به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

دخترای شاغل در فروشگاه

امروز توی مانتو فروشی مامانم داشت با یه فروشنده راجه به مانتو صحبت می کرد منم فرصت داشتم

دختره رو سبک سنگین کردم.بعد به مامانم گفتم دختره چطور بود منظورم ظاهرش بود.گفت دقت

نکردم.ولی بعد گفت دخترایی که اینجاها کار می کنن خوب نیستن.یه دختر اگر تو خانوادش

مشکل نداشته باشه نمیاد برای 50 تومن اینجاها کار کنه.بعضیا هم خونوادشون خبر ندارن.

با دخترای فراری مقایسه شون کرد.حالا نمی دونم به خاطر تجربه حرفشو قبول کنم یا به خاطر

این که می گن تحقیق نکرده قضاوت نکن،قبول نکنم.

اگر کسی با آنی خانم در ارتباطه بهشون بگه بیان به عنوان یه مادر نظرشونو بگن.البته نظر همه

تون جالب و قابل احترامه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 دی 91 [ 11:29]
    سطح
    41
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

RE: دخترای شاغل در فروشگاه

سلام
    خوبی؟
    منم با نظرت موافقم که خانوم ani تو این بحث ها شرکت کنه نظراتشون جالبه
    راستی تو از اون دختره خوشت اومده یا از روی کنجکاوی و صرفا دونستن این مطلب سوال کردی؟
    منم تا حدودی با نظر مادرت موافقم البته اولا نباید به کسی ظن بد ‍برد واسه اینکه تو فروشگاه کار می کنه و .....
    ولی به نظر من اغلب شایسته نیست که یه خانوم با شخصیت تو این جور محیط ها کار کنه که واسه یه ذره فروش بیشتر مجبور بشه هزار جور زبون بریزه(البته بحث اینکه از روی مجبور بودن همچین کاریو کرده باشه رو نمی دونم چی بگم)

3. 2 کاربر از پست مفید hektor تشکرکرده اند .

hektor (یکشنبه 07 شهریور 89)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    98
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,041

حالت من
    Moteajeb
    Array

می خواستم نظر مامانمو بدونم.من دخترای شاغل رو به دخترایی که تو خونه نشستن منتظرن یکی بیاد ببرتشون ترجیح

می دم.البته شاغل تو یه جای معتبر.

5. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (شنبه 24 مهر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 92 [ 02:28]
    سطح
    48
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

بهتره بجای "شاغل تو یه جای معتبر" بگین>>"شاغل تو یه فضای مناسب برای خانمها"

فکر کنم منظورتون همینه
    نمیشه گفت دختر خیابانی هستن یا هر نسبت دیگه ای رو بهشون داد.شاید از روی نیاز اونجا کار میکنه
    باید شناخت بیشتری نسبت بهش پیدا کرد تا فهمید مناسب ازدواج هست یا نه
    ممکنه خانم پاکدامن و متینی باشه که محتاج کاره،شاید هم نباشه
    ولی همونطور که دوست گرامیمون گفتن
    در شان یک خانم نیست هر جایی و با هر شرایطی کار کنه
    البته تکرار میکنم،شاید کسی تو این محیط کار میکنه اما تمامی حریمها و اصول و پاکدامنیشو رعایت میکنه(که کم پیدا میشه چون اینجور آدما نمیتونن مشتری جذب کنن و برای کار تو اینجور اماکن فکر نکنم پذیرفته بشن!!!)

7. 3 کاربر از پست مفید lvlahtab تشکرکرده اند .

lvlahtab (یکشنبه 07 شهریور 89)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

چه بازار پر از تمبر و برچسب و پر قضاوت و آلوده ای !!!

مگر یک جامعه نیاز به مانتو فروش و لباس زیر فروش و.......ندارد؟!!!

شاید به واقع یک نفر کل استعداد خارق العاده اش در امر فروش مانتو و لباس باشد . این چه قضاوتی است ؟!

چه کسی گفته که قرار است هر کس در مانتو فروشی کار کرد فرد موفق و یا موجه ایی نباشد .

