به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 75
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 اسفند 90 [ 12:21]
    سطح
    36
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

توقعات قبل از ازدواج

سلام. قصد داريم حاشيه ي تاپيك چرا ازدواج رو در قالب توقعات قبل از ازدواج اينجا دنبال كنيم. دوستان اگر همراهي كنند ممنون ميشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamishetanha
    سلام. قصد داريم حاشيه ي تاپيك چرا ازدواج رو در قالب توقعات قبل از ازدواج اينجا دنبال كنيم. دوستان اگر همراهي كنند ممنون ميشم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط montana
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ 27
    همیشه گل اینایی که گفتی واقعیات جامعه بود یا خودتم همچین توقعاتی داری؟

1.این تقصیر خودت دختر خانمه.کار و تحصیل حق همه ست.ولی توقعشو می تونه متعادل کنه.

آقاي فرهنگ، خوب من نگفتم تقصير دختر نيست، تقصير اون هم هست. اما آقايون ميتونن بپذيرن همسرشون درس هم بخونه يا كار هم بكنه. البته انكار نميكنم كه دختر هم به نوبه خودش مقصره مثلا اينكه به ميگن: مدرك شوهر فقط فوق ليسانس!!!! من خودم مخالفم و عقيده دارم حتي اگر دكترا هم بگيرم، به زير ديپلم هم فكر ميكنم و به آدم بودنش توجه ميكنم نه به مدركش! شايد اعتراض كنن كه دختر مدرك رو ميكوبه تو سر شوهرش ولي من اينو در همه ي موارد قبول ندارم. چون افراد خوشبخت زيادي دور و برم ديدم كه مدرك زن از مدرك مرد بالاتره. به نظرم اگر مرد زنشو دوست داشته باشه موفقيت زنش رو موفقيت خودش ميدونه نه تحقيرش! ميخوان با هم زندگي كنن، رقابت كه ندارن. البته دختر هم بايد بي جنبه بازي هاشو بذاره كنار و مدركشو هي به رخ نكشه!

4.ایده آل یه دختر داشتن و خونه و ماشینه.فکر نمی کنی پر توقعیه؟کسی که مالک خونه و ماشین نیست ینی آه در بساط نداره؟

پر توقعي نيست، احتياطه. ماشين پيشكش، ولي حداقل بايد بتونه يه خونه مستقل واسه زنش اجاره كنه. خرج امروز مثل خرج بيست سال پيش نيست. مرد پشتش به موقعيت ماليش گرمه و زن پشتش به مرد. امروز هر خانواده اي كم جمعيت ترينش (دو نفره) ماهي 500 تومان خرجشه! اينم بخور نميره. خوب اگر شخص حقوقش كمتر باشه، (مثلا 400) و هيچ پس اندازي هم نداشته باشه، بي شك زن بدبخت ميشه! شما اگر خواهري دم بخت داريد يا داشتيد، راضي ميشيد به يه نفر كه نه توان اجاره خونه داره، نه حقوق چنداني داره نه ميتونه مراسم عروسي بگيره دختر بدين؟
    امروزه به چشم ميبينم كه خيلي از پسرها اينجوري اند و اگر هم نيستند، خيلي هاشون از خودشون چيزي ندارن و همه رو باباهه لقمه پيچيده داده دستشون.
    باز هم ميگم: مخاطب من كسايي هستند كه اين خصوصيات رو دارن و نه همه پسر ها و نه همه دختر ها. خواهش ميكنم جمع نبندين.
    من می تونم یک سوال از شما بپرسم؟ یک پسر جوون که که تا 25 سالگی درس خونده ، اگر پدر پولداری نداشته باشه ، چطور باید ماهیی 800 هزار تومان درآمد + خونه اجاره ای + پیشکشی ماشین داشته باشه؟
    دختر چی باید داشته باشه؟ فقط دختر بودن و قیافه داشتن کافیه؟

2. 5 کاربر از پست مفید hamishetanha تشکرکرده اند .

hamishetanha (پنجشنبه 07 بهمن 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

RE: توقعات قبل از ازدواج

گل بود و به سبزه آراسته شد.قرار بود اون یکی تاپیک منتقل بشه که نشد هیچ جوونه هم زده.

توقعات من از همسرم قول و قراراش با دوستاش و اعمالش با محوریت زندگیمون باشه.از نظر مالی طوری رفتار کنه که مجبور به

قرض گرفتن نباشیم.

