به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آذر 89 [ 21:10]
    سطح
    23
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نگران برادرم هستم :(

سلام
    من یه برادر ۲۰ ساله دارم خودم هم ۲۴ سالمه. امروز به طور اتفاقی صفحه چت برادرم با یکی از دوستانش(پسر) رو دیدم که به شدت اعصابمو داغون کرد. من میدونم که خیلی از پسرا با هم که میافتن یه سری فحش ها و حرفای ناجور میشه ورد زبونشون. ولی برام قابل باور نبود که برادر خودم اینطوری صحبت کنه! آخه تو یه خانواده ای بزرگ شدیم که به نظر خودم خیلی محترمه و با عقاید و افکار صحیح. مادروپدر من هیچ چیزی رو از ما دریغ نکردن. در طی صحبتاش هم ۲-۳ بار به دوستش گفته بود که دوست دختر می خواد.اونش حالا هیچی، طرز حرف زدنش به شدت رکیک بود حتی به شوخی (فکر می کنم منظورمو بدونید).یعنی من باورم نمیشد،اصلا فکر نمیکردم برادرم اینطوری باشه.یه فسمتی هم یه نظر فوق العاده بد در مورد دخترا داد به دوستش! خلاصه اینکه از صبح بدجوری حالم خرابه! پسر بدی نیست، با محبته و حتی گاهی کارای خیریه انجام میده از طریق دانشگاه. واسش یه ایمیل ۴ صفحه ای نوشتم و نظرمو در مورد یه سری ازاین مسایل بهش گفتم ، ازش خواستم که فکرکنه به حرفام! البته هنوز ایمیلو نفرستادم براش، آخه آدم عصبانی که میشه گاهی بد تصمیم می گیره.ولی تصمیم دارم اونو براش بفرستم با یه سری تغییرات. میشه راهنماییم کنیم ؟ از صبح چندبار گریم گرفته :((( من دوسش دارم و میدونم فرهنگ و طرز فکرش باید خیلی بهتر ازین باشه!
    ممنون

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 89 [ 11:40]
    سطح
    23
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    تشکرها
    7
    تشکرشده 7 در 1 پست
    Array

RE: نگران برادرم هستم :(

سلام دوست عزیز من به سهم خودم نگرانیت رو به عنوان یه خواهر درک می کنم.
    پیشنهاد من به عنوان یه دوست به شما خواهر دلسوز اینه که به طور غیر مستقیم طوری که متوجه نشه که شما احیانا ایمیل رو مطالعه کردید مشکلی نداره ایمیلی رو براش ارسال کنید که حاوی نصیحت های دلسوزانه و مهربانانه ی یه خواهر به یه برادر باشه.
    البته این نظر منه، شما می تونید از راهنمایی های افراد مجرب در است سایت استفاده کنید.
    موفق باشید در پناه خدا

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 اردیبهشت 92 [ 16:23]
    سطح
    45
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,162

تشکرشده 2,174 در 573 پست

Array

سلام دوست عزیز به تالار همدردی خوش اومدی
    خیلی خوبه که این همه نگران برادرتی. ادم گاهی باید راحت باشه و از حالت شق و رق رفتار کردن و عصا قورت دادن در بیاد. البته 100% موافقم که فحش دادن و حرفای زشت و رکیک و بی معنی جزء این قضیه نیست.
    بهتره خیلی محترمانه طوری که حس نکنه داری نصیحتش می کنی باهاش صحبت کنی. بهتره نفهمه که شما متن چت اونو خوندی تا اعتماد بینتون از بین نره. ادما بالاخص در این سن از نصیحت فراری هستن.
    حتی به نظرم نزدیک شدن شما به او با حفظ حرمتها ممکنه مانع رفتن ایشون به سمت دخترای دیگه بشه. باهاش بیرون برید و تفریحات سالم بکنید تا او حس کمبود یه دوست دختر رو در زندگی نداشته باشه یک خواهر دوست نما با حفظ شئون و حرمتها باشید.
    موفق باشید

4. 2 کاربر از پست مفید sisili تشکرکرده اند .

sisili (پنجشنبه 11 آذر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array

سارای عزیز
    خوش اومدی به تالار

برادر شما، مسلما خیلی خوشبخته که یه هم چین خواهر مهربون و دلسوز و عاقلی داره که این همه هواشو داره.

ببین عزیزم:

اول اینکه شما نباید اون صفحه چت رو میخوندی. حریم خصوصی برادرتون محسوب می شه و شما هر چند از سر دلسوزی بوده اما حق این کار رو نداشتی. باید فورا اون صفحه رو می بستی. از این به بعد هم به خودت اجازه چنین سرکشی رو نده.

دوم : من درک می کنم که به عنوان خواهر بزرگتر در برابرش احساس مسئولیت می کنی. اما بین همه پسر و دختر ها تو این سن و سال این صحبت ها هست.(البته توی قشر مذهبی به مراتب کمتر) اغلب هم از سر شوخی و مسخره بازی است. خدا رو شکر که تا این سن تونسته خودشو از هزار تا آلودگی حفظ کنه ( فیلم .. عکس ... روابط باز ...)پس بهتره یه مقدار نگرانی خودت رو کم کنی ...

