به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 شهریور 90 [ 11:32]
    سطح
    30
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 37 در 22 پست

Array

Exclamation میخام برم خاستگاری

سلام دوستان، قبل از هرچیز به خاطر این تالار واقعا مفید سپاسگزارم.

من دختری 27 سالم و شخصی تقریبا منطقی. 1 ساله تو محیط کار با آقایی آشنا شدم که از لحاظ رفتاری و عقیدتی شباهت عجیبی به من داره و همچنین مسیری که برای آیندش در نظر گرفته عین رویاها منه. تازه متوجه شدم همون شخصیه که سالهاست دنبالش میگردم. همین باعث شده روز به روز علاقم بهش بیشتر شه. رفتار خیلی دوستانه ای با من داره اما اصلا نمیدونم آیا حس خاصی نسبت به من داره یا نه؟ الان چند خاستگار نسبتا مناسب هم دارم اما هرجور که بررسی میکنم همکارم از همه مناسبتره، نمیدونم چه کنم؟آیا بهتره مستقیم با همکارم صحبت کنم(با توجه به اینکه آدم معقولیه)؟ البته اینم بگم که همکارم 10 ماه از من کوچکتره.

لطفا راهنمایی کنید به نظرات همه دوستان نیاز دارم.

2. کاربر روبرو از پست مفید نازنین:) تشکرکرده است .

نازنین:) (سه شنبه 21 دی 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

RE: میخام برم خاستگاری ;)

سلام نازنین

بنظر من بهتره اینکار رو انجام ندی چون؛

1- طبیعت مردها اینه که دوست دارن انتخاب کنن و نه اینکه انتخاب شوند و ناخودآگاه به سمت دخترانی کشیده می شوند که انتخابشان کرده باشند.

2- فرضا و در بهترین حالت با هم ازدواج کردید، اینرا به شما قول می دهم که در آینده بارها و بارها بابت این موضوع بر سر شما منت گذاشته و به رختان می کشد.

3- اگر مردی قصد ازدواج با شخصی را داشته باشد، مطمئن باش که خودش اقدام می کند.

به هرحال بنظرم شما بدون اینکه چیزی به زبان بیاورید، کمی روی خوش به ایشان نشان دهید و از طرفی هم بگونه ای از این موضوع که خواستگار دارید و به ازدواج فکر می کنید، مطلعش کنید. فکر می کنم در اینصورت اگر به شما بابت ازدواج فکر کرده باشد، خودش اقدام کند.

در ضمن خواستگارانتان را هم بررسی کنید و بیجهت از دستشان ندهید. چراکه ممکن است شخصیت همکارتان در قالب همکار بسیار متفاوت از شخصیت او در قالب همسر باشد.

این نظر من بود تا نظر سایر دوستان چه باشد.

4. 15 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (پنجشنبه 30 دی 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 91 [ 15:50]
    سطح
    67
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 268
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

RE: میخام برم خاستگاری

نه کار درستی نیست که خودتون مستقیم بگین. بهتره یکی را واسطه بفرستین تا مثلا شما را به او معرفی کند و نظرش را در مورد شما بپرسد. یه همکار خانم که بهش اطمینان دارین و بیشتر با شما دوسته تا با اون. یا یکی دیگه، هر کی به ذهنت میرسه را بگو تا بگیم خوبه یا نه.

6. 10 کاربر از پست مفید tesoke تشکرکرده اند .

tesoke (سه شنبه 21 دی 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    37

تشکرشده 37 در 22 پست

Array

راستش blue sky من با مادرم هم صحبت می کردم اونم پیشنهاد شما رو داد که درباره خاستگارام اونو در جریان بزارم اما اینکار برام سخته و اصلا نمیدونم چه جور که زشت نباشه این صحبتو پیش بکشم.
    اینم میخاستم اضافه کنم ما باهم کلاس زبان میریم و بیرون محیط کار خیلی با هم صحبت می کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke
    نه کار درستی نیست که خودتون مستقیم بگین. بهتره یکی را واسطه بفرستین تا مثلا شما را به او معرفی کند و نظرش را در مورد شما بپرسد. یه همکار خانم که بهش اطمینان دارین و بیشتر با شما دوسته تا با اون. یا یکی دیگه، هر کی به ذهنت میرسه را بگو تا بگیم خوبه یا نه.
    یه همکار خانم سراغ دارم که بهش اطمینان دارم اما چون تو محیط خیلی رسمی و آکادمیکی کار میکنم زیاد دوست ندارم همکارام در جریان این علاقه باشند، ترجیح میدم این آخرین راه حل باشه. آیا راه دیگه به نظرتون نمیرسه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 تیر 91 [ 13:06]
    سطح
    33
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    176

تشکرشده 167 در 63 پست

Array

6 | خیلی‌تنها

سلام
    دوستان (بلواسکای و تسوکه) جواب های خیلی خوبی دادن
    من با نظر آسمان آبی موافقم

راستی در راستای تأیید جوابهای دوستان ، نتیجه‌گیری ِ این تاپیک رو هم مطالعه کنید:
    خواستگاری دختر از پسر

دوست خوبم ؛ موفق باشین

بنظر من بهتره اینکار رو انجام ندی چون؛

1- طبیعت مردها اینه که دوست دارن انتخاب کنن و نه اینکه انتخاب شوند و ناخودآگاه به سمت دخترانی کشیده می شوند که انتخابشان کرده باشند.