مهم نیست ما کجا هستیم . مهم این است که جامعه نیازمند افراد پر انرژی و تلاشگر است و ما جایی که ایستاده ایم باید تلاش کنیم فرد موفقی باشیم .اگر خانه داری ،خانه داری ات درست باشد و از صد وجودت مایه بگذار و اگر پزشک و مهندس هستی باز از صد وجودت مایه بگذار و اگر هم کارمند شهرداری هستی و شبها زباله جابه جا می کنی باز هم از صد وجودت مایه بگذار. دختر و پسر ندارد .

همه ی ما برای امرار معاش نیازمند کار و نتیجتا دریافت پول هستیم . این چه قضاوتی است ؟ یعنی چون دختران نیاز به پول دارند نباید کار بکنند !!!و یا شاید قرار است مصرف کننده تحویل جامعه بدهیم ؟!!! مصرف کنندگان آویزان ؟!!!

کشور چین در این رابطه یک الگوی به واقع درست و حسابی است .

هیچ می دانید خیلی از این دختران ،دختران دانشجویی هستند که با این دست کارها خرج تحصیلشان را تامین می کند و یا در میان این دختران افرادی هستند که کمک خرج خانواده هستند . به نظر شما این افراد دستشان بوسیدنی نیست ؟

واقعا که داوری کافری است .

شکم سیر چه قضاوتها که نمی کند و چه برچسبها که نمی زند !!!

کار کردن نه عیب است و نه عار .

این مرز بندی ها مختص بعضی از باورهای غلط است که به دنبال تفکیک بندی و دسته بندی خوب ها و بدها هستند و متعاقب آن ذهن به دنبال قضاوت مردم می رود !!!!

به یاد دارم دختر ناصر ملک مطیعی در مقطعی از زندگی اش در همین ایران با مدرک فوق لیسانس در شیرینی فروشی کار می کرد و شیرینی می فروخت . حتما خیلی کار بدی می کرد که پارت تایم با مدرک فوق لیسانس چنین کاری می کرد و یا شیرینی فروختن دلیل بدی "شیرین " بود ؟!!!دختری باسواد و مترجم و مولف کتاب و ..............

این هم از آن استدلال های فرهنگ خاص ماست!!!

9. 16 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (یکشنبه 14 شهریور 89), asemani (پنجشنبه 05 اردیبهشت 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

طبق شرع و قانون و عرف و همه چي ...همه ادمها خوب پاك و بي گناه هستن مگر عكسش ثــــــــــــــــــــــــ ـابت بشه......كسي كه نياز داره خب سر 50 يا 100 تومنش بحث نميكنه و ميره كار ميكنه كه دستش جلوي خلق خدا دراز نباشه...مگه مانتو فروشي جاي نامناسبيه؟؟؟

پس توي كشور هاي ديگه مثلا تركمنستان كه تمام نظافت چي ها و مامورين شهرداري خانم هستن بايد چي كار كرد؟؟همه اين ها خرابن؟از خونه فراري هستن؟

خدا همه ما رو به راه راست هدايت كنه....خدا اخر و عاقبت همه ما رو به خير كنه...

خيلي ناراحت كننده است...برچسب زدن به يه خانم از روي شغلش!!

موضوع به قدري به نظرم اورژانسي بود كه قبل از خوندن نظرات بقيه و آني عزيزم نظر دادم جالبه كه نظراتمون شبيه به هم از آب درومد

11. 10 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

maryam240 (چهارشنبه 13 اسفند 93), parnian1 (یکشنبه 07 شهریور 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

عزیزان ما بحثمون شخصیته نه مدرک
    من اولا گفتم که قضاوتی نمی کنم راجب خوب و بد گفتن به اینجور آدمها فقط گفتم که
    ه نظر من اغلب شایسته نیست که یه خانوم با شخصیت تو این جور محیط ها کار کنه که واسه یه ذره فروش بیشتر مجبور بشه هزار جور زبون بریزه
    من بحثم اینه که تنها همونجا نیست که بشه ازش ‍ول در آورد
    خانوم ani متاسفانه اینجا ایرانه نه چین اینجا تو اینجور مواقع اغلب افرادی وارد میشن که ببخشیدا رک میگم بهتون برنخوره : قر بدنو زبون بریزن و ادا و........ (البته که منظورم بد نیست و همه جا خوب و بد داره)
    چقدر خوب گفتن خانوم ivlahtab
    شاید کسی تو این محیط کار میکنه اما تمامی حریمها و اصول و پاکدامنیشو رعایت میکنه(که کم پیدا میشه چون اینجور آدما نمیتونن مشتری جذب کنن و برای کار تو اینجور اماکن فکر نکنم پذیرفته بشن!!!)72
    من گفتم اینه که اگه خدایی نکرده خانومی احتیاج داره کار کنه بهتره تو یه جای مناسب برای خانوما کار کنه این محیط ها اکثرا بد هستن و جواب نمیده واسه روحیه ی یک خانوم متین و ...... یعنی این تو اینجور مکان ها نمی تونن دووم بیارن یا کنار گذاشته میشن
    لطفا هنگام زدن مثال ها کشور دیگه ای رو مثال نزنید چون شاید تو فرهنگ اونجا مقبوله و مورد احترام اصلا درست نیست کشورای دیگه رو مقایسه کنیم

