به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما آیا دغدغه و نگرانی یافتن یک خواستگار و شوهر م

رأی دهندگان
108. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خیلی زیاد

92 85.19%
  • نه خیلی

16 14.81%
  • اصلاچنین نگرانی وجود ندارد

0 0%
صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 84
    ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

+من خواستگار ندارم

تا کنون مراجعان زیادی در مورد نبودن خواستگار و شوهر خوب از سایت همدردی سئوال کرده اند. و بنده در بخش پرسش مراجعان ،پاسخ مشاوران پاسخهایی به آنها داده ام در ذیل یکی از این پاسخها را می آورم. بازدید کنندگان می توانند سایر جنبه هایی که در این یادداشت اشاره ای نشده است را جهت تکمیل موضوع اضافه کنند.
    مراجع محترم ضمن تشکر از حسن اعتمادی که به سایت همدردی داشته و مسائل خود را مطرح نمودید نظر شما را به چند نکته جلب می کنم.
    1 - باید مسئله ازدواج را به صورت عینی و عملیاتی برای خود بازتعریف کنیم. شاید به تعداد آدمهایی که وجود دارند در مورد ازدواج تعریف وجود داشته باشد و جالب اینکه هر تعریفی متفاوت است . یک سر این تعریف ، «ازدواج را یک مانع، یک دردسر و یک الافی می داند» و در سر دیگر «ازدواج را مانند اکسیژن برای زنده بودن روانی نیاز می داند». اما در این میان صدها هزار تعریف دیگر نیز از ازدواج وجود دارد که میزان ضرورت آن از نظر افراد فرق می کند.
    در زیر به عنوان مثال به بعضی نظرات رایج افراد ( که کاملا هم متفاوت هستند) در مورد خواستگار نداشتن جلب می کنم :
    - من آدم بی ارزشی هستم که کسی مایل به ازدواج با من نیست
    - من آدم زشتی هستم که کسی مرا دوست ندارد.
    - توانایی ها و صفات مرا کسی نمی شناسد، تا مرا انتخاب کند.
    - اگرچه ازدواج برای من مهم است ، اما اگر خواستگاری متناسب و دلخواه خود پیدا نکنم، به هیچ وجه تن به یک ازدواج ناموفق نمی دهم.
    - من قصد دارم با ازدواج به نیازهای خود پاسخ صحیح بدهم، اما بدون ازدواج نیز می توانم با مدیریت صحیح بر اساس اعتقاداتم و با برنامه ریزی دقیق، برنامه خود را تکمیل کنم.
    - در صورت ضرورت اگر فرد مناسبی را یافتم خودم می توانم برای انتخابش اقدام کنم.
    - من اگر چه قصد ازدواج دارم اما به این معنی نیست که اکنون ناقص هستم و حتما باید مردی بیاید و مرا کامل کند. همین الان هم کامل و دوست داشتنی هستم، حتی اگر با هیچ مردی ازدواج نکنم.
    - به خاطر بعضی ضرورتها که در ازدواج خود حس می کنم، حاضرم بدون در نظر گرفتن دیگران، خودم را با بعضی شرایط سخت و منحصر به فرد وفق بدهم.
    - می توانم با هوشمندی که در خود سراغ دارم از بی نهایت متغیری که در جهان هستی هست، سود ببرم و چاله بی شوهری را با آنها پر کنم. به نحوی که رشد من نسبت به همسانانم بیشتر باشد.
    - اگر مردی مرا انتخاب نکند، برای درد دلها و نجواهایم تنها می مانم و کارم به جنون کشیده می شود.
    - اصلا برای من عدم وجود خواستگار مهم نیست. و این مسئله برایم یک مسئله جنبی است.
    - خوشحال هستم که مستقل خواهم ماند و می توانم برای زندگیم هر طور که دوست دارم برنامه بریزم.
    - این همه درد و رنجهای متاهلینی که در انتخاب همسر اشتباه کرده اند را دیده ام. پس صبورم و فقط در صورتی تن به ازدواج می دهم که فرد مناسب را بیابم
    - من برای ازدواج و خواستگار وقتی ندارم. مسائل مهمتری در زندگی من وجود دارد.
    - من برای آینده خود نگران هستم، بدون همسر ، آینده من نامعلوم است.
    - من برای اینکه احساس کوچکی نکنم به هر قیمتی باید با فردی رابطه داشته باشم.
    - بی نهایت مجرا و کانال برای خوشبختی می شناسم به نحوی که بدون در نظر گرفتن خواستگار و ازدواج، می توانم به آنها برسم.
    - امیدم برای یک ازدواج مناسب باقی خواهد ماند. اما آنقدر وظایف مهم در دست اقدام دارم که چشم به راه نمانم.