4. 3 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 بهمن 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

ببينيد، اين مسئوليتيه كه آقايون بايد بپذيرن. از قديم بوده،الان هم هست. منظورتون اين نيست كه خانوم هم بايد خرج خونه رو بده؟ يا پدر دختر هم بايد بپردازه؟

اما كار زن: وظيفه زن مراقبت از فرزند(ان)، مراقبت از همسر، تربيت فرزند، برطرف كردن نيازهاي عاطفي مرد، رسيدگي به امور منزل، تدارك ديدن آسايش مرد، مشاركت در به كمال رسوندن خانواده و ....هست كه كارهاي اصلي زن محسوب ميشن.
    كارهايي مانند: كمك به اقتصاد خانواده و.... هم كارهاييه كه ميتونه انجام بده، اما وظيفه نيست. در حقيقت يه لطفه.

تبصره: اين كه وظيفه ي مرد تامين مالي همسرشه، اونو از برطرف كردن نيازهاي روحي همسرش و همچنين مراقبت از فرزندان و همسرش مبرا نميكنه، پس مرد نبايد گمان كنه كه فقط وظيفش پول در آوردنه.

تبصره 2: اين كه زن وظايف منزل رو بر عهده داره دليل نميشه كه زن ديگه نبايد درس بخونه و كار كنه، زن دو نقش داره: 1.همسر و 2. مادر: همسر بايد همسر نمونه بودن رو ياد بگيره و مادر براي تربيت بهتر فرزندش نياز داره تحصيل كنه يا با اجتماع بيشتر پيوند برقرار كنه! پس اينها نبايد زن رو محدود به منزل كنه.

تبصره 3. زن و مرد مكمل يكديگراند. پس بايد 1. يا كارها رو بينشون تقسيم كنند، و 2. يا در كارها با هم مشاركت كنند.

از دوستان به خاطر همراهيشون تشكر ميكنم.

6. 2 کاربر از پست مفید hamishetanha تشکرکرده اند .

hamishetanha (شنبه 09 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آبان 90 [ 15:01]
    سطح
    24
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    تشکرها
    242

تشکرشده 235 در 97 پست

Array

ببينيد، اين مسئوليتيه كه آقايون بايد بپذيرن. از قديم بوده،الان هم هست. منظورتون اين نيست كه خانوم هم بايد خرج خونه رو بده؟ يا پدر دختر هم بايد بپردازه؟

اما كار زن: وظيفه زن مراقبت از فرزند(ان)، مراقبت از همسر، تربيت فرزند، برطرف كردن نيازهاي عاطفي مرد، رسيدگي به امور منزل، تدارك ديدن آسايش مرد، مشاركت در به كمال رسوندن خانواده و ....هست كه كارهاي اصلي زن محسوب ميشن.
    كارهايي مانند: كمك به اقتصاد خانواده و.... هم كارهاييه كه ميتونه انجام بده، اما وظيفه نيست. در حقيقت يه لطفه.

تبصره: اين كه وظيفه ي مرد تامين مالي همسرشه، اونو از برطرف كردن نيازهاي روحي همسرش و همچنين مراقبت از فرزندان و همسرش مبرا نميكنه، پس مرد نبايد گمان كنه كه فقط وظيفش پول در آوردنه.

تبصره 2: اين كه زن وظايف منزل رو بر عهده داره دليل نميشه كه زن ديگه نبايد درس بخونه و كار كنه، زن دو نقش داره: 1.همسر و 2. مادر: همسر بايد همسر نمونه بودن رو ياد بگيره و مادر براي تربيت بهتر فرزندش نياز داره تحصيل كنه يا با اجتماع بيشتر پيوند برقرار كنه! پس اينها نبايد زن رو محدود به منزل كنه.

تبصره 3. زن و مرد مكمل يكديگراند. پس بايد 1. يا كارها رو بينشون تقسيم كنند، و 2. يا در كارها با هم مشاركت كنند.

