به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

Hybrid View

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 89 [ 10:42]
    سطح
    34
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 96
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    20

تشکرشده 20 در 6 پست

Array

زنم با مردهای فامیل دست میده؟ چیکار کنم؟؟؟

سلام

من کلا آدم مذهبی هستم، ولی خانواده زنم همچین راحتن، الان یه 5 سالی هست که ما ازدواج کردیم ولی این موضوع هر بار پیش میاد من کلی دلخور میشم و آشوب به پا میکنم و تا 2-3 هفته قهریم.

البته تقصیر زنم نیست اون از وقتی فهمیده من حساسیت دارم خیلی مواظب هست ولی این فامیل های نفهش عین هو خر میان یه دفعه دستشونو دراز می کنن؟؟

دیروز تو عروسی دیگه خیلی عصبانی شدم. این پسرخاله ...... عین یابو جلوی من باهاش دست داد. می خواستم همونجا ..... ، نمیدونم چی کار کنم؟ هر راهکاری می زنم دیگه جواب نمیده؟

می خوام مقابله به مثل کنم و بهش بگم دیگه هر غلطی می خوای بکن، روی تو دیگه هیچ تعصبی ندارم، تو هم به من کاری نداشته باش، الان خیلی عصبانی هستم.

این موضوع چند بار به خانواده اش منتقل شده ولی اونها هم نفهم تر از بقیه هستن، نمیفهمن من چی میگم. حرف زدن با خودش هم فایده ای نداره؟.

به نظره شما چه راه حل منطقی یا تنبیهی میتونم واسش در نظر بگیرم؟

1- به نظره شما یه بار جلوی بقیه یه چک بخوابونم تو گوش طرف و ابرو ریزی کنم تا حساب کار دستشون بیاد؟

2- یا اینکه زنم رو از یک سری چیزها محروم کنم مثل بی توجهی به بعضی کارهایی که براش مهمه یا نخریدن چیزی

3- یا یه بار بزنم تو گوش خودش؟

چه کار میشه کرد؟ دارم آتش می گیرم

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

RE: زنم با مردهای فامیل دست میده؟ چیکار کنم؟؟؟

چه خبره؟؟؟؟يواش تر برادر من اين چه طرز حرف زدنه؟عفت كلام رو رعايت كن لطفا...واقعا كه ...مگه توي ميدون جنگ هستين كه يه چك بخوابونين دم گوش طرف؟؟؟
    عجب مردي.نوبره والله....شما حق ندارين به دليل اين مسائل دست روي همسرتون بلند كنين...
    جدا خوش به سعادت همسر شما كه شما اين قدر صبور و با ادب هستين!!!

3. 17 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (پنجشنبه 02 آذر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

به به از این طرفا
    سلام آقا نبودین
    تاپیک قبلی تون به کجا رسید از دست اون هوس خلاص شدید؟؟؟

آقا چرا انقدر عصبانی هستید ؟
    این راه هایی که گفتید اوضاع رو خرابتر می کنه .

شما باید از راه محبت به همسر وارد بشی . بهش محبت کن و سعی کن ناراحتیت رو از این موضوع به گونه ای صمیمانه باهاش بیان کنی .

مثلا بگی عزیزم من اگر از این موضوع ناراحتم به این دلیله که دوست دارم و تو رو مال خودم میدونم و دوست ندارم دست هیچ نامحرمی به تو بخوره چیکار کنم اینا از دوست داشتن زیاده .
    اگه تو هم منو دوست داشته باشی که میدونم داری میتونی ناراحتیم رو درک کنی و تو هم خودت ناراحت میشی و در جوب کسانی که دستشون رو به طرفت دراز می کنن بی اعتنایی پیشه می کنی.....

از این قبیل حرفها
    اگر همسرتون بفهمه که شما از سر عشقی که بهش دارید این قضیه ناراحتتون می کنه مطمئنا خودش با اشتیاق رعایت می کنه و در جواب اون افراد میتونه قاطع عمل کنه

5. 8 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (دوشنبه 23 آبان 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 27 فروردین 90 [ 20:38]
    سطح
    37
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    تشکرها
    349

تشکرشده 355 در 151 پست

Array

در زمان ازدواج، مگر از فرهنگ هم با خبر نبودید؟؟
    این که من مذهبی هستم و غیرتی هستم و .... دلم نمی خواد چنین چیزهایی ببینم مال قبل از ازدواج و موقع انتخابه، نه الان.
    اگر در اون زمان خانمتون رو قبول کردید، یعنی قبول کردید با فرهنگ خانوادگی آنها کنار بیایید. (مگر اینکه از همون اول شرط و شروطی گذاشته باشید.)

