به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 خرداد 92 [ 11:56]
    سطح
    28
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    23

تشکرشده 26 در 10 پست

Array

خواستگار 23 ساله ! مامانش نمیاد منو ببینه!

سلام .نماز و روزه هاتون قبول باشه . من باز با یه مسئله جدید مواجهم. 29 سالمه فارغ التحصیل کارشناسی رشته ارتباطات هستم. خواستگارم 23 سالشه دیپلم و کارمند یه شرکت.البته رسما خواستگاری نکرده از وقتی منو دیده به مادر پدر خواهر و خانوادش گفته بیان خواستگاری اونا میگن زوده.یه برادر بزرگتر از خودش داره میگن اول اون باید زن بگیره. تا اونجایی که به من گفته واسه اونم هر جا خواستگاری میرن مقبول واقع نمیشه. البته مادرش اوایل گفته بود که سن من بیشتر هستش و این آقا اصرار کرده.جدیدا هم مادرش میگه باشه با پدرت صحبت کنم ولی الان یک ماهه می گه باشه و هیچ عملی انجام نمیده. آخرین تماس تلفنی که با این آقا داشتم می گفت مامانم منو داره سر کار میزاره. میگه باشه ولی هیچ کاری نمیکنه.منم گفتم والا از دست من کاری بر نمیاد شما باید بیای خواستگاری . من که دخترم کاری از دستم بر نمیاد.پدرش میگه زوده برات. از طریق مادرش میخواسته باباشو راضی کنه که کار پیش نرفت.به هر حال با این اختلاف سن با این شرایطی که خانوادش دارن صبر کردن من واسه این آقا نمیدونم چه نتیجه ای میده! خوب معلومه هیچی. همش از من میخواد راه حل جلو پاش بزارم. منم گفتم اگه واقعا منو میخوای سن هم برات مهم نیست یکی از بزرگای خوانوادتونو واسطه کن تا مامانو باباتو راضی کنه.میگه اگه نیان اگه نشه ازدواج نمیکنم. حقیقتش نمیدونم چه اتفاقی میفته. پسر سالمیه هم از نظر قیافه از من درشت تره هم فکرش بچه گانه نیست.
    از نظر مالی بد نیست یه حقوق ثابت داره . من نمیدونم چرا این روزا همه پسرا دنبال دختر بزرگتر از خودشون میرن. من نه پولدارم نه کارمند. یه خانواده متوسطیم که خدا رو شکر تو زندگی بابام برام کم نذاشته. با آرزوی توفیق برای همه . خواستین راه کار بدین چطور مامانش راضی شه بیاد منو ببینه والا من که توش موندم. بابامم گفته باید بزرگترش با من صحبت کنه.خواستگاری که الکی نیست! باید اول بدونم اینا کین. خدا به خیر کنه.یا حق

2. کاربر روبرو از پست مفید shima60 تشکرکرده است .

shima60 (سه شنبه 02 آذر 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

RE: خواستگار 23 ساله ! مامانش نمیاد منو ببینه!

من که صلاح نمی دونم.این اختلافس سن بعدن مشکل ساز می شه.

4. 4 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

tamanaye man (چهارشنبه 30 مرداد 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 22 شهریور 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 خرداد 94 [ 14:42]
    سطح
    56
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array

اختلاف سن خیلی بالاست و صلاح نیست چون علاوه بر به وجود اومدن تفاوت دیدگاه در آینده ، ایشون الان
    در سن کم و حساسی هستن که هنوز معیارهاشون کامل جا نیفتاده ، شما در وضعیت با ثبات تری به نسبت
    این آقا هستید (فکری، اخلاقی ، علائق) امکان اینکه الان از روی هوس آنی یا معیارهای بی ثبات تصمیم گیری کنن
    بالاست.

دومین موضوع اختلاف سطح تحصیلی شماست که باید بسیار دقت کنید و ببینید آیا جهان بینی تون به هم نزدیکه یا نه!

