به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آذر 96 [ 15:16]
    سطح
    65
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 258
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

يك نظرسنجي در مورد زنها و مردها

با عرض سلام خدمت دوستان عزيزم
    هميشه اين سوال ذهنم رو به خودش مشغول ميكرد كه آيا براي اينكه موردپسند جنس مخالف قرار بگيريم بايد تغيير هويت بديم؟
    نه نه نه! خواهش ميكنم نگين چه سوال مزخرفي! اجازه بديد كمي مطلب رو باز كنم و دلايل خودمو مطرح كنم بعد نظر بديد تا اطلاعات خودم (و هركس مثل من ابهام دارد) افزايش پيداكند.
    يادم مياد وقتي دانشگاه مي رفتم سركلاس يكي از دوستانم كه رشته اش علوم انساني بود و ازاين جور بحثها ميكردند استاد از پسرها در مورد تحصيلات يا عقل وهوش همسرشون پرسيده بود دوستم مي گفت تقريبا همه ي پسرها بدون استثناء مي گفتند كه دوست دارند با دختري كه زياد باهوش نيست و تحصيلات زيرديپلم يا ديپلم داره ازدواج كنند.
    حتما شماهم مثل من حرفهايي ازاين قبيل شنيديد كه :
    "مردها زني رو دوست دارند كه :1- مغرور نباشه 2-تحسينشون كنه 3-ازشون عيب جويي نكنه 4-رو حرف مرد حرفي نزنه و..."
    و يا "زنها مردي رو دوست دارند كه : 1-مدام ازشون تعريف كنه و بگه دوستت دارم 2-همه يا بيشتر كارهاي زنو داوطلبانه انجام بده 3- تو همه ي كارها نظر زنو جويا بشه و 4-وقتي ميخواد چيزي براي زنش بخره به قيمتش فكر نكنه و..."
    اين حرفها در حاليه كه خيلي از اينها واقعيت هم دارند و فقط حرفهايي مبتني بر منطق صوري نيستند مثلا تو دانشگاه دخترهاي احمق كه مدام پسرها رو تاييد مي كردند با لودگي و لوندي رفتار مي كردند ناز ميكردند و كلاس بيخود مي گذاشتند و تقريبا هيچ "هويت مستقلي" نداشتند و كپي برابر اصل دوست پسرشون بودند و حتي به كارهاي زشت و شنيع بعضي پسرها هم مي خنديدند خيلي موردتوجه پسرها بودند( البته اين مورد در مورد دخترهاي مذهبي كه اهل لودگي نبودند اما به شدت آقايون رو تاييد مي كردند و تو هيچ مسئله اي بحث نمي كردند هم صادق بود ) اما در عوض دخترهايي كه از هويت مستقلي برخوردار بودند داراي "شخصيت موجهي" بودند بعضي حرفها رو تاييد مي كردند به بعضي حرفها و كارها مي خنديدند در مورد بعضي حرفها بحث ميكردند و در يك كلمه "انسانهاي عاقل و قابل قبولي" بودند(البته از نظر من) عملا مورد توجه آقايان قرار نمي گرفتند.
    اين در حاليست كه هويت واقعي زنها و مردها اينطور نيست. يعني ما خانمهادوست نداريم مدام كنتري شويم، مدام تحت نظر باشيم، دوست داريم در مورد همه ي مسائل اظهارنظر كنيم و يا لااقل آقايان ما را آدم حساب كنند، دوست نداريم كسي نوكر ما باشد و تقريبا همه ي ما مغروريم.و آقايان هم (البته من پسر نيستم ولي فكر كنم كه) دوست ندارند مدام شخصيت و غرور مردانه شان را زير پا بگذارن و مدام از زنشان تعريف كنند و لوس بازي دربياورند، مسائل اقتصادي برايشان مهم است و دوست ندارن زنشان ولخرجي كند، دوست ندارند زنشان بيرون كار كند و....
    به خاطر همين مسئله هست كه من مدام از خودم مي پرسم آيا براي اينكه موردپسند جنس مخالف باشي بايد هويت خودت رو تغيير بدي يا انكار كني؟ آيا بايد در درونت نسبت به چيزي يا عملي اكراه داشته باشي اما در ظاهر خودت رو راغب جلوه بدي؟
    خواهش ميكنم در اين مورد نظرات خودتونو بنويسيد تا از كلام گهربارتان من و ديگران مستفيذ شويم. اين نكته را هم اضافه كنم من كمي اهل كل كل هستم اما اصلا كينه اي نيستم يا ناراحت نميشم بنابراين حتي اگر از اين سوال ناراحت شديد و خواستيد تلافي هم كنيد مانعي ندارد.
    [size=medium][align=center]بازيچه دست يار بودن عشق است
    در پنجه غم شکار بودن عشق است
    در محکمه اي که يار باشد قاضي
    محکوم طناب دار بودن عشق است[/align]
    [/size]

2. 2 کاربر از پست مفید yasa تشکرکرده اند .

yasa (جمعه 13 خرداد 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

RE: يك نظرسنجي در مورد زنها و مردها

yasa عزیز

به تالار همدردی خوش آمدی

از این که اهل بحث هستی خوشحالم و این میتونه برای تالار همدردی هم مفید باشه .