2 - با توجه به بعضی نقطه نظرات بالا، شما ابتدا باید خودآگاهی خود را نسبت به خودتون و ازدواج افزایش دهید. وضعیت خانواده، وضعیت اقتصادی، وضعیت شغلی، مشکلات دیگر، نیازهای روانی، نیازهای جنسی، میزان مسئولیت ها و وظایفی که به عهده دارید، برنامه های رشدی ، برنامه های تحصیلی، اوقات فراغت، دوستان و مسائل خاص شما همه و همه روی نحوه برخورد شما با مشکلتون تاثیر دارد و باید روی آنها تمرکز شود.
    3- برای همسریابی به جای اینکه منفعل باشیم تا کسی بیاید و ما را بیابد، سعی کنیم بر تلاشهای فعالانه خود در جهت انتخاب بیفزائیم. ( البته این بخش خود نیاز به توضیحات و یادداشتهای مکمل بیشتری دارد که چگونه می توانیم در این زمینه فعال باشیم).

2. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

juni (دوشنبه 08 اردیبهشت 93), مدیرهمدردی (پنجشنبه 28 اردیبهشت 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

RE: من خواستگار ندارم

خداوند 5 چيز رابين انسانها متفاوت تقسيم كرده است:
    1- يقين
    2- قناعت
    3- شكر
    4- صبر
    5- عقل
    به نظرمن يك ازدواج خوب روزي است. ماننداين 5چيزو به طور مساوي بين افراد تقسيم نشده است اگردونفر؛ دو نيمه سيب طوري كه خصوصيات و اخلاقياتشان باهم جور باشد؛ باهم يكي شوند زندگي قشنگي درست مي كنند انها سعي وتلاش مي كنند و مشكلات وسختيهايي را كه نمك زندگي نيز هست راباهم دوشادوش وبا صلاح عشق حل مي كنند.
    درصد كمي هستندكه نيمه سيب خودرا پيدا مي كنند وصددر صد اززندگي مشتركشان راضي هستند انها باتكيه برهمديگر واميدوعشق زندگي مي كنند.
    خدايا انها چه كردند وچه گفتند كه چنين روزيشان كردي.
    خدايا براي خودم وفرزندانم بهترين روزي هارا ازتومي خواهم.

4. 2 کاربر از پست مفید setareh تشکرکرده اند .

Mr.Anderson (دوشنبه 30 تیر 93), nikafarid (سه شنبه 14 خرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

سلام ،
    طرح این موضوع ، اون هم به این شیوه برای من خیلی عجیبه ، چون راستش تا قبل از دیدن نظر 100% مدیر محترم سایت اصلا فکر نمی کردم که ازدواج تا این حد برای دخترها مهم باشه . اما باتوجه به اینکه معمولا ایشون با درصد و آمار مواجه اند و وظیفه اشون ایجاب میکنه از روی واقعیتها اظهار نظر کنند ، دارم سعی می کنم جور دیگه ای به این مساله نگاه کنم.

نه اینکه ازدواج چیز بدیه . اما مثل همه چیزهای دیگه زمان و شرایط خاص خودش رو می طلبه . حداقلش اینه که تو باید به بلوغ شخصیتی لازم برای درک معنای این پیوند برسی که قطعا سن و سال هم در این میان ، عامل تعیین کننده صرف نمی تونه باشه .و من فکر می کردم اکثر دختر ها اینطوری فکر می کنند.