خانوادشون هم موافق نیستن نه پدر و نه مادر. به نظرم شما اصلاً مصر نباش ، هر موقع با خانوادش به توافق رسید اقدام کنن و بعد شما با توجه به اون موارد تصمیم گیری کنید

6. کاربر روبرو از پست مفید *nadia* تشکرکرده است .

*nadia* (دوشنبه 22 شهریور 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shima60
    به هر حال با این اختلاف سن با این شرایطی که خانوادش دارن صبر کردن من واسه این آقا نمیدونم چه نتیجه ای میده! خوب معلومه هیچی.

دوست عزیز خودتون جواب خودتون را دادید .

بعدش هم ایشون اصلا شرایطش با شما سنخیت نداره که دنبال راه حل واسه خواستگاری و راضی کردن والدینشون هستید.

زمان و انرژیتون رو تلف نکنید.

8. 2 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

tamanaye man (چهارشنبه 30 مرداد 92), صبا_2009 (چهارشنبه 17 شهریور 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 26 در 10 پست

Array

فرهنگ جان حالا بزار بیاد خواستگاری من که فوری و بی فکرو گفتگو و مشاوره بله نمیدم! اگه خانوادش بی منطق باشن که اصلا صلاح نیست خودمم میدونم! اما بزار بیان منو ببینن بعد بگن نه! من هیچی کم ندارم تا بخوان بگن نه . اما ببینن بعد بگن نه !
    وقتی از نظر فکری از من منطقی تر فکر کنه؟ وقتی همیشه اونه که عقلش به احساسش می چربه؟ وقتی من بچه تر از اونم؟ تعجب نکنید. اون همیشه منطقی تر از من عمل میکنه. سن که نشانه تکامل عقل نیست. من الان یه لیسانس بی کارم . تحصیلات اهمیت نداره مهم اینه که مرد بتونه زندگیشو جمع کنه اداره کنه.اون دوست داره من حتی ادامه تحصیل بدم اصلا آدم حسودی نیست. حتی با کار کردن من هم مشکل نداره. چه تفاوت جهان بینی؟ من این تاپیکو باز نکردم که بگم الان به این آقا جوابم مثبته اینو باز کردم که بگم خوشبختی به تحصیلات به سن و سال نیست . خیلی ها موفقن. دوستم شوهرش ازش 4 سال بزرگتره تحصیلاتش هم دیپلم هست. بدبخت شدن؟ طلاق گرفتن؟ نه دارن با آرامش زندگی می کنن. این اطرافیان هستن که دخالت میکنن. که مخالفت میکنن والا هیچ مشکلی پیش نمیاد. فقط کافیه مرد بچه ننه و دهن بین نباشه . تو زن ها یه رگ حسادت هست که نمیتونن قبول کنن قانونی که برای خودشون پیاده شده برای دیگری نقض بشه. برای همین مادر و خواهرشون مخالفن. والا ادم مگه چند تا بچه میخواد یه دونه . با یه بار سه زارین کردن کسی پیر نمیشه. مادر من 38 سالش بود منو به دنیا آورد من نه منگل شدم نه عقب افتاده. در حال حاضر هم بابام از مادرم 2 سال کوچیکتره مامانم جوونتر مونده تا بابام. مردا به خصوص اگه کار یدی داشته باشن که بیشتر می شکنن. آمار مرگ و میر تو مردا بیشتره. سعی نکنین با این دلایل مردم و متقاعد کنین.ضمنا آماری که اداره ثبت و احوال داده نشون میده ازدواجای که مردا سنشون کمتره روز به روز داره زیاد میشه. برید تحقیق کنین ببینید همه اونایی که طلاق گرفتن سن مرد کمتر بوده؟ نه خیلی ها سن زن کمتر بوده به 3 ماه هم نرسیده جدا شدن. خیلی ها هم زن ها بزرگتر هستن دارن زندگی می کنن . این تفکر اصلاح کنید ما تو همه چی پیشرفت کردیم اما تفکرمون قدیمیه.چطور یه مرده 40 ساله میتونه یه دختره 20 ساله بگیره اجازه داره اما اختلاف سنیه 5 سال که دختر بزرگتره اشتباست؟ برین فکر کنین بعد نظر بدین. برای همتون آرزوی موفقیت می کنم

اصلاح میکنم: دوستو شوهرش 4 سال کوچیکتره و هیچ مشکلی ندارن.