از دوستان به خاطر همراهيشون تشكر ميكنم.
    دقیقا مساله همینجاست! خانوم های محترم ، هر جا که صلاح بدونن سنت رو پیش می کشن و هر جا هم دلشون بخواد سنت رو له می کنن و میگن دوره عوض شده! مرد باید کار کنه چون از قدیم سنت این بوده ، اما وقتی در مورد خانوما نظری داده میشه ، اکثریت می فرمایند که دوره این حرفها گذشته!
    نکته بعدی اینکه ، مگه من گفتم مرد ها کار نکنن؟! اما یک زن نباید توقع داشته باشه ، با شروع زندگیش همه چی محیا باشه! مگه عمر نوح داریم که یک مرد تا 25 سالگی درس بخونه ، دوباره تا 40 سالگی کار بکنه ، بعد بیاد ازدواج بکنه؟!
    [size=medium]i always tell the truth
    even when i lie
    [/size]

8. 7 کاربر از پست مفید montana تشکرکرده اند .

montana (چهارشنبه 06 بهمن 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

آقاي montana مگه دخترا همه شرايط رو به طور كامل با هم ميخوان؟ فرضا من فقط توقعات خودمو ميگم: حاضرم با پسري كه توان اجاره خونه داشته باشه، شاغل باشه و بتونه از پس خرج زندگي معمولي بر بياد، انتقاد پذير و مسئوليت پذير باشه، عقايدش هم با من هم خواني داشته باشه (از لحاظ فرهنگي در سطح خودم باشه)، اجازه درس خوندن و كار كردن هم بهم بده ازدواج كنم. كاري هم به مدركش و ماشينش و ... ندارم. اينو جدي گفتم! خب شما تو اين زياده خواهي ميبينيد؟ فكر ميكنيد كدومش اضافيه و پر توقعيه و بايد حذف شه؟
    ممنون!

10. 2 کاربر از پست مفید hamishetanha تشکرکرده اند .

hamishetanha (چهارشنبه 06 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آبان 90 [ 15:01]
    سطح
    24
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    تشکرها
    242

تشکرشده 235 در 97 پست

Array

آقاي montana مگه دخترا همه شرايط رو به طور كامل با هم ميخوان؟ فرضا من فقط توقعات خودمو ميگم: حاضرم با پسري كه توان اجاره خونه داشته باشه، شاغل باشه و بتونه از پس خرج زندگي معمولي بر بياد، انتقاد پذير و مسئوليت پذير باشه، عقايدش هم با من هم خواني داشته باشه (از لحاظ فرهنگي در سطح خودم باشه)، اجازه درس خوندن و كار كردن هم بهم بده ازدواج كنم. كاري هم به مدركش و ماشينش و ... ندارم. اينو جدي گفتم! خب شما تو اين زياده خواهي ميبينيد؟ فكر ميكنيد كدومش اضافيه و پر توقعيه و بايد حذف شه؟
    ممنون!
    نه ، کاملا منطقی و به جا هستن. امیدوارم خودتون هم بدونین که اکثر دخترها به این چیزهایی که گفتین قانع نیستن.
    [size=medium]i always tell the truth
    even when i lie
    [/size]

12. 3 کاربر از پست مفید montana تشکرکرده اند .

montana (چهارشنبه 06 بهمن 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

صد در صد. اما دخترهايي هم هستن كه قانع باشن. پس بايد بين اونها دنبال فرد زندگيتون بگردين.

نكته 1: معمولا دختر هاي پر توقع خودشونو بدبخت ميكنن! چون به پول جواب مثبت ميدن و از خيلي فاكتور هاي مهم صرف نظر ميكنن!

نكته 2: اگر زن واقعا زن باشه، ميتونه شوهرشو بعد از ازدواج ميلياردر هم بكنه، اونم از راه صحيح، اين يه چيز ثابت شده است كه مرد در مسائل مالي ريسك پذيره و زن در مسائل مالي با سياست. اين دوتا اگر با هم متحد باشه كمك فوق العاده اي به موقعيت مالي اونها ميكنه. پس تذكري به آقايون: حتما هنگام ازدواج سياست مالي همسرتون رو بررسي كنيد تا مطمئن شين شما رو زمين نميزنه! (اين سياست به معني خصيص بودن نيست، بلكه با تدبير خرج كردن و چطور و براي چي خرج كردنه) اين از تفاوت ديد زن و مرد نشئات ميگيره. چون مرد ها كلي نگر و زن ها جزئي نگرند.

14. 2 کاربر از پست مفید hamishetanha تشکرکرده اند .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط arix
    مرسی.نکات جالبی رو ذکر کردید.خواستم بابت نظراتتون تشکر کنم

پ.ن:می دونم که دکمه ی تشکر رو گذاشتن برای همین کار.ولی تشکر زبانی یک چیز دیگست:)
    ممنون! لطف دارين. خوشحال ميشم شما هم نظراتتون رو ذكر كنيد، چون اينجا ميخوايم سوءتفاهم ها و سوء برداشت ها رو بررسي كنيم ، بنابرين بهتره تاپيكي باشه كه سؤال هاي ذهنمون رو پاسخ بده. بازم ممنونم.

