به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 فروردین 90 [ 17:56]
    سطح
    25
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    60

تشکرشده 60 در 25 پست

Array

مقصر کیست ؟ به من بگویید چه کنم؟

با سلام
    ضمن تشکر از زحمات شما و این که من رو در انجمن خودتون پذیرفتین .
    حدود 9 سال پیش در دانشگاه با یکی ازهمکلاسی هایم آشنا شدم و این رابطه سالم مدت 9 سال بدون هیچ مشکلی با رعایت قوانین اخلاقی طول کشید در این مدت ما خیلی خوب همدیگر را شناختیم و حتی من در بیشتر موارد قادر به خواندن فکر ایشان هم بودم در این مدت هیچ گاه با هم حتی 1 بار هم بگو و مگو نداشتین وزبانزد همه بودیم وهمه به روابط ما غبطه می خوردند در 2 سال اول آشنایی که در مقطع کاردانی درسمان تمام شد ایشان سر کار رفتند تا هر چه زودتر بتوانند به خواستگاری من بیایند اما من چون می دانستم درس خواندن را خیلی دوست دارد با ایشان صحبت کردم تا ادامه تحصیل بدهد ومن هم منتظر می مانم تا ایشان مهندسی خود را که آرزوی او بود را بگیردمن هم در این میان به تمام خواستگار هایم جواب رد دادم و خود را با کار کردن سر گرم کردم (البته مادرم در جریان علاقه من به ایشان بودند)تا اینکه درس ایشان تمام شد و به همراه خانواده به خواستگاری من آمدند ایشان از لحاظ اخلافی بسیار آقای خوب و سالمی هستند اما پدرم در ابتدا مخالفت کرد ندبه دلیل اینکه معتقد بودند که این آقا وابستگی شدیدی به مادرش دارد اما بعد از تحقیق و 4 ماه اصرار های منطقی من بالاخره موافقت خود را اعلام کردند و مراسم نامزدی ما به پا شد پدرم جشن آبرومندانه ای را ترتیب دادند و نامزدی ما با قشنگترین لحظات 1 سال طول کشید ما از لحاظ با هم تفاهم داشتیم و عاشقانه یکدیگر را همان طور که بودیم می دیدیم البته از طرف خانواده ایشان گوشه کنایه هایی و یا بی احترامی هایی را مشاهده می کردم اما بین خودمان حل می کردیم و توجه زیادی به این مسائل نداشتیمو معتقد بودیم که با گذشت زمان من می توانم در دل همه آنها جا بگیرم اما از طرف خانواده من همیشه به نامزدم وخانواده اش احترام می شد تا اینکه بعد از 5/1 سال که از نامزدی ما می گذشت صاحب کار من که 1 سال از آنجا بیرون آمده بودم از من شکایت به جرم جعل اسناد و خیانت در امانت کرد و مرتب اشخاص بی ادب و شری را به در خانه نامزدم می فرستادند تا آبروی من را بریزند خلاصه مراحل قانونی طی شد و خیانت در امانت من ثابت نشد اما از آنجا که تمام فیش ها دست خط من بود دادگاه به اثبات جعل اسناد من حکم صادر کرد و صاحب کار بی وجدان من که برای من پاپوش ساخته بودبه شرط اینکه من 4 میلیون بدهم رضایت داد در این میان نامزد و برادرم سفته ضمانت چک را امضاء کردند اما بعد از پاس کردن چک سفته نامزدم را اجرا گذاشت تا روابط ما خدشه دار شود خانواده من پس از پاس کردن چک دیگر پولی نداشتند در آن شرایط که بابت سفته نامزدم پرداخت کنند و نامزدم مجبور شد که ماشینش را بفروشد و 4 میلیون را پرداخت کند و مسئله تمام شد اما بعد از این ماجرا با وجود اینکه 100 درصد به من اعتماد داشت و بارها و بارها گفته بود که این ها را توطئه ای مسلم می داند به اصرار خانواده اش بدون اینکه حتی به من بگوید نامزدی ما را به هم زد فقط به این خاطر که می گفت خانواده من او را در این ماجرا رها کرده اند و با نقشه می خواسته اند که او پول بدهد در صورتی که خودش اصرار داشت که سفته بدهد و از این ها گذشته قرار نبود که این سفته ها اجرا گذاشته شود چون ضمانت چک بود من خیلی ایشان را دوست دارم و نمی دانم با وجود اینکه دختر خوب و مقید به احکام الهی بوده ام این چه امتحانی است که باید پس بدهم و چرا من باید این مشکلات برایم پیش بیاید احساس بدی دارم از اینکه صادقانه رفتار کردم و در روابطم هیچ وقت جای گله ای نگذاشته بودم ولی او حتی در رابطه با به هم زدن نامزدی با من صحبت هم نکرد و احساس و شخصیت من را نا دیده گرفت یعنی بعد از 9 سال این حق من نبود که بدانم دارم رها می شم از سوی کسی که همه زندگیم بود حالا از بس هر شب گریه کردم و دعا کردم چشمام سوی خودشو از دست داده و هیچ امیدی به زندگی ندارم همه می گن خیریت داشته و برای من بهترین ها هستن ولی من از درک این خیریت عاجزم تمام لحظه هام پر از اون و خاطره ی اون حالا بی آبرویی من جلو فامیل های شهرستانیم به کنار او چرا به خانواده اش اجازه داد که آبروی من را ببرندالبته پول ایشان را پس دادیم .اما واقعا ارزش من مالی بوده حالا چند روزی است که مرتب به من زنگ می زند و می گوید بیا به مادرم التماس کن تا همه چیز درست شود او معتقد است که خانواده من تقاص پس می دهند در حالی که خودش نامزدی را به هم زد و خانواده من در آن مقطع از زمان دچار مشکلات مالی بودند آیا او نباید به من کمک می کرد و من را تنها نمیگذاشت آیا من باید به حرفهای او فکر کنم تا عشقمان دوباره جون
    بگیرد یا مسئله را تمام شده بدانم لطفا کمکم کنید دارم دیوانه می شم
    به نظر شما مقصر کیست ما در این اوضاع فقط به دنبلا مقصر می گردیم او می گوید مقصر خانواده ام هستند که از کسی پول قرض نکردند بدهند تا من مجبور نبودم پول بدهم و من می گویم مقصر هم خانواده ام و هم تویی که بعد از 9 سال به خاطر مسائل مالی من را رها کردی و بدون اینکه حتی نظر من را بدانی در مورد رابطه مان یک طرفه تصمیم گرفتی من و خانواده ام او را جزئی از خودمان می دانستینمو فکر نمی کردیم که به خاطرمسائل مالی من را ترک کند آن هم بعد از این همه مدت به نظر شما مقصر کیست تقاضا می کنم من را راهنمایی کنید تا دیگر بیشتر از این عمر و جوانی ام هدر نرود . مرسی از محبت شما

