به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 48
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 بهمن 89 [ 00:00]
    سطح
    24
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

جواب منفی و ضایع شدن در خواستگاری

با سلام
    اول باید از اینکه مطلبم زیاده عذر خواهی کنم
    پسری هستم 25 ساله لیسانس و دارای شغل نسبتاً پردرآمد و زندگی کاملاً مرفه و خانواده معتقد واصیل
    بین دوستان هم به ایمان و اعتقاد مشهور هستم وتقریباً کسی چه تو محله و محل کار و دوستان و آشنایان نیست که منو دوست نداشته باشه با همه رابطه خوبی دارم
    مدتی بود از یک دختر خوشم اومده بود ولی به جهت حفظ آبرو و مسائل مذهبی نمیتونسم به اون ابراز علاقه کنم یعنی در حدی بود که وقتی چشم به اون میوفتاد استغفار میکردم و می گفتم اگه بهش نگاه کنم خدا اونو از من میگیره تا اینکه چند ماه پیش یه کار خیلی مهم برادرش اوفتاد دست من که میتونست آیندشو تغییر بده و من هم چون با برادر و پدرش از دور یه سلام علیکی داشتیم طبق روال همیشه کار برادرش رو هم راه انداختم این موضوع باعث شد که خانواده اون به من مدیون بشن تا اینکه ماجرا کشید به اول محرم و شروع هیئت های مذهبی من هم که مثل هر سال تو هیئت کارامو انجام میدادم تا اینکه متوجه شدم این دختره به من علاقه داره به طوری که از دور تا منو میدید میومد جلو و سلام و احوال پرسی میکرد بعد از پایان هیئت تا من میخواستم ازمسجد خارجشم زود اون هم با من میومد بیرون و سلام و احوال پرسی میکرد و میگفت قبول باشه
    خلاصه شب تاسوعا بود که طبق روال هر سال ما شام نذری داده بودیم من مشغول کمک به آشپزها بودم که ایشون نگو از پشت اومدن و چندبار به من سلام کردن و من متوجه نشدم که با کشیدن کاپشنم متوجه شدم ، همین که برگشتم گفتن من چندبار سلام کردم ولی شما متوجه نشدین بعداز چندین ماه این اولین باری بود که صورتش رو دیدم من هم به قدری دستپاچه شدم که گوشی موبایلم از دستم اوفتاد توی سوپ
    خلاصه از اون روز به بعد دیگه به هرجا نگاه میکردم صورت اون میومد جلوی چشام و توی محله دیگه همه بچه ها فهمیده بودن که دختره از من خوشش میاد طوری که وقتی با بچه ها تو حیاط مسجد دور هم صحبت میکردیم همین که ایشون وارد میشدن بچه ها میگفتن با اجازه حاج خانم شما هم اومد من هم که دیدم دلم مونده پیشش و جرات صحبت کردن با اون رو هم که ندارم ( فقط تنها حرفم با ایشون علیک سلام و خدا از شما هم قبول کنه بود) روز 14 محرم با مادرم مطرح کردم و اون هم خیلی خوشحال شد و زود رفت به خونه دختره زنگ زد اونها هم خوشحال شدن و گفتن قدمتون روی چشم کی از شما بهتر باید از خدای دخترمون هم باشه و روز بعد مادرم اینا رفتن واسه صحبت اولیه که نظر خانواده دختره هم کاملاً مثبت بود تا اینکه 2 روز بعدش تماس گرفتن و گفتن مثل اینکه دختر خانم پسر شما رو نپسندیده و نظر اصلی ماله دختر هست
    بعد از این ماجرا و این رسوایی دیگه سرمو تو محله نمیتونم بالا بگیرم دپرس شدم آخه علت اینکه من پا پیش گذاشتم این بود که دختره ابراز علاقه میکرد حالا نمیدونم چی شده که جوابش منفیه توی خانواده هم آبروم رفت چون من گفته بودم که دختره نسبت به من علاقه داره دارم دیونه میشم اگه فکر گناهش نبودم تاحالا خودکشی کرده بودم
    هر نذر ونیاز و دعایی هم که بگین کردم خدا رو به همه چیز قسم داده بودم که این دختر قسمت من باشه شب تا صبح نخوابیدن و نماز حاجت و... ولی نشد همه میگن قسمت نبوده
    حالا از شما عاجزانه درخواست دارم منو راهنمایی کنید
    در آخر باز هم از اینکه سرتون رو درد آوردم عذر میخوام

