به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 مهر 91 [ 14:12]
    سطح
    38
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    25

تشکرشده 26 در 8 پست

Array

آیا دخالت کنم یا نه؟

سلام دوستان
    ضمن عرض خسته نباشید به کلیه دوستانی که برای حل مشکلات دیگران تلاش و کوشش می کنند، می خواستم در مورد مسئله ای نظرخواهی کنم. مسئله در مورد زندگی یکی از دوستان خانوادگی ما هستش. مدتیه متوجه شدم که شوهر دوستم داره بهش خیانت می کنه . البته دوست من خودش از این موضوع خبر نداره. از وقتی که خودم این موضوع رو فهمیدم فکرم خیلی مشغول شده و نگران زندگیشون شدم. نسبت به زندگی خودم هم دوباره داره بدبینی ام عود می کنه. چون حدود دو سال پیش برای خودم هم همچین مشکلی توی زندگی بوجود اومده بود، که موضوع خودم رو اینجا عنوان کرده بودم. حالا با فراز و نشیب های بسیار بالاخره مشکل من تا حدودی حل شد. حالا در خصوص زندگی دوستم نمی دونم باید چی کار کنم . آیا بی خیال باشم و بزارم مشکل رو خودشون حل کنن؟ (البته دوستم که هنوز اصلاً در جریان این موضوع نیست). یا اینکه با دخالت و صحبت کردن با شوهر دوستم پیگیر قضیه بشم ؟ اصلاً شاید از دست من ناراحت بشه . البته لازم به ذکر هستش که شوهر دوستم می دونه که به گوش من رسیده. تا جایی که یه چند وقتیه ارتباطشون با ما خیلی کم شد که من علتش رو نمی دونستم و تازه فهیمدم که این اقا یا روی خجالت و یا از ترس اینکه شاید من اطلاعاتی به خانمشون بدم این کار رو انجام داد.
    ولی همین جور که گفتم فکرم خیلی مشغول این قضیه شده بطوری که کم کم توی زندگی و رفتار خودم توی خونه داره تأثیرگذار می شه. حالا از دوستان راهنمایی می خوام که آیا برای حل این مشکل اقدامی کنم یا نه؟ البته این رو هم بگم که دوست من دختری 5 ساله هم داره.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 خرداد 94 [ 14:42]
    سطح
    56
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array

RE: آیا دخالت کنم یا نه؟

]

یه سوال >>>> شما از کجا مطمئن شدید که همسر دوستتون داره به
    ایشون خیانت می کنه؟ چه چیزهایی دیدید و چه دلیل و مدرکی
    دارید؟

توصیح بدید تا بتونیم کمک کنیم .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 26 در 8 پست