اصلاح: دوستم

10. کاربر روبرو از پست مفید shima60 تشکرکرده است .

shima60 (یکشنبه 07 آذر 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

شیمای نازنین،مواردی که گفتی جزو استثناهاست.نمی شه بر اساس استثنا تصمیم گرفت.

12. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده است .

tamanaye man (چهارشنبه 30 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 فروردین 91 [ 18:07]
    سطح
    40
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 196
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 8 پست

Array

سلام
    من یه پسر 23 هستم دوساله که ازدواج کردم با یه اختلاف سنی 9 سال الانم یه بچه 8ماه داریم من یه شرکت دارم وخانومم کارمند دولت هستش الانم زندگی خوبی هم داریم و جالب اینجاست که من اهل شرق کشورم و خانومم اهل غرب تقریبا میشه گفت با دو فرهنگ متفاوت منظورم از گفتن این حرفها ( اختلاف سن ، خانواده ، فرهنگ ) مهم هست ولی مهمتر از آن دو نفری هستن که می خوان با هم ازدواج کنند اگه طرز فکر شون و نوع نگاهشون به زندگی یکی باشه صددرصد زنگی خوبی خواهن داشت چون این دونفر هستن که میخوان زندگی تشکیل بدن یه توصیه من به دوستان هیچ وقت اتفاقات زندگیتون چه ریز ودرشت رو برای هیچ کس مخصوصا خانوادتون تعریف نکنید چون گفتن اینها باعث مشکلات میشه
    و به شما کاربر عزیز shima60 میگم درسته که اختلاف سن ، زیاد معقول نیست واین طرز تفکر که اگه یه نفر با اختلاف سن ازدواج کن آخرش شاید به طلاق ختم شود در برابرش باید گفت پس هر کسی هم که ازدواج می کند و طلاق میگیرد دیگه نباید ازدواج کند چون ممکنه که با شکست مواجه شود آیا این همه زوجی که تا حالا طلاق گرفتن به خاطر اختلاف سن بوده
    بعضی وقتها اختلافاتی بین زوج به وجود میاد که نه به سن و خانواده و فرهنگ ربطی داره
    و پیشنهاد من به خواستگار شما اینکه اگر پدرشون آدم منطقی به نظر میاد خود پسر پاپیش بزاره و با پدرشون حرف بزنه بعضی وقتها لازمه که طرز تفکر غلت خانواده ها رو تغییر داد به طور مثال اینکه اول باید بچه بزرگتر ازدواج کند بعد نوبت به بعقیه برسه اخه صف نانوایی که نیست هر کی زودتر اومده...این یه اشتباه غلته چه بسا که همین طرز فکر باعث بدبختی بعقیه دخترها و پسرها یک خانواده میشه
    و این داستان پایان دهنده حرفهای منه

جعبه کفش ! ...
    زن وشوهری بیش از 60 سال بایکدیگر زندگی مشترک داشتند.
    آنها همه چیز را به طور مساوی بین خود تقسیم کرده بودند.
    در مورد همه چیز باهم صحبت می کردند وهیچ چیز را از یکدیگر پنهان نمی کردند
    مگر یک چیز : یک جعبه کفش در بالای کمد پیرزن بود که از شوهرش خواسته بود هرگز آن را باز نکند ودر مورد آن هم چیزی نپرسد
    در همه این سالها پیرمرد آن را نادیده گرفته بود اما بالاخره یک روز پیرزن به بستر بیماری افتاد وپزشکان از او قطع امید کردند.
    در حالی که با یکدیگر امور باقی را رفع ورجوع می کردند پیر مرد جعبه کفش را آوردونزد همسرش برد
    پیرزن تصدیق کرد که وقت آن رسیده است که همه چیز را در مورد جعبه به شوهرش بگوید.
    پس از او خواست تا در جعبه را باز کند.
    وقتی پیرمرد در جعبه را باز کرد دو عروسک بافتنی ومقداری پول به مبلغ 95 هزار دلار پیدا کرد پیرمرد دراین باره از همسرش سوال نمود.
    پیرزن گفت :هنگامی که ما قول وقرار ازدواج گذاشتیم مادربزرگم به من گفت که راز خوشبختی زندگی مشترک در این است که هیچ وقت مشاجره نکنید او به من گفت که هروقت از دست توعصبانی شدم ساکت بمانم ویک عروسک ببافم.