لازم می دونم توجه شما و دیگر دوستان را به نکات زیر جلب کنم :

1- لازم است موضوع مشخص و به عنوان یک مسئله قابل لمس مطرح بشه ( به گونه ای که در راستای اهداف مشاوره ای تالار همدردی و کمک به مراجعان باشه )

در این خصوص پست اول شما دچار کلی گویی و عدم طرح سئوالی واضح و مبتلابه است بهتره روشنتر و در یک یا دو سوال مسئله مورد نظر را بیان کنید تا ویرایش صورت گیرد .

2 - در طرح اینگونه موضوعات برای تبیین آن دقت کنید که به صورت قالبی بیان نشه مثلاً همه مردها فلان و همه زنها بهمان ، برای نمونه آنچه در اینجا مطرح شده غالب نیست و بسته به آدمها و شرایط و نوع تربیت است و قطعاً موارد نقض دارد .این نوع بحثها ( متأثر از تفکر قالبی ) تاپیک را به حاشیه و انحراف می برد .

برای این که تاپیک این وضعیت را نداشته باشد همانطور که در بند 1 گفتم نیاز به بیان یک مسئله مشخص هست که باز کنند تاپیک را درگیر کرده ( درگیری ذهنی یا واقعی )

3 - باز کنند تاپیک نیازه کنترل آنرا حول موضوع مطرح شده داشته و از به انحراف رفتنش جلوگیری کند چون در صورت به انحراف و حاشیه رفتن ، ناچاریم تاپیک را قفل و به انجمن آزاد منتقل کنیم .

4 - بحثهای چالشی که به طور مستقیم و غیر مستقیم با اهداف تالار چندان همخوان نیست و وقت و انرژی بر است به انجمن آزاد منتقل می شود تا دوستانی که مایلند با عضویت در این انجمن وارد بحث در آن شوند .

موفق باشید

با تشکر

4. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (یکشنبه 28 آذر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 آذر 91 [ 09:47]
    سطح
    24
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 87
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

بیشتر مردها جذب و جلب دخترای مغرور میشن نه سبکسر
    مردا عاشق ظرافت زنانه اند
    مورد توجه قرار گرفتن یک دختر با ادا و اصولو سنت شکنی،دلیل دیگه ای داره،مثل یک دلقک که با لوده بازیاش بقیه رو به هیجان میاره.

6. 2 کاربر از پست مفید underdog تشکرکرده اند .

underdog (جمعه 13 خرداد 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

خطاب به
    'فرشته مهربان' عزيزم

تذكرات شما كاملا متين و درسته اما اجازه بديد توضيحي بدم
    در مورد (كلي گويي و ابهام سوال) بله قبول دارم متاسفانه اين قدر به حاشيه رفتم و مثال آوردم كه سوال اصلي درون حواشي گم شد در انتهاي اين پست سوالمو واضح تر بيان مي كنم.

در مورد اينكه (مسئله بايد مشكل مشخصي باشه) شايد اين مسئله مشكلي در ظاهر نباشه اما براي من تبديل به يك "دغدغه ي ذهني" شده كه ميتونه ازدواج رو تحت تاثير قرار بده ولي من نمي دونم آيا مطرح كردن دغدغه هاي ذهني در تالار ايراد داره يا نه لطفا مرا مطلع كنيد.

درمورد اينكه فرموديد(كلي نگوييد مردها فلانن يا زنها فلانن...) اگر منظورتون جمله ي "مردها زني رو بيشتر دوست دارندكه... و يا زنها مردي..." هست من نظر شخصيمو نگفتم من نظر بعضي روان شناسان مشاوران و يا قاطبه ي مردم را گفتم كه اكثرا يك زن خوب و دوست داشتني و يا يك مرد خوب و دوست داشتني را از نظر جنس مخالف تعريف مي كنند و گرنه بله درسته استثناءهايي هم وجود دارد (خودم)

درمورد انجمن هاي آزاد من اطلاعاتي ندارم و نمي دانم چه موضوعاتي بايد در آن مطرح شود و نمي دانم آيا اشتباه كردم كه اين موضوع را در اينجا مطرح كردم يا نه اگر چنين است خواهش ميكنم مرا ببخشيد
    [/size]

8. کاربر روبرو از پست مفید yasa تشکرکرده است .

yasa (سه شنبه 02 فروردین 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

منظور ما همینه

yasa عزیز

دقیقامنظور ما هم اینه که شما دغدغه خود را مطرح کنید ، یعنی به طور مشخص و واضح بفرمایید از چی نگرانید و یا سئوال ذهن شماست و در پی پاسخ هستید .

