیکی از کارها و وظایفته. بقیه اش چی؟

اگه خوب برنامه ریزی کنی و وقتت و مسایل مالیت را مدیریت کنی راحت می تونی از پسش بربیایی. یعنی شما الان کار نمی کنی؟ این اصلا خوب نیست. من می دونم که بعضی از دانشگاهها از دانشجو تعهد می گیرند که نباید کار کند، اما راستش به نظرم در صورتی معقوله که تحصیل شما به نوعی قرارداد کاری هم محسوب بشه. پس حتی اگه بگن نباید کار کنی، به نظرم درست نیست که کار نکنید.

به نظرم دانشجوهای دکترا حقوق می گیرند. نه؟
    در ضمن شما اگه قصدتون دکترا باشه بالطبع می خواهید وارد بخش تحقیق یا تدریس بشید. پس بهتره همین اولش یک موسسه تحقیقاتی یا دانشگاه پیدا کنید و بورس بشید. در اونصورت دیگه همزمان با تحصیل درآمد هم دارید.

18. 6 کاربر از پست مفید بهشت تشکرکرده اند .

بهشت (دوشنبه 29 فروردین 90)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)