به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 اسفند 89 [ 16:29]
    سطح
    23
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 95
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

من بايد چيكار كنم؟

سلام
    شايد موضوعي كه مطرح مي كنم خيلي تكراري باشه اما اگه اينجا هم نتونم حرف دلمو بزنم ديگه واقعا نمي دونم بايد ...
    من دختري هستم 30 ساله كه در زمينه تحصيلي و كاري موفق به نظر ميرسم اما در مهمترين مساله زندگي ناموفق. من از معتبرترين دانشگاه مدرك فوق ليسانس دارم و در يك شركت معتبر كار مي كنم و ظاهر بدي هم ندارم. نه خيلي هم مذهبي و متحجرم و نه ... اما مجردم و تنها.
    هميشه تو زندگي سعي كردم آدم خوبي باشم. سعي كردم به همه كمك كنم. حتي به خاطر نيمه گمشده اي كه فكر مي كردم زماني از راه ميرسه و درهاي خوشبختي رو به روم باز ميكنه حتي در شرايط سخت هميشه حجب و حيا رو رعايت كردم. اما الان كه 30 سالم شده و همچنان تنهاي تنهام به خودم ميگم نكنه من اشتباه زندگي كردم. دورو برم پر از آدمهايي شده كه متانت رو تو اين زمانه مسخره مي دونند و اتفاقا به زندگيشون كه نگاه مي كنم موفق هم بودن. من آدم متعصب و متحجري نيستم اما اگه بخوام هم نمي تونم مثل اونها باشم و زندگي كنم. به خاطر همين دچار گيجي شديد و دوگانگي شخصيت شدم.
    بارها و بارها سعي كردم به خودم انرژي مثبت بدم و يا خودم رو يه جوري سرگرم كنم. اما بس كه امتحان كردم و نتيجه نداد ديگه حتي به انرژي مثبت هم شك دارم. ورزش مي كنم. كتابهاي روانشناسي و شاد بودن رو مي خونم. حتي كلاسهاي تجسم خلاق و ... رفتم اما همه كوتاه مدت تاثير داشتن و چيزي كه واقعا دارم مي بينم گذران عمرم و تنهايي كه هميشه با من بوده. اكثر دوستام كه ازدواج كردن. مهموني ها هم كه هميشه به كامم زهر ميشه. چون با اينكه سعي مي كنم بهم خوش بگذره اما نه تنها كسي نكات مثبت شخصيتي منو نمي بينه بلكه همه يه جورايي با كنايه و ... مي خوان بگن كه ترشيده شدم و با نداشتن شوهر هر قدر هم موفق باشم اما كامل نيستم...
    دلم واسه پدرو مادرم هم ميسوزه. خيلي خسته ام، خيلي تنهام. آخه گناه من چيه ؟ بايد چيكار كنم ؟ بايد بيفتم دنبال پيدا كردن دوست پسر كه شايد بياد و منو بگيره؟ اگه اين كارا رو بلد نباشم بايد تا آخر عمر تنها بمونم و سركوفت بشنوم؟ من بايد چيكار كنم ؟....

2. 3 کاربر از پست مفید maryam591 تشکرکرده اند .

maryam591 (یکشنبه 03 بهمن 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

RE: من بايد چيكار كنم؟

مریم عزیز
    به تالار همدردی خوش اومدی.

شما لازم نیست کار خاصی انجام بدی ، تنها کاری که لازمه همیشه مدنظرت باشه اینه که با شرایط بسازی و مهمتر اینکه خودت رو تو مسیر صحیح نگه داری و همینطور که اشاره داشتی رو به مسیرهائی که می دونی اشتباهه نیاری.