2. کاربر روبرو از پست مفید asemani_113 تشکرکرده است .

asemani_113 (شنبه 18 دی 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

RE: جواب منفی و ضایع شدن در خواستگاری

برادر عزیز ورود شما رو به تالار همدردی خوش آمد میگم

من که به شخصه به وجود جوانهایی مثل شما افتخار میکنم و از خوندن مطلب تون واقعا حس خیلی خوبی بهم دست داد(البته جز اون جواب منفی!)
    انشاء الله همشه و تحت هر شرایطی همینطور مومن و با اخلاق عالی بمونید و خداوند هم مددکارتون باشه

اصلا از شما بعیده که غیر عقلانی(خودکشی) فکر کنید و از موضوع برای خودتون یه مشکل لاینحل بسازید!
    به فرض که واقعا جوابش منفی باشه، دنیا که به آخر نرسیده.مورد دیگه ای رو انتخاب کنید
    با موقعیتی که شما دارید دختر خوب و لایق براتون زیاده، مطمئن باشید
    شاید واقعا اون لایق شما نباشه .از کجا میدونید ؟
    هیچم ضایع شدن نیست ...مرد همیشه میره خواستگاری و جواب رو دختر میده یا مثبت یا منفی .نباید با یه جواب منفی انقد خودتون رو اذیت کنید و فکرکنید آبروتون رفته.
    مگه آبرو با خواستگاری کردن از بین میره ؟این چه حرفیه ؟
    اگه اینطور باشه که آبروی خود اون دختر پیش دوستان شما بیشتر رفته!

در کل با توضیحاتی که دادیدمن فکر میکنم اگه موقعیتی پیش بیاد که خودتون شخصا موضوع رو با اون خانم مطرح کنیدو دلیل اون رفتارهای ابتدایی و بعد جواب منفی دادنش رو جویا بشید شاید خوب باشه و شاید ایشون دوست داشته خودتون این مسئله رو بهش بگید!
    اینکه شما سلام کردنش رو متوجه نشدید و اون کاپشن شما رو کشیده خیلی غیر عادیه!
    چه لزومی داشته که اصلا سلام کنه تو اون شرایطی که شما مشغول کار بودید ؟
    بعدش چرا جواب منفی داده؟

اینها رو خودتون بهش بگید البته طوری که مثل همیشه با احترام و کاملا مودبانه.

براتون آروزی موفقیت و خوشبختی میکنم

4. 4 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (شنبه 18 دی 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

سلام
    غصه نخور . به نظر من هم طی یک جلسه صحبت از ایشون دلیل جواب رد دادنشو بپرس . حداقل مساله ذهنیت حل میشه .

6. 2 کاربر از پست مفید digitalman تشکرکرده اند .

digitalman (چهارشنبه 22 دی 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

بعضی از دخترا پسرو به طرف خودشون می کشن بعدش جا خالی می دن یا اینکه فکر کرده اگر همون اول اوکی بده

می گن چقدر هول بوده ممکنه هم هدفش یه چیز دیگه ای بوده باشه.

چند سالشه؟

8. 4 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (چهارشنبه 22 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 اسفند 89 [ 14:21]
    سطح
    24
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    تشکرها
    44

تشکرشده 46 در 8 پست

Array

برادر عزيز شايد سوتفاهمي در قبل خواستگاري براش بوجود اومده شايد احساس كرده شما بهش علاقه نداريد وتو اون مدت به كسه ديگه ايي قول داده..شايدم دوست داره نازش بكشيد و دوباره بريد خواستگاري دختر يكي از اشناهاي ما با اينكه تو خواستگاري دفعه اول جواب دلش مثبت بود كاري كرد پسره 4بار اومد خواستگاري بعد جواب مثبت داد. ببينم از نظر مالي از شما خيلي پايين تر نيستند كه شايد خودشو كم ميبينه؟نگفتي چند سالشه؟به نظرم از طريق مامان يا خواهرت يه پيغامي مبني بر علاقه شما به خواستگاري مجدد بهشون بديد وتوي خواستگاري بخواهيد با خود دختر صحبت كنيد شايد در شما مشكلي ميبينه كه اگه به شما بگه شما براحتي بتونيد خودتونو اصلاح كنيد و اونم راضي بشه.راستي همه سلام وعليكها دليل بر دوستداشتن نيست چيزي كه تعريف ميكنم كاملا بدون قرضه برداشت بد نكنيد يادمه تو دوران دانشگاه پسري بود كه بخاطر لهجه اش همه پيش خودشون مسخره اش ميكردن من اما دلم براش ميسوخت اگه جزوه ميخاست با رعايت ادب بهش ميدادم چند وقت بعد اون آقا ازم خواستگاري كرد و چون فكر ميكرد تمام شرايط مثل داشتن كار .مغازه .معافي سربازي. شاگرد اول بودن .نماز خوني.همشهري بودن ..داره با جواب منفي من خيلي شوكه شد من اصلا به فكرم نميرسيد اون همچين نيتي پيدا كنه بعدشم فكر كرد لابد پاي كس ديگه ايي در ميونه كه اينطور نبود من اصلا به ازدواج فكر نميكردم ..علاقه يك طرفه با داشتن تمام شرايط براي ازدواج كافي نيست.خلاصه بايد يه جوري ازش مطلع بشي.

