به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 مهر 89 [ 00:22]
    سطح
    26
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

عشق ما زنده میمونه

سلام. من محمد هستم ، 23 سالمه و دانشجوی کاردانی نرم افزار هستم.3 سال قبل زمانی که خدمت میکردم با یه دختر آشنا شدم و این رابطه منجر به دوستی شد. بخاطر مشکلاتی که در خانواده داشتم موضوع رو پنهان کردم اما خانواده بعد از یه مدت خبردار شدن.از اول مخالفت کردن و هربار بحث پیش میومد تو خونه به دعوا کشیده میشد و خانواده تمام مشکلات رو از چشم دوستم میدیدن. اون دختر 3 سال از من کوچیکتره و خیلی مهربون و پاکه.تو این سه سال خیلی کمکم کرد و تنهام نذاشت و وفادار بود و هم رو دوست داشتیم.بعد چند ماه قرار گذاشتیم درسم که تمام شه با خانوادم صحبت کنم و راضیشون کنم اما خانواده با دعوا و مخالفت ها و نهایتا با آبروریزی کردن از هم جدامون کردن.الان دوستم بعد سه سال حالش خوب نیست و تو این دو ماهی که جدا شدیم خیلی داغون شده.همدیگرو دوست داریم اما مشکلاتی مثل خانواده ای که تمام راه هارو میبندن و با من که 23 سالمه و تک پسر هستم مثل بچه ها رفتار میکنن و برچسب سادگی میچسبونن بهم و همه مشکلات خودشونرو از چشم اون دختر میبینن و اینکه کار مناسب پیدا نکردم و دوستم داره آب میشه اما میدونیم که کاری ازمون بر نمیاد.فقط خواهشم اینه واسمون دعا کنید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 27 فروردین 90 [ 20:38]
    سطح
    37
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    349

تشکرشده 355 در 151 پست

Array

RE: عشق ما زنده میمونه

دلیل مخالفت خانوادت چیه؟
    تک فرزند هم هستید یا خواهر دارید؟
    اگه بخوای الان ازدواج کنی، شرایطش رو داری؟
    آیا تا بحال شده رو حرفشون "نه" بیاری؟ یا این که این اولین باره؟

3. 2 کاربر از پست مفید reihaneh تشکرکرده اند .

reihaneh (شنبه 03 مهر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 خرداد 94 [ 14:42]
    سطح
    56
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array

- در سن پایین ارتباط رو شروع کردید (هر دو )
    - شرایط ازدواج نداشتید ،گویا الان هم ندارید
    - شناختی که به وجود اومده با توجه به اینکه بسیار از روی احساسات بوده نمی شه تکیه ای بهش کرد و لازمه
    دقیق بررسی بشه که آیا واقعاً به هم می خورید با خیر؟!

حل مشکل بیش از هر چیز در دست خودتونه، اول مهیا کردن شرایط ازدواج ، بعد مطرح کردن موضوع در دو خانواده و
    در صورت توافق خانواده ها ، شناخت دوباره

5. کاربر روبرو از پست مفید *nadia* تشکرکرده است .

*nadia* (شنبه 03 مهر 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array

rayanet13 عزیز

حضور گرم شما در جمع صمیمی خانواده همدردی را گرامی می داریم

نقل قول نوشته اصلی توسط rayanet13
    سلام. من محمد هستم ، 23 سالمه و دانشجوی کاردانی نرم افزار هستم.3 سال قبل زمانی که خدمت میکردم با یه دختر آشنا شدم و این رابطه منجر به دوستی شد. بخاطر مشکلاتی که در خانواده داشتم موضوع رو پنهان کردم اما خانواده بعد از یه مدت خبردار شدن.از اول مخالفت کردن و هربار بحث پیش میومد تو خونه به دعوا کشیده میشد و خانواده تمام مشکلات رو از چشم دوستم میدیدن.

برای همه تأکید ما مبنی بر پرهیز از این نوع روابط به قصد ازدواج ، این یک نمونه از پیامدهاست ، که هرچند طرف شما فرد مثبت و محفوظی بوده باشه و روابط شما در حد حدود بوده باشه ، به طور طبیعی فاصله و عدم ارتباط هر چه بیشتر حالتهای عصبی یا غم و ... را به وجود می آورد که خانواده را نگران می کند ، همین که می فهمند موضوع یه ارتباطه ، بر اساس قانون مجاورت ، دیگه حتی ناراحتی های طبیعی فرزندشان را هم به این موضوع ربط داده و در این موقعیت چون معمولاً فرد غائب متهم شناخته می شود این پیامدی که شما ذکر کردی را به دنبال دارد و اولین سنگ سنگین پیش پای ازدواج انداخته می شود .

