به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 شهریور 89 [ 23:22]
    سطح
    26
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 70
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

چه جوابی بدم؟ کمکم کنید

سلام
    خیلی خوشحالم که این سایتو پیدا کردم و می تونم سوالامو بپرسم
    من فاطمه 23 ساله، دانشجوی لیسانس در رشته کامپیوتر هستم
    یه موردی پیش اومده که فکر منو خیلی مشغول کرده، خوشحال می شم که از راهنمایی هاتون در این مورد استفاده کنم.
    تقریبا یک ماهه پیش یک خواستگار برای من اومد( یعنی مادر و خاله ی محمد برای صحبت های اولیه اومدند) . من یک خواهر بزرگتر از خودم دارم که هنوز ازدواج نکرده. منم قبل از این مورد سه بار خواستگار داشتم که همه رو به بهانه ی اینکه خواهرم بزرگتر است رد کردم. ولی خوب این بار وقتی با پدر و مادرم صحبت کردم فهمیدم که با این قضیه مشکلی ندارن و همین طور خواهرم. محمد متولد 61، دیپلمه و از خانواده های پولدار هستند. وضع مالی خانواده ما هم تقریبا خوب است ولی نه به اندازه محمد. پدر و مادرم هم خیلی راجع به خانواده اونها تحقیق کردن و از هر کسی که پرسیدند اونها رو خانواده ای مذهبی و خیلی خوبی می دونند. بعد از چند روز مادر محمد زنگ زد تا با محمد خونه ی ما بیاد و به قول خودش از لحاظ ظاهر ما همدیگر رو قبول کنیم. یه شب با خانواده شون اومدند و رفتند. روز بعد مادرش زنگ زد و گفت که از من خوششون اومده و قرار بعدی رو بذاریم. منم بعد از چند روز قبول کردم تا دوباره بیان و با خود محمد حرف بزنم. من یه سری سوال تو ذهنم داشتم که پرسیدم و میشه گفت تقریبا با اون چیزی که می خواستم یکی بود. به غیر از یکی دو مورد . راستش همون اول که چند نفر از فامیلامون محمد رو دیدند به ما گفتند که فاطمه خیلی بهتر است و به هم نمی یان و ...( البته از لحاظ ظاهر). الان چند روزه که اونا جواب می خوان و من هنوز جواب ندادم. چند باری که با پدر و مادرم صحبت کردم گفتند خوب زن باید از مرد قشنگ تر باشه و این طوری مرد دنبال کس دیگه ای نیست به خصوص اینکه محمد شغلش آزاده و با آدمای زیادی سر و کار داره.
    حالا من الان نمی دونم باید چه کار کنم. تنها مشکلی که محمد داره همین ظاهرشه. البته نمی گم خیلی بده. به قول پدر و مادرم قیافه مردونه داره ولی خوب حرف مردم هم هست.
    به نظر شما این مورد باعث نمی شه که مشکلی تو زندگی مون بوجود بیاد مخصوصا اینکه مردم زیاد حرف می زنن
    به نظر شما من باید چه کار کنم؟
    به نظرتون ظاهر شخص اهمیتی داره؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

RE: چه جوابی بدم؟ کمکم کنید

سلام
    شما قراره با ایشون زندگی کنید اگر میپسندید که برید سراغ سایر معیار ها و گرنه جواب نه بدید .
    دیگه حرف مردم و یا اعضای همدردی رو میخواهید چه کار ؟
    برای خیلی از مردم ظاهر خیلی مهمه و برای خیلی ها ظاهر اهمیتش کمه هست و برای بعضی ها هم اهمیتش متوسط هست . ولی این جوابها به درد شما نمیخوره شما خودت باید تصمیم بگیری .

3. 3 کاربر از پست مفید digitalman تشکرکرده اند .

digitalman (جمعه 12 شهریور 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 آذر 96 [ 10:48]
    سطح
    61
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,178

تشکرشده 1,175 در 313 پست

Array

سلام دوست خوبم

به نظر من هنگام انتخاب، باید تمام معیارهات رو در نظر بگیری، به هر کدوم از این معیارها بر اساس میزان اهمیتش امتیاز بدی و برای خودت یه حد آستانه ای رو مشخص کنی، یعنی اینکه اگه فردی 75 درصد از کل امتیاز رو گرفت، یه انتخاب مناسب می تونه باشه.

خوب شما این جا می تونی دو تا معیار رو به معیار های دیگت اضافه کنی!
    یکی زیبایی از نظر خودتون و یکی زیبایی از نظر مردم و بر اساس ویژگی های محمد، به این دو امتیاز بدی!