یه سوال : آیا تا به حال هیچ خواستگاری نداشتی؟
    یا داشتی و در برهه ای از زمان گفتی که میخوای درس بخونی؟
    یا اینکه شرایط مطلوبت رو نداشتن؟
    پاسخ به این سوالها در ادامه مسیر زندگی می تونه کمکی براتون باشه

4. 7 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (پنجشنبه 07 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 اسفند 90 [ 12:21]
    سطح
    36
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

سلام دوست خوبم. درسته ازدواج موفق انسان رو به كمال ميرسونه، اما اگر ازدواج به هدف فرار از تنهايي باشه و با سهل انگاري و... صورت بگيره، نه تنها انسان رو خوشبخت نميكنه كه از ازدواجش پشيمون هم ميكنه. در ضمن شما كار درستي كردين كه حجب و حيا رو نگه داشتين. علاوه بر اينكه دوستي با جنس مخالف در اكثر موارد صدمات روحي غير قابل جبراني رو به جا ميذاره، از لحاظ عرفي و اعتقادي هم كار درستي نيست؟ فكر نكنم حاضر باشين دستور خداوند رو به خاطر ازدواج كردن زير پا بذارين. درسته؟
    و اما در مورد تجرد! قبل از پاسخ من چند تا سؤال از شما داشتم كه اگر همراهي كنيد و پاسخ بدين ازتون ممنون ميشم!
    1. شرايط خواستگارانتون چه طور بوده؟ چه تعداد خواستگار داشتين؟
    2. آيا شخص مشكل پسندي هستين؟
    3. ممكنه در مورد شرايط خودتون براي ازدواج توضيح بدين؟
    4. خانواده شما در چه سطحي از طبقات اجتماع هستند؟
    5. تا به حال موارد عاطفي در زندگيتون اتفاق افتاده؟
    موفق باشين.

6. 6 کاربر از پست مفید hamishetanha تشکرکرده اند .

hamishetanha (یکشنبه 03 بهمن 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

همین که از یه دانشگاه معتبر فوق لیسانس داری توی شرکت معتبر کار می کنی،باعث شده هر کی که از شما خوشش

اومده فکر کنه،توقعت خیلی بالاست به خودش می گه این حتمن به یه دکتر متخصص یا یکی در این سطح اوکی می ده.

مسئله دیگه ظاهره می گی خوبه این خوب بودن باید بتونه نظر جنس مکملو برای رابطه جلب کنه.مثلن یه دختر بالای 175 نظر

خیلیا رو جذب می کنه ولی کسانی پا جلو می ذارن که بالای 180 باشن این خودش فرصت های اون دختر رو کاهش

می ده با اینکه ظاهرش امتیاز بالایی داره.حالا اگر فوق لیسانسم باشه به مراتب پیشنهادات کم تری داره.

مدرک تحصیلی هر جقدر برای پسر فرصت های ازدواجشو بیشتر می کنه برای دختر کاهش می ده.

8. 7 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (پنجشنبه 07 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

سلام مریم عزیزم
    به همدردی خوش اومدی

خواهر جون اول باید بابت موفقیتها و متانت و خوبیهات بهت تبریک بگم

عزیز دلم انسان موفق و کامل لزوما کسی نیست که ازدواج کرده باشه و همسری داشته باشه و این تصور درستی نیست که کسی که مجرده با تمام محاسن و کمالات و موفقیتهای دیگه اش ، ناموفق و ناکامله.

تو باید به خودت و شخصیتت افتخار کنی
    باید به خودت آفرین بگی که تا حالا با وجود این امکان که تو هم مثل خیلیها از بین جنس متفاوت دوستی انتخاب کنی و حتی از این فرصتها سوء استفاده کنی، اینکارو نکردی و پاک و با حجب و حیا موندی

اینکه بعضیها انقد کوته فکر و کج فهم هستند که خوبیها رو مسخره کنند گناه تو نیست عزیزم . این مشکل از چنین افرادیه که چشم بصیرت ندارند و خوبیها و زیباییهای تو و امثال نو رو نمیتونن ببینند!
    تو هیچ مشکلی نداری و خیلی هم خوبی