همونطوری که گفته شده «ازدواج» به تعداد آدمهایی که وجود دارند تعریف داره . از طرف دیگه یک ازدواج خوب هم در افراد مختلف معناهای مختلف داره . مثلا :
    - بعضیا ازدواج خوب رو در پذیرش تابعیت زن از مرد می دونند .
    - بعضی ها فکر می کنند ازدواج خوب با آزادی افکار و رفتار طرفین معنا پیدا میکنه
    - برای بعضی دیگه حفظ احترام رکن اصلی یک ازدواج خوبه
    و.....

وپیرو این تعریف ها ، هر فرد یک انتظار خاصی از ازدواج خوب داره . و متناسب با این انتظار ، بدنبال یک شریک مناسب برای زندگیش می گرده .
    شاید برای اینکه بتونیم این انتظارات رو کمی به واقعیت نزدیک کنیم ، بهتره در زندگی دیگران دقیق بشیم و ببینیم انتظارات و توقعات افراد از یک زندگی خوب و و به تبع اون ، رفتارهای اونها چه زندگی رو براشون بوجود آورده .

نکته مهمتر اینه که قبل از هر چیز خودمون رو خوب بشناسیم . بفهمیم از چی خوشمون میاد ؟ چی رو دوست نداریم؟
    چه رفتارهایی برامون آزار دهنده است ؟ چه چیزهایی برامون قابل قبوله ؟ چه حرفهایی اعصابمون رو خورد میکنه ؟ معنا و مرز کلمه خوب و بد در زندگی ما چی می تونه باشه ؟ و ...

وقتی این اتفاق افتاد و تونستیم یک شناخت نسبی نسبت به خودمون پیدا کنیم و علایق ، نیازها و اولویتهای زندگیمون رو بهتر بشناسیم ، می تونیم به ازدواج فکر کنیم . و تازه اون موقع هم تمام کارهایی که در مورد شناخت خودمون انجام دادیم باید درمورد یه نفر دیگه انجام بدیم و.... تا بتونیم به یک ازدواج موفق دست پیدا کنیم.

(اونوقت دیگه انتظار کشیدن برای پیدا شدن یک شاهزاده خیالی سوار براسب سفید شاید خنده دار هم به نظر برسه )

چیزی که الان به شدت توجه منو به خودش جلب کرده اینه که چه عواملی باعث شدن که در حال حاضر دختران ما به ازدواج به عنوان غایت خوشبختی نگاه کنند بدون اینکه بدونند الزامات یک زندگی خوب چیه ؟

قطعا اونا از اهمیت خودشون و اهمیت انتخاب خودشون بی خبرند .