من نمی تونم بگم آیا دید مردم رو باید در نظر گرفت یا نه! شاید برای من مردم اصلاً مهم نباشن، اما شما خیلی به دید مردم اهمیت بدین!

همه چیز بستگی به خودتون داره دوست خوبم.
    با آرزوی موفقیت.

5. 6 کاربر از پست مفید ایوب تشکرکرده اند .

ایوب (جمعه 12 شهریور 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 آبان 91 [ 14:58]
    سطح
    28
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    تشکرها
    204

تشکرشده 205 در 64 پست

Array

سلام و درود

مگر شما به عنوان یک انسان و تنها موجود متفکر در خلقت قوه تعقل و اندیشه ندارید؟ مگر برای مردم تصمیم میگیرید؟
    چرا اینقدر به حرف مردم واکنش نشون میدید؟ اگه معیاراتون جوره و قیافشون به دل شما نشسته، یعنی وقتی میبینیش احساس دریافت پالس منفی از قیافش نداری، پس قضیه حله.
    معیارهاتونو جمع بزنید و فکر کنید و مشورت و بعدش هم توکل. گر رب خواهد مشکلی نخواهد بود.
    یادتونم باشه، اگه بخوای به حرف مردم وابسته باشی، پس فردا هر کی بیاد خواستگاری شما ازش یه عیب و ایرادی میگیرند.

بدرود.

7. 5 کاربر از پست مفید morteza-m تشکرکرده اند .

morteza-m (شنبه 13 شهریور 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 بهمن 90 [ 01:46]
    سطح
    33
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 353 در 156 پست

Array

سلام فاطمه ی عزیز
    به نظر من اول معیارهای خودت و همسرت مهم است و بعد از تو نظر پدر و مادرت اهمیت دارد.
    مردم در مورد همه چیزت نظر می دهند اگر توانایی مقابله با نظرات مردم را نداشته باشی توی تمامی مسائل زندگی مشترکت به مشکل بر می خوری
    خیلی ها از روی دلسوزی و خیلی ها از روی حسادت بسیاری از حرف ها را می زنند.تو اگر با حرف های مردم نظراتت تغییر کنه دیگه یک شخصیت مستقل و نظر مستقل نخواهی داشت و همیشه برای مردم زندگی خواهی کرد.
    مردم اگر داناییشون بالا بود زندگی های خودشون بهترین و بدون مشکل بود ولی آیا این کسایی که در مورد زندگی که فقط به تو مربوطه نظر می دهند کاملترین و بدون مشکل هستند؟مطمئنا نه
    پس سعی کن از همین الان که داری تصمیم مهمی می گیری نظرات مردم را کمرنگ کنی و در برابرش شناختت را از خودت و طرفت بالا ببر تا انتخاب مناسب تری کنی.
    موفق باشی

9. 2 کاربر از پست مفید mahsa_mhmh تشکرکرده اند .

mahsa_mhmh (شنبه 13 شهریور 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

به قول دوستمون همه چي بستگي به ذهنيت خودت داره...
    فردا روز كه يه بحث كوچيك بينتون پيش اومد نكوبي توي سرش كه اره از روز اول همه بهم ميگفتن تو از محمد سري اما من گوش ندادم و ال شد و بل شد...

اما از من ميشنوي كار خودتو بكن و به حرف مردم دور و بر گوش نده كه هر روز بايد به سازشون برقصي و از قديم گفتن..."در دروازه رو ميشه بست اما در دهن مردم رو نميشه" حرف باد هواست...اگه بيش از حد به حرف اطرافيان اهميت بدي يعني دهن بين تشريف داري و زندگي ات سخت ميشه...چون دائم بايد خودتو با حرف اين و اون تنظيم كني...برس به زندگيت...و به كسي هم اجازه نده راجع به همسرت و زندگي ات تز كارشناسانه بده

11. 3 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (شنبه 13 شهریور 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 13 خرداد 02 [ 09:29]
    سطح
    65
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    69

تشکرشده 71 در 22 پست

Array

اینکه نباید به حرف کردم زیاد توجه کرد شکی نیست، ولی گاهی این مسائل واقعا روی روحیه آدم تاثیر میذاره و حتی اعتماد بنفسه کم میکنه.
    اما موضوعی که من متوجه شدم اینکه ایشون در واقع این موضوع رو(ظاهر) از روی قضاوت نزدیکان متوجه شده، چون معمولا آدمی تو این قضیه از دیگران هم نظرخواهی میکنه و به نظرات اونا توجه میکنه چون زیبایی مقوله کیفی و تا حدی پیچیده است. (دوست عزیر اگه من اشتباه گفتم لطفا بگید) و حتی پسرها که تو این قضیه شاید خوشون اوستا باشن ولی از مادر و خواهرشون حتما نظر میخوان.

