به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 خرداد 89 [ 10:04]
    سطح
    29
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

Arrow * انتظارات يه پسر از دختر مورد علاقه ش!

سلام دوستان

من مدت نسبتا زياديه (1 سال ) كه به اين تالار ميام مقالات ، مشكلات و نظرات شما رو ميخونم.
    تا امروز كه اين تالار خيلي بهم كمك كرده،از همه تون ممنونم!
    اما امروز ميخوام مسئله خودم رو از سير تا پياز براتون بگم تا لطف كنيد و كمكم كنيد...!

سعي ميكنم تا جايي كه ميتونم خلاصه ش كنم:

من يه پسر 19 ساله هستم.(الانم سربازم)
    حدودا 6ماه پيش با يه دختري تو كلاسمون آشنا شدم، از همون اول قصدم از ايجاد رابطه ازدواج بود.( در صورت وجود تفاهم)، چون معتقدم كه دختر و پسر قبل از ازدواج بايد باهم ربطه داشته باشن و به يه شناخت منطقي از هم برسن. (درباره شرايط ازدواج هم برنامه دارم و كاملا باهم هماهنگيم و مشكلي نيست!)
    براي رسيدن به يه شناخت كامل از اون دختر ، در چندماه اول سعي كردم بدون احساس كار كنم،‌تا حدود خيلي زيادي هم موفق بودم و تونستم يه شناخت نسبتا خوبي از ايشون پيدا كنم.
    من معايب و محاسن ايشون رو پيدا كردم (اكثرشونو) و دركل به اين نتيجه رسيدم كه محاسن ايشون به معايبشون ميچربه...!
    البته براي رسيدن به اين شناخت تقريبا اكثر مقالات و سوالات دوستان رو مطالعه كردم كه خيلي كمكم كردند!
    وقتي كه از نظر عقلي مطمئن شدم كه ما ميتونيم باهم كنار بيايم به دلم اجازه اظهار نظر دادم و يواش يواش فاز احساسي ماجرا رو شروع كرديم، البته با وجود اينكه الان خيلي خيلي بهش علاقه مند شدم ، اما نميذارم احساسم بر عقلم چيره بشه و معتقدم حرف دل رو بايد از فيلتر عقل رد كرد.

حالا من تو چند مورد گيج شدم كه نياز به راهنمايي شما عزيزان دارم:

1- من تو روابط ايشون با جنس مخالف (آقايون) مشكل دارم،يعني اينكه ايشون با همه خيلي خوب و صميمي برخورد ميكنه بطوريكه دربعضي مواقع طرف پر رو ميشه و باعث ناراحتي ميشه.
    البته 100% مطمئنم كه اين نوع برخورد رو بدون هيچ قصد و منظوري انجام ميده و شكي ندارم كه به همه به يه چشم نگاه ميكنه (دختر و پسر واسش فرقي ندارن) اما طرف مقابل يه وقتايي بي جنبه از آب در مياد و ...
    من چه جوري بهش بفهمونم كه يه وقتايي اين كارش اشتباهه و من واقعا رو اين قضيه حساسم؟ (بالاخره اين خصلت متولدين آبان ديگه)

2- يه وقتايي خيلي بهم بي محلي ميكنه ،‌ با اينكه ميدونم بهم علاقه داره اما يه كارايي ميكنه كه آدم به شك ميفته!!!!!
    مثلا يهو چند روز غيبش ميزنه ،‌نه گوشي شو جواب ميده ، نه ... خلاصه اينكه غيب ميشه!
    بعدشم كه پيداش ميشه ، يه بهانه 100% غير موجه مياره!
    دليل اينكارش چيه؟خيلي عذاب ميكشم وقتي اينجوري ميكنه؟

3- يه وقتايي يه كارايي ميكنه كه انگار من يه آدم غريبه م و انگار هنوز به من اعتماد نداره!
    يه سري مسائل رو از من پنهون ميكنه و ...!

علي الحساب اين 3 تا مسئله اصلي بود كه خيلي ذهن منو درگير كرده،لطفا راهنماييم كنيد.
    راستي اينم بگم كه ايشون 2 سال از من بزرگتر اما از نظر ظاهري و رشد عقلي من واقعا بزرگترم! (خودشم اين موضوع رو قبول داره)
    ايشون تا حالا با هيچكس رابطه نداشته، ممكنه اينكاراش بخاطر بي تجربگي باشه؟

اگه سوالي بود بگيد.
    ممنون.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: انتظارات يه پسر از دختر مورد علاقه ش!

با سلام
    ببینید تا وقتی به صورت رسمی شما متعهد به هم نباشید، او آزاد است که هر انتخابی داشته باشد. حتی اگر او فردا با کسی دیگری ازدواج کرد، شما نباید شاکی باشید. چون شما حلوا نسیه هستید!!!

درسته شما مقالات زیادی در این تالار مطالعه کردید. ولی در نهایت اصلا اصل حرف ما مشاوران را دریافت نکرده اید.

مثلا:
    1 - معمولا و در عمل کمتر شناخت های منطقی و صحیح و بدور از احساست در این ارتباطات خوب پیش میره.(همانطور که خودتون هم اذعان داشتید رفتید توی بعد احساس)
    2 - طرفین مشکلات یکدیگر را به خاطر احساساتی که دارند کوچک ارزیابی می کنند.(مثل ارتباط ایشون با سایر پسرها، دلایل غیر موجه در عدم دسترسی ها و ...)
    3 - اینکه در شناخت طرف مقابل نمی توانی چند ماه پنهانی وی را در آب پیاز بخوابانی تا شاید یک روز انتخابش کنی (یا نکنی) ، بلکه از اول وقتی حرف ازدواج هست، باید آشکار ، واضح مسئله را با خانواده ها در میان بگذارید و بعد فرایند شناخت را گام به گام پیش بروید.
    4 - تا وقتی شرایط ازدواج ندارید، شروع به اقدام نکنید
    5 - از کسی که در تعهد شما نیست انتظار نداشته باشید با کس دیگه ای نباشه
    و ...

می بینی، شما کمتر به اصول اساسی ما در نحوه ارتباط دختر و پسر توجه کرده اید.
    این منجر می شود از نظر احساسی روز به روز وابسته تر شوید، اما از نظر شناخت سعی می کنید همه مسائل را توجیه کنید یا کنار بیایید.
    به هر حال جدا شدن آسیب زا می شود. ادامه هم ممکن است به انتخاب اشتباه بینجامد.

در ضمن از مسائلی که در مورد این دختر خانم گفتید نشان می دهد که شما معیارهای ازدواج را هم به درستی از مقالات ما درک نکره اید.

3. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 28 اردیبهشت 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)