Array

با سلام؛
    در مورد اینکه از کجا متوجه شدم ، کاملاً مطمئنم و چون احساس کردم شاید از حوصله جمع خارج باشه زیاد توضیحی ندادم. این موضوع بخاطر این من رو بهم ریخت چون این آقا توی دوستهامون یکی از مردهای نمونه بود. البته دست کم از لحاظ رفتار ظاهری. ایشون خیلی مرد آروم و منطقی ای به نظر می رسه. همچنین در امور خونه و بچه و کمک به خانمشون زبانزد دوستان و آشنایان هستند. کلاً همسری هست که سعی کرده تا اونجا که می تونه نیازهای همسرش رو برآورده کنه البته خیلی جاها شاید بیش از حد توانش. می دونم کار اشتباهی بوده ولی خیلی از وقتها من خودم ایشون رو برای همسرم مثال می زدم. ولی خب حدود 5 الی 6 ماهی می شه چند نفر از دوستان ایشون رو با خانومی در جاهی مختلف شهر دیدند. از قرار معلوم این خانم قبل از ازدواج با همسر دوستم آشنایی داشتند ولی به علت اختلاف خانوده همسر دوستم ، موفق به ازدواج با هم نشدند. این خانوم با کس دیگه ای ازدواج کرد ولی با وجود داشتن یک بچه از همسرشون جدا شدند. و مثل اینکه دوباره با همسر دوستم ارتباط برقرار کردند. البته من دورادور شنیدم که همسر اول ایشون مایل به آشتی مجدد هستند ولی وجود شوهر دوستم رو در زندگی همسر شون مانع از این آشتی و برگشت ایشون به زندگی خودشون می دونند. البته اون آقا حاضر نیست که موضوع زیاد باز بشه و به گوش دوستم برسه و زندگیشون خراب بشه. حالا کلاً نمی دونم امکان داره این ارتباط خودبخود قطع بشه و یا باید کسی دخالت کنه توی این موضوع؟ می دونم ادامه این ارتباط امکان داره به زندگیشون لطمه بزنه.
    البته این رو هم باید بگم که به زندگیشون از دید یه بی طرف نگاه می کنم ، خانوم ایشون که دوست من هست خیلی مقصره. ایشون تو زندگی خیلی شوهرشون رو برای تهیه امکانات زندگی و تجملاتش تحت فشار گذاشتن ، بطوریکه شاید خیلی وقتها از نظر ما بیش از حد توانش بوده. از نظر رفتاری هم همیشه سعی کردن شوهرشون رو تحت کنترل داشته باشند. خلاصه اینکه همسر ایشون هم این وسط بی تقصیر نیست ولی آیا تمام اینها می تونه مرد رو واسه این کارش توجیه کنه؟ به هر حال نمی دونم برم جلو و با شوهرش صحبت کنم یا نه ؟
    اتفاقاً همین دیروز باهاشون رفته بودیم بیرون. وقتی رفتارش رو می دیدم اصلاً نمی تونستم باور کنم که این مرد در خفا داره خیانت می کنه. چند بار می خواستم یه جایی تنهایی با ایشون صحبت کنم ولی اصلاً نمی دونستم باید از کجا شروع کنم . اصلاً نمی دونم توی این سن آیا بازهم لازمه یه کسی بیاد و راهنماییشون کنه؟ این اقا خودش اگه مسئله مشابهی واسه کس دیگه ای اتفاق می افتاد، اون مرد رو نکوهش می کرد حالا چطور شده خوشون دارند همچین کاری رو انجام می دهند. دیروز دوستم می گفت رفتارش تو خونه خیلی بد شده و خیلی دعواهامون زیاد شده. می گه با بچه هم بدرفتاری می کنه. خب این حرفها در مورد این آقا با اون خصوصیات اخلاقی خوب اولیه ، خیلی عجیب بود. حتما ً این از تبعات اون ارتباط پنهانیشون هست. ببینید اگه این کار از کس دیگه ای سر می زد اینقدر برای من ناراحت کننده نبود که از جانب این اقا صورت گرفته. وقتی که ایشون دنبال این کار رفتند دیگه به کی می شه اعتماد کرد. چقدر جامعه دچار مشکل شده ؟

4. کاربر روبرو از پست مفید romina87 تشکرکرده است .

romina87 (دوشنبه 18 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

ببنید در چنین مواقعی مسئولیت شما بسیار سنگین و حساس است؛
    از یک طرف بنظر من ارتباط با این شخص ثالث هرچه زودتر قطع شود، بهتر است و ادامه چنین روابطی وابستگی بین افراد را بیشتر می کند.
    از طرف دیگر شما باید صد در صد مطمئن باشید. چون اگر اندکی اشتباه کرده باشید ممکن است عواقب بدی هم برای خودتان و هم آن خانواده داشته باشد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 اسفند 90 [ 15:47]
    سطح
    27
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    112

تشکرشده 115 در 42 پست

Array

سلام
    شاید بهتر باشه با توجه به اینکه شما خودتون چنین مشکلی داشتید و دوستتون هم با شما درد دل کرده و گفته "رفتارش تو خونه خیلی بد شده و خیلی دعواهامون زیاد شده. می گه با بچه هم بدرفتاری می کنه" با دوست خودتون غیر مستقیم صحبت کنید و بگید که رفتار اون و همسرش میتونه زمینه ساز آینده ای بد براشون بشه و از تجربه تلخ خودتون براش بگید اما اصلا کوچک ترین حرفی در مورد موضوعی که می دونید به زبان نیاورید. اجازه بدین دوست شما خودش به همسرش نزدیک تر بشه و مساله اش رو متوجه بشه و اونو حل کنه.
    موفق باشید.