13. 2 کاربر از پست مفید hektor تشکرکرده اند .

hektor (دوشنبه 08 شهریور 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash.x
    عزیزان ما بحثمون شخصیته نه مدرک
    من اولا گفتم که قضاوتی نمی کنم راجب خوب و بد گفتن به اینجور آدمها فقط گفتم که
    ه نظر من اغلب شایسته نیست که یه خانوم با شخصیت تو این جور محیط ها کار کنه که واسه یه ذره فروش بیشتر مجبور بشه هزار جور زبون بریزه
    من بحثم اینه که تنها همونجا نیست که بشه ازش ‍ول در آورد
    خانوم ani متاسفانه اینجا ایرانه نه چین اینجا تو اینجور مواقع اغلب افرادی وارد میشن که ببخشیدا رک میگم بهتون برنخوره : قر بدنو زبون بریزن و ادا و........ (البته که منظورم بد نیست و همه جا خوب و بد داره)
    چقدر خوب گفتن خانوم ivlahtab
    شاید کسی تو این محیط کار میکنه اما تمامی حریمها و اصول و پاکدامنیشو رعایت میکنه(که کم پیدا میشه چون اینجور آدما نمیتونن مشتری جذب کنن و برای کار تو اینجور اماکن فکر نکنم پذیرفته بشن!!!)72
    من گفتم اینه که اگه خدایی نکرده خانومی احتیاج داره کار کنه بهتره تو یه جای مناسب برای خانوما کار کنه این محیط ها اکثرا بد هستن و جواب نمیده واسه روحیه ی یک خانوم متین و ...... یعنی این تو اینجور مکان ها نمی تونن دووم بیارن یا کنار گذاشته میشن
    لطفا هنگام زدن مثال ها کشور دیگه ای رو مثال نزنید چون شاید تو فرهنگ اونجا مقبوله و مورد احترام اصلا درست نیست کشورای دیگه رو مقایسه کنیم
    سیاوش جان،

عذر می‌خوام، می‌شه بپرسم مثلا کجا کار کنن؟

برن منشی‌ یک شرکت بشن بهتره با این همه داستان و اتفاق که هر روز جراید مینویسن؟

یا برن تو خیابون دست فروشی کنن؟

یا برن کنار خیابون ...؟

اگر خانومی احتیاج مالی داشته باشه، واقعا تو جامعه ما باید چیکار کنه؟ جامعه‌ای که بالاترین نرخ بیکاری رو افراد تحصیل کرده و متخصصش دارند...

و یک جامعه مرد سالار هست که پسرانش بی‌ کار هستند چه برسه به دخترانش که با یک جامعه مریض پر از عقده جنسی‌ رو به رو هستند...

شما فکر می‌کنین، یک خانوم که نیاز مالی‌ داره و می‌خواد شرافتش رو حفظ کنه، واقعا باید چیکار کنه؟

حالا، فرهنگ عزیز، خانومی رو دیدن که در کار فروش پوشاک بانوان فعالیت میکنه، که اگر زبان ریختنی هم باشه برای مشتریان این پوشاک هست که خانوم‌ها هستند، نه آقایون...

لازم به توضیح نمیدونم که این کار رو هم کسی‌ بالاخره باید انجام بده، فکر نمیکنم خانوم‌ها دوست داشته باشن که فروشنده پوشاکشون یک مرد باشه!!

