به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 شهریور 91 [ 10:21]
    سطح
    32
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 24
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 32 پست

Array

موجودی به نام جاری !!!!

با سلام و خسته نباشید.
    راستش حدود ا سال و 4 ماهه که ازدواج کردم. برادر شوهرم با دختر خالش یک هفته قبل از ما عروسی کرد. بماند که طی مراسم عروسی چه فیلم ها سر ما در آوردند!! جاریم سطح خانوادگیش از من خیلی پایین تره .درست نیست بگم اما واسه درک موضوع میگم.
    اوایل زندگی به خودم میگفتم چه خوب که جاری دارم و توی این جمع غریب یکی هست که باهاش بتونم راحت باشم !!! کسی که شاید بتونه دوست خوبی واسم باشه!!! البته سخت در اشتباه بودم .غافل بودم که این جاری خواهر زاده مادر شوهر و دختر خاله برادرشوهر و خوار شوهر و.... هست.راستش من از روز اول طرح دوستی با جاریم رو ریختم . یعنی توی نامزدیم با شوهرم که رفتیم عروسیش سنگ تمام گذاشتم براش. خودم جداگانه سر سفره عقد بهش طلا دادم و غیره ... تا بهش بگم که واسم مهمه. البته شوهرم مخالف بود. اما من آدمی هستم که به همه احترام میذارم و این چیزا واسم مهمه. گذشت و هفته بعد شد عروسی ما. باورتون میشه که این زن و شوهر توی عروسی ما مثل غریبه ها شرکت کردن و یه تبریک خشک و خالی هم نشنیدیم!!!! کشتن خودشونو یه مبلغ خیلی خیلی ناچیز آخر شب به ما کادو دادن !!!!!!!!!!!!!
    واسه من مقدار کادو مهم نیست راستش از این ناراحت شدم که توقع داشتم به اندازه من حداقل کنارم باشن. همنطور که من واسش ارزش گذاشتم اونم واسم میذاشت حالا مبلغ و میزانش مهم نبود.اینا رو میگم تا مسائل بعدی رو بهتر درک کنید.
    گذشت و خونشون رو آوردن شهر ما (من واسه شوهرش کار جور کردم). قبل از اینکه بیان شهر ما من چند دفعه که آمده بودن دیدین پدر و مادرشون رسما دعوتشون کردم و و از اونجاییکه واسه مهمانهام احترام قائلم و اخلاقم اینطوریه واسشون سفره رنگین چیدم . و .... همین که پاشون رسید به شهر ما و مستقر شدن ما 2 دفعه رفتیم خونشون . جونم واستون بگه بعد 6 ماه آمدند خانه ما !!!!
    جاریم اخلاق عجیبه داره ؟ خیلی سکرته .وقتی میبینیش اصلا حرف نمیزنه، اهل آداب و معاشرت که اصلا نیست. بعد یه مدت پام رفت تو گچ ، مادر شوهر و پدر شوهرم آمدند شبش عیادتم اما جاریم که با اونا زندگی میکرد نیامد!!!!!!!! (زن و شوهر هم خونه بودن)
    گفتم حتما زنگ میزنه و حالمو میپرسه بازم خبری نشد! انقد این رفتار عجیب بود که شوهرم مدام میپرسید فلانی زنگ زد حالتو بپرسه !!! چند بار منو خونه پدر شوهرم دید انگار نه انگار که اتفاقی افتاده. آخرشم یک هفته بعد از اینکه گچ پامو بعد 1 ماه باز کردم اومدن خونه عیادتم!!!!!!!!!!!!!!!!
    راستش تا الان که اینجام من یه ذره هم بهش بی احترامی نکردم . چون شخصیتم توریه که به همه احترام میذارم. با اینهمه بدی ، بازم احترامشو دارم.
    عروسی خواهرم شد. دعوتشون کردم.شبی که کارت رو بردم روز بعدش جاریم رفت شهر مادرش و نیامد عروسی. بهانه گرفت هوا بد شد نتونستم بیام!!! خوب چرا رفتی!!!! برادر شوهرم هم رفته بود سالن فوتبال و نیامد عروسی!!!!!!!!!!!!!!!!!
    موضوع بعدی : یکی از فامیلاشون فوت کرد توی یه شهر دیگه و ما نتونستیم بریم. چون قرار بود که توی شهر ما بعد 3 روز مراسم بگیرن منتظر بودیم که بیان تا ما هم بریم تعذیه.از قضا همون موقع پام رفت تو گچ. با این حال مدام منتظر بودم که خودش یا مادر شوهرم بگن مراسم کجاست و چه ساعتیه و چند شنبست.من جویا بودم میگفتن معلوم نیست!!. یه روز دیدم مادر شوهرم زنگ زد که شوهرم بره دنبالشو اونو تا جایی برسونه ، وقتی شوهرم رفت و برگشت گفتم کجا رفتی ، گفت جاریمو و مادرشوهرمو برده مراسم تعذیه !!!!!!!!! گفتم چرا خوب نگفتی منم بیام.گفت خودمم نمی دونستم رفتم اونجا فهمیدم کجا دارن میرن !!!!!!!!! من هنوزم درک نکردم که چرا نگفتن یا اطلاع ندادن مراسم کی هست و کجا تا ما هم بریم با اینکه چند بار پرسیده بودیم.
