به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 آذر 86 [ 10:46]
    سطح
    40
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Angry کمکم کنید.سرد شدم

سلام.حدود 4 سال با همسرم دوست بودم و یکی دو سالی خیلی صمیمی شدیم که اون من و با خانوادش بیشتر آشنا کرد و رفت و آمد من و ارتباطم با آنها بیشتر شد.مهدی 3 سالی میشد که حشیش میکشید و چند بار هم شیشه کشیده بود.از وقتی من متوجه این موضوع شدم اونو وادار به ترک کردم و در آخر هم موفق شدم.یک سالی میشه که لب به هیچ چیز نزده.به هر حال این روزا گذشت و ما تصمیم به ازدواج گرفتیم .و الان 4 ماهی هست که نامزدیم.ما خیلی با هم صمیمی و مهربان بودیم طوری که همه مخالف بودن ولی وقتی مارو میدیدند که چقدر به هم علاقه داریم سریع همه کارا ردیف شد و ما نامزد کردیم.یه یه ماهی میشه که خیلی اذیتم میکنه و دوست داره حرص منو در بیاره و اشک بریزم.یه جورایی منم نسبت به خودش سرد کرده و الان شاید علاقه من به اون 20% و شایدم کمتر شده.خمش دعوا میکنیم و زندگی برامون تلخ شده.تصمیم به جدایی گرفتیم ولی هیچ کدوممون نصف روز هم طاقت نیاوردیم.ما عاشق هم بودیم.مخصوصا من هیچی براش کم نذاشتم و با هاش کنار اومدم و کمکش کردم .ولی این جواب زحمتام نیست.ممن به خاطرش خیلی سختی کشیدم و خورد و تحقیر شدم ولی به خاطر علاقم بهش هیچی نگفتم.حالا شما میگید من چی کار کنم که احساسم بهش مثل قبل بشه و دوباره بهش علاقمند بشم و دوباره زندگی اروم و سرشار از عشق و دوست داشتن داشنه باشیم.کمکم کنید.دیگه هیچ حسی نسبت بهش ندارم خیلی سردم کرده.کمکم کنید سریعتر.خواهش میکنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 اردیبهشت 88 [ 18:01]
    سطح
    39
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 7 در 4 پست

Array

RE: کمکم کنید.سرد شدم

با سلام بر شما

اصولا" فردی که دچار اعتیاد می شود به دو نوع اعتیاد دچار می شود

اول این که اعتیاد جسمی است : و شما توانسته اید با مقاومت و مهارت آن را حل کنید.

اما اعتیاد روحی و روانی که نسبت به مواد پیدا می شود را نمی ش.د به آسانی حتی

برای چند سال درمان کرد و فرد معتاد سعی بر این دارد که باز هم به دنبال اعتیاد برود

و باید در پروسه درمان تلاش شود تا که فرد را از لحاظ روانی از اعتیاد و مواد خسته کرد.

همسر شما نیز دچار این مسئله است و خود نیز تا کمی آگاهی دارد و گرنه بعد از

مدتی خود دوباره به سراغ مواد می رفت و شما باید روی این مقوله مار کنید که او را از

بعد روانی از هر چه مواد و معتاد است خسته کنید . که البته باید به سراغ علائق و

دوستان و اطرافیان همسرتان بروید. و از این نقطه شروع به کار نمایید.

***** به امید زندگی بهتر برای همه ایرانیان و جهانیان ****

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 آذر 86 [ 10:46]
    سطح
    40
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 163
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

یک سری اطلاعات بیشتر در مورد خودم و همسرم که در موارد فوق مختصر گفته بودم و شما جواب داده بودید
    من و همسرم هر دو 21 ساله هستیم.
    همسرم تازگی ها همش داد و فریاد میکند.تحقیرم میکند.ناسزا میگوید.حرفهای خیلی زشت و بدی به من میزند.2 بار روی من دست بلند کرده.مدام ترامادول استفاده میکند و گاهی حشیش.رفت و آمدش را با دوستاش بیشتر کرده که همه آنها ارازل و وحشی و معتاد هستند.خانواده اش نسبت بهش سرد شدند.خیلی ناراحت هستند و حرص میخورند.اصلا از من معذرت خواهی نمیکند.تفریح و گردش هم به کل تعطیل.فقط یا خونه ما یا خودشان.فقط حرف حرف خودشه.آدم خیلی لجبازی هستند از بچگی که همه هم این موضوع را میدونند.کارایی را که من ازش متنفر هستم را انجام میدهد.همه کارهایش زوری است یعنی نباید نه بشنود.حالا می توانید راهنماییم کنید؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 مرداد 88 [ 07:31]
    سطح
    41
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

گلم با عرض سلام .
    ترامادول یک مسکن قوی است و با گرایش از مرفین با این تفاصیل همسر شما دوباره اعتیاد دارد و شما نتوانستید او را در ترک حفظ کنید و او دوباره معتاد شده و آدمی که دوباره به طرف اعتیاد برود دیگر قابل اعتماد نیست بهتر است سعی نکنید دوباره برایش وقت بگذارید چون خود او نمی خواهد همکاری کند.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 86 [ 19:03]
    سطح
    40
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 125
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

سلام سالیا عزیز.
    شرایطی که داری واقعاً سخت هست ولی به نظر من شما اولین راه حلتون این هست که پای دوستان اون رو از زندگیتون پاک کنید و در قدم بعدی به فکر این باشید که ترک اعتیاد کنه.
    ولی 2 تا چیز واقعاً مهمه یکی اینکه کنار اومدن با همچین افرادی واقعاً سخته و اعصاب فولادی میخواد و دیگه اینکه خود ایشون هم باید بخواد تا کاری رو انجام بده.
    به عنوان یه دوست یه پیشنهاد میدم یه سری به کلاس های NA بزنین چون از اطرافیان من بودن کسانی که جواب گرفتن.
    و اینکه شما باید در این راه انرژی زیادی صرف کنید تا به هدف برسید که واقعاً اراده بالایی میخواد ولی سعی نکنید تنهایی اینکار رو بکنید و از خانواده ها هم کمک بگیرید.
    و اینکه تأثیر ترامادول کمتر از تأثیر مصرف حشیش و ... نیست چون من خودم تجربه مصرف این قرص رو دارم.
    شما اول از همه باید یک شوک جدی وارد کنید که این آقا بفهمه که شاید تا آخر عمرش تنها می مونه و در همین وضعیت خطرناک به مرز نابودی میرسه.
    این رو هم در نظر بگیرید که شما هنوزم جوان هستید و تا حدی میتونید تمام زندگیتون رو صرف اینکار کنید.پس با توکل به خدا و یاری دیگران، عجله کنید.
    در پناه بی همتا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)