سوم : به هیچ وجه، چه مستقیم، چه غیر مستقیم، ( بازم تاکید می کنم هرگز) این موضوع رو به روش نیار و خودت هم فراموش کن

امام علی می فرمایند:
    ای مالک!
    اگر شب هنگام٬کسی را در حال گناه دیدی٬ فردا با آن چشم نگاهش نکن. شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی!

چهار : نهایت راهنمایی و تلاش شما می تونه همینی باشه که دوستان گفتن :
    سعی کنید دو تایی برنامه ورزش و تفریح بذارید. به علایقش نزدیک شو و باهاش همراهی کن... من و برادرم هم تقریبا یه هم چین اختلاف سنی داریم. اتفاقا برای این نوع فعالیت ها خیلی پایه من بود.با هم برید کوه . بگو بخند. برید تو پارک و بازی کنید. تو خیابون قدم بزنید. خلاصه هر فعالیتی که وقت آزادش رو ازش بگیره و انرژی اش رو کمتر کنه.
    اگه اهل مسجد رفتن هست، سعی کن بیشتر همراهیش کنی تا تشویق بشه. مطمئنا یه مدت که بره توی مسجد، دوستایی پیدا می کنه که از یه تیپ دیگه هستن و کم کم از این فضا فاصله می گیره.
    اگه می تونی تشویقش کن یه کلاس ورزشی یا باشگاه بره. البته قبلش خوب تحقیق کن که جو آلوده ای نداشته باشه، یه وقت بدتر بشه همه چی !!! ...

و مورد آخر اینکه :
    شما به جز کمک کردن از راه های بالا، کار دیگه ای نباید انجام بدی و هر جور تنبیه یا تشویق یا پرس و جو در این مورد به عهده پدر و مادر شماست و شما مسئولیتی نداری

موفق باشی

6. 6 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

آویژه (دوشنبه 20 دی 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 اردیبهشت 92 [ 16:23]
    سطح
    45
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,162

تشکرشده 2,174 در 573 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط آویژه
    سارای عزیز
    خوش اومدی به تالار

برادر شما، مسلما خیلی خوشبخته که یه هم چین خواهر مهربون و دلسوز و عاقلی داره که این همه هواشو داره.

ببین عزیزم:

اول اینکه شما نباید اون صفحه چت رو میخوندی. حریم خصوصی برادرتون محسوب می شه و شما هر چند از سر دلسوزی بوده اما حق این کار رو نداشتی. باید فورا اون صفحه رو می بستی. از این به بعد هم به خودت اجازه چنین سرکشی رو نده.

دوم : من درک می کنم که به عنوان خواهر بزرگتر در برابرش احساس مسئولیت می کنی. اما بین همه پسر و دختر ها تو این سن و سال این صحبت ها هست.(البته توی قشر مذهبی به مراتب کمتر) اغلب هم از سر شوخی و مسخره بازی است. خدا رو شکر که تا این سن تونسته خودشو از هزار تا آلودگی حفظ کنه ( فیلم .. عکس ... روابط باز ...)پس بهتره یه مقدار نگرانی خودت رو کم کنی ...

سوم : به هیچ وجه، چه مستقیم، چه غیر مستقیم، ( بازم تاکید می کنم هرگز) این موضوع رو به روش نیار و خودت هم فراموش کن

امام علی می فرمایند:
    ای مالک!
    اگر شب هنگام٬کسی را در حال گناه دیدی٬ فردا با آن چشم نگاهش نکن. شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی!

چهار : نهایت راهنمایی و تلاش شما می تونه همینی باشه که دوستان گفتن :
    سعی کنید دو تایی برنامه ورزش و تفریح بذارید. به علایقش نزدیک شو و باهاش همراهی کن... من و برادرم هم تقریبا یه هم چین اختلاف سنی داریم. اتفاقا برای این نوع فعالیت ها خیلی پایه من بود.با هم برید کوه . بگو بخند. برید تو پارک و بازی کنید. تو خیابون قدم بزنید. خلاصه هر فعالیتی که وقت آزادش رو ازش بگیره و انرژی اش رو کمتر کنه.
    اگه اهل مسجد رفتن هست، سعی کن بیشتر همراهیش کنی تا تشویق بشه. مطمئنا یه مدت که بره توی مسجد، دوستایی پیدا می کنه که از یه تیپ دیگه هستن و کم کم از این فضا فاصله می گیره.
    اگه می تونی تشویقش کن یه کلاس ورزشی یا باشگاه بره. البته قبلش خوب تحقیق کن که جو آلوده ای نداشته باشه، یه وقت بدتر بشه همه چی !!! ...

و مورد آخر اینکه :
    شما به جز کمک کردن از راه های بالا، کار دیگه ای نباید انجام بدی و هر جور تنبیه یا تشویق یا پرس و جو در این مورد به عهده پدر و مادر شماست و شما مسئولیتی نداری

موفق باشی

8. کاربر روبرو از پست مفید sisili تشکرکرده است .

sisili (پنجشنبه 11 آذر 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)