2- فرضا و در بهترین حالت با هم ازدواج کردید، اینرا به شما قول می دهم که در آینده بارها و بارها بابت این موضوع بر سر شما منت گذاشته و به رختان می کشد.

3- اگر مردی قصد ازدواج با شخصی را داشته باشد، مطمئن باش که خودش اقدام می کند.

به هرحال بنظرم شما بدون اینکه چیزی به زبان بیاورید، کمی روی خوش به ایشان نشان دهید و از طرفی هم بگونه ای از این موضوع که خواستگار دارید و به ازدواج فکر می کنید، مطلعش کنید. فکر می کنم در اینصورت اگر به شما بابت ازدواج فکر کرده باشد، خودش اقدام کند.

در ضمن خواستگارانتان را هم بررسی کنید و بیجهت از دستشان ندهید. چراکه ممکن است شخصیت همکارتان در قالب همکار بسیار متفاوت از شخصیت او در قالب همسر باشد.
    خانم نازنین
    پس اگه شرایط کاری و محیطی تون اینطوریه ، به نظر من هم شما اصلاً پیش قدم نشین
    ببینین ؛ اغلب توی این تالار به آقایون گفته میشه در مواجهه با خانوم ها فقط جواب رو بشنون و به دنبال تغییر جواب اون خانوم نباشن چون این حق مسلم اون خانومه و بالعکس به خانوم ها گفته میشه فقط به آقایونی فکر بکنن و جواب بدن که اقدام (مناسب ، رسمی و طبق اصول و...) کرده باشن
    پس خواهر خوبم ، به نظرم ترجیحاً تنها راه حل شما مورد شماره‌ی 3 بلواسکای هست - ضمناً شما که خودتون گفتین الحمدلله خواستگارهای خوب و مناسبی دارین ، پس چرا به کسی فکر می کنین که اقدامی نکرده؟
    به عنوان یه پسر ازتون میخوام این جمله رو همیشه در تصمیماتتون مدنظر داشته باشین: "اگر مردی قصد ازدواج با شخصی را داشته باشد، مطمئن باش که خودش اقدام می کند"

دقت کنین مورد شماره ی 2 بلواسکای به معضل خیلی خیلی مهمی توی جامعه ی ما اشاره میکنه که متأسفانه به فراوانی در جامعه مون وجود داره و ما نمی بینیمش(حتماً در تصمیماتتون اینو مدنظر داشته باشین تا خدای نکرده دچار مشکل نشین)

آرزوی هرآنچه به صلاحتونه رو براتون دارم | موفق باشین

9. 5 کاربر از پست مفید خیلی تنها تشکرکرده اند .

خیلی تنها (سه شنبه 21 دی 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    37

تشکرشده 37 در 22 پست

Array

دوستان اگه او بنا به دلایلی به ازدواج فک نکنه (اختلاف سنی، بهتر بودن شرایط کاری من یا اصلا الان مشغولیات فکری داره و به ازدواج فکر نکرده) آیا این معقولانه است که من دست رو دست بزارم و شخص رویاهام رو از دست بدم؟ قبلا نسبت به مردا اطرافم بیتوجه بودم و همه منو سرزنش میکنن که به خاطر بیتوجهیم کیسا مناسبی رو از دست میدم، نمیخام در این مورد اشتباه کنم تازه خاستگارا دیگه هم منو مجبور میکنه زود تکلیف دلمو معلوم کنم.
    چه راه غیرمستقیمی وجود داره تا از اینکه نسبت به من حسی داره یا نه خبردار شم؟

در مورد این نصیحتتون خیلی ممنونم "اگر مردی قصد ازدواج با شخصی را داشته باشد، مطمئن باش که خودش اقدام می کند"
    اما بنا به تجربه شخصیم این مسئله همیشه حقیقت نداره؛ یکی از همکارام به من برا ازدواج فکر میکرد، با یه دوست مشترک در این باره درددل کرده بود اما اقدامی نکرد و مدتی بعد از صحبتش با دوست مشترک، خبر ازدواجش همه رو شکه کرد. با یه دختر خیلی باهوش(تو محیط کار) که 2 ماه بود میشناخت ازدواج کرد.

11. کاربر روبرو از پست مفید نازنین:) تشکرکرده است .

نازنین:) (سه شنبه 21 دی 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

منم پیشنهاد تسوکه رو تایید میکنم. بهترین راهه . هم برای فهمیدن نظرش و هم برای حفظ موقعیت خودت.

13. کاربر روبرو از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده است .

دختر مهربون (سه شنبه 21 دی 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,651

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array

نازنین گرامی

به تالار همدردی خوش آمدی

پیداست که احساساتی شده ای .

