به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 25 اسفند 86 [ 18:05]
    سطح
    39
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 117
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

واقعا نمیدونم چی کار کنم

دختری هستم 21 ساله دانشجوی ترم آخر رشته ی حسابداری مدتی است که با یکی آشنا شدم اما واقعا همو دوست داریم و قصد ازدواج داریم یعنی هر دو مطمئنیم که همدیگرو میخوایم اون تصمیم گرفت که بیاد و با خانوادم حرف بزنه اما از روی ترسی که داشتم و احتمال میدادم که خانوادهام من رو محدود کنن نذاشتم قدم جلو بذاره از طرفی هم میدونستم اگر مادرم این قضیه رو بفهمه با گریه های مدام اون روبرو میشم پس بهش گفتم دست نگه داره از اونجایی که با خواهرم راحت هستم این قضیه رو با اون مطرح کردم اما از اونجایی که اون ازدواج کرده و در شهر دیگه زندگی میکنه به خاطره نگران بودنش هر روز با من تماس میگیره و نصیحت میکنه اما نمیدونم چرا حرفاش آزارم میده با اینکه میدونم قصدش فقط راهنماییه من و رسیدن به مقصودیه که اگه خوب باشه
    از طرفی مشگلاته بزرگی از طرفه کسی که من دوستش دارم وجود داره1_مادر و پدرش از هم جدا شدن و با پدرش زندگی میکنه که گهگاهی رابطش خوبه گهگاهیم خوب نیست اما خداروشکر خودش کار میکنه2-درس نخونده اما فوق العاده پسره پر استعدادی هستش و هر کاری میتونه بکنه
    به من کمک کنید و بگید چه کار کنم که بتونم خاغنوادمو بدونه هیچ مشگلی راضی کنم و اگر سوالی داشتید با کماله میل پاسخگو هستم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

RE: واقعا نمیدونم چی کار کنم

مدیر عزیز من با این قضایا هیچ مشگلی ندارم چون واقعا دوسش دارم اما از وقتی که با خواهرم صحبت کردم مدام این قضیه هارو یه جورایی گفتنی میزنه توی سرم
    میگه حیف نیست تو درس خوندی اما اون دیپلم داره . حیف نیست ما یه خانواده ی گرم داریم اما اون مامان باباش از هم جدا شدن
    همینی اعصابمو خرد کرده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 14:34]
    سطح
    62
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 715 در 251 پست

Array

سلام. من فکر می کنم زندگی آینده آدم چیزی هستش که بطور مستقیم فقط خود طرفین رو درگیر می کنه و بهتره در این مورد فقط از راهنمایی دیگرون بهره بگیریم نه اینکه سررشته امور رو بدست بقیه بدیم و خودمون نظاره گر باشیم. من فکر می کنم شما بهتره بطور روراست با مادرت صحبت کنی و از خصوصیات مثبت طرفت با ایشون حرف بزنی. تصمیم آخر رو هم خودت بگیری و البته طوری قضیه رو مطرح کنی که از اول معلوم بشه شما تصمیمت قطعیه. در ثانی می تونی از ایشون بخوای درس بخونن. این که مشکلی نیست.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

در جواب دوست عزیز آتنا:من با خواهرم مشورت کردم اما =مدام با نداشتن تحصیلات کافیه اون و جدا شدن مادر و پدرش اعصابه منه رو خرد میکنه من هر چی در مورد خوب بودنش صحبت میکنم اما کو گوشه شنوا طوری شده که گفتم همه چی تموم شده و گذاشتم خودش بیاد جلو که در واقع دروغ گفتم
    در موردت تحصیلات هم شما راست میگید میتونم باهاش صحبت کنم تا درس بخونه اما وقتی میگه دوست دارم کار کنم زندگیمو بسازم من که نمیتونم چیزی بگم