    خلاصه سرتون رو درد آوردم . از این قبیل کارا زیاد پیش آمده .جاریم باردار شد بعد 3 ماه خودم فهمیدم و دیدن فهمیدم بعد گفتن!!!! با اینکه تقریبا روز در میون اونجا بودیم.مادر شوهرم باهاش یکیه .و منو غریبه میدونن . راستش تو خونشون و فامیلشون چند تا موضوعه اتفاق افتاد .همه درو هم راجع بهش صحبت میکردن من که میرفتم لام تا کام چیزی نمیگفتن و از من پنهون میکردن.شوهرم واسم تعریف میکرد. اما اونا ازم قایم میکردن. این منو خیلی اذیت میکنه . من خیلی باهاشون یه رنگم .راستش تمام سعی خودمو میکنم که منو غریبه ندونن اما بازم سعیم بی فایدست.از جاریم 2 هفته قبل از تولد بچش پرسدم اسم بچتو چی میخوای بذاری؟؟؟؟ در جوابم گفت شب شیش ( مراسمی برای بچه در شب شیش تولدش گرفته میشه و همه جمع میشن و کادو میدن )بچه میفهمی!!!!! با اینکه من ساده روز قبلش تو اینترنت واسش اسم بچه سرچ کرده بودم و اون به من اینطور جواب داد.راستش واقعا ازشون (خانواده شوهرم) دلسرد شدم. منو توی مسائل خانوادگیشون غریب میدونن . اما خیلی جاها که کار دارن توقع دارن واسشون بمیرم.
    راستش بچش که به دنیا اومد نرفتم عیادتش بیمارستان. خواستم بدونه که چقدر سخته مریض باشی و توقع داشته باشی و محلت نذارن . مادرشوهرم گفت چرا نیومدی، گفتم غریبه ها که شب شیش میان .خندید گفت این حرفا رو نزن . گفتم غریبم دیگه ، نیستم یعنی !!!! .....
    راستی اینم بگم یه هفته قبل از اینکه بچش به دنیا بیاد تولدم بود دعوت کردم شام.آمد اما دست خالی !!!!!!! همه کادو دادن الا این زن و شوهر !!!!!!!!! یه معذرت خواهی خشک در حد نیم جمله کرد و بهانه مزخرفی آورد.!!!!!!! با خودم عهد کردم واسه بچش کادو نبرم .
    ولی با این حال 2 روز بعد از تولد بچش رفتم دیدنش و واسش شیرینی بردم. کادوی اصلیش مونده که با پدر شوهرم اینا ببرم (شب شیش نگرفتن چون پدر شوهرم اینا مسافرتن و بیمار). راستش خیلی ازشون زده شدم. ولی با خودم میگم در شخصیت من نیست که واسش کادو نبرم. مردم چی بگن!!!! کی میدونه جاریم چه کرده همه میگن من حسودیم میشه (با اینکه خودمم باردارم و کسی نمیدونه هنوز) و من نمیخوام اینو بگن دربارم .از طرفی با خودم میگم احترام بذارم یا نذارم واسشون یکیه . نوبت ما که میرسه هیچکی یادش نمی افته. راستش موندم با این جاری ایکه هیچی حالیش نیست چیکار کنم ؟؟؟؟؟
    راستش موندم کادو ببرم یا نه!!!!! ببرم با ارزش باشه یا نه! دلم میخواد شرمندش کنم.دلم میخواد بش بفهمونم که من عقلم میرسه که بدی رو با خوبی جواب بدم اما تردید دارم.
    شما میگین چیکار کنم؟؟؟ با توجه به شناختی هم که دارم میدونم واسه من از این لطفا نمیکنه . اگر هم ببرم روی وظیفه میذاره . یاد کارای خودش نمی افته. لطفا بگید با این جاری چه کنم که یک عمر بتونم تحملش کنم.
    راستی چند روز قبل بدون شوهرم رفتم پیشش . برادر شوهرم پشتش که به من بود تکون نخورد و تلوزیون دید جاریم هم به جای سلام و احوال پرسی فقط یه سر تکون داد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه شورشو در آوردن .نیم ساعت نشستم .هیچکی حرف نزد مامان جاریم دید بده 2 کلمه باهام حرف زد.منم معذرت خواهی کردم که خستم و آمدم. اعصابم داغون شد..هیچ دلیلی برای این کارشون نمیبینم !!!!! آخه خدا جون من چه هیزم تری فروختم که انقد به من بی حرمتی میکنن؟؟؟ میخوان بگن چی؟؟؟ میخوان با بی حرمتی ضعفای خودشون رو بپوشونن. نمی دونم والا .شاید هم به من حسودی میکنن. شاید به زندگیم که زمین تا آسمون با اون فرق داره غبطه میخوره!!!!! خدا میدونه ....