پس از این روابط بپرهیزید

اون دختر 3 سال از من کوچیکتره و خیلی مهربون و پاکه.تو این سه سال خیلی کمکم کرد و تنهام نذاشت و وفادار بود و هم رو دوست داشتیم.

و اینها رفتارهای وابسته ساز است ، محبتها و بده بستانهایی که در این دوستیها هست ، موجب وابستگی عاطفی می شود که از پیامدهای آن علاوه بر بسته شدن چشم طرفین بر واقعیتهاو نقش آنها مثلاً ناشناخته ماندن لایه های عمیق تر شخصیت هر دو برای همدیگر در اثر غلب بودن لایه احساسی وجود ، و اثرات جاذبه ای آن ، این است که در صورت فراهم نبودن وصال درد و رنج و حتی اقدام به رفتارهای خطر ساز را موجب می شود .

بعد چند ماه قرار گذاشتیم درسم که تمام شه با خانوادم صحبت کنم و راضیشون کنم اما خانواده با دعوا و مخالفت ها و نهایتا با آبروریزی کردن از هم جدامون کردن.الان دوستم بعد سه سال حالش خوب نیست و تو این دو ماهی که جدا شدیم خیلی داغون شده.همدیگرو دوست داریم اما مشکلاتی مثل خانواده ای که تمام راه هارو میبندن و با من که 23 سالمه و تک پسر هستم مثل بچه ها رفتار میکنن و برچسب سادگی میچسبونن بهم و همه مشکلات خودشونرو از چشم اون دختر میبینن و اینکه کار مناسب پیدا نکردم و دوستم داره آب میشه اما میدونیم که کاری ازمون بر نمیاد.فقط خواهشم اینه واسمون دعا کنید.

و باز هم نمونه ای از علت تاکید بر این که حتی اگر کسی را صد درصد مناسب خود دیدید برای ازدواج ، با وی از در این روابط وارد نشوید همین نمونه است که احتمالات پیش بینی نشده مبنی بر عدم هموار بودن راه و شرایط ازدواج پیش آید که در زمانی آشکار می شود و مانع وصال می شود که شما در اثر رابطه وابسته شده اید و نتیجه اش می شود حالی که این دختر خانم مورد نظر شما پیدا کرده ، یعنی آسیب روحی و روانی و ..... که حدش معلوم نیست در هر فردی تا کجا پیش رود .

با این اوضاع و احوال و این شرایط شما ، مدتی رفتار خود را به سوی آرامش و تعامل محترمانه و مناسب با خانواده پیش ببرید و از برخوردهای نا مناسب و غیر محترمانه ، عصبانیت ، تهدید ، پرخاش و .... بپرهیزید . وقتی جو آرام شد و خانواده از شما رضایت نشان دادند باآنها محترمانه وارد گفتگو شو ( حتی الامکان به کمک یکی از اقوام یا دوستان مورد احترام خانواده شما ) و به اونها قول بده که با ورود به قضیه و زیر نظر مشاور اگر اونها و خود شما در مسیر شناخت بیشتر از دختر و خانواده اش مواجهه با موادری شدید که خلاف ارزشهای خانوادگی و معیارهای شما بود با دیده منت از موضوع ازدواج صرف نظر کنید .

در مقابل خانواده موضع نگیرید که بیشتر و بیشتر از خواسته خود دور خواهید افتاد .

