به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 05 فروردین 90 [ 08:23]
    سطح
    22
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

تردید در انتخاب ؟

با سلام به دوستای گلم

این اولین سوال من در این انجمنه و امیدوارم که برای طرح سوالم جای مناسبی رو انتخاب کرده باشم .
    میخواستم بگم از یه دختری خوشم اومده (به عنوان همسر آینده ام) و میخواستم بگم ایشون هم مدت یه سالی بود که منو دوست داشته ولی به خاطر حجب و حیایی که داشته چیزی نمیگفته تا این که من سر بحث رو شروع کردم و بهش گفتم غرض از پیام بازی و زنگ زدن به تو انتخاب شما به عنوان همسر آینده ام است .
    خب من یک پسر با سن 22.5 سال سن و تا مقطع پیش دانشگاهی درس خوندم والان کار میکنم و ایشون 21.5 سالشونه .
    خانواده های ما قبلا با هم همسایه بوده و برادر ایشون بهترین دوست منه و خانواده ی ایشون نزدیک به 10 ساله که با ما ارتباط داره و به دلیل اینکه مادرم و مادر ایشون تنها دختران خانواده اشان بوده اند با هم دست خواهری داده و میشه گفت این دختر خانم دختر خاله ام نیز هستند .
    چه طور شد که من به ایشون علاقه مند شدم ، اینه که مادرم و خواهرم خیلی از ایشون تعریف میکردند و میگفتند دختر خوبی هستند ، طبق تعریف های مادرم و خواهرم ایشون خونه دار ، صاف و صادق و دختر نجیبی هستند .
    ومنم طی این چند مدت چند بار امتحانش کردم و مطمئنم از انتخابم . در ضمن خانواده های ما از نظر فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی هم طراز بوده و هردومون توی یک محیط بزرگ شده ایم .

ولی سوال اصلی من اینه که مادر این خانم خیلی خانم بداخلاقی هستند چون مادرم میگه اخلاق مادران بر روی دخترانشان خیلی تاثیر داره و من مرددم که ایشون هم مثل مادرشون بداخلاق باشن و اخلاق مادر چه قدر تاثیر داره روی دختر ؟

با توجه به معیار هایی که من در مورد سن ازدواج خونده ام باید اختلاف سنی زن و شوهر بین 2 تا 7 سال باشه ، آیا اختلاف سنی من و این خانم خوبه یا نه ؟

و سوال آخر اینه که ازدواج با این خانم چه قدر موفقیت آمیزه ؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 مهر 96 [ 01:42]
    سطح
    52
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 135
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    650

تشکرشده 643 در 136 پست

Array

RE: تردید در انتخاب ؟

سلام دوست عزیز به تالار همدردی خوش امدی .

میشه بگین شغلتون چیه؟ سربازی رفتین ؟

3. کاربر روبرو از پست مفید pardis81 تشکرکرده است .

pardis81 (جمعه 01 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 اسفند 90 [ 12:21]
    سطح
    36
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

سلام دوست عزيز. من نظر شخصيم اينه كه براتون زوده! الان سني نيست كه به ازدواج فكر كنيد... البته اختلاف سني شما هم كم هست....
    اما در مورد اينكه اخلاق مادر روي دختر تاثير ميذاره، تا يه درصدي صحيحه، ولي در كل من اينو به شخصه قبول ندارم. من خودم يه دخترم، مادرم بسيار جدي هستند، اما من يك لحظه هم خنده از لبهام محو نميشه و دائم در حال شوخي كردن با اطرافيانم هستم، حتي تو بدترين شرايط. در ضمن افكارم هم هيچ شباهتي با مادرم نداره.... ليكن همونطور كه گفتم يه درصدي هم تاثير گذاره، چون دختر رو مادر تربيت ميكنه. يه كوچولو ميتونه الگو گرفته باشه... اينه كه شما بايد بيشتر از خود دختر شناخت به دست بيارين. خواهرتون اگر باهاشون در ارتباط هستند، ميتونند شما رو در شناخت بيشتر همراهي كنند.
    پيروز باشين.

5. کاربر روبرو از پست مفید hamishetanha تشکرکرده است .

hamishetanha (جمعه 01 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 تیر 91 [ 13:06]
    سطح
    33
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    176

تشکرشده 167 در 63 پست

Array

Talking | خیلی‌تنها

دوست عزیز سلام | خوش آمدی

ولی سوال اصلی من اینه که مادر این خانم خیلی خانم بداخلاقی هستند چون مادرم میگه اخلاق مادران بر روی دخترانشان خیلی تاثیر داره و من مرددم که ایشون هم مثل مادرشون بداخلاق باشن و اخلاق مادر چه قدر تاثیر داره روی دختر ؟
    بله اخلاق مادر در اکثر موارد و به میزان زیادی بر اخلاق بچه تأثیر میذاره چه پسر و چه دختر (خب روی دختر بالطبع بیشتره)

با توجه به معیار هایی که من در مورد سن ازدواج خونده ام باید اختلاف سنی زن و شوهر بین 2 تا 7 سال باشه ، آیا اختلاف سنی من و این خانم خوبه یا نه ؟
    به نظرم اختلاف سنی بی اهمیت نیست. اما در اغلب موارد آن چنان اهمیت نداره که بشه جزء معایب حسابش کرد

راستی 22.5 سال سن کمیه ؛ خوشبختانه میدونی ایشون هم به شما علاقمندند (خودتون اینطور گفتین) پس بیخودی هول نشو !!!! ایشالا که هر چی خدا بخواد

موفق باشی

7. کاربر روبرو از پست مفید خیلی تنها تشکرکرده است .