گلم به حرف این افراد بی فکر خودتو اذیت نکن و سست نشو، به اعتقادات و باورهات بیش از پیش ایمان داشته باش و نذار حرف نادرست و غلط دیگران تو رو تو راه درستی که در پیش داری سست کنه!
    عزیزم ازدواج خیلی خوبه و سنت پیامبر(ص) و باعث تکامل بیشتر اما تنها راه رسیدن به تکامل و خوشبختی نبوده و نیست
    دو رو برت رو نگاه کن ببین چقدر ازدواج ناموفق می بینی....ببین چقدر زندیگیهای رو می بینی که به خاطر بی دقتی و بی احتیاطی داره از هم می پاشه ..و زن و شوهرهایی که تنها به خاطر اینکه زود ازدواج کرده باشن و از غافله عقب نمونده باشن تو انتخابشون اشتباه کردن و ...
    گلم مجرد موندن خیلی بهتر از یه ازدواج ناموفقه یادت باشه

هر کاری زمان خاصی داره که ازدواج هم یکی از اون کارهای مهمه که به زمان مخصوص و مقدماتی نیاز داره.
    تو از لحاظ سنی و تحصیلی و اجتماعی و ...مشکلی نداری اما یه چیزی رو باید یادت باشه و اون اینه که نقش خدا رو نباد نادیده بگیری که اصل کاره!!
    اگه دیر ازدواج کردی فکر نکن مشکل از شخصیت یا حجب و حیای توه واقعیت اینه که خدا هم باید بخواد تا برگی از درخت بیوفته و گرنه نمی افته!
    گلم مجبور نیستی با دوستانی که ممکنه مسخره کنند یا تیکه بندازن رفت و آمد داشته باشی!
    با کسانی نشست و برخاست کن که مثل خودت باشن و ارزشهاش تو برای اونها هم ارزش باشه و ارزش انسان رو به داشتن همسر ندونند.

توکلت به خدا باشه عزیزم که هر چی صلاحمون باشه رو خدا بهمون میده مطمئن باش

حالا سوال از ت دارم :
    تو هم مثل هر دختری حتما تا حالا خواستگار د اشتی، میشه در این مورد توضیح بدی که معیارهات چی بوده و چرا نشده ازدواج کنی ؟

مریم جون این مقاله رو هم بخون
    از تنهایی و تجرد نترسید

10. 5 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (یکشنبه 03 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

مرسي از دوستاي خوبم كه نوشته هامو خوندين و پاسخ دادين.
    راستش درسته كه قدم بالاي 165 هستش اما يه دختر كاملا معمولي هستم نه خيلي زيبا. من در يه خانواده متوسط بزرگ شدم اما خدا رو شكر هيچوقت كمبودي در زندگي احساس نكردم. من در ابتدا به خاطر تحصيل و بعد پيدا شدن كارم دور از خانواده زندگي مي كنم و شايد همين مساله باعث شده كه تنهايي رو بيشتر احساس كنم. گرچه بعد از گذشت 11 سال دوري از خانه و مستقل شدن فكر نمي كنم ديگه توانايي زندگي به صورت گروهي و در كنار خانواده رو داشته باشم و يه جورايي به شرايط عادت كردم.
    من شايد در گذشته مشكل پسند بودم اما در حال حاضر مي تونم خيلي از فاكتورها رو ناديده بگيرم به جز جاذبه اوليه كه طرفم بايد داشته باشه و متاسفانه در همون معدود خواستگاران سنتي من هم نبوده ...
    در مورد افرادي كه در دانشگاه و ... باهاشون سر و كار داشتم و البته به صرف آشنايي اوليه قصد نزديكي به من رو داشتن يا ميشه گفت خيلي خوب بودن و يا خيلي بد و هيچوقت كسي كه هم سطح خودم باشه پيدا نشد. و من نه مي تونم خيلي بد رو تحمل كنم و نه كسي كه احساس كنم از نظر موقعييت خانوادگي خيلي بالاتر از من باشه.
    تو كل زندگي يك بار در سن 26 سالگي عاشق شدم كه اين رابطه 1سال طول كشيد (البته يه رابطه در چارچوب و نه .....) و چون اولين تجربه دوستيم با جنس مخالف بود به دليل وابستگي شديد باعث شد بد جوري صدمه ببينم و تا 3 سال قادر به برگشت به زندگي عادي و فراموش كردنش نبودم.
    شايد تنها اشتباه زندگي من دير فراموش كردن اون بوده و باعث شده بهترين سالهاي عمرم تلف بشه اما اگه به اونم فكر نمي كردم بازم تنها بودم . مثل الان. چون اصلا من بلد نيستم كسي رو واسه خودم پيدا كنم ....