2. کاربر روبرو از پست مفید sara62 تشکرکرده است .

sara62 (یکشنبه 05 دی 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

RE: موجودی به نام جاری !!!!

سلام خانمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara62
    دلم میخواد بش بفهمونم که من عقلم میرسه که بدی رو با خوبی جواب بدم اما تردید دارم.

چرا تردید داری؟ اگر به صحت عملت اطمینان داری انجام بده .

شما میگین چیکار کنم؟؟؟ با توجه به شناختی هم که دارم میدونم واسه من از این لطفا نمیکنه .

خب نکنه . شما در شان خودتون رفتار کردید اونم در شان خودش . رفتارهای هر کسی نشان دهنده شخصیتش هست . مگه نه ؟

اگر هم ببرم روی وظیفه میذاره . یاد کارای خودش نمی افته. لطفا بگید با این جاری چه کنم که یک عمر بتونم تحملش کنم.

سعی کنید واسه خودتون توقع ایجاد نکنید . کاری انجام ندید که توقع تلافی داشته باشید . اگر کاری انجام میدید با توجه به منش خودتون باشه نه رفتار ایشون . اگه رفتارتون اینه که بدی رو با خوبی جواب میدید پس سعی کنید حساسیتتون رو کم کنید و بی توجه به رفتارشون به عملکردتون ادامه بدید . اگه هم که نه کاملا بی تفاوت برخورد کنید بدی رو جواب ندید نه با خوبی نه با هیچ دیگه.
    اگر هم واقعا خیلی واستون آزار دهنده هستن روابطتتون رو محدودتر کنید .