خیلی تنها (جمعه 01 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 01 بهمن 89 [ 17:07]
    سطح
    33
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

سلام دوست عزیز

فکر می کنم اگر به این دختر خانوم علاقه دارید و شرایطشون رو ارزیابی کردید و مناسب می دونید، بهترین کار اینه که به جای زنگ زدن و پیام بازی خانوادتون رو در جریان این موضوع قرار بدید و از طریق خانواده وارد شوید و سعی کنید علاوه بر تعاریف خانوادتون، خودتون یک شناخت نسبی از ایشون بدست بیارید. بداخلاقی مادر دلیل بر بداخلاقی دختر نمی شود، شما باید با این خانم برخورد داشته باشید و صحبت کنید تا بتونید با اخلاق ایشون آشنا بشید.
    در مورد اختلاف سن مقالات زیادی در تالار هست ولی به شخصه فکر می کنم اگر سایر شرایط مناسب باشد، این اختلاف سنی مشکل ساز نیست.

و در مورد سوال آخر، درصد موفقیت یک ازدواج کاملاً بر می گرده به هماهنگی شرایط، شناخت دو طرف از یکدیگر، میزان علاقه، نظر افراد خانواده و ... فک می کنم بهتر از هر کسی خودتون می تونید این معیارهارو بسنجید و سبک سنگین کنید.

9. کاربر روبرو از پست مفید mayan تشکرکرده است .

mayan (جمعه 01 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 05 اسفند 90 [ 12:05]
    سطح
    24
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 7 پست

Array

سلام دوست عزیزم به نظرم اصلا هم زود نیست دیرم هست هرچه زودتر ازدواج کنید بهتر وخوشبختی رو بیتشر درک می کنید از نظر سن هم اصلا مشکلی نیست اگه تو مطالعات چنین چیزی رو خوندید2تا7سال این یه کلیاته مهم این نیست حتی ازدواج های موفقی داریم که هم سن بودن و یا حتی دختر1 یا 2 وحتی 4 سال از پسر بزرگتر بوده اگه ازدواج رو شما به عنوان یه دوستی بپندارید مطمئن باشید با همین خانم خوشبخترین دوستان و شریکان روی زمین خواهید شد شما مهم اینه که همدیگرو دوست داشته باشید کاملا عاقلانه نه عاشقانه و احساسی که اونطور که من فهمیدم شما عاقلانه ایشونو دوست دارید اخلاق مادر هم کمی تاثیر گذار هست اما نمی تونه ملاک باشه انسان ها خودشون عقل دارن و هر انسانی فقط یکیه پس بهت توصیه می کنم هرچه زودتر دست بجنبون که داره دیر میشه دختره هم که دوستت داره واااااای چه شود مطمئنم خوشبخترین آدمای روی زمین میشید
    با همه ی وجودم واست آرزو می کنم هرچه زودتر باهاش ازدواج کنی و خبرشو به ماهم بدی خوشبخت شی الهیییییییی

11. کاربر روبرو از پست مفید adamaak تشکرکرده است .

adamaak (جمعه 01 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 05 فروردین 90 [ 08:23]
    سطح
    22
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنون از دوستانی که جواب منو دادن

من سربازی ام رو رفتم ، تو کارهای ساختمونی هستم و شغلم سنگ کردن نماهای بیرون ساختمونهاست و از عهده ی مخارج زندگی انشاالله بر میام ولی باید از این به بعد پولهام رو برای خودم و ازدواجم جمع کنم و فکر کنم باید یه سالی درست و حسابی کار کنم تا از عهده ی مخارج ازدواج بر بیام.

در ضمن امیدوار شدم که اخلاق مادر تاثیر چندانی روی دختر نمیزاره ،دوستان من به غیر از این که از خواهرم و مادرم استفاده کنم و خودم بخوام ایشون رو کشف کنم و با اخلاقیاتش اشنا بشم به نظرتون باید چیکار کنم چون ایشون گفتن دوست نداره فعلا کسی از این ارتباط با خبر باشه .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 18:02]
    سطح
    34
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,056

تشکرشده 2,054 در 617 پست

Array

سلام.

شما اول کلی تعریف کردید که سالهاست همسایه ایم و رفت و آمد داریم و ... بعد می پرسید اخلاقش را چطور متوجه بشم؟
    شاید در بقیه موارد هم شناختتان کامل و دقیق نیست.
    بداخلاقی مادر ممکنه باعث بشه که دختر چون خودش از این رفتار اذیت می شده تصمیم بگیره که توی زندگیش بداخلاق نباشه. اما این فقط یه تصمیمه. تاثیر رفتار مادرش ممکنه قویتر از این تصمیم باشه. ضمن اینکه بداخلاقی یکی از نزدیکان باعث عصبی شدن و کم حوصلگی بقیه می شه. مثلا شوهر بداخلاق، یا مادر بداخلاق یا ... ایشون 21 سال با این اخلاق زندگی کرده اند حتما تاثیراتی روشون داشته.

14. کاربر روبرو از پست مفید بهشت تشکرکرده است .

بهشت (شنبه 02 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 26 فروردین 91 [ 17:57]
    سطح
    24
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    تشکرها
    60

تشکرشده 62 در 23 پست

Array

سلام اينكه از نظر مادر شما بد اخلاقه يا اكثريت اين راي دارند ؟
    تا يه حدي مادر رو اخلاق بچه تاثير مي ذاره فاكتورهاي ديگه هم نقش داره به نظر من به طور رسمي پا جلو بذار و همه جوانب با خانوادت بررسي كن تا به نتيجه مطلوب برسي

16. 2 کاربر از پست مفید گل گلدون تشکرکرده اند .

گل گلدون (شنبه 02 بهمن 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)