پیرمرد به شدت تحت تاثیر قرار گرفت وسعی کرد اشک هایش سرازیر نشود، فقط دو عروسک در جعبه بود پس همسرش فقط دو بار در طول زندگی مشترکشان از دست او رنجیده بود از این بابت در دلش شادمان شد پس رو به همسرش کرد وگفت این همه پول چطور؟ پس اینها ازکجا آمده؟
    در پاسخ گفت :آه عزیزم این پولی است که از فروش عروسک ها به دست آورده ام.

موفق باشید

14. 2 کاربر از پست مفید alizadeh تشکرکرده اند .

alizadeh (یکشنبه 07 آذر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 26 در 10 پست

Array

سلام آقای علیزاده روزتون به خیر
    پدر ایشون این طور که خودش تعریف می کنه آدم زیاد منطقی نیستن. می گه هر وقت که در مورد ازدواج صحبت شده گفتن زوده. یه بار دعوا شده و زده زیر گوشش. میگه امکان داره باز دعوا بشه. ایشون هم از طریق مادرش اقدام کرده که مادرش با پدرش صحبت کنه و اونو قانع کنه. مادر ایشون به ظاهر میگه باشه اما ... هیچ کاری براش انجام نداده. به هر حال من از این متعجبم که چرا اینقدر بین پدر و فرزند فاصله هستش. آدم وقتی این رفتار ها رو میبینه قدر پدر مادر خودشو میدونه . پدر من آدم منطقی هستش وقتی ماجرا رو فهمید گفت بگو بزرگترش اول با من صحبت کنه. هر وقتم کار داشت بیاد دفتر. از نظر فرهنگی من شمالی هستم و ایشون لر. من همیشه تو انتخابم آزاد هستم و از بزرگتر ها کمک و مشورت می گیرم. اما خانواده ایشون مادر برای پسر بزرگتر از تو مجالس خیابون از بین دوست و آشنا انتخاب میکنه میره میبینه بعد پسرشو در جریان میزاره . پسره بنده خدا هم یه جلسه حرف میزنه دختر و میبینه بعد هم میگن نه! آیا روش انتخاب همسر اینه؟
    که مادر انتخاب کنه؟
    !!!!!
    نمیدونم! امیدوارم مدیر همدردی با نظرات ارزندشون ما رو بی نصیب نزارن.
    یا حق

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 آبان 91 [ 14:58]
    سطح
    28
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    تشکرها
    204

تشکرشده 205 در 64 پست

Array

سلام
    شما که این قدر مصر به خواستگاری از طرف ایشان هستید، چقدر ازشان شناخت دارید؟ آیا مطمئنید به درد هم میخورید؟ دیدگاه مشابهی دارید؟ اهداف مشترکی دارید؟
    به نظرم شما زیادی وارد احساسات شده اید. کمی منطقی تر باشید. اگر خواستند به خواستگاری می آیند اگرم نخواستند نمی آیند. اتفاق خاصی نمی افتد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 اسفند 90 [ 15:47]
    سطح
    27
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    112

تشکرشده 115 در 42 پست

Array

سلام
    شما میگین که اگه بیان خواستگاری هم که نمیخواین فورا بگین بله! حالا باید خانواده اش را هم ببینین.
    یعنی شما نظرتون در مورد این آقا کاملا مثبته و فقط برای شما مونده خانواده ایشون؟ اگه نه، پس چرا اینقدر اصرار دارین که بیان خواستگاری؟ به نظرم بهتره این موضوع را به خودشون واگذار کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)