4. 9 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

صبا_2009 (پنجشنبه 02 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 شهریور 91 [ 13:15]
    سطح
    32
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    دستاوردها:
    تشکرها
    232

تشکرشده 238 در 85 پست

Array

ساراي عزيز
    به نظر من اون به شما حسوديش ميشه
    شما خيلي بهش احترام گذاشتين و جوابش را با بدي گرفتين
    به خانواده شوهرت تا جايي كه ميتوني احترام بزار مخصوصا به مادر شوهرت و در كارهاي خونه بهش كمك كن تا فكر بد در موردت نكنند اما يه مدت به جاري ات توجه نكن مثل خود اون باهاش رفتار كن ببين چي ميشه
    اينقدرم حرص نخور وقتي كه زندگي شما ازم جداست و زندگي شما بهتر از ايشونه ديگه جاي حرص نيست شايد حرصت بخاطر اين باشه كه چرا اون از طبقه پايين اما بازم افه ميره و شما را تحويل نميگيره كه اونم گفتم شما هم يه مدت اون را محل نزار تا شايد سر عقل بياد
    موفق باشي سارا جون

6. کاربر روبرو از پست مفید پاييز خزان2 تشکرکرده است .

پاييز خزان2 (دوشنبه 06 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 دی 89 [ 23:18]
    سطح
    27
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    دستاوردها:
    تشکرها
    135

تشکرشده 139 در 59 پست

Array

سارا جون بعضی از آدما چنین شخصیتی دارن و کاریش نمیشه کرد!نمیتونی بش بگی تو چرا اینجوری هستی چون به خودش مربوطه ! اما خوبه از طرف کس دیگه ای مثل مادرشوهرت که اگه اونم عقیده شمارو داره بهش گوشزد بشه که رفتارش اشتباهه!
    به هر حال بعضی ادما ارزش فکر کردن ندارن چه برسه به اینکه بخوای به خاطرش خودتو ازار بدی! عزیزم تو پستت خودت جواب خیلی از سوالاتو دادی ! نزار رفتار زشت اون باعث بشه ارزش خوبی و کار خوب و مهربونیت بره زیر سوال برای خودت حتی!
    به نظر منم ازش توقع نداشته باش و کاملا بهش بی اهمیت باش و اصلا ندیده بگیریش ! حرمت خودتم نگه دار و خودتم واسش کوچیک نکن! بعضی ادما خوبی و بدی براشون فرقی نداره ! واسه کسی که نمیفهمه پس بهتره چیزی خرج نکنی!
    به نظر من بسه هرچی واسش سنگ تموم گذاشتی ! مثل خودش رفتار کن تا گله مند هم نشی! فردا واسش کادو نبری پس فردا که بچه ات به دنیا اومد ازش توقع کادو داشته باشی و دلخور شی با کادو نیاوردنش! به نظر من اگه شوهرت حرفی نداره کادو هم نبر و اعصابتم به خاطر ادمای بی مقداری مث اون خراب نکن و به زندگی خودت و شوهرت برس
    دریا

8. 2 کاربر از پست مفید darya1389 تشکرکرده اند .

darya1389 (جمعه 03 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 مرداد 91 [ 03:14]
    سطح
    36
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    تشکرها
    259

تشکرشده 267 در 88 پست

Array

عجب، دقیقا مثل جاری بزرگهٔ من هست. سعی‌ کن برات مهم نباشه. می‌دونم این حرف توین طلا ممنوع هست. اما بضی‌ها رفتارشون طوری هست که اگر یکی‌ احترام میذاره بهشون بی‌ احترامی می‌کنن، اما وقتی‌ ببینن یکی‌ بی‌ احترامی می‌کنه یا محلشون نمیذاره سعی‌ می‌کنن خودشونو نزدیک کنن به طرف. جاری بزرگهٔ من و الل خصوص خانوادهٔ شوهرم این شخصیت رو دارن.