دست دادن در خانواده همسر شما، جزیی از فرهنگشون هست.
    شما فرمودید:"البته تقصیر زنم نیست اون از وقتی فهمیده من حساسیت دارم خیلی مواظب هست". خانم شما با اینکه در چنین فرهنگی بزرگ شدند، باز هم با شما همکاری لازم رو کردند.

اما وقتی کسی دستش رو میاره جلو؛ دست ندادن خانم شما چه بسا بی احترامی و نوعی توهین تلقی بشه. وگرنه خانم شما که عاشق ایجاد کردن "آشوب" توی خونه نیستن.

شما دو فرهنگ متفاوت در این زمینه دارید. خانم شما، طبق گفته خودتون به اندازه ای که تونسته از فرهنگ خودش عقب نشینی کرده و سعی کرده باب طیع شما باشه.
    فکر نمی کنید بقیش دیگه وظیفه و نویت شما باشه برای کوتاه اومدن؟؟؟؟؟

7. 16 کاربر از پست مفید reihaneh تشکرکرده اند .

reihaneh (جمعه 28 مرداد 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 89 [ 00:08]
    سطح
    31
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 104
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 75 پست

Array

خیلی تند رفتین آقا!!! یکی از روحیات برخی از برادران مذهبی اینه که خون بقیه رو مباح میبینن البته حق دارن!...
    ببخشید دیگه ولی حقیقت اینه که توی این جریان شما بیشتر از همه مقصرین....پس سعی کنین این مشکلو با تدبیر حل کنین. توی این جریان تقصیر همسرتون از همه کمتره....ضمن اینکه این مسئله وابسته به عرف هست و متاسفانه فرهنگ خانوادگی شما و همسرتان با هم متفاوته...

پی نوشت:
    Victor Hugo: "Toleration is the best Religion."
    تسامح بهترین مذهب است

9. 6 کاربر از پست مفید rroogg تشکرکرده اند .

rroogg (جمعه 28 مرداد 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط village
    سلام

من کلا آدم مذهبی هستم، ولی خانواده زنم همچین راحتن، الان یه 5 سالی هست که ما ازدواج کردیم ولی این موضوع هر بار پیش میاد من کلی دلخور میشم و آشوب به پا میکنم و تا 2-3 هفته قهریم.

البته تقصیر زنم نیست اون از وقتی فهمیده من حساسیت دارم خیلی مواظب هست ولی این فامیل های نفهش عین هو خر میان یه دفعه دستشونو دراز می کنن؟؟

دیروز تو عروسی دیگه خیلی عصبانی شدم. این پسرخاله ...... عین یابو جلوی من باهاش دست داد. می خواستم همونجا ..... ، نمیدونم چی کار کنم؟ هر راهکاری می زنم دیگه جواب نمیده؟

می خوام مقابله به مثل کنم و بهش بگم دیگه هر غلطی می خوای بکن، روی تو دیگه هیچ تعصبی ندارم، تو هم به من کاری نداشته باش، الان خیلی عصبانی هستم.

این موضوع چند بار به خانواده اش منتقل شده ولی اونها هم نفهم تر از بقیه هستن، نمیفهمن من چی میگم. حرف زدن با خودش هم فایده ای نداره؟.

به نظره شما چه راه حل منطقی یا تنبیهی میتونم واسش در نظر بگیرم؟
    سلام،

دوست عزیز،

نکته اول، امیدوارم این قهر‌های ۲-۳ هفته‌ای در این ۵ سال زندگی‌ مشترک زیاد نبوده باشد، چرا که به خاطر مساله به این کوچکی زندگی‌ را هم به خود و هم همسرتان تلخ کرده اید...

دوم،شک نکنین که همسر شما حساسیت‌های شما را میفهمد،

و حتی با این دست دادن خودش هم اذیت میشود...

اما مشکل خانواده ایشان هست که نمیتوان فرهنگ آنها را تغییر داد...

به فرض که شما به پدر و مادر ایشان منتقل کردین، با توجه به فرهنگ نرمال چنین خانواده‌هایی‌ چنین مساله‌ای آنقدر پیش پا افتاده هست که نمیتوانند این حساسیت شما را به همه فامیل منتقل کنند، چرا که صورت خوشی‌ ندارد...

پسر خاله ایشان هم تقصیر خاصی‌ ندارد، چون از حساسیت شما روی این مساله با خبر نیست...

قرار گرفتن در چنین موقعیتی مشکل هست و مساله اصلی‌ قدرت نه گفتن در این مواقع و در رو در بایستی قرار نگرفتن هست که گاهی‌ اوقات واقعا مشکل میشه...