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

RE: مقصر کیست ؟ به من بگویید چه کنم؟

با سلام به شما دوست گرامی و خوش آمدید

مشکلات مالی در هر زمان ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. و دامنگیر اعضای خانواده هم بشود. و در واقع در روزگار سختی است که عشق و وفاداری انسانها ثابت می شود.
    خوشبختانه بی گناهی شما برای همه مبرهن است چرا که پیرامون این مساله صحبتی نیست. فقط می ماند جبران خسارت مالی که ظاهرا نامزد شما نمی خواهد هیچ مسئولیتی در قبال آن قبول کند.

بنظر من (که البته کارشناسانه نیست) با او صحبت کنید و بگویید که این مساله ممکن است بعد از ازدواج دامنگیر من می شد، آیا آن زمان هم مرا تنها می گذاشتی؟ آیا باید تکیه گاه من بجای همسرم، خانواده ام باشد؟
    بگو من بخاطر خودم شاغل بودم و در این اشتباه خودم مقصر بوده ام. حالا انتظار کمک من از تو بعنوان همسر آینده ام بسیار بیشتر از خانواده ام است.
    برایش روشن کن که زن و شوهر باید تکیه گاه هم و پوشاننده اشتباهات هم باشند. و این مساله در روزگار سختی خود را نشان می دهد.
    همچنین درباره اش بیشتر تحقیق کن و ببین آیا فقط علت برهم زدن نامزدی همین مساله مادی بوده است یا آنرا بهانه ای قرار داده است. همچنین مطمئن شو که آیا می توانی سالیان سال زیر یک سقف با اعتماد و اطمینان در هر شرایطی کنارش باشی یا در هنگام سختیها تو را به خانواده ات پس می دهد.