12. 2 کاربر از پست مفید maryam591 تشکرکرده اند .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 اسفند 90 [ 12:21]
    سطح
    36
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

عزيزم فكر ميكنم بيشرين لطمه رو هم همون سه سال به شما زده. چون بهترين سنين ازدواج هستند. البته اگر با خانواده زندگي ميكردين خيلي بهتر بود. آخه فكر ميكنم براي خواستگارانتون اين ذهنيت به وجود اومده كه شما مايل به ازدواج نيستين و براي پيشرفت هاتون جدا زندگي ميكنيد و اصلا پايبند به خانواده و امور خانه نيستيد. كاش برميگشتين پيش خانوادتون. فكر كنم اين موقعيت شما رو بهتر كنه.

14. 2 کاربر از پست مفید hamishetanha تشکرکرده اند .

hamishetanha (یکشنبه 03 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

مریم جان چرا این همه سال از خونه دور بودی ؟
    با فرض اینکه تمام دوره تحصیلاتت شهر دیگه بوده باشی میشه 6 سال اما 5 سال بقیه چی ؟
    واسه کار ؟؟!!
    آخه چرا ؟ یعنی کار کردن برات تا این حد ارزش داره و مهمه که با وجود مجرد بودن دور زا خونواده زندگی کنی ؟

ناراحت نشی عزیزم اما به نظر من که درست نیست یه دختر به خاطر کار کردن دور از خونوادش زندگی کنه ...
    مگه اینکه ....خونواده واقعا به درآمدش نیاز داشته باشن و چاره ای جز این نباشه که تو گفتی الحمدالله از این لحاظ مشکلی نداری.

مسئله دیگه در مورد خواستگارهات، عزیز دلم تعبیر خیلی بد و خیلی خوب در مورد انسانها تعبیر جالبی نیست و بهتره بگی با معیارهات خیلی تناسب نداشتن. چون انسانها ذاتا بد نیستند بلکه بعضیها تحت شرایط و کوتاهی های خودشون از خوب بودن یه خورده فاصله میگیرن و ممکنه گمراه بشن..

یه واقعیت دیگه اینه که با بالا رفتن سن انتخاب دختر محدود میشه و کسی موفقه که از کمترین امکانات و سخت ترین شرایط بهترین استفاده رو ببره و چیزی که بهتره رو انتخاب کنه.

بنابراین اگه قصد ازدواج داری باید از یه سری ملاکها و البته ملاکهایی که خیلی تو زندگی مهم نیستند بگذری ،
    از جمله زیبایی! چون زیبایی یه مفهوم نسبیه و برای هر کسی تعریفی داره ...تو زندگی هم خیلی زود چهره و زیبایی عاد ی میشه و به حاشیه میره اینو متاهلین گرامی میگن

و سیرت زیبا از صورت زیبا بهتره ، مثل سیرت خودت که پاک و نجیب هستی (البته تو هردو رو داری)

پس تا دیر نشده معیارهاتو برای ازدواج اولویت بندی کن و به هرکدام یه نمره بده تا اگه انشاء الله خواستگار مناسبی داشتی که ملاکهای مهم رو داشت دیگه فرصت رو بیشتر از این از دست ندی

موفق باشید عزیزم

16. 3 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (پنجشنبه 07 بهمن 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

مرسی از پاسختون
    هدف من هم از این سوالات این بود که ببینم شما از تجربیاتتون استفاده می برید یانه. که با دیدن این جمله " من شايد در گذشته مشكل پسند بودم اما در حال حاضر مي تونم خيلي از فاكتورها رو ناديده بگيرم " معلومه که اهل تغییر هستید. بهتون تبریک میگم.

