به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 04 دی 89 [ 19:03]
    سطح
    23
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

یه اشتباه بزرگ که نمیدونم چجوری جبرانش کنم

سلام

خلاصه خلاصه مینویسم براتون . ممنون میشم راهنماییم کنید .
    من یه پسر خاله دارم که از هر لحاظ پسر خوبی هست . چون هر دومون کامپیوتر خوندیم و رفت و آمد خانوادگی زیاد داشتیم و یه مدت در مورد دروس کامپیوتر کمکم کرد . تو این مدت که بهم کامپیوتر یاد میداد من ازش انتی فیلتر گرفتم و جوری شد چند بار کنار هم که بودیم سایت های ناجور دیدیم و نمیدونم چی شد تحریک شدیم و بعد یه مدت باهم رابطه جنسی برقرار کردیم و پرده من . . . شد و زن شدم .
    حالا پسر خاله من ازم خواستگاری کرده و میگه میخواد باهم زندگی کنیم . منم دوسش دارم . ولی هر وقت یاد اون اشتباه میوفتم خود به خود حالم بد میشه و احساس گناه میکنم و نمیدونم چجوری باید این اشتباه رو جبران کنم . به نظر شما من اگه جواب مثبت بدم و ازدواج کنیم بازم این اشتباه بزرگم گناه محسوب میشه ؟ بدجوری احساس گناه میکنم . از اشتباهی که کردم صد در صد پشیمونم و نمیدونم چیکار کنم .
    جواب مثبت من به پسرخاله م بخاطر این مشکل نیست و دوسش دارم .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 12 دی 90 [ 00:21]
    سطح
    29
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 132
    دستاوردها:
    تشکرها
    89

تشکرشده 91 در 42 پست

Array

RE: یه اشتباه بزرگ که نمیدونم چجوری جبرانش کنم

عزيزم گذشته ها گذشته و به فكر آينده باش.و مطمئن شو كه علاقت از روي همين رابطه نباشه و خوب دقت كن.و از ته دل توبه كن.

"فراموش کردن گناه مهم نیست. زیرا یادآوری گناه موجب استغفار بیشتر در درگاه خدا می‏شود و مقام انسان را نزدخدا بالاتر می‏برد. از طرف دیگر خداوند وعده داده است که همه گناهان را می‏آمرزد:«ان الله یغفر الذنوب جمیعا».بنابراین هیچ گناهی نابخشودنی نیست."

در قرآن کریم، ذات پاک پروردگار 91 بار به عنوان غفور (بسیار آمرزنده) و 5 بار به عنوان غفار (بسیار بخشنده) یاد شده است و بیش از 80 بار سخن از توبه و بازگشت به سوی خدا و قبولی توبه، سخن به میان آمده است. همة این ها حکایت از دامنة گسترده رحمت و مغفرت حق تعالی و قبولی توبة توبه کنندگان دارد. در آیة سورة نساء می فرماید: ‌" هر کسی کار بدی انجام داده یا به خود ستم روا داشته" (اگر) از خداوند طلب آمرزش کند، خدا را آمرزنده و مهربان خواهد یافت".

این سخن خدا است که به پیامبرش فرمود: "ای پیامبر! از قول من به مردم بگو: ای بندگان من! ای کسانی که (با بدی ها و گناهان) بر خود ستم روا داشتید، از حمت خداوند نا امید نشوید (و بدانید که در صورت توبه کردن) خدا همة گناهان را می آمرزد، چه این که او بسیار آمرزنده و مهربان است"

آنان که از روی عناد و لجاجت، عصیان با پروردگار هستی نکرده اند، یا بر آن موضع نیستند، بلکه گناه آنان از روی جهل و سهو و پیروی هوای نفس و غلبة نفس اماره و مقتضیات جوانی آنان بوده و سپس توبة حقیقی کرده اند، چرا مأیوس شوند؟ یأس از رحمت الهی، از گناهان کبیره و در ردیف کفر قرار دارد!

توبه کننده، محبوب خداست قرآن کریم فرموده: ‌"ان الله یحب التّوابین؛ یقیناً خداوند توبه کنندگان را دوست دارد".
    پس توبه مخصوص گناه خاصی نیست وشخص خاصی را نیز شامل نمی شود. خداوند نسبت به هر عمل
    زشت وگناهی وعده پذیرش توبه داده است ودر این جهت فرقی بین گناه کبیره وصغیره نیست،اما باید شرایط توبه واقعی تحقق یابد.