همسر شما قبل از ازدواج با شما در این خانواده رفت و آمد داشته و حالا هیچکس انتظار تغییر رویه را از ایشان ندارد و بنابرین نه گفتن برای ایشان مشکل هست در این مورد...

اتفاقا با دوستی‌ در این مورد امروز صحبت می‌کردم، چون من شخصاً حساس هستم و گاهی‌ اوقات پیش میاید خانومها دست دراز میکنند که دست بدهند یا جلو می‌آیند برای روبوسی،

و واقعا گاهی‌ اوقات خارج شدن از چنین موقعیتی ساده نیست، چون شما باید دقیقا عکس فرهنگ نرمال عمل کنید،

و این اصلا ساده نیست،

به خصوص که گاهی‌ اوقات خیلی‌ زودتر از آنچه انتظار میره اتفاق می‌افته و شما به نویی‌ در موقعیت کار انجام شده قرار میگیری ...

بنابرین، همسر شما تقصیر کار نیست چرا که سعی‌ داشته همانطور که خود اشاره داشتین مطابق میل شما عمل کنه،

تنها در نه گفتن در این زمینه ضعیف هست، همین! و دقت کنین، که چنین نه گفتن‌هایی‌ در چنین شرایطی به هیچ عنوان ساده نیست...

بنابرین، من شخصاً همسر شما را، نه سزاوار توپ و تشر می‌دانم، نه سزاوار تنبیه...

اگر دنبال راه حل منطقی‌ میگردین،

راه حل منطقی‌ این هست که به ایشان نحوه خروج از چنین موقعیتی رو یاد بدید...

دقت کنین، همسرتون قبل از ازدواج با شما، چنین نحوه رفتاری را با توجه به فرهنگ حاکم بر خانواده نداشته و حال برای اجابت خواسته شما، باید طرز برخوردی مخالف با آنچه همه از او بر اساس همه این سالها پیش از حضور شما در زندگی‌ ایشان انتظار دارند را نمایش دهد و این اصلا ساده نیست...

سوال: آیا تا به حال برای شما چنین موقعیتی پیش آماده؟ خود شما چطور عکس عمل نشان میدین؟

راه حل خود شما برای همسرتان چه هست؟

موفق باشین،

کامران

11. 21 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

kamran2007 (جمعه 01 دی 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 92 [ 02:28]
    سطح
    48
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

سلام
    آقا کامران بذارین جواب شما رو من بدم
    موقعیتش گویی شکر خدا برای این آقا بوجود نیومده اما بدش نمیاد تصادفی یه موقعیت خوب جور بشه

آقای محترم واقعا که دارین با دین و مذهب بازی میکنین
    امثال شما باعث میشن بقیه به دین و ایمان شک کنن و ازش زده بشن
    مگه همین شما نبودین که میگفتین با دیدن انگشتهای باریک همکار خانمتون حالی به حالی میشین؟
    دیگه بقیه رو نمیگم هر کی خواست بره تو تاپیک قبلی ایشون بخونه
    کمکم کنین از دست این هوسم خلاص بشم
    واقعا تاسف آوره
    شما در عمل با جنس مخالف ارتباط ندارین اما نگاه شما آلوده به هوس هست،اما از اینطرف به عملی که همسرتون انجام میده و اصلا هم به هوس آلوده نیست اینقدر دلخور میشین؟
    کار شما که قباحت بیشتری داره
    اگه اون به اصطلاح شما بابو میاد با همسر شما دست میده شما اونوقت به خودتون با چه دیدی نگاه میکنین.وقتی اینقدر بی ادبانه حرف میزنین از خودتون شرمتون نمیشه؟

اما بدور از این انتقادات باید بگم من خودم و همسرم و خانواده هامون هم مذهبی هستیم اما من به شخصه تا قبل از ازدواج با خیلی از مرد های نامحرم فامیل دست میدادم.شوهر عمه پسر عمه،حتی یه بار بر حسب عادت پسرعموی مامانم منو جلو همسرم بغل کرد،متوجه ناراحتی همسرم شدم
    اما الان دیگه باهاشون دست نمیدم
    راه حل شما هم همینه که خانمتون اولا سعی کنه در شرایط دست دادن قرار نگیره،یعنی خیلی از نزدیک احوالپرسی نکنه
    و اینکه اگر هم کسی دستشو دراز کرد خانمتون دست نده تا اونا متوجه بشن

لطفا در مورد خودتون و افکارتون تجدید نظر کنین
    یه سوزن به خودتون بزنین یه جوالدوز به دیگران

13. 8 کاربر از پست مفید lvlahtab تشکرکرده اند .