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

بعضیا ازدواج خوب رو در پذیرش تابعیت زن از مرد می دونند
    يا رياست در خانواده امري ضروري است ؟
    برپاي نظم درهرمجموعه اي و استقرار نظامي بر پايه قانونمندي و ضوابط معقول ؛حاكميت ارزشهاي اصولي ؛منوط به وجود لياقت ؛كياست ؛حسن تدبير و شايستگي هاي لازم دربخش مديريت و رياست ان مي باشد و متقابلا ضعف در تنظيم امور وتدبير كارها و بي توجهي و بي كفايتي مسئول و غفلت از وظايف ؛موجب سقوط وانهدام يك واحد اجتماعي است وخانواده كه حريم امن انسانها ومحل ارتباط خاص نسبي وعاطفي و اخلاقي وتربيتي افراد با يكديگروجايگاه رشد فضايل وكمالات انساني است؛رياست پذيري ان ازاهميت و ظرافت خاص خود برخورداراست و بنيانگذار و رئيس ان نقش عمده و كليدي برعهده دارد.
    ليكن امروز رياست مرد به انجام يك وظيفه اجتماعي و پذيرش مسئوليتي سنگين شبيه تر است تا به اجراي خواسته هاي شخصي و حقي فردي.
    در حوزه رحامت و پيوند ؛افريدگار خلقت ؛عنصر اصلي و ركن ارتباط را زن قرار داده ؛لذاهمه وابستگي ها ي نسبي و سببي از او سرچشمه مي گيرد ؛در امر ازدواج ابتدا زن ؛مرد را به سوي خود معطوف مي دارد و روح رافت و ملاطفت و سكونت در او مي دمد وسپس به عنوان عنصري ارام و امنيت آافرين ؛فرزندان همسررا به دنيا مي اورد و عامل ارتباط پدر بافرزند مي شود ويا به سبب ازدواج و از راه مصاهره خانواده اي ديگر را به خانواده خويش پيوند مي دهد وحتي شيراو مايه پيوند دو خانواده بيگانه به واسطه قانون رضاع است و غير محارم ازطريق شير دهيش به محارم تبديل مي شوند .
    رياست ازآن مرد است يا زن؟
    به مرد بنا به فضيلتهايش مزايايي داده شده كه برطبق ان به درد حكومت داخل خانواده مي خورد و به زن بنا بر فضيلتهايش مزايايي داده شده كه به موجب ان شايسته اداره داخل خانواده است.
    اعجاز خلقت راببنيد :كه دوتمايل در مرد و زن قرار داده است در مرد حس تسلط برزن وجودداردودرزن نيز حس تسلط بر مرد وجود دارد ولي اعجاز خلقت اين دو حس تسلط راطوري افريده است كه نه تنها تضاد و نزاع بايكديگر پيدانمي كنند كه هدفش يگانه شدن دوروح است اين تدبير رابه كاربرده است كه درمرد حس تسلط برزن را ازبالاي سرزن قراردهد واز طريق حاكميت ظاهري خانه و خانواده ودرزن حس تسلط برمرد را ازطريق قلب.
    مرد ازراه قهرماني مي خواهد حاكم باشد وزن ازطريق جمال و زيبايي زنانه.
    -----------------------------------------------
    زن ومرد :ارامش؛زينت؛تفريحگاه يكديگرند.
    مرد:هديه؛امانت ؛امنيت؛اسايش
    زن :هديه ؛امانت؛محبت؛عاطفه؛ارامش
    فرزند:هديه؛امانت؛شادي؛عشق اميد

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام خدمت دوستان محترم طاهره و ستاره
    ضمن تشکر از اینکه کمک می کنید بحث ها پخته شود، با دیدن این پاسخها به راحتی متوجه می شویم که نگاههای مختلفی به رویدادهایی مثل ازدواج است که کاملا هم از زاویه خود صحیح است و هدف ما در این تالار به تعدیل رساندن این جنبه های مختلف است و نه حذف یا تحمیل نظراتمون.
    در ضمن در مورد 100% که طاهره ذکر کردند. اینطور نیست فقط یک نظر سنجی قرار داده شده تا نظر افراد مختلف در مورد این اهمیت روشن شود.
    یک نظر هم دارم اگر دوستان سعی کنند بحث ها را خودمونی تر و با ذکر مثال و توضیحاتی عام روشن کنند، تا بحث خیلی کلی نشود و شکل مقاله و کتاب به خود نگیرد. فرض ما بر این است فردی در هنگام ازدواج این موضوع را می خواند بتواند اهمیت ازدواج و چگونگی انتخاب و ....، را از زوایای مختلف بررسی کند.
    امیدورارم با کمک شما دوستان و سایر عزیزان مباحث پخته تر و جذاب تر و کاربردی تر شود

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 آبان 86 [ 15:35]
    سطح
    39
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

[split] همسر اینترنتی

سلام من خواستگار کم دارم خیلی ناراحتم با کسی ارتباط ندارم

9. کاربر روبرو از پست مفید بیتا تشکرکرده است .

بیتا (سه شنبه 31 مرداد 91)

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام بیتا
    لطفا این موضوع را از اول بخوان،اگر باز هم سئوالی دارید با توضیحات بیشتر بفرمائید، ما اعضاء سایت جهت پاسخگویی در خدمت شما خواهیم بود.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 فروردین 91 [ 18:19]
    سطح
    43
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    174

تشکرشده 197 در 81 پست

Array

سلام .خيلي دوست دارم نظر مدير سايت رو هم بدونم (جناب اقاي سنگ تراشان من قبلا مشكلم رو براي شما مطرح كرده بودم و گفته بودين توي تالار همدردي بيام .اومدم فكر كنم به خاطر بيارين منو)

بيتا جان تواگه خو استگار كم داري ؛من اصلا ندارم .درعوض خواهرم كه از من 4 سال كوچيكتره تادلت بخواد خواستگار داره. چون از من زيبا تره .
    من از اين مسئله كه خواستگار ندارم ناراحت نيستم .من از ديدگاه جوونا ناراحتم . كه فقط به مسائلي نگاه ميكنن و طرف مقابل رو با اون معيار ها انتخاب ميكنن.
    اصلا براشون مهم نيست (يعني اونقدر كه به زيبايي اهميت ميدن به اين مسائل اهميت نميدن )كه طرف مقابلشون چه برنامه هايي واسه خوشبخت كردن شوهرش داره .البته وقتي حرف از ازدواج ميشه ميگن :من بايد همسر م ال باشه و بل باشه و. .....اما زماني كه ميرن خواستكاري فقط كافيه خانم خوشگل باشه .ديگه فكر ميكنن نيمه وجودشون رو پيدا ميكنن . اگه پول هم كه داشته باشه كه چه بهتر.
    من خود م خواهرم از من خيلي زيبا تره خواستگاري كه براي من اومده بود(از فاميلا بود ) اونو پسنديد.

هميشه به مادرم اينا ميگم وقتي دم يه مغازه دوتا سيب هستش يكي خوشرنگ وتازه و يه سيب ديگه هستش معمولي و هردو يه قميت دارن ؛وقتي مشتري مياد معلومه دست روي سيب بهتره ميذاره .اما اگه مغازه دار اون سيب خوبه رو نفروشه و بگه اول اين بده رو بخرين بعد اون ؛خوب مردم ميرن از يه جاي ديگه خريد مي كنن و اون سيب خوشرنگه همون بلايي سر ش مياد كه سر سيب معموليه يا بده اومده .
    اما اصلا حرف من خريدار نداره. مي دونم اگه خواهرم بره واسه من خواستگاراي بهتر هم مياد .هموني كه به درد من ميخوره
    هموني كه من دوست دارم خوشبختش كنم .هموني كه دوست دارم بهش محبت كنم .
    شايد بپرسين چرا دوست داري ازدواج كني.!!!
    من الان 28 سال دارم . دختر هستم كه دوست دارم ادما رو دوست داشته باشم . مثل بقيه ادما دوست دارم يكي رو دوست داشته باشم ؛ دوست دارم يكي منو دوست داشته باشه . توي خونواده ما هيچكس به اون يكي نميگه دوستت دارم .اگه بهت بگم من تا اين سن تا به حال از مادم نشنيدم كه به من بگه دوستت دارم باورت ميشه ؟؟!!
    اره چون يه جورايي ميگن بچه پرورو مشه .اما تادلت بخواد از نظر مالي ما رو تامين كردن . تا حدي كه از بي نيازي به پوچي و افسردگي رسيدم.شايد يك دليل كه دوست دارم ازدواج كنم اينكه ميخوام خودم واسه سلول به سلول زندگيم زحمت بكشم تا لذت به دست اوردن رو بفهمم . شايد اينكه احساس ميكنم ديگه زيادي دارم ادم بي خودي ميشم كه فقط بلده بخوره و بخوابه .شايد اين دلايل يكي از اون دلايلي باشه كه نهفته منو سوق ميده به سمت ازدواج.
    اما اين ملاكها و معيارهايي كه بين جوون ها مد شده (زيبايي) وقتي يكي مياد و ميره خشوحال مي شم از يه لحاظ(با اينكه دلم خيلي درد ميگيره )مي دوني چرا؟چون او ني كه منو انتخاب خواهد كرد منو به خاطر يه صورت زيبا انتخاب نخواهد كرد . بلكه به خاطر سيرت من انتخاب خواهد كر د. و اينو ميدونم كه اوني كه اومد و رفت لياقت احساس و عواطف منو نداشت .
    اوني كه بياد منو انتخاب كنه هم من ميتونم خوشبختش كنم و هم اون مي تونه منو خوشبخت كنه .
    و يه مشكلي اينجاست كه من و تو و خيلي هاي ديگه خيلي با اضطراب و نگراني دنبال بهترين انتخاب هستيم و هميشه منتظر اينكه يكي در خونه رو بزنه .اما اين اضطراب نه تنها اوني كه ميخواي رو نمياره ؛بلكه باعث ميشه كسي ادم مضطرب و مستعصل(نميدونم درست نوشتم يا نه )رو دوست نداشته باشه .چون در اين وضعيت روحي رفتارهايي از اون سر ميزنه كه باعث ميشه ديگران به نوعي از اون دوري كنن .
    با اينكه اينو ميدونم اما در اين مورد نميتونم كاري بكنم.
    از ته قلب از تنهايي خسته شدم . دوست دارم يكي باشه وقتي غصه دارم باهاش حرف بزنم ؛واسش گريه كنم . دوست دارم واسه يكي ناز كنم و يكي نازم رو بكشه . دوست دارم غروبا با يكي برم بيرون و از قشنگي دنيا حرف بزنم و دوست دارم شبا كه دلم ميگره سرم رو بذارم روي شونه يكي واسش حرف بزنم . دوست دارم روزاي 13 بدر كه ميرم بيرون دل خوشي داشته باشم . دوست دارم وقتي دارم درس ميخونم و قتي دارم سختي رو توي يك كار تحمل ميكنم وقتي كه به اوج نااميدي ميرسم ؛ حضور يه نفر به زندگيم رنگ بده و اونا رو واسم محو كنه .
    اگه كسي بگه برو بابا كسي رو واسه غصه و شاديت ميخواي همون بهتر كه ازدواج نكني!!!
    به نظر شما اگه ادم يكي رو براي غصه و شاديش نميخواد واسه چي ميخواد ؟؟؟واسه پول واسه خونه و يا ......
    اينا رو همه مي توني تنهايي بدست بياري. حتي غرايض جنيسي رو هم مي توني كنترل كني اما تا حدودي.
    ادم اگه تمام نياز هاي روحيش براورده بشه فكر ميكنم مي تونه به اوج موفقيت برسه .به اوج خوشختي.البته اينم هست كه خوشبختير و چطوري معني كني!!!!
    من خوشبخي برام معنيش اينه ارامش روح و خوشبخت كردن طرف مقابلم و زماني كه بتونم تمام نياز هاي روحي و ... طرف مقابلم رو براورده كنم فكر مي كنم بتونم اونو خوشبخت كنم و در قبال اين هديه من به اون ؛مسلما اون هم منو خوشبخت خواهد كرد .
    من ادمي هستم يك كم راحت به ادما وابسته ميشم و بهشون محبت ميكنم . وميدوني يك دليل ديگه اينكه الان تمايل به ازدواج دارم اينه كه :
    تمام وجودم و قلبم سرشار از محبت شده ؛سرشار ازعشق . بايد اين محبت و عشق رو عرضه كنم ؟؟؟درسته ؟؟اما چون در حال حاظر توي محيط خونواده كسي خريدار اين عاطفه نيست و اونطوري بار نيومدم كه بتونم به راحتي اين كار رو بكنم ؛ و با توضيحات بالا احساس مي كنم بايد ازدواج كنم . و با اين همه احساسي كه توي وجودم ريختم فكر مي كنم خيلي خوب مي تونم از عهده خوشبخت كردن همسر اينده ام بر بيام .
    اما بازهم ميگم با همه اين بايدها تن به هر ازدواجي نخواهم داد.
    ديگه حرفي ندارم.
    اميدوارم تو و هر كدوم از د وستاني كه وضعيت منو دارن (حتي خودم )درست فكر كنيم و درست تصميم بگيريم.چون خوشبختي در دوردستها نيست همين نزديك ماست

12. 2 کاربر از پست مفید a_b تشکرکرده اند .

a_b (چهارشنبه 23 شهریور 90), Memarspam (پنجشنبه 27 آبان 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 فروردین 91 [ 17:04]
    سطح
    60
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    730

تشکرشده 755 در 381 پست

Array

با سلام و تبریک مجدد سال نو به جناب آقای سنگ تراشان و همه دوستان
    اولا برخلاف موضوع کوتاه و نا خوشایندی که انتخاب کردید متن بسیار جالبی را دسته بندی ومطرح فرمودید، من یقین دارم در باره این مسئله پیچیده به نتیجه نمیرسیم .اما من هم نظراتی دارم که انشالله بعدا در باره آن توضیح میدهم چون الان فرصت ندارم و این پاسخ کوتاه را دادم تا موضوع را گم نکنم .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 فروردین 91 [ 17:04]
    سطح
    60
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    730

تشکرشده 755 در 381 پست

Array

بسیاری از دوستان را میشناسم که چنان از نفی و عدم تمایل به ازدواج صحبت میکنند که انگاراین اعتقاد امتیازی برای آنان است . همه انسانها، حتی گیاهان و حیوانات به جفت نیاز دارند این جزء طبیعت و ذات ماست و اعتراض به آن اعتراض به نوع انسانیت است .

بعضی تنها میل جنسی را عامل پیوند زوجها میدانند اما مهم جلوه دادن این علت بیشتر بدرد حیوانات می خورد تا انسان ، یقین دارم خداوند مارافقط به این دلیل به ازدواج تشویق نمیکند زیرا این نیاز حیوانی تنها یکی از پله های تکامل و ترقی انسان است و حتی مهمترین آنها هم نیست چراکه بسیاری بعد از سالها زندگی تصمیم به طلاق میگیرند چون حرف هم را نمیفهمند و با هم یکی نشده اند و یکدیگر را درک نمیکنند .

اما موضوع انتخاب ، مسئله اینجاست که ما در زمان حال زندگی میکنیم اما سبک وروش انتخاب همسر هنوز به عهد قدیم بر میگیرد

زمانی دختران پشت پرده بودند و به اصطلاح آفتاب و مهتاب چهره آنها را نمیدید و اگر برای کاری به صحرا میرفتند حق صحبت کردن با مرد غریبه ای را نداشتند و اگر هم به دلایلی مخفیانه چند جمله ای با مرد غریبه ای رد و بدل میکردند احتمالا زیر باد کتک پدر و برادران غیرتمند خود قرار میگرفتند و چه بسا تا مدتی زندانی میشدند و حق بیرون رفتن ازخانه را نداشتند.

اما در زمان ما دختران با آزادی کامل درمحیطهای اجتماعی فرهنگی و علمی به فعالیت مشغولند و برای مشارکت در اجتماعات و انجمنها تردیدی به خود راه نمیدهند و در امنیت کامل تا نیمه شب در کنار مردان مشغول به کار و انجام خدمات اجتماعی هستند.

عجیب نیست از چنین دختری با شرایط زمان حال ما بخواهیم که در خانه منتظر آمدن مردی به خواستگاریش بماند؟ طبیعی است دختری که در اجتماع مشغول به فعالیت است بزودی با مرد مورد علاقه اش برخورد خواهد کرد و بعد ازانتخاب تا رسیدن به یک توافق مناسب برای ازدواج و مراسم خواستگاری با هم مکررا ملاقات و گفتگو خواهند داشت.

به همین دلیل است که شما با دیدن سوال دختری که د رباره علاقه اش نسبت به مردی تعجب نمیکنید و این سوال را زشت نمیدانید و از آنان نمیخواهید که هر چه زودتر ازاین خواسته دست بردارد یا با این روش ازدواج نکند بلکه همه ما سعی داریم اورا راهنمایی کنیم تا صحیح وعاقلانه بیاندیشد .

به عقیده من هر نوع رفتار مشروعی که منجر به ازدواج در چارچوب درست و صحیح با تایید مذهب باشد عملی خداپسندانه است زیرا در جهت خوشبختی انسان است وخداوند انسان خوشبخت را دوست دارد زیرا هر روز محکمتر بسوی او قدم برمیدارد .
    امیدوارم منظور تاپیک شما را متو جه شده باشم

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)