راه دیگر این است که از خیر این ازدواج بگذرید و رابطه را کاملاً کات کنید تا اون دختر با بسته بودن هر گونه روزنه ارتباطی بعد از مدتی ناراحتی و .... بر خودش مسلط شود و به زندگیش ادامه دهد ، اگر مطمئنید به هیچ وجه خانواده راضی نمیشوند ادامه ارتباط در هر سطحی ظلم به این دختر خواهد بود

7. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (پنجشنبه 08 مهر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 27 فروردین 90 [ 20:38]
    سطح
    37
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    349

تشکرشده 355 در 151 پست

Array

فرشته جان چیزی که من در بین اطرافیان هر از چند گاهی مشاهده می کنم اینه که در چنین مخالفت هایی پسر مسیر خودش رو می ره. خانواده اول مخالف هستند و بعد کم کم می پذیرند.
    البته من به شخصه این مسیر رو برای کسانی که پخته تر هستند (نسبت به سن ایشون) و انتخابشون کاملا منطقی بوده و مخالفت خانواده بیشتر جهت بهونه هست ، توصیه می کنم.
    البته گاهی مخالفت ها منطقی هم هستند اما دلیل محکمی برای ازدواج نکردن نیستند (هیچ کس بی عیب نیست)

با توجه به این که در این نوع تاپیک ها خود فرد گاها به این روش هم فکر می کنه، ممنون می شم درباره سود یا ضرر این روش توضیح بدی.

9. 2 کاربر از پست مفید reihaneh تشکرکرده اند .

reihaneh (شنبه 03 مهر 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

محمد عزیز
    سلام و به تالار همدردی خوش اومدی

این مطلب رو هم بخون ، نظرت رو راجع بهش بگو.
    http://www.hamdardi.net/thread-13134-post-119339.html#pid119339

11. 2 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (شنبه 03 مهر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آبان 92 [ 20:45]
    سطح
    36
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 26
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    346

تشکرشده 346 در 157 پست

Array

سلام دوست عزیز
    اولا این که از خودتان شروع کنید 1- آیا شما در خودتان توانائی وشرایط ازدواج را می مبینید 2-آیا شناخت کافی( به غیر از دل بستن ودوست داشتن ) از دختر خانم وخانواده شان داری3- آیا به نظرتان از لحاظ خلقی وشخصیتی وروحی به هم نزدیک هستید اگر همه این موارد حل شده باشد می توانید دلایل منطقی مخالفت را از خانوده یتان جویا شوید وهم خودتان دلایل منطقی تان را برایشان توضیح دهید مطمئنا اگر ما همه مراحل را به صورت درست و صحیح طی کنیم کمتر دچار این مشکل می شویم در ضمن به نظر من پنهان کردن این موضوع یعنی دوستی حتی به قصد ازدواج از خانواده تااین حد چندسال اصلا صحیح نیست و احتمالا ریشه برخی از این مخالفتها به این دلیل باشد

13. 2 کاربر از پست مفید ثمین1360 تشکرکرده اند .

ثمین1360 (پنجشنبه 08 مهر 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط reihaneh
    فرشته جان چیزی که من در بین اطرافیان هر از چند گاهی مشاهده می کنم اینه که در چنین مخالفت هایی پسر مسیر خودش رو می ره. خانواده اول مخالف هستند و بعد کم کم می پذیرند.
    البته من به شخصه این مسیر رو برای کسانی که پخته تر هستند (نسبت به سن ایشون) و انتخابشون کاملا منطقی بوده و مخالفت خانواده بیشتر جهت بهونه هست ، توصیه می کنم.
    البته گاهی مخالفت ها منطقی هم هستند اما دلیل محکمی برای ازدواج نکردن نیستند (هیچ کس بی عیب نیست)

با توجه به این که در این نوع تاپیک ها خود فرد گاها به این روش هم فکر می کنه، ممنون می شم درباره سود یا ضرر این روش توضیح بدی.
    این روش ( کاملاً مستقل از نظر خانواده عمل کردن پسر ) ، زمانی توصیه می شود ، که پسر شناخت دقیقی از طرفش داشته باشه و هر دو کاملاً با شناخت و مطمئن و مصمم در انتخاب باشند ، پسر از ابعاد مختلف وابسته به خانواده نباشه ، به گونه ای که بعداً گردنش زیر بار نیاز به اونها مثلاً از نظر مادی باشه ، و ضمناً تبعات این مستقل عمل کردن و .... را بپذیرد و اجازه آسیب وارد شدن به همسر و زندگیش را ندهد .

90 درصد توصیه به جلب رضایت خانواده و با مدارا و پذیرش خانواده عمل کردن میشه و 10 درصد دیگر در جایی که مخالفت خانواده کاملاً ناعادلانه و خودخواهانه و تحمیلی و غیر منطقی باشه اونم با شرایط بالا اشکالی برای عمل به این روش نیست .

.

15. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

فرشته مهربان (شنبه 03 مهر 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)