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط aftabgardon
    اصلا کوچک ترین حرفی در مورد موضوعی که می دونید به زبان نیاورید. اجازه بدین دوست شما خودش به همسرش نزدیک تر بشه و مساله اش رو متوجه بشه و اونو حل کنه.
    اما من برعکس فکر می کنم اگر رومینا کاملا مطمئن است، باید شرایطی را فراهم کند که دوستش زودتر متوجه شود.
    و نکته بعد اینست که متاسفانه اکثر خانمها در اینگونه موارد نمی توانند مشکلشان را حل کنند (لااقل آنچه من در این تالار دیدم).
    اکثر اوقات، اگر خانم متوجه رفتار شوهرش شود و آنرا به روی او بیاورد. باعث می شود که حریمها شکسته شود و حتی اگر خانم هم خود را خطاکار بداند و در جهت جبران برآید و به همین سبب رفتارش را با همسرش التیام ببخشد، این ممکن است از طرف شوهر او سوء تعبیر شده و بخواهد همیشه خواسته های غیر منطقی اش را به همین روش به کرسی بنشاند.
    در کل اگر خانم بخواهد در رفتارش تجدید نظر کند، نباید تحت هیچ شرایطی به روی او بیاورد که موضوع را فهمیده است.

ولی در این شرایط بنظر من اول رومینا باید صد در صد مطمئن شود، و بعد در سریعترین زمان ممکن دوستش را مطلع کند. ولی باز هم اگر نفر سومی با شوهر این خانم صحبت کند بهتر است (یعنی شوهرش نداند که زنش موضوع را فهمیده است.) و بعد از شنیدن دلایل آقا با همفکری زن آن آقا بنا به شرایط آن خانواده تدبیری اندیشیده شود.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 26 در 8 پست