16. کاربر روبرو از پست مفید hamishetanha تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 12 دی 90 [ 00:21]
    سطح
    29
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 132
    دستاوردها:
    تشکرها
    89

تشکرشده 91 در 42 پست

Array

ببخشید نمی دونم در جایگاهی هستم که نظر بدم یا نه.اما به نظر من هرکس باید سعی کنه با کسی ازدواج کنه که مثل خودش باشه.در واقع منظورم اینه اگه نمی تونه توقعاتش رو کنترل کنه باید با کسی ازدواج کنه که بتونه اونارو بر آورده کنه.در واقع هر کس باید متناسب با زندگی خودش خرج کنه و چشم و هم چشمی رو کنار بزاره.نمی دونم نظر شما چیه.اما اگه خیلی متوقع هست بهتره از در آمد خودش مایه بزاره و به شوهر بیچاره فشار نیاره و سر کوفتم نزنه بهش بخاطرهمین قضیه.نبایدم فکر کنه خونه باباشه و هی بگه من خونه بابام فلانطور بودم اینجا اینطوریه.در واقع از نظر من کسی که نتونه این شرایط ها رو درک کنه همون بهتر که ازدواج نکنه آدم باید از خودش شناخت داشته باشه.بعد انتخاب کنه.کورم نشه.اگه واقعا واسش خونه ماشین مهمه از همون اول حواسش به انتخابش باشه.متاسفانه بعضیها عقده های زندگیشون رو می خوان تو خونه شوهر خالی کنن و به اون چیزایی که نداشتن برسن یا جلو این و کم نیارن.(البته اینا در مورد مردا هم هستا)گاهیم خانواده هاشون محرکن.به جای نصیحت بدتر تشویق می کنن.یا حتی از این شرط ها میزارن.اینا اشتباه هست.من به عنوان 1 دختر هیچ کدوم اینا نمی گم مهم نیست اما کم اهمیت هست.واسم مهم نیست زیاد که من بنز سوار شم شوهرم پراید و 1 سری بیکار بیاد حرف بیخود بزنه.انقدر بگن تا بترکن.مهم اینه آدم خوشبخت زندگی کنه.قشنگ زندگی کنه.باهم متحد باشن و متناسب با جیبشون خرج کنن.اگه چیز و می خوان و ندارن واسه داشتنش برنامه ریزی کنن.
    اینا فقط 1 سری حرف نیست.اینا عقاید منه.در حالی که من تو زندگیم همه چی داشتم و مرفه زندگی کردم.اما همیشه این تو ذهنمه که پدر مادر من همه اینارو خودشون بدست آوردن با هم.پس چرا من نتونم.اونا هم به ما اینارو یاد دادن.چرا باید من بگم چون من همه چی دارم پس اونم باید داشته باشه.به نظر شما کدوم قشنگ تره؟خونه ای که پدر داماد بهش داده.یا اصلا داماد از اول داشته.یا اون خونه پر از مهری که 2 تا جوون با هم تلاش کردن و خریدنش.واسه آجر به آجرش خودشون زحمت کشیدن.پشت به پشت هم.کاش همه بتونن عمق زندگی رو درک کنن.که زندگی با سختیاش زندگی هست.وگرنه فقط 1 گذر زمان عادی هست.

18. 5 کاربر از پست مفید setareye khamoosh تشکرکرده اند .

setareye khamoosh (جمعه 15 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 تیر 90 [ 14:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,381

تشکرشده 1,389 در 345 پست

Array

سلام

مرسی "hamishetanha" جان.راستش من خیلی انتظارات دارم.اگر بخواهم همه را بنویسم ، اینجا جا نمی شود.ولی راستش هیچ کدام برای من زیاد مهم نیستند.برای من چهار تا مورد خیلی مهم و حائز اهمیت است.اگر این چهار تا تامین شود از باقیشان می گذرم:

1 - اول اینکه چهره و اندام متوسط و متمایل به خوبی داشته باشند

2 - دوم فردی بسیار شاد و سرزنده باشند.بگو بخند ، شیطون و ...

3 - سوم فیلم "راز" را قبول داشته باشند.نمی دانم که این فیلم را دیده اید یا خیر

4 - اهل هیچ سنت و آداب و رسومی نباشند

پیروز باشید

20. 2 کاربر از پست مفید arix تشکرکرده اند .

arix (پنجشنبه 07 بهمن 89)

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)