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

سلام

من هم خدمت شما سلام و عرض خوش آمد دارم.
    به عقيده بنده اين دو موردي كه شما فرموديد يعني تحصيلات و طلاق پدر ومادر اين آقا ، به تنهايي نمي تواند عاملي براي ازدواج نكردن شما بشود .
    شما ابتدا لازم است كه معيارهايي كه مد نظرتون بوده براي ازدواج رو در نظر بگيريد و با اين آقا تطبيق بدهيد . مثلا شما قبل از آشنايي با اين آقا چه معيارهايي داشتيد و الان چه معيارهايي داريد .
    از اونجايي كه در حال حاضر هر دوي شما به هم علاقه مند هستيد و من احساس مي كنم شما بيشتر به ايشون علاقه داريد پس به همين خاطر شما به عقيده بنده از پاره اي معيارهاي خود كوتاه آمده ايد و به خاطر محبت صميميت و دوستي كه بين شما بوجود آمده اون موارد براي شما از لحاظ ارزشي فعلا مورد تأكيد شما نيستند .
    اما لازمه اينو بدونيم كه ممكنه بعد از ازدواج همون موارد ومعيارها براي شما مشكل ساز بشه ، اما باز هم نميشه نظر قاطعي داد .چون ما نه از خصوصيات اخلاقي اون آقا اطلاع كافي داريم نه از خصوصيات اخلاقي شما و در زمينه رفتارهاي شما هم هيچ گونه تحقيق و مطالعه اي نداريم پس تمام جوابهايي كه اينجا داده ميشه لزوما و صرفا درست نيستند يه چيز كلي هستند كه ممكنه در مورد شما صدق بكنه ممكنه صدق نكنه لذا پيشنهاد من به شما اينه كه خيلي سنجيده تر محتاطتر و با تدبير به وضعيت فعلي ايشون و خودتون بنگريد رفتارهاي ايشون رو مورد مطالعه قرار بديد كه آيا اين جدايي وطلاق تاثيرات منفي در روحيه و رفتار ايشون داشته، در ضمن خدمت دوستاني كه نظرشون اينه تحصيلات زن و شوهر در يه سطح ويا شوهر بايد بيشتر باشه ، بايد عرض كنم كه اين مورد هميشه و در همه موارد صدق نمي كنه چه بسا انسانهايي كه چند كلاس بيشتر سواد ندارند ولي با حضور در عرصه اجتماع و بازار كار و آداب و معاشرتي كه انسانهاي ديگر داشته اند خيلي بيشتر از كساني كه صرفا در دانشگاه چند واحد رو پاس كرده اند آگاهي و مهارت دارند ، بنده انتظارم از خواهرمون azi_loyal اينه كه به اين مورد توجه كنيد كه آيا ايشون از لحاظ اجتماعي ،آداب و معاشرت در سطحي هستند كه در بين عموم مقبول واقع بشند اگر اينجور بود و خود شما وخانواده ايشون رو تأييد كرديد تحصيلات ديگه معناي واقعي خودش رو از دست مي ده در ضمن شغل ايشون رو هم شما نگفتيد و خدمت دوستاي ديگمون كه گفتند مشكلات كمر شكن آيا الان تمام جوانهاي تحصيلكرده ما سركار هستند ، خيلي از كساني كه در بازار كار هستند وشغل آزاد دارند الان وضع مالي بهتري نسبت به جوانان تحصيلكرده ما دارند.

در پايان تنها توصيه دلسوزانه من به خواهرمون اينه كه مهمترين معيار رو ايمان و مؤمن بودن ايشون قرار بدهند و بعد از اون اخلاق نيكو وحسنه انشاءالله كه با تحقيق و مطالعه بيشتر به نتيجه مطلوب نظرتون برسيد
    خوشبخت و موفق باشيد

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام
    از نظر ایمان واقعا محکم هستش شاید بیشتر از من
    از نظره فکری حتی کاملتر از من هستش
    شغلش آزاد هستش در موج بازاره لباس
    با اینکه مادر و پدرش جدا شدن اما نکات منفی توی اخلاقش نداره پسره فوق العاده امروزی است و تیپ وقیافه ی امروزی اما خودشو سر گرمه کار کرده چون به قول خودش میخواد با من به بهترینها دست پیدا کنه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

چرا دیگه کمکم نمیکنید من گیج شدم حسابی

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 اسفند 86 [ 22:14]
    سطح
    41
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 93
    دستاوردها:
    تشکرها
    74

تشکرشده 79 در 55 پست

Array

سلام
    خانم گل ممضوع رو با مادرت در ميون بذار و به حرف هاي اون گوش كن سعي كن مادرت رو از روي منطق نه با لجبازي متقاعد به درستيه اين ازدواج كني از حسنات و خوبي هاي اين آقا بگو اگه مخالفت كرد قيد اين پسر رو بزن چون الان عقل تو حرف نم زنه احساسته كه داره تصميم ميگيره

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام azi_loyal
    خوش آمدی...
    دوستان واقعا خیلی قشنگ راهنمایی کردند، توصیه می کنم برگردی و با دقت نظرات دوستان را مطالعه کنی مخصوصا نظرات گردآفرید، erfan25 و merka

اما اگر شما تصمیم درستی گرفته ای و با شناخت دقیق همه جوانب و معیارهای ازدواج راضی به این ازدواج هستید( یعنی فقط یک فاکتور دوست داشتن را در نظر نگرفته ای، علاوه بر محبت، همه معیارهای اساسی و متناسب در این ازدواج است)، پس نگران نباشید با خانواده در میان بگذارید....
    و در صورتیکه نظرشان این بود که اشتباه می کنید و احساساتی شده اید، و آنها منطقی هستند، در آن هنگام می توانید یک متخصص مشاور را رابطه قرار دهید. یعنی بدون اینکه به طور احساسی و افراطی جلوی پدرومادرت موضوع بگیری یا بخواهی بر خواست خود پافشاری کنی ، بگو شاید نظر شما درست باشه، نظرتون چیه به اتفاق به یک مشاور خانواده مراجعه کنیم و اگر او هم که فردی متخصص و بدور از احساسات هست، نظرات شما را تائید کرد من صرفنظر می کنم.
    اینگونه هم با پدرومادرت درگیر نمیشوی.
    هم تلویحا به آنها می فهمانی که تصمیمت احساسی نیست.
    و هم اینکه از حسن انتخاب خود مطمئن می شوی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)