موضوع شما اگر واضح و روشن و دقیقاً به عنوان دغدغه شما مطرح بشه همینجا قابل طرحه و نیاز نیست که به انجمن آزاد منتقل بشه .

منتظریم که دقیق مسئله ذهنی خود را در قالب سئوال یا مشکلی قابل طرح بیان فرمایی

10. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (یکشنبه 28 آذر 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

واما ... سوال كه قراربود واضح تر بيان كنم...
    همه ي ما افراد اعم از زن و مرد داراي هويتي هستيم هريك از ما اعتقادات ، ايده آلها، و انتظاراتي داريم. اما گاهي اوقات احساس مي شود كه زني مطلوب مرد است كه هويتش را از زن بودن قدري تغيير داده و به سمتي نزديك شود كه مرد مي پسندد و يا مردي مطلوب زن است كه هويتش را از مردبودن تغيير اندكي داده و به سمتي نزديك شود كه زن مي پسندد.
    آيا اين احساس درست است؟ و يا محيط تجربيات نادرستي را به من منتقل كرده كه من چنين برداشت كرده ام؟
    به عنوان مثال :
    من به عنوان يك زن "ذاتا" داراي شرم و حيا هستم و از ناز و عشوه بدم مي آيد آيا براي يك "زن ايده آل" بودن بايد اين ويژگي ذاتي خود را ناديده بگيرم؟
    و يا من به عنوان يك انسان "ذاتا" دوست دارم آزاد و مستقل باشم و اين را يك "ارزش" مي دانم اما احساس ميكنم براي يك زن محبوب بودن بايد در كارهايم از شوهر كسب اجازه كنم آيا بايد اين ارزش دروني خود را ناديده بگيرم؟
    و يا مثلا من به عنوان يك مرد "ذاتا" دوست ندارم زنم در محيط هاي پرازمرد حضور داشته باشد آيا براي تبديل شدن به يك "مرد ايده آل" كه مطلوب زنم باشد بايد تن به اين قضيه بدهم تا او مرا بدبين و يا شكاك نپندارد (در حاليكه ممكن است از درون از اين كار ناراضي باشم :()
    و يا به عنوان يك مرد "ذاتا" دوست دارم زنم قانع و بساز باشد چراكه قناعت از نظر من يك "ارزش" است اما اگر همه و هر امكاناتي كه زنم دوست دارد رامهيا نكنم خسيس تلقي مي شوم و يا فكر مي كند دوستش ندارم و... آيا بايد اين" ارزش دروني" خود را مخفي كنم؟

و در يك كلام...
    با توجه به اين تضادهايي كه در مورد "مرد ايده آل" يا "زن ايده آل" از ديد جنس مخالف و "مرد واقعي" و "زن واقعي" در جامعه وجود دارد آيا من به عنوان يك "زن واقعي" اگر بخواهم علاوه بر همسر بودن معشوقه (يا به عبارت امروزيها داف) او هم باشم بايد تغيير هويت بدهم؟ و اگر شخصي بخواهد "خود واقعيش" (با همان ويژگيهاي ذاتي) باقي بماند آيا در ازدواج با مشكل مواجه ميشود؟با تشكر
    فرشته ي مهربان عزيزم لطفا اگر ابهامي باقي مانده بفرمائيد
    [/size]

12. 4 کاربر از پست مفید yasa تشکرکرده اند .

yasa (دوشنبه 29 آذر 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

به عنوان يك مرد يا زن و انسانهايي عاقل و شريف بگين "آيا به نظر شما اين كار درستيه كه براي اينكه يك مرد يا زن ايده آل 100% ماه ازنظر طرفمون به حساب بيايم بخشي از هويت يا ارزشهاي درونيمونو انكار كنيم؟ يعني اين سوال اينقدر پيچيده است؟" مامانم اينا!!!!!!
    [/size]

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 اردیبهشت 03 [ 12:05]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    تغییراتی این چنینی (جهت مقبولیت نزد جنس مخالف)، نه ممکن است و نه مطلوب.
    ممکن نیست چون :
    سطحی و زودگذر هست. و انگیزه تغییر جهت کسب یک امتیاز می باشد (یعنی :انتخاب توسط جنس مخالف) ............ وقتی انتخاب صورت گرفت. انگیزه ساقط شده و تغییرات سطحی فرو می ریزند.