دختر خوب ، یک همکار یا همفکر اجتماعی خوب لزوماً نمیتونه مؤید این باشه که همسر همراهی هم میتونه باشه ، شناخت شما از این بابت ضعیفه ، و به نظر میرسه تفاوتهای دو جنس را هم خوب نشناخته ای .

از همکاری مثال زدی که شما را نزد دیگران مطرح کرده برای ازدواج ولی با دیگری ازدواج کرده ، یک پسر اونچه از ذهنش میگذره ولو تصمیم قطعی نگرفته باشه و فقط یه ذهنیت باشه را نزد دوستانش مطرح می کنه ، خیلی وقتها برای دریافت بازخورد برای شناخت و یا جستجوی نظر دیگران در مورد اونچه مد نظر قرار داده هست ، بنابراین واقعیت همینه که اگر پسری دختری را قطع و یقین انتخاب کرده باشه ، تعلل نخواهد کرد ، و اگر کرد نشونه ضعفهایی در اوست ، می گویی با دختری باهوش تر ازدواج کرد ، پس شما کیس قطعی او نبوده ای ، بنا براین این قیاس برای تصمیم به قرینه اشتباهه ،

اگر این آقا شما را انتخاب خود بداند و اقدام نکند ، نشونه اشکاله ( ضعف اعتماد به نفس ، خود کم بینی ، و ..... ) یا مهیا نبودن شرایطش برای ازدواج که در این صورت عقلانیت است ، ما اگر این ضعفها را ندارد پس شما انتخاب ا نیستی ، و در این صورت اقدام شما بخصوص به طور مستقیم عزت نفس شما را خدشه دار می کند .

مدتی به این شخص برای ازدواج فکر نکنید و کنترل احساس داشته باشید ، و به خواستگاران دیگر بیاندیشید ، بعد از آن از بیرون به ازدواج خودت با این فرد نظر کن .

.

15. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (پنجشنبه 30 دی 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    37

تشکرشده 37 در 22 پست

Array

دوستان واقعا ممنونم از راهنماییهاتون.
    فرشته مهربان کاملا حرفتون رو قبول دارم و و به خواستگاران دیگه فکر میکنم. میدونم منتظر کسی بودن اونم کسی که اصلا معلوم نیست بیاد خاستگاری یا نه، تو این شرایط سنی من کاملا دیوانگیه.
    اما مشکل اینه دوتا از خاستگارا من 80% با معیارا من جورند اماا ایده آل نیستند و من به خودم فرصت دادم بیشتر بشناسمشون اما داره وقتم تموم میشه و کار صحیح اینه که تکلیفشونو زود معلوم کنم،
    این همکارم با توجه به اینکه بیرون از محیط کار خیلی باهم در تماسیم و رفت و آمد میکنیم من نسبتا خوب میشناسمش برا من ایده آله و شاید اغراق نباشه که بگم 95% به بالا با معیارا من جوره.
    من فکر میکنم همه ایرادهایی دارن و ممکنه با ایده آل گرایی به خودم ضربه بزنم و شاید بهتره به 80% رضایت بدم اما گذشتن از 95% عاقلانه نیست و میترسم بعد پشیمون شم که چرا اقدامی نکردم.
    راستش وقتی جزییات خاستگارها رو برا خانوادم مطرح کردم همه نظرشون این بود که به خاستگارهات جواب رد بده و تمرکزت رو رو همکارت بزار اما من خودم دودلم.
    لطفا همچنان به راهنماییهاتون ادامه بدین به کمکتون نیاز دارم. همه راهها ممکنو لطفا پیشنهاد بدین

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین:)
    راستش blue sky من با مادرم هم صحبت می کردم اونم پیشنهاد شما رو داد که درباره خاستگارام اونو در جریان بزارم اما اینکار برام سخته و اصلا نمیدونم چه جور که زشت نباشه این صحبتو پیش بکشم.
    اینم میخاستم اضافه کنم ما باهم کلاس زبان میریم و بیرون محیط کار خیلی با هم صحبت می کنیم.
    چند راه به ذهنم می رسه که شاید کاربردی باشه:

- می تونید در محیط کارتون که ایشون هم حضور دارند، بدون اینکه خودشون رو مخاطب قرار بدهید با یکی از همکاران خانم در این مورد سر صحبت رو باز کنید طوری که ایشون هم بشنوند. و طوری وانمود کنید که فرضا خانواده بعلت مناسب بودن خواستگار اصرار به ازدواج شما دارند و شما نمی دانید که چه پاسخی بدهید.

- اگر همکاری پیدا نمی کنید که با او وارد بحث شوید، می توانید زمانیکه ایشون هم حضور دارند، وانمود کنید که تلفنتان زنگ خورده است و فرضا مادرتان نظرتان را راجع به خواستگاران جویا می شود و شما باز هم در جواب مطالبی بگویید تنها در این حد که همکارتان متوجه شود که خواستگار دارید و به ازدواج فکر می کنید.

من فکر می کنم همین قدر که او از این موضوع مطلع شود کافی است که در صورت داشتن چنین قصدی او هم به خواستگاری از شما اقدام کند.

18. 4 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (چهارشنبه 22 دی 89)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)