کامران

15. 14 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

asemani (پنجشنبه 05 اردیبهشت 92), kamran2007 (یکشنبه 07 شهریور 89), maryam240 (چهارشنبه 13 اسفند 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 05 اردیبهشت 92)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    98
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,041

حالت من
    Moteajeb
    Array

آنی و مهتاب و سیاوش و غزاله هر چهار نفرتون درست می گید.آنی و غزاله از دیدگاه جامعه شناسانه مهتاب و سیاوش

از یه منظر دیگه.هدف تاپیک اینه که آیا محیط های فروشگاهی محل مناسبی برای پیدا کردن همسر هستن یا نه؟

با توجه به اینکه تو این مکان ها هر کسی نمی تونه مشغول باشه ینی سری ویژگی هایی لازم داره که ممکنه

بعد منفیش زیاد باشه.البته برای امثال من که نه دانشگاه می رن نه دختری از اطرافیان می شناسن اینجور جاها

یه فرصته.از مانتو فروشی میایم بیرون.همه مکانایی که بشه با فروشندش چند کلامی صحبت کرد.رفاه شهروند

سالیان ...

17. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (یکشنبه 07 شهریور 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

سلام
    والا اگه مطلب اول منو خونده باشین من گفتم که اگه احتیاج داشته باشه و مجبور باشه رو نمی تونم جواب بدم(یعنی خودمم موندم)
    فرهنگ مطالب کلی رو گفتن
    منم یه چند جمله باز میگم که به همون دلیل که کامران میگه که جامعه ما دچار مشکلات فراوانه که یه نمونش عقده جنسیه واسه همین میگم که مقایسه ما با چین و ترکمنستان اشتباهه اگه اینجا خانومی اون کارا روبکنه اولا تیکه بارون میشه ثانیا شرایط طوریه که مجبور میشه عوض شه (با زبون بازیو و ... واسه جذب مشتری)
    خانوم انی تو ذهنشون یه دنیای ایده ال ساختن و فکر کنم چون خودشون ادم سالمی هستن که دیدگاه باز تری نسبت به جامعه دارن همه رو با خودش مقایسه می کنه
    من فکر می کنم انی فکر می کنه که اگه اون مثلا فروشنده بود با انرزی و ریلکس و بسیار زیرکانه توام با حفظ ارزش ها این کارو می کرد(خصوصیات خانوم انی)
    ولی دنیای بیرون مخصوصا تو جامعه ما که اینجوری نیست
    من بازم میگم بهتره دختری که نیاز مالی داره حدالمکان جاهایی رو بگرده که قابل اعتماد باشه و عرف جامعه ببذیره اونو وگرنه مجبوره تحمل کنه بسیاری مساپل رو و همچنین حرف مردم رو
    به نظر من و موازی با گفته فرهنگ خصوصیات منفی اینکار بیشتره
    من این جمله رو از خانوم مهتاب بازم ذکر می کنم که گفتن
    لبته تکرار میکنم،شاید کسی تو این محیط کار میکنه اما تمامی حریمها و اصول و پاکدامنیشو رعایت میکنه(که کم پیدا میشه چون اینجور آدما نمیتونن مشتری جذب کنن و برای کار تو اینجور اماکن فکر نکنم پذیرفته بشن!!!)72
    چقدر این جمله نغزه.
    خوب شد فرهنگ عزیز مدیریت بسیار خوبی کرد و جهت بحث رو عوض کرد به اینکه آیا مناسبن واسه ازدواج یا نه
    البته من هم گفتم نباید شخصیت این عزیزان رو زیر سوال برد و برچسب زد بلکه واسه ازدواج باید تحقیق کرد
    ولی منو اگه شناخته باشین با معیارام جور در نمیاد (معیارهایی که تا حالا داشتم) که کسیو انتخاب کنم که یه همچین کارایی رو می کنه. چون توی این جور حرفه ها شخصیت هایی هستن که صرف نظر از سالم بودن یا نبودن (یعنی حتی اگه سالم باشن هم من همچین شخصیت هایی رو دوست ندارم زن آیندم بشه)
    این از من

یعنی این افراد شخصیتشون طوریه که اغلب فرصت طلب و ‍ررو هستن

19. 2 کاربر از پست مفید hektor تشکرکرده اند .

hektor (دوشنبه 08 شهریور 89)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)