10. 4 کاربر از پست مفید بيصدا تشکرکرده اند .

بيصدا (شنبه 18 دی 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 بهمن 89 [ 00:00]
    سطح
    24
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

سلام دوستان از اینکه حوصله کردید و همه مطالب من رو خوندید خیلی ممنونم
    خیلی از بچه ها و دوستام میگن خیلی هم دلش بخواد اگه ما دختر بودیم از خدامون بود نمیدونم اشکال کار از کجاست من که تا حالا به یه دختر حتی نگاه هم نکردم یعنی نگاه همراه با احساس و ... شاید اشکال کار از اونجا باشه که من نمیتونم قرطی بازی یا رومانتیک بازی دربیارم راسیتش اصلاً بلد نیستم تا حالا هم که 25 سالمه به این چیزا فکر هم نکردم این دختر خانوم هم که اصلاً اهل این حرفا نیست کاملاً محجبه خانواده مذهبی نه از این خشکی مذهبی های ... ها مثل خانواده خودمون تا قبل از اینکه خانوادم رو مطلع کنم که برن خواستگاری اگه بلف نکنم حدود 20 نفر از دوستام بصورت نامحسوس دختررو زیر نظر داشتن که ببینن آیا با کسه دیگه ای هست اصلاً ایشون تو دانشگاه هیچ دوستی نداره حتی با دخترها هم فقط سلام و خداحافظ از دانشگاه هم که در میاد تا خونشون فقط کفشاشو نگاه میکنه حتی از پسر عموشم که دوستمه هم تحقیق کردم که تو فامیل به کسی قولی نداده باشه همه جوانب رو هم بررسی کردم حتی اگه ایشون قصد ازدواج نداشتن وقتی که با خونشون تماس گرفتیم که از دخترتون بپرسین که اگه قصد ازدواج داره ما مزاحم بشین گفتن قدمتون روی چشم والا حالا نمیخوام زیاد از خودم تعریف کنم ولی هم خوش لباس هستم هم خوش تیپ حتی بچه ها منو خوش تیپ صدا میزنن خدا رو شکر یه چند تایی ماشین مدل بالا هم زیر پامونه یادم هم نمیاد تا حالا با کسی بد رفتاری کرده باشم یا دلشو شکسته باشم یا حتی جواب سلامش رو نداده باشم برای اون دوست عزیزمون هم که سن دختر خانوم رو سوال کرده بودند 23 سالش هست تا حالا هم که هیچ خواستگاری براش نیومده 2 ترمش مونده که کارشناسیش تموم بشه دیگه نمیدونم ایشون چه چیز رو برای ضایع کردن من بهونه کرده
    نمیدونم برای شما هم پیش اومده یا نه تا اینکه به خونمون بگم که من از فلانی خوشم اومده برین خواستگاری مردم زنده شدم تو 3 روز فکر کنم فقط یه 10 لیتری گریه کردم بچه ها تو هیئت میگفتن امسال چه حالی داری تو خوشا به سعادت تا اینو میگفتن دیگه از خجالت عزای امام حسین که برای چی دارم گریه میکنم اشکم جاری میشد شبا تا صبح میموندم تو مسجد دعا و راز و نیاز و استغفار با گریه و زاری از امام حسین عذر خواهی میکردم که امسال تو مجلسش به خاطر کس دیگه ای گریه میکنم همش با خودم میگفتم استغفار کن مسجد و دستگاه امام حسین جای این جور فکر وخیال ها نیست ولی یه چیزی ته دلم میگفت از خدا خواستی خدا جوابتو رو میده الان که دارم این مطالب رو مینویسم صورتم خیس اشک شده اصلاً نمیدونم چرا تا اینکه فکر اون شبا رو میکنم گریم میگیره
    خدا هر آرزویی دارید برآورده اگه اینجا نبود حرفام همش میموند تو دلم اجرتون با امام حسین
    [size=medium]