بله مسلما هرکس در ازدواج 100% مدنظرش باشه ، خوب انتخاب نمی کنه . در تمام فاکتورها باید بدنبال قابل قبول ها باشیم و نه ایده الهای ذهنیمون.

شما هم داری درست پیش میری . باید ضمن داشتن ملاکها و معیارهای مدنظر ، تو دل برو هم باشه حداکثر اینه که ادم ازش متنفر نباشه.

پیشنهاد من اینه که مادر و خواهران و حتی پدر و برادر ، در نشستها و .... از شما ذکری به میون بیارن و ..... .
    یعنی شما با مادرتون صحبت کنید و بگید که شوهر میخواید. شاید لازم باشه ، شاید او هم فکر می کنه که مریم بزرگ شده و مستقله و چون پیش ما هم نیست ، مادیگه نباید براش کاری کنیم.
    بنظرم لازم نیست بخواید کارتون رو رها کنید و برید تو خونه پدریتون زندگی کنید.
    این کارها رو بکنید اما همیشه توکل و تکیه تون به خدا باشه
    .

«خدا گوید:تو ای زیباتر از خورشید زیبایم،
    تو ای والاترین مهمان دنیایم،
    بدان آغوش من باز است،
    شروع کن، یک قدم با تو،
    تمام گامهای مانده اش با من…»

18. 2 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (یکشنبه 03 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

نمي دونم شايد من بد منظورم رو گفتم كه بعضي از دوستان رو به اشتباه انداخته. اما شايد اگه هر كس ديگه اي هم جاي من بود بعد از رتبه تك رقمي كنكور آوردن و 7 سال درس خوندن و زحمت كشيدن حاضر نميشد يه موقعيت كاري عالي رو رها كنه و بره تو شهري زندگي كنه كه مطمئنه هيچ فرصت شغلي پيش روش نيست. صرفا به اين خاطر كه كنار خانوادش باشه يا يكي پيدا بشه كه اون رو بگيره. در اين مورد حتي خانواده من هم با من موافق هستن و چون كاملا منو ميشناسن و بهم اعتماد دارن مشكلي ندارند.
    ضمنا در پاسخ به دوست عزيزم فرانك بايد بگم كه منم منظورم از خيلي بد، دور بودن طرف از معيارهام بوده نه چيز ديگه اي و البته منظورم از جاذبه اوليه هم زيبا بودن طرف نيست. زيبايي يه امر نسبيه و منم خودم ملكه زيبايي نيستم كه دنبال يه آدم زيبا بگردم و يا اصلا بخوام فكر كنم كه ظاهر طرف باعث خوشبخت شدن در زندگي ميشه.
    من دنبال يه آدم معمولي هستم. يكي مثل خودم.
    فرانك جان منم هميشه سعي كردم ايمانم رو قوي كنم و مطمئن باشم كه خدا هميشه بهترين رو واسم پيش آورده و مياره اما گاهي وقتها خيلي نگران و افسرده ميشم و فكر مي كنم نكنه منم جزء اون دسته اي هستم كه نيمه گمشده اي واسشون آفريده نشده. خيلي مي ترسم كه تا آخر عمرم تنها بمونم، خيلي...
    در هر صورت از همه دوستاي گلم كه قصد كمك و راهنمايي منو داشتن ممنونم.

20. کاربر روبرو از پست مفید maryam591 تشکرکرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)