lvlahtab (جمعه 28 مرداد 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 89 [ 11:14]
    سطح
    37
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 107 پست

Array

سلام
    برادر عزیز مذهبی بودن به روسری و چادر و ریش و.... نیست. اخلاق و برخورد هم جزء اون هست. سعی کنید اول خودتون رو اصلاح کنید که اون قدر خودتون درگیر مسائل پیش پا افتاده کردین که اخلاق و عفت کلام هم یادتون رفته.
    با تو گوشی زدن و توهین کاری درست نمیشه و باعث نفرت همسرتون نسبت به خودتون میشید. کمی سیاست به خرج بدین و با نوازش و محبت از خانمتون بخواین دست به کسی نده.نهایتش هم اگه داد لابد مجبور بوده و نمیخواسته فرد مقابل کنف بشه.

15. 3 کاربر از پست مفید همون شادزی تشکرکرده اند .

همون شادزی (دوشنبه 19 مهر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 اردیبهشت 90 [ 12:11]
    سطح
    33
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    240

تشکرشده 247 در 59 پست

Array

واقعا متاسفم.این تنها چیزیه که میتونم بگم.شما اول باید ذهنیت خودتون رو اصلاح کنید.تا چشم ذهن خودتون پاک نشه نمیتونین با چشم و قلبی پاک به همسرتون و این دست دادن پیش و پا افتاده نگاه کنید.شاید شما با دست دادن به خانمی دیگر ....نمیدونم ولش کن.

17. 5 کاربر از پست مفید m.m.a تشکرکرده اند .

m.m.a (جمعه 28 مرداد 90)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

سلام اقای محترم

چیزی که مسلم است شما کودک آزرده بسیار قوی و افسار گسیخته ای دارید . فکری جدی برای این کودک و صد البته والد مستبد منفی خود بکنید .

تقویت این دو حالت نفسانی و شخصیتی در درون انسان کار دستمان می دهد .

قدری سازش - رعایت احترام - حمایت سازنده - دست کشیدن از امرو نهی های مخرب و تخریب گر راهکار مشگل شماست .

احترام گذاشتن به فرهنگ یک خانواده که رعایت آداب و معاشرت برای آنها با دست دادن آغاز می شود اینقدر کار سختی است که همسر تان را ، کسی را که شبها با شما سر به یک بالین می گذارد مورد آزار قرار می دهید ؟!!

شما قبل از ازدواج می توانستید این خانواده و این خانم را انتخاب نکنید .
    امروز که این خانم انتخاب شماست باید به چهارچوبهای این خانواده احترام بگذارید . چهارچوبهایی که اشتباه نیست اما ذهن شما به سختی آن را در حد یک فرهنگ و عادت ساده آن را نمی توانید بپذیرید .

در این میان ذهن شما است که دچار اشکال است یعنی شما چون یک شیر ژیان !!در کمین هستید تا خانواده ی همسرتان به سمت این بنده ی خدا دست دراز کند و...و شما همین دست دراز کردن و دست دادن را بهانه قرار دهید برای راه انداختن شر و دعوا . به نوعی ذهن شما به دنبال بهانه تراشی و نهایتا بازی قهراست و چه بهانه ی قابل دسترسی هم پیدا کرده اید .

روی خودتان و باورها و آلودگی های خود کار کنید . مشگل همسر شما و خانواده ی محترم ایشان نیست بلکه دقیقا شما هستید که در ذهن مسئله و مشگل درست می کنید . آرام باشید و سر دوربین را به سمت خود بگیرید و بیرون را رصد نکنید . هر چه هست در درون شماست .

پسر خاله و خانم و خانواده ی همسر همه و همه بهانه هستند . بهانه ای برای ورود به بازی قهر .
    اگر نوازش می خواهید مستقیما و بلند اعلام کنید که نوازش می خواهم - تائید می خواهم . برای تائید گرفتن و نوازش شدن بازی های مخرب و تخریبگر راه نیندازید . با ادامه این راه به مشگل خواهید خورد .

به خودتان و همسرتان و همه ی اطرافیانتان احترام بگذارید . در دراز مدت با این روش رفتاری و احساسی و عملی به مشکل جدی برخواهید خورد .

ببینید رنج و نارضایتی شما از کجا منشا می گیرد و درست و غلط دیدگاه ها و باورهای خود را مرور کنید و سعی کنید به خودتان لطف کنید و دست از برچسب زدن و تمبر جمع کردن و قضاوت های غلط بکشید .

روی بخش مثبت کودک خود کار کنید و والد مثبت مهربان و سازنده مثبت خود را تقویت کنید .

19. 17 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (جمعه 01 دی 91)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)