12. 2 کاربر از پست مفید asemani_113 تشکرکرده اند .

asemani_113 (یکشنبه 19 دی 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

آقای عزیز یه بار دیگه امتحان کنید!
    وقتی اون خانم خیلی راحت حتی وقتی شما حواستون نبوده اومده جلو سلام و احوالپرسی کرده پس حتما براش سخت نیست که حداقل یه بار خودتون دوتایی چند دقیقه با هم صحبت کنید
    شما که قصد بدی ندارید و رسما هم از طریق خانواده خواستگاری کردید، به نظر من مشکلی نداره و حتی لازمه که حرف خودش رو بشنوید.
    شاید حرف دهنش گذاشتن و کس دیگه ای مخالف باشه اما برای اینکه کوتاه بیاید انداختن پای خودش!
    بهش بگید دوستاتون از رفتارش متوجه شدن که به شما علاقه داره و شما هم چون فکر کردید اونم موافقه و شما هم موافقید پا پیش گ ذاشتید وگرنه اینکارو نمیکردید!

14. 2 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (دوشنبه 20 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 اسفند 90 [ 09:42]
    سطح
    25
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

سلام دوست عزيز
    اين موضوع براي منم پيش امد و در آخر پسره گفت نه اون من بودم كهضايع شدم شما پسري و ضايعگي نداره اگر واقعا دوستش داري دوباره برو اما اينو در نظر بگير كه ممكنه دوباره بگه نه و عواقب خودش رو داره پسر حتي اگر به اندازه موهاي سرش بره خواستگاري و بهش بگن نه هيچ ضايعگي نداره اما برادر من اين حرف رو من به برادرم ميگم به شما هم ميگم اگر كسي شما رو بخواد همون بار اول ميگه آره و خوشحال هم ميشه كه رفتيد خواستگاري من برخلاف بقيه بچه ها ميگم ولش كنيد و بريد سراغ يكي ديگه و زودتر دختر خوبي براي خودتون پيدا كنيد
    اگر خواهي جهان دركف اقبال تو باشد خواهان كسي باش كه خواهان تو باشد

16. 2 کاربر از پست مفید samaneh66 تشکرکرده اند .

samaneh66 (سه شنبه 03 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

اول تبریک میگم که عاقلانه ترین و بهترین راه رو هم برای خودتون و هم برای اون دختر خانم انتخاب کردید. یعنی همون خواستگاری رسمی. اما یه چیزی برام جای سواله که چرا همه خبر دارشدن که شما دارید میرید خواستگاری. خیلی توصیه شده که خواستگاری باید تا جایی که میشه پنهانی باشه. بخاطر همین عواقب و هزار حرف و حدیث بعدش میگن.البته حالا دیگه گذشته. بیخیال.
    منم با نظر بچه ها موافقم. یه بار دیکه با خانوادش هماهنگ کنید و برید و باهاش حرف بزنید که حداقل از لحاظ روحی با خودتون مشکلتون حل شه. از این کارای بعضی دخترا که از منطق دوره خوشم نمیاد بااینکه خودم هم دخترم. ولی احتمال زیاد میدم ناز و ادا باشه. چون اگه واقعا نپسندیده باشه دلیلی برای رفتارای عجیب قبلیش نمیبینم.
    امیدوارم موفق باشید.

18. 4 کاربر از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده اند .

دختر مهربون (یکشنبه 07 فروردین 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 بهمن 90 [ 10:28]
    سطح
    38
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 355 در 115 پست

Array

سلام

اول بگم یه چیز برام یه کم عجیب به نظر اومد اینکه اون خانوم کاپشن شما رو کشیده !!! که بهتون سلام کنه!
    به هرحال! به نظر من هم این جواب منفی حرف دلش نیست... یه بار دیگه شانس خودتون رو امتحان کنید... یه کمی پافشاری کن یا بگو حداقل دلیلشون برای رد کردن شما رو بگن... اگه باز هم با جواب منفی مواجه شدی خودت رو نباز... شما که الحمدلله به گفته ی خودت شرایط خوبی داری... دختر خوب هم زیاده... از شما که انقدر معتقد و مذهبی هستی صحبت از خودکشی عجیبه!!

20. 2 کاربر از پست مفید چشم بارانی تشکرکرده اند .

چشم بارانی (پنجشنبه 23 دی 89)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)