تو هم امتحان کن

نقل قول نوشته اصلی توسط azadehh_mm
    عجب، دقیقا مثل جاری بزرگهٔ من هست. سعی‌ کن برات مهم نباشه. می‌دونم این حرف توین طلا ممنوع هست. اما بضی‌ها رفتارشون طوری هست که اگر یکی‌ احترام میذاره بهشون بی‌ احترامی می‌کنن، اما وقتی‌ ببینن یکی‌ بی‌ احترامی می‌کنه یا محلشون نمیذاره سعی‌ می‌کنن خودشونو نزدیک کنن به طرف. جاری بزرگهٔ من و الل خصوص خانوادهٔ شوهرم این شخصیت رو دارن.

تو هم امتحان کن
    طلا = تالار

10. کاربر روبرو از پست مفید azadehh_mm تشکرکرده است .

azadehh_mm (دوشنبه 06 دی 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 18:02]
    سطح
    34
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,056

تشکرشده 2,054 در 617 پست

Array

لطف دایم می شه وظیفه!
    نکن.
    درسته که باید جواب بدی را با خوبی داد، اما حد داره. بعد از مدتی احساس می کنی که خیلی تحقیر شدی و اونها هم عین خیالشون نیست.
    این موضوع حتی در روابط آتی بچه هاتون هم تاثیر می ذاره. بچه اش، بچه ی شما را کمتر از خودش می بینه و تحویل نمی گیره. این اتفاقیه که من مشابهش را دیدم.
    برای همین هم می گم احترام بذارید، اما به اندازه ای که احترام می ذارن.
    در حدی که شوهرت ازت دلخور نشه و نگه که با خانواده من بدی، ازش دوری کن. محلش نذار. هر چی بیشتر تحویلش بگیری فکر می کنه چه خبره!! زبونی احترامش را داشته باش. اما زیاد برات مهم نباشه.
    البته حواست باشه که حساب مادرشوهرت از ایشون جداست و برای داشتن روابط خوب با همسر، کم محلی به مادرشوهر ممنوع!!!!

12. 5 کاربر از پست مفید بهشت تشکرکرده اند .

بهشت (یکشنبه 05 دی 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آذر 96 [ 15:16]
    سطح
    65
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 258
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

دوست گلم خواهش ميكنم منو ببخش
    ميدونم كه از اين حرفم ناراحت ميشي ولي حرفمو ميزنم.
    به نظر من جاري شما آدم بدي نيست فقط "فرهنگش" با شما متفاوته! همين باور كن
    بعضي آدما زياد آداب اجتماعي بلد نيستند يه خرده منزويند شايد فكر ميكنه شما خيلي واسش كلاس ميذاري (مخصوصا با اون طلاي جداگانه دادن كه همسرت هم مخالفت كرده بود و كاش به حرفش گوش كرده بودي)
    يه كمي سعي كن به جاي محبتهاي مادي و ديد و بازديد و ... بهش نزديكتر شي! همين
    اگر هم فكر ميكني كه اين طور نيست و جاريت آدم بديه (كه من اين طور فكر نميكنم) خواهر گلم آدم خوبه هر كاري رو واسه رضايت خدا انجام بده اين جوري "هيچ وقت ناراضي نيست" ولي اگه بخواي از مردم انتظار قدرداني داشته باشي "هيچ وقت راضي نيستي"
    [size=medium][align=center]بازيچه دست يار بودن عشق است
    در پنجه غم شکار بودن عشق است
    در محکمه اي که يار باشد قاضي
    محکوم طناب دار بودن عشق است[/align]
    [/size]

14. 2 کاربر از پست مفید yasa تشکرکرده اند .

yasa (یکشنبه 05 دی 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 18:02]
    سطح
    34
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,056

تشکرشده 2,054 در 617 پست

Array

مخالفم یاسا جان!!

