به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 مرداد 88 [ 07:31]
    سطح
    41
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

+عدم امکان ارتباط با همسرواختلاف با خانواده همسر

size=small]:)[align=justify]من 32 سال سن دارم و یک دختر 8 ساله متاسفانه 11 سال است که ازدواج کرده ام و از روزهای اول بعد از تشکیل زندگی متوجه شدم شوهرم شدیداً زیر سلطه مادر و وابسته به خواهرانش است پیش خودم گفتم به مرور زمان بهتر میشود ولی بعد از تولد دخترم فاصله ما بیشتر و بیشتر شد تا اینکه دیگر در کنار خودم احساسش نمی کنم با ماهست ولی انگار نیست حالا هم بعد از فوت پدر همسرم زندگی ما بدتر شده چون راه دخالت و اعمال نفوذ مادرش و خواهرانش زیادتر شده بطوریکه الان نزدیک 3 سال است که بعد از دعوا و بی حرمتی که مادرش با من و دخترم در حضور شوهرم داشت با آنها رفت و آمد نمی کنم ولی همسرم می رود و می آید هر بار هم که می رود و بر میگردد کلی روی رفتار و کردارش تاثیر منفی می گذارد راستی از 3 سال قبل که مادرش و خودش مرا در حضور مادر و خواهرم کتک زده و بی حرمتی کردند به قصد اینکه مرا طلاق دهند مجبور شدم مهریه ام را به اجرا گذارم ولی بعد از مدتی که متوجه شد از حق خودم و بچه ام نمی گذرم برگشته و در یک خانه هستیم ولی انگار ما برای او وجود نداریم متقابلاً او نیز با رفتارهای که می کند برای ما حضور ندارد دیگه خسته شدم چون خلاء وجودش در زندگی ام بیشتر و بیشتر به چشم می خورد نمی دانم چه کنم تا او متوجه حضور من و دخترم بشود و متوجه وظایف خود در نقش همسر و پدر نمی خواهم دخترم عذاب بکشد و یا بچه طلاق بشود چون در کش و قوس این دو سال آخر ضربه روحی سنگینی متحمل شد بطوری که از مدرسه یکسال عقب افتاد و نتوانست تحصیل کند و دچار استرس و بی امنیتی شده است و حتی از قبل این اختلافات اگر می خواستم با او صحبت کنم یا آنقدر لودگی می کرد که رشته امور از دستم خارج می شود یا آنقدر سریع جبهه می گرفت که حتی از موضوع اصلی دور می شدم اگر می خواستم توضیح دهم که منظور چیست یا فحاشی می کرد و یا آنقدر تلوزیون را زیاد می کرد که صدایم را نشنود. [/[/size]align]

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

RE: عدم امکان ارتباط با همسر

با درود؛**م�-دثه- 0**گرامی،ارجمند و شکیبا،امیدوارم حالت خوب باشد؛من می خواهم رای خودم را درباره این وضعیت شما بیان دارم و بویژه در مورد شوهر کاملا آنرمال و به نظرم *روانی*شما؛(البته با این شرح حالی که سرکار تعریف کردید، و خواهش می کنم که بگویید:به راستی آیا *رفتار* و *گفتار* شما نیز در برابر او حقیقتا محترمانه دو خردمندانه است؟؟؟)با این اوصاف،همسر شما فردی روانی،دیگر آزار،رشد نیافته از نظر استقلال و هوش عاطفی و کودکی با تمایلات شدید از نوع عقدهء اودیکی است و این متأسفانه (و باز با عنایت به آنچه سرکار فرمودید) در مادر او نیز وجود دارد؛
    با این اوضاع،به نظر بنده،باید شوهر شما هر طوریکه شده و حتی در صورت امکان با زور،به نزد روانشناس یا بهتر از آن به روانکاو برده شود و نوار مغزی نیز از وی گرفته شود،زیرا که حقیقتا *بیمار روانی* است؛؛(مجددا تأکید می کنم با توجه به تعریف ماوقع از طرف شما و با شرط رفتار بهنجار و طبیعی شما در قبال همسرتان)
    بهر حال بهتر و لازم است که با یک مشاور خانواده و در زمان مناسب با یک وکیل رایزنی کنید،با امید به خوشبختی و شادکامی سرکار؛؛؛بدرود.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 18:22]
    سطح
    51
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 126
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