Array

با تشکر از blue sky و aftabgardon عزیز، باید به عرضتون برسونم که از لحاظ اطمینان از صحت و سقم موضوع که صددرصد مطمئنم. از قرار معلوم اون خانومی که باهاشون دوست هست، بعد از طلاقشون در یکی از شهرهای مجاور به عنوان دانشجو پذیرفته شدند و شوهر دوستم روزهایی که ایشون کلاس دارند، این خانوم رو می برند و میارن. درخصوص مشکلی که خودم دو سال پیش داشتم جالبه بدونین که اتفاقاً همین دوستم موضوع مربوط به همسرم رو زودتر از من فهمیده بود ولی به من چیزی نگفته بود که البته بعد از اینکه من فهمیدم از دستش ناراحت شدم که باید من رو در جریان می ذاشت. بعد از اینکه موضوع شوهرم برملا شد و مسائل ما شروع شد از نزدیک خودشون و همسرشون درجریان مشکلات ما بودند. نمی دونم چرا آدمها از زندگی دیگران درس عبرت نمی گیرند و همیشه دنبال خواسته های خودشون به هر قیمتی هستند؟
    از طرف دیگه با توجه به روحیه ای که از دوستم سراغ دارم می ترسم وقتی موضوع رو بفهمه نتونه خودش رو کنترل کنه و بزنه همه چی رو بدتر کنه. البته همسر ایشون از نظر اخلاقی خیلی با همسر من تفاوت دارند. آدم صبور و ساکتی به نظر می رسه. نمی دونم شاید توی یک مسئله بصورت ناخواسته وارد شده. ولی به هرحال با توجه به بگومگوهایی که تو زندگیشون زیاد شده حتماً تحت تأثیر این رابطه هستش. بخصوص که قبلاً این خانوم رو دوست داشته و به علت مخالفت خانواده اش نتونسته با این خانوم ازدواج کنه.
    حالا با تمام این اوصاف ، می خوام سعی کنم دوباره ارتباطمون رو با هم بیشتر کنم تا بتونم در یه فرصت مناسب با این اقا صحبت کنم. البته نمی دونم در مورد این موضوع و تصمیمم همسرم رو هم مطلع کنم یا نه؟ چون ایشون هم توی صحبتهایی که شده یه چیزهایی رو متوجه شده. بخصوص اینکه یکی از کسایی که شوهر دوستم رو دیده و به من گفته بودند خواهر و شوهر خواهر همسرم بودند. از یه طرف دیگه هم می گم، اگه به شوهرم بگم دوباره امکان داره زخم کهنه ما سرباز کنه و دوباره بحث و دعوامون بشه. از طرف دیگه هم می گم شاید همسرم دوباره خودش هوس ارتباط قبلیش به سرش بزنه. کلا اینکه خودم هم یه جورایی مشکل دارم.
    اصلاً در این زمینه می تونم با همسر خودم صحبت کنم و بخوام پا درمیانی کنه یا اینکه همسرم صلاحیت این موضوع رو نداره؟ جالبه بدونین جمعه که با هم بیرون بودیم من خیلی روی رفتارهای همسر دوستم حساس شده بودم . تا تلفنش زنگ می زد یا SMS ی می اومد خیلی سریع ازش پرس وجو می کردم کی بود یا چی کار داشت . که البته سعی کردم خودم رو کنترل کنم. حالا به هرحال سعی می کنم توی یه فرصت مناسب با این اقا صحبت کنم و با پیش کشیدن موضوع خودم بهش بگم که چه مشکلاتی رو من و بچه ام بعد از اون موضوع متحمل شدیم و ازش بخوام که اشتباه شوهرم رو تکرار نکنه چون معتقدم هستم که خدا واقعاً سریع الحساب هستش و هر کسی تاوان اشتباهات خودش رو حالا به نحوی پرداخت می کنه. همونجور که همسر من داره پرداخت می کنه و بعد از اون موضوع کاملاً درگیر مسائل شدید مادی شده و تحت استرس هست.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 خرداد 94 [ 14:42]
    سطح
    56
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array

رمینای عزیز

روی این رفت و آمدها نمیشه حساب خیانت باز کرد ، هر چند که رفتارشون رو تائید نمی کنم اما
    شاید این آقا از روی علاقه سابقی که به این خانم داشته فقط داره بهشون کمک
    می کنه و قصد خیانت نداره!

فکر می کنم فعلاً به روی ایشون و دوستتون نیارید ، بیشتر مطمئن بشید و در نهایت
    که خواستید موضوع رو به همسر دوستتون مطرح کنید به طور غیر مستقیم اشاره کنید و از مشکلاتی
    که برای خودتون پیش اومد بگید اما نگید که چیزی می دونید. با دوستتون هم صحبت کنید
    تا به نحوی به همسرش نزدیک تر بشه و بگید کاری نکنه که باعث بشه همسرش ازش دلسرد بشه.

فعلاً صحبتی نکنید تا ببینید تغییری به وجود میاد یا نه. البته این نظر من بود.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 26 در 8 پست

Array

خیلی ممنون نادیای عزیز
    راست می گین شاید اصلاً از این دید به اون خانوم توجه می کنه ولی خب شاید با ادامه این رابطه مسائل دیگه هم پیش بیاد. مخصوصاً اینکه رفتارش هم توی خونه تغییر کرده.
    به نظر من حق با شماست باید سعی کنم بطور غیرمستقیم با هردوشون صحبت کنم همونجوری که شما عنوان کردید. ان شاء الله که جواب بده. البته شوهر دوستم این امکان رو می ده که من می دونم چون با شوهر خواهرشوهرم چندبار رودررو شده بودند و می دونن که ایشون امکان داره به من بگه. به هرحال با توجه به نظرات دوستان سعی می کنم روی دوستم هم کار بکنم تا سعی بکنه خودش رو تغییر بده.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام خانوم رومینا
    از نظر من
    تحت هیچ شرایطی چه مستقیم و چه غیر مستقیم نباید مداخله کنی