لزومی نداره به بهانه ی در راه خدا به کسی لطف زیادی کرد. خدا خودش گفته که ما نباید عمرمون را تلف کنیم، نباید به خودمون ضرر بزنیم و ... جمله های زیادی مشابه این.
    به نظر شما محبت کردن به کسی که بجاش بدی میکنه یا بی توجهی، ضرر زدن به روح و روانمون نیست؟ وقت گذاشتن برای کسی که حتی برای یک عیادت هم به خونه ما نمی آد تلف کردن عمر نیست؟؟

16. 3 کاربر از پست مفید بهشت تشکرکرده اند .

بهشت (پنجشنبه 02 دی 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آذر 96 [ 15:16]
    سطح
    65
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 258
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

من نگفتم آدم بايد "حتما" به همه خوبي كنه اما ميگم خوبه اگر هم آدم كار خوبي انجام ميده واسه رضايت خدا باشه تا اگر قدرنشناسي كردند هيچ وقت پشيمون نشي كه اي واي من چه احمق بودم چرا بهش خوبي كردم و...
    در ضمن با تعريفاتي كه ايشون كردند( كه حتي كمي از روي ناراحتي نوشته شده) به نظر بنده جاري ايشون "تفاوت فرهنگي زيادي" با اين دوستمون داره (چون من مشابه اين موردو تو خانواده ي دخترخاله ام ديدم) نه اينكه آدم بدجنسي باشه. اين نظر منه اشكالي نداره اگه كسي نظر متفاوت بده! برداشتها متفاوته
    [size=medium][align=center]بازيچه دست يار بودن عشق است
    در پنجه غم شکار بودن عشق است
    در محکمه اي که يار باشد قاضي
    محکوم طناب دار بودن عشق است[/align]
    [/size]

18. 2 کاربر از پست مفید yasa تشکرکرده اند .

yasa (دوشنبه 06 دی 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,997 در 7,404 پست

Array

sara62 عزیز به تالار همدردی

خوش آمدی

عزیز جان به حرفام خوب توجه کن :

وقتی از دیگران انتظار و توقع دا ری دو حالت پیش میاد ، 1 - برآورده میشه 2 - برآورده نمیشه

نتیجه هر کدام از این حالات به نسبت توقعی که داری اینه :

1 - وقتی برآورده بشه ، خیلی به حالت فرقی نمیکنه و احساس درونیت معمولیه ، چون انتظارش رو داشتی

2 - اگر برآورده نشه ، سرخورده و غمگین میشی ، چون انتظار و توقع داشتی که انجام بشه و نشده .

وقتی از دیگران هیچ انتظار و توقعی نداشته باشی هم دو حالت پیش میاد :

1 - دیگران در قبال شما وظیفه خود را به جا میارند یا محبت های خارج از وظیفه بهت دارند .

2 - کاری برای شما انجام نمیدن و توجه بت ندارند .

نتیجه آن :

1 - در حالت اول ( برای بی توقعی ) چون شما هیچ انتظار و توقعی نداشته ای حتی اگر وظیفه ای در مقابلت داشته اند و به جا آورده اند ، برای شما لذت بخشه و گویی آنها هیچ وظیفه ای نداشته اند و محبت خاص بهت داشته اند .

2 - در شکل دوم آن تاثیر تألم برانگیزی در شما بجا نخواهد گذاشت و شما حال و هوای عادی و معمول را خواهی داشت و سرخورده و غمگین نمیشی چون انتظار و توقعی نداشته ای

به نظرت کدامیک آرامش ما را در پی دارد و حتی به ما روحیه ای قوی می بخشه ؟؟

شما در کدام وضعیتی ؟؟

و ..... ادامه دارد ( در پستی دیگر عرض می کنم )

.

20. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (جمعه 03 دی 89)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)