3. 7 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (شنبه 13 آذر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    60

تشکرشده 60 در 25 پست

Array

مرسی دوست خوبم blue sky از مهربونی و توجه شما ، دقیقاً همه به من همین رو میگن که شما گفتید برام دعا کن تا بتوانم از این بحران با رضایت خاطر بیرون بیام.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    60

تشکرشده 60 در 25 پست

Array

با سلام به همه تالاری های عزیز
    من درست و حسابی نتونستم جواب سوالم رو بگیرم لطفاً بیشتر کمکم کنید
    طرف من مایل هست که روابط ما ادامه پیدا کند اما او شرط گذاشته و منطق های خودش را دارد ما با هم هیچ مشکلی نداریم اما در رابطه با خانواده ام من نمی توانم او را متقاعد کنم ایشان می گویند که باید بروم و از مادرش به همراه پدر و مادرم عذر خواهی کنم و التماس کنم تا راضی شود و بعد از ازدواج هم باید روابطم با خانواده خیلی کم باشد و همچنین مهریه ام را هم باید از 1333 (تاریخ تولد مرحوم پدر ایشان که خانواده ام به خاطر احترام به ایشان انتخاب کردند) را به 14 سکه تغیر بدهم با این منطق که ممکن است من در آینده به فشار خانواده ام مهریه را اجرا گذارم و ایشان را دچار مشکل کنم (از بعد از اینکه در قبال من پولی پرداخت کرده و خانواده ام را
    به خاطر موقعیت بد مالی مقصر می دانسته دچار یک ترس مسخره بی منطق شده که هر چه با ایشان صحبت می کنم بی نتیجه است و فقط مرتب ابراز دلتنگی می کند گریه می کند و خانواده ام را مقصر می داند و در مواردی هم نفرین می کند ؟ لطفاً بگویید چه کنم من دیوانه وار عاشق اویم و در این 9 سال خیلی به او وابسته شده ام و از خیلی موقعیت های خوبم به خاطر او گذشته ام.البته از این بابت اصلا ناراحت نیستم چون هر چه کردم وظیفه دوست داشتنم بوده.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 مهر 90 [ 16:01]
    سطح
    39
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    120

تشکرشده 123 در 52 پست

Array

دوست عزیز از حرفایی که میزنی معلومه که نامزدت هم هنوز شمارو دوست داره ولی ظاهرا تحت تاثیر خانوادشو افکارشون قرار گرفته...به نظر من بهتره یه ملاقات حضوری با خانواده نامزدت ترتیب بدی ودر کمال آرامش و منطق باهاشون صحبت کنی...

7. کاربر روبرو از پست مفید meral تشکرکرده است .

meral (سه شنبه 16 آذر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 آذر 90 [ 12:06]
    سطح
    29
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 145
    دستاوردها:
    تشکرها
    85

تشکرشده 89 در 33 پست

Array

ایشان می گویند که باید بروم و از مادرش به همراه پدر و مادرم عذر خواهی کنم و التماس کنم تا راضی شود و بعد از ازدواج هم باید روابطم با خانواده خیلی کم باشد و همچنین مهریه ام را هم باید از 1333 (تاریخ تولد مرحوم پدر ایشان که خانواده ام به خاطر احترام به ایشان انتخاب کردند) را به 14 سکه تغیر بدهم

سلام دوست خوبم

هر گز چنین کاری نکن که پدر و مادرت رو خورد کنی ، به چه دلیل ؟
    مگه نگفتی پول رو بهش پس دادید ؟ دیگه عذر خواهی برای چیه ؟ به پای مادرش افتادن واسه چیه ؟

زندگی فقط عشق و دوست داشتن نیست عزیز من وقتی وارد زندگی میشی می بینی خیلی چیزهای مهم دیگه هم هست

هیچ وقت راضی به خورد کردن خودت و خانواده ات به خاطر ازدواج با کسی که حتی عاشقشی نباش

در شرایطی که تو خطایی نکردی

کسی که الان تو رو وادار م یکنه به پای مادرش بیوفتی فردا هم به هر بهانه ای خواهد کرد

اینکه خودش و خانواد ه اش رو مقصر نمی دونه وتمام تقصی ها رو به گردن شما می اندازه خودش مهمه این تو زندگی فردا هم خیلی موثره

تو زندگی نفر بعدی شمایی که تقصیر همه چیز به گردنت خواهد افتاد

دوست عزیرم دوست دارم منطقی فکر کنی نه از روی احساس

شما کاری نکردی که به خوای به پای مامانش بیوفتی پس خیلی جدی باهاش صحبت کن

اگه دوستت داره و می خواد باهات زندگی کنه خودش باید راهی رو که خراب کرده درست کنه نه این که تو و خانواده ات التماس کنین ، آخه به چه دلیل؟!!!