از طرفی گاهی مرد بخاطر زیبایی دختر از برخی معیاراش میگذره و اونارو سرکوب می کنه تا به خواسته دورنیش برسه و این میتونه بعدا دردساز بشه، البته بازهم همین زیبایی ممکنه باعث بشه تو زندگی گذشتش بیشتر بشه.

چون من یه مرد هستم و تا حدی دیدمون فرق میکنه ولی من با چند مورد که برخورد کردم و از هر لحاظ معیاراشون منطبق بود و فقط ظاهرشون رو کمتر از خودم تشخیص دادم جواب منفی دادم چون مثل شما دو دل بودم و احتمال بود بعدا با مشکل مواجه بشم و ریسک رو اصلا تو ازدواج قبول ندارم.

ولی کلا باید خوتون تصمیم بگیرید، ببینید تو معیارتون ظاهر طرف، جاش کجاست و ضریبش چنده! و تو ای معیار دیگه به چیزهایه دیگه مثل وضع مالی و ... توجه نکن و آخر سر اگه کششی در شما نسبت به خواستگارتون پیدا نشده جواب منفی بده و از نه گفتن هم نترس.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آبان 92 [ 20:45]
    سطح
    36
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 26
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    346

تشکرشده 346 در 157 پست

Array

سلام فاطمه عزیز:
    من هم نظر شخصی خودمو می گم ولی تصمیم آخر با خودته دوست خوبم زیبائی ظاهری با یه امر نسبی منظورم اینه که شاید کسی به نظر شما قیافش خوب باشه ولی نظر دیگران یه چیز دیگه باشه با خودت روراست باش اگه قیافش به دلت نشسته پس حله ولی اگه همون هم نیست دست نگهدار البته اینو هم بهت بگم توی مسئله ازدواج خیلی معیارها رو باید در نظر بگیری که بسیاری از اونها خیلی مهمتر از ظاهر هستند اما اینو بهت بگم منظورم این نیست که اصلا مهم نباشه ولی اگه به دلت نشسته کافیه دوست عزیزم تو زندگی سعی کن منطقی وعاقلانه تصمیم بگیری و نظرات پدر ومادرت خیلی خیلی مهمتر از دیگران است بلاخره شما فرزندشون هستی وبه عنوان یه خواهر بزرگتراینو بهت بگم اهمیت این موضوع اونقدر که برای آقایون مهمه که شاید طبیعی هم باشه ولی برای خانمها طرز برخورد وصحبت کردن وفرهنگ و شخصیت اجتمائی مهمتره که ابت منطقی هم هست راستی تویه جائی هم خونده بودم که تو یه سری تحقیقات در آمریکا ثابت شده خانمهائی که از شوهرانشان زیباتر هستند زندگی پر دوامتری نسبت به دیگران دارند وبه اصطلح بیشتر ناز خانمهاشونو میکشن و بهش اهمیت می دن خلاصه دوست عزیزم امیدوارم تصمیم درستی تو زندگیت بگیری

14. کاربر روبرو از پست مفید ثمین1360 تشکرکرده است .

ثمین1360 (یکشنبه 14 شهریور 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 اسفند 90 [ 15:47]
    سطح
    27
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    112

تشکرشده 115 در 42 پست

Array

سلام. این قدر سخت نگیر. هر کسی که خواستگاری بیاد میتونه از نظرت یه عیبی داشته باشه . تازه این که عیب نیست. قیافه فقط کافیه قابل تحمل باشه
    کاش در مورد اون یکی دو مورد تفاوت ها تون می گفتی!؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 89 [ 11:14]
    سطح
    37
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 107 پست

Array

سلام عزیزم
    شما یه زحمت بکش برو به همون مردم بگو تا برات یه شوهر که مورد پسندشون هست انتخاب کنن ببین باهاش خوشبخت هستی یانه؟ نظر خودت زیاد اهمیت نداره چون این مردم هستن که مهمن

17. 4 کاربر از پست مفید همون شادزی تشکرکرده اند .

همون شادزی (یکشنبه 14 شهریور 89)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)