به عواقب این کارت فکر کن
    * از بین رفتن حریم دوستی خانوادگی
    ===این آقا می تونه انکار کنه و بگه شما بهش تهمت زدید (کاری که شوهر شما با خودتون کرد .. اون شوهرتون بود و زندگی مشترکتون وسط بود این که دیگه یه دوست هست"
    ===این آقا می تونه خیلی راحت به شما بگه " به تو هیچ ربطی نداره "
    ===این آقا می تونه از در درد و دل وارد بشه و حس ترحم شما را تحریک کنه و به هوای راهنمایی و مشاوره گرفتن یه مدت با شما صمیمی بشه بعد بگه رابطه من با اون خانوم مثل رابطه الان من با شماست
    === این آقا می تونه برای بی تقصیر جلوه دادن خودش به زنش بگه"دوستت داره به زندگیمون حسودی می کنه ..خودش مشکل داشته می خواد منو بی آبرو بکنه... "
    *بر ملا شدن راز زندگی یک خانواده و رفتن آبروی زن و شوهر
    یه مثلی می گه "زن و شوهر دعوا کنند ابلهان باور کنند--- خودت این همه مشکل داشتی وقتی با شوهرت آشتی کردی ... شوهرت از اینکه دیگران مشکل رو فهمیده بودند خیلی دلخور بود درسته؟
    حالا فکر کن شما از روی خیرخواهی بیایی بگی و سعی در حل مشکل داشته باشی با توصیف های شما ، خانوم این آقا بسیار بد واکنش نشون میده و زندگیشون می پاشه
    و اما به نظر من
    سعی کن روش های برقرار کردن ارتباط صحیح زن و شوهر را به دوستت یاد بدی
    مقاله های زیادی در تالار هست اون ها را پرینت بگیر به دوستت بده
    نگو این ها رو بخون به دردت می خوره ... بهتر بگی این مقاله به نظرم خیلی روی بهتر شدن زندگیهامون تاثیر داره
    خدا با خداییش ستارالعیوب هست ما که دیگه بنده اش هستیم .... دلیلی نداره ترس از اینکه بعدها که شاید دوستت متوجه این قضیه بشه بهت بگه باید به من می گفتی و چرا نگفتی باعث بشی که زندگیشون دچار آشوب بشه البته کاملا مشخص هست شما قصد و نیتت خیر هست
    و یه نکته وقتی دورهم جمع هستید اینقدر کنجکاو نباش که کی بهش زنگ زد کی اس ام اس داد و ....چون اولا زندگی اونهاست و شما نباید مداخله کنی دوما اصولا هرچه بیشتر تلاش کنی شخص بیشتر به مخفی کاری ترغیب میشه
    ...
    در ضمن مردی که به همسرش خیانت می کنه(نمی گم مرد هوس باز) به علت کمبودی است که به چیز دیگری جلب میشه
    مثل زن دیگر --- اعتیاد--- الکل--- خوشگذرونی با دوستان
    یعنی به نحوی مرد وقتی توی زندگی کمبود داره سر خودش رو با این چیزها گرم می کنه
    مردها کلا موجودات پیچیده ای نیستند ... تمام کارهاشون و رفتارهاشون برون ریز هست بر خلاف ما زنها که هر حرکت و حرفمون صد مدل منظور توش نهفته هست
    لینک های زیر رو بخون امید وارم مفید باشه
    دلیل تنوع پذیری مردان در روابط

راهکارهای مقابله با بی وفایی همسر

12. 2 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (سه شنبه 19 مرداد 89)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)