مطلوب نیست چون :
    زمان انتخاب ما قدرت داریم که هم خود واقعی امان باشیم و هم انتخاب متناسب داشته باشیم. حالا اگر از خود واقعی امان خوشمان نمی آید. بد نیست که دست به اصلاح رفتار، اصلاح گفتار، اصلاح نگرش، اصلاح احساسات و اصلاح افکاریمان بزنیم. و اگر موفق شدیم آنگاه انتخاب مناسب را انجام دهیم. لیکن تغییری که برای جلب رضایت جنس مخالف انجام می گیرد لزوما اصلاح نیست و ممکن است خط تغییر نامطلوب باشد.

15. 10 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (دوشنبه 29 آذر 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

مدير محترم همدردي
    اينكه فرموديد ( وقتی انتخاب صورت گرفت. انگیزه ساقط شده و تغییرات سطحی فرو می ریزند.
    ) نه اينطور نيست انگيزه كه فقط انتخاب شدن نيست! من منظورم درون زندگي هم بود يعني براي اينكه من به عنوان يك زن بخواهم رضايت صد در صد و اطمينان قلبي شوهرم رو جلب كنم در واقع كاري كنم كه اون حتي براي لحظه اي احساس نكنه كاش با شخص ديگه اي ازدواج كرده بود و واقعا من درون قلبش جاي داشته باشم
    حتما شما هم مثل من موافقيد كه هر چه قدر هم كه در انتخاب همسر دقت كنيم باز هم از نظر شخصيت و رفتار، عادات يا اعتقادات تفاوتهايي داريم. و شايد فقط بتونيم 70 يا نهايتا 80 درصد دقيقا همسرمون هموني باشه كه ما مي خواستيم اما بقيه اش چي؟
    30% بقيه اش رو چيكار ميشه كرد من مي خواهم 100% هموني باشم كه همسرم دوست داره و ميپسنده اما از طرفي نگرانم كه نكنه به خاطر محبوب شدن و جلب رضايت همسر كم كم هويت واقعيمو از دست بدم و خودم رو درون شخصيتي ذوب كنم كه خودم نيستم و به همين علت پس از گذشت چند سال احساس پوچي كنم
    اگرشما مي فرمائيد اين تغيير كردن مطلوب نيست پس چه طور ميشه 100% نيازهاي همسرم رو برآورده كنم و بهش ثابت كنم عاشقشم در حالي كه مي دونم اون ممكنه به صفتي علاقه مند باشه كه درمن نيست يا دوست داره من عملي رو انجام بدم كه براي انجامش نياز دارم برخي ارزشهاي درونيمو سركوب كنم
    [/size]

17. 4 کاربر از پست مفید yasa تشکرکرده اند .

yasa (جمعه 13 خرداد 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 اردیبهشت 92 [ 16:23]
    سطح
    45
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2,162

تشکرشده 2,174 در 573 پست

Array

سلام
    بحث جالبی راه انداختی
    تغییر کردن برای مورد توجه قرار گرفتن اصلا راه مناسبی نیست و متاسفانه یکی از عوامل متعدد طلاق در این روزگار شده.
    وقتی من نوعی خودم و تغییر بدم به خاطر اینکه فلان اقا از من خوشش بیان روزی می رسه که من دلم می خواد تبدیل بشم به همونی که بودم. می خوام خودم باشم.
    مثلا تا کی فرد می تونه بله قربان گوی طرف باشه؟
    به نظرم من ادم باید خودش باشه و فرد مورد نظر این ادم واقعی رو ببینه نه ادم ساختگی اون وقت یا می پذیره و یا نمی پذیره که اگه پذیرفت ازدواج موفقی خواهد بود چون از اول با دیدگاه هم اشنا بودن
    متاسفانه خیلیا هویت اصلی و در میان انبوهی از رفتارهای متجدد پنهان می کنن و بعد از مدتی بهانه گیر می شن
    مثال:
    اقا دوست نداره همسرش با دوستاش بره بیرون دوست داره برای رفتن به هر جا به او گفته بشه دوست نداره ولخرجی کنه و زن هم رو می پیذیره و می گه منم همینم و بعد از ازدواج بعد از مدتی که تب عشقشون خوابید یاد این میفته که دلش میخواد با دوستاش بره بیرون و ... و تازه می شه اول مشکلات.
    خلاصه نظر من:
    100% مخالفم برای جلب توجه جنس مخالف تغییر رفتاری بدم.
    اما
    گاهی ما ایراد رفتار داریم مثلا زنی که بخواد مثل مرد در جامعه رفتار کنه یا مردی که رفتارهای زنانه داره اینا با اصل اون چیزی که در جامعه ماست تضاد داره زن باید زن باشه با همه ظرافتهای زنانه و مرد باید مرد باشه و یه تکیه گاه محکم برای زن.
    امیدوارم خوب رسونده باشم در موردش بحث کنیم تا من بتونم باقی حرفام و دسته بندی کنم.
    منتظریم

19. 7 کاربر از پست مفید sisili تشکرکرده اند .

sisili (شنبه 04 دی 89)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)