تاکید می کنم هرگز هرگز با تحقیر خودت یا خانواد هات دوباره شروع نکن

اگه می خواد خودش باید شرایط رو درست کنه و همه رو راضی کنه

آخه 4 تومن تو ایت زمونه پولیه که این همه التماس و.... نیاز داشته باشه اون تو شرایطی که پول رو پس دادید

خوب فکر کن و از روی احساس تصمیم نگیر گلم

9. 4 کاربر از پست مفید negaar تشکرکرده اند .

negaar (سه شنبه 16 آذر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 آبان 90 [ 15:02]
    سطح
    23
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    تشکرها
    97

تشکرشده 99 در 24 پست

Array

تو بايد براي اون شرط بذاري که به اين شرط و به اون شرط حاضرم باهات دوباره ادامه بدم نه اووون!!! عججججججب پسراي امروزي و خونوادهاشون چقدر پر رووو شدن ...زير بار نرياااا خودتو دست دلت نده..فردا هر اتفاقي بيوفته بر ميگرده ميگه تو بودي که اومدي التماس کردي به پاي مامانم افتادي که اجازه بده ازدواج کنيم...عزيزم خودتو سنگين بگير و يه کم صبر داشته باش و همه چيزرو به خدا بسپر( نه التماس کن نه مهريه تو کم کن) اگه صلاح باشه خودش مياد جلو و همه چيز درست ميشه اگر هم که خيري توش باشه معلوم ميشه همه ي اون اتفاقايي که افتاده رو خدا چيده بوده تا تو به اون واسطه نامزدتو بشناسي و به اين ازدواج تن ندي...

11. 4 کاربر از پست مفید ريحانه1359 تشکرکرده اند .

ريحانه1359 (یکشنبه 12 دی 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    60

تشکرشده 60 در 25 پست

Array

سلام خدمت مدیر محترم همدردی
    می خواستم بدونم چرا شما واسه مشکل من جوابی ارسال نکرده اید من خیلی وقت منتظر پاسخ شما هستم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 مهر 90 [ 17:37]
    سطح
    25
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

سلام .
    به نظر من هم این آقا تحت تاثیر خانواده اش هست ،البته تا حدودی معقوله ،اما زیاد که شد
    دیگه منطقی نیست ،شاید این موضوع بهانه ای شده تا خونواده اش با انتخابش مخالفت کنن ،
    و ایشون بعد از اون ماجراهایی که تعریف کردی زمینه ای برای دفاع از شما نداره ،
    شما اول باید ایشون رو متوجه بی گناهی خودتون تو این قضایا بکنین (منظورم ماجراهای بعد از
    دادگاه و ایناست )
    اما درست نمی بینم که برید و به دست و پا بیفتید و مهریه تون رو کم کنید اونم بعد از عقد !!!
    برید خیلی منطقی صحبت کنید ،و اونا رو متوجه کنید که ازدواج چیزی نیست که بشه راحت فسخش کرد!
    البته نه از موضع ضعف !
    مهریه رو میشه کم کرد اما نه از روی فشار طرف مقابل یا خونواده اش !!!
    فقط از روی علاقه اونم زمانی که وفاداری و محبت ایشون به شما ثابت شده باشه !!!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دارم به ابن فکر میکنم که اگه این آقا بعد از پرداخت پول چیزی به روی شما نمی آورد ،عشقش رو در
    دل شما چند برابر میکرد ولی اینکار رو نکرد ،
    و به این فکر میکنم که چرا صاحبکارتون اینکار رو با شما کرد ؟؟؟؟
    چه آدم بدی !!!!

14. کاربر روبرو از پست مفید آیسودا تشکرکرده است .

آیسودا (چهارشنبه 08 دی 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    60

تشکرشده 60 در 25 پست

Array

سلام خدمت مدیر محترم همدردی
    من کماکان منتظر راهنمایی شما هستم توی تصمیم گیری مشکل دارم نمیدونم چه کار کنم ازطرفی دلم میخواد همه چی مث سابق بشه از طرفی هم نمیخوام غرورمن و خانوادم خرد بشه ، نامزد سابقم هم انگار تا حدی متوجه اشتباهات خودش شده و میخواد با من صحبت کنه اما من نمیدونم چی باید بگم و چه راهی رو نشونش بدم صحبت کنم یا نه ؟در ضمن با وجود اینکه تو شرایطی نیستم که بتونم خوب تصمیم بگیرم چند مورد خواستگار خوب دارم که اونا هم مصرند با من صحبت کنند.لطفاً

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)