3. 5 کاربر از پست مفید setareye khamoosh تشکرکرده اند .

setareye khamoosh (یکشنبه 05 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 شهریور 90 [ 00:44]
    سطح
    26
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    تشکرها
    116

تشکرشده 107 در 44 پست

Array

با سلام خدمت دوست عزیزم
    با توجه به مشکل مطرحه از طرف شما بنظرم یکی از انتخاب های شما ازدواجه اینو من با توجه با جامعه
    سنتی مون عرض میکنم البته حتما پیش یک مشاور خانوم هم بروید و نظر علمی ایشونم را هم بپرسید مطمئن باشید مشاورین هم بهترین راهنمایی کننده ها هستند، وهم طبق قوانین کار ملزم به راز داری میباشند پس خیالتون از این بابت هم راحت باشد
    اگر با راهنمایی های مشاور و تفکر خودتون به این نتیجه رسیدید که ازدواجتون صحیح نیست نگران تنهایی نباشید چون حتما فردی را پیدا خواهید کرد که شمارو به خاطر خودتان بخواهد نه بکارت شما
    ولی اگر تصمیم به ازدواج گرفتید امیدوارم سعادتمند باشید
    البته حتما قبل ازدواج این مشکلو با کمک مشاور برای خودتون حل کنید
    من یک خانواده با مشکل شما را میشناختم که در همسایگی ما زندگی میکردن و خانوم ایشون برای مادرم تعریف کرده بود نپرسید که من از کجا فهمیدم که باور کن فالگوش نبودم تصادفی شنیدم
    ولی از شوخی گذشته این خانواده زندگی ارام و از دید من که سالها میشناختمشان سعادتمند بودن
    به امید سعادت مندی شما
    پیروز باشید

5. 3 کاربر از پست مفید کوروش اول تشکرکرده اند .

کوروش اول (یکشنبه 05 دی 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

درود
    کاربر گرامیminaonli........
    طبق بند 16 قوانین تالار همدردی
    معرفی آی دی یاهو ممنوع ، تبلیغ شماره تلفن ، ایمیل و ... از طریق نام کاربری یا پستها در انجمنها ممنوع

نام کاربری منتخب شما بر خلاف قوانین بوده؛حساب کابری شما مسدود شد

============
    پاورقي:
    با توجه به طرح مشكلتون براي اينكه بتوانيد سئوالتون را پيگيري كنيد، تنظيمات به نحوي صورت گرفته كه شما بتوانيد با يك نام كاربري مناسب ثبت نام كنيد، لطفا قوانين تالار همدردي را مطالعه فرماييد. با تشكر

7. کاربر روبرو از پست مفید keyvan تشکرکرده است .

keyvan (یکشنبه 05 دی 89)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

minaonli........سلام

به تالار همدردي خوش امدي .

بهتره از ابتداي جواني ياد بگيريم كه مسئوليت تصميماتي كه در لحظه مي گيريم و انجام مي دهيم را به عهده بگيريم و بعد از گذشت زمان خود و افكار خود را به سمت و سويي كه توام با آزار باشد نبريم .( ياد بگيريم به تصميمات و انتخابهاي خودمان در هر شرايط و هر زماني احترام بكذاريم )

به اين كاري ندارم كه اين كار از ديد من درست است يا غلط . چون اساسا به من و امثال من ربطي ندارد و كاملا يك مسئله ي شخصي است . اما اين تصميم مال آن زمان و آن شرايط بوده كه شما در آن قرار داشته ايد .

به نظر من سعي كنيد كه تصميم بعدي خودتان كه تصميم بزرگتري براي زندگي و مسير آينده ي شماست را درست تر بگيريد و از روي احساس نباشد .

احساسات منفي رااز خودت دور كنيد و ببينيد آيا اين ازدواج و اين مرد همان چيزي است كه مي خواهيد و قابليتهاي لازم براي شكل گيري اين زندگي در هر دو نفر شما وجود دارد يا نه و.........( لطفا از روي احساسات تصميم نگيريد .

9. کاربر روبرو از پست مفید ani تشکرکرده است .

ani (یکشنبه 05 دی 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)