سلام
    محدثه عزیزم همان طور که گرد آفرید محترم مان گفتند : همسر شما نیاز به یک روانشناس دارد . اما آنقدر که گرد آفرید گفت فکر نمی کنم که ماجرا بحرانی باشد . به لطف خدا و راه حل های یک مشاور خوب و صبور و صبر واستقامت شما مشکل نیز حل می شود . البته شاید همسر شما از مراجعه به روانشناس خود داری کند که همین هم هست ؛؛؛ او زمانی که نمی خواهد حتی صدای شما را بشنود ، هیچ وقت برای مراجعه اقدام نخواهد کرد . حتی با خواهش شما ؛؛؛؛ اما سعی کنید شما با یک مشاوره در ارتباط باشید و مشکل را از طریق دیگری حل کنید . اگر برای شما امکان دارد . حضوری در غیر اینصورت می توانید با مشاورتان تماس بگیرد به این صورت سریعتر به نتیجه می رسید .
    یک سوال شما در این مدت 3 سال هیچ کاری برای رفتار ایشان نکرده بودید ؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

با درود؛بهاره ارجمند،آیا مردی که همسر خود،که به نظر من ناموس اوست و تازه نیروی بدنی او نیز از شوهر را بزند،نباید *نوار مغزی* بگیرد!!!!!!!!!!!!!!!!!شاید چون در میهن ما بسیاری از مردان بی غیرت این کار را می کنند،کتک زدن همسر امری طبیعی و عادی است؟؟
    من در شگفتم!!!!هم اکنون با همین قوانین نیم بند نیز می توانند این آقا را بازذاشت کنند؛؛؛بدرود.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

با سلام
    گردافرید محترم ، از انجایی که تجربیات شما در این موارد بسیار بالا می باشد . پس حتما همسر خانم محدثه به<< نوار مغزی >> نیاز دارد . بنده کوچکتر از ان هستم که در این مورد پاسخی بدهم .
    ****یک سوال شما اگر بخواهید خبر مرگ کسی را به شخصی بدهید چه کار می کنید ؟
    یکدفعه می گویید که مثلا سلام ... بابات مرد !!!!!!!!!!!!
    یا با کمی صبر و حوصله و آرام آرام این بخث را شروع می کنید .
    طرف اینجوری سکته می زنه ؛؛؛؛؛ بهتر نبود در جواب اول این خانم رو میخ کوب نمی کردید .
    شاید مثل همیشه شما برای پرسش من پاسخی داشته باشی که جواب بنده را خنثا کنید . اما این نظر شخصی بنده است که در دیدار اول همه چیز یکدفعه گفته نشود و ارام ارام پیش برویم . مرسی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 مرداد 88 [ 07:31]
    سطح
    41
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

باسلام خدمت دو دست عزیزم بهاره و گرد آفرید.
    با تشکر از همدردی و راهنمایی شما عزیزان ولی فکر می کنم بجای کمک به من با خودتان دچار مشکل شدید. در پاسخ به سوال گردآفرید جان . وقتی دعوا می شود هیچکس نمی تواند بگوید خونسرد میباشد چون دروغ محض است مخصوصاً وقتی که شما مداوم توهین و تحقیر شوید و یا حتی کتک بخورید از خودتان دفاع می کنید شاید من هم از دید او بی حرمتی کرده باشم البته او همیشه متوقع است و همیشه محکوم به اعدام دادگاه او من هستم چون همیشه باید من مراعات کنم و کوتاه بیایم و او را درک کنم او وظیفه ای در قبال درک مسائل و شرایط روحی من ندارد یک وقتها فکر می کنم فراموش می کند من زن هستم و دارای احساس شاید بس که با او و شاید بیشتر از او در مراحل زندگی دویده ام خود نیز خودم را فراموش کرده ام و باور کرده ام مرد هستم.
    در پاسخ به بهاره جان : در مدت 3 سال نه دروغ چرا از اول ازدواجمان من مرد خانه بودم و خرج بیار منزل شاید از دیدگاه او یک بانک مالی و عاطفی. بعد از این سه سال بدتر هم شد چون بخاطر مهریه من مبلغ ناچیزی از حقوق ایشان کسر می شود و ما مستاجر هستیم پس چون ایشان در کش و قوس کرایه خانه گیر می کنند و طبق عادت همیشه مقروض هستند و نمی توانند بیشتر از کرایه خانه را پرداخت کنند باید قبوض مربوط به خانه و خرج و مخارج ماهیانه منزل لباس و مخارج دیگر بچه و حتی وامهای که آقا به عناوین مختلف گرفته است را قسطی پرداخت کنم و اگر پرداخت نشود دوباره جنگ به پا میشود و من می شوم زن بد که شوهرش را درک نمی کند. و سریعاً به جان بچه می افتد حتی اگر شده با شوخی های زشت و صحبتهای بدش اعصاب بچه را خراب کند. باید برای حفظ آرامش به ظاهر مستقر در خانه تمام سعی خودم را بکنم تا بقول معروف فقط دهانش را ببندد و تازه منت دار آقا باشیم که افتخار میدهند و به منزل می آیند و گرنه مثل بچه های لوس سریع لباس هایش را برداشته و به قهر از منزل خارج می شود و می رود تایک هفته به حقوق ماهیانه مانده باز می گردد باز روز از نو و روزی از نو شما بگویی راه چاره هست. یا نه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

سلام محدثه و گردآفرید عزیز
    بنده به نشانه تسلیم شدن دست های خود را بالا می برم ؛؛؛؛؛ من در این مورد که اگر کسی همسرش را بزند جرمی انجام داده است یا نه تحقیق کرده ام ،،گردافرید دانا زمانی شخصی روانی محسوب می شود که کار زدن همسرش برایش عادت شده باشد . مثلا ساعتی یک بار همسرش را بزند این شخص روانی است حتی گاهی بدون دلیل یا از روی عصبانیت اما اگر سالی یک بار یا در سال یکی یا دو بار انجام شود جر م است و زن حق طلاق دارد . اما روانی نیست .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

سلام محدثه جان
    شرمنده که این سوال را می پرسم اما شما احساس نمی کنید همسر شما ( به قول جناب گرد افرید ) جدا فرد روانی باشد ؟ اگر به این صورت باشد به نظر شما ادامه زندگی ثمری دارد یا فقط جوانی شما دارد تمام می شود . ؟؟؟؟
    البته شرمنده ...

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

با درود؛بهاره دقت نکردی،**م�-دثه- 0**گرامی،ارجمند و شکیبا فرمودند با سیکل زمانی مرتبی،همسرشان ایشان را می زند،پس در این کردار زشت،تکرار وجود دارد؛
    بهر حال،من معتقدم که باید این مرد ترسو و *روانی به تمام معنی را*،حتما در جایی حالا زندان یا تیمارستان،مدتی نگاه دارند؛؛اگر بدست من می دادنش،اونوقت همچین می زدمش تا توی مغز پوکش بکنه که نباید همسر و مادر فرزندش را،آنهم جلوی فرزندش بزند . . . . . . . من برای آن بچه نگرانم،شدیدا؛؛؛بدرود.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

سلام
    گرد آفرید ,,, اگر کمی دقت کنی من هم به همین موضوع اشاره کرده ام (** اگر زمانی خاص داشته باشد روانی محسوب می شود .** ) افراد روانی این نیستندکه فقط کسی را بزنند یا مورد آزار قرار دهند . این ماجرا را از یکی از وکلای خانواده شنیدم می گفت : روزی خانمی به من مراجعه کرد از اینکه همسرش جهیزیه ی او حتی فرش خانه را فروخته است ناراحت بود . همسر ایشان چند ماه یک بار تمام وسایل خانه را فروخته و مجددا وسایل بهتری را می خرید در دوران 2 سال ازدواج این خانم و آقا این کار چندین بار تکرار شده بود . << طبق سخن بسیار شریف و پر ارزش شما >> تشخیص داده شده است که این کار آقا از روانی بودن ایشان سرچشمه می گیرد .